|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали имате фобија од нешто?
10.6.2013 13:47:42   
lilicka
Жаби,глувци....

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Дали имате фобија од нешто?
9.6.2014 1:02:32   
Defne90 RR
Од глувци и од височина.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Дали имате фобија од нешто?
9.6.2014 8:14:39   
AneLav RR
Од инсекти посебно од пајациuser posted image На лав би му се приближила да го галам ама бубачки бррррррррр језа ме фаќа.user posted image А да и од жаби т.е секакви водоземци и влекачиuser posted image

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 9.6.2014 8:15:55 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Дали имате фобија од нешто?
20.6.2014 8:47:25   
SandraRo
Мојота најголема фобија е од затворен и мал простор...и ако не дај боже треба во затвор да оди човек кога гледам на сериите лелее пропаст...Исто имав страв од авиони но имав огромна желба да патувам со авион и покрај стравот user posted image и еден ден се решив резервирав карта и право во авион...И неможам да се пожалам чувството е преубаво и секок кој има желба да проба нема да зажали user posted image user posted image user posted image Секоја фобија мислам може да се надмине затоа што се е до нашиот ум user posted image

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Дали имате фобија од нешто?
20.6.2014 10:52:41   
Felly RR
Јас имам фобија од мачки, и тоа само кога е качена на нешто повисоко, на пр на некое ѕидче. а јас морам да поминам под неа. Цело време си мислам дека ќе ми скокне на мене. Некое неубаво чувство......брррр....... А да ја гледам пред мене немам гајле. Исто кога возам ако треба да се разминам со сканија, цело време мислам дека ќе ме смачка. И ептен сум стегната дури не се разминам. АМа за ова си велам со тек на време, како стекнувам повеќе искуство во возењето, ќе успеам да го надминам user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Дали имате фобија од нешто?
20.6.2014 11:13:17   
princessa
Од змии како и од разни други влекачи, многу ми се језиви. А и од височина. Неможам да гледам надолу ако сум на 10ти спрат ќе ми се слоши и ќе почне да ми се вртиuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Дали имате фобија од нешто?
8.9.2014 14:18:34   
Mihaela 2010
Od grmenje..za mene nema postrasno...se krijam pod pernica spustam roletni i nikade ne mrdam...uplav imam a eve stotuku pocna kaj nasuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Дали имате фобија од нешто?
8.9.2014 14:26:22   
Dilina
Јас многу се плашам од бубашваби, лебарки па дури и од муви... се што е членконого и лета (освен птици и змејови) ме плаши user posted image
Порано мн се плашев од висина ама сега пошто во зграда, немам страв... user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Дали имате фобија од нешто?
8.9.2014 14:33:47   
Mihaela 2010
Auuu bas me potseti na tie odvratni bubasvabi..mislam deka gi sonuvav eden prriod gi imav doma...fala mu na boga im go najdov krajot i vekje gi nema..podvratni stvorenja nema na planetava

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Дали имате фобија од нешто?
8.9.2014 22:48:50   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Od grmenje..za mene nema postrasno...se krijam pod pernica spustam roletni i nikade ne mrdam...uplav imam a eve stotuku pocna kaj nasuser posted image



Исто и јас!!user posted image user posted image
Многу се плашам исто така од Тт.Можеби дека јас имам лошо искуство на своја кожа со Тт,можеби затоа се стресувам кога моите деца или блиски ќе кренат Тт.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Дали имате фобија од нешто?
26.11.2014 1:47:08   
caciana
Za mene prasanjeto treba da bide od sto ne se plasam? haha Znaci se plasam od : zmija , pajak, bumbar, i site vidovi na insekti, guster , zaba, tesen prostor, visina, grmenje. user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Дали имате фобија од нешто?
26.11.2014 12:34:32   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Од глувци и од височина.

I insekti.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Дали имате фобија од нешто?
26.11.2014 13:16:30   
scared RR
Od lift, bubacki, gluvci, golemi ptici..

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 113
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?