|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сте задоволни од интернет операторите?
15.2.2010 23:50:44   
jovanka
Denes se iznervirav po neznam koj pat od internet uslugata na T-home sekoj mesec okulu 20 mi vikaat deka sme gi nadminae limitot ili nekoj ni upadnal vo mrezata katasrofa nemaat nikakva zastita.Denesniot odgovor im bese isklucete go vajrlesot sramota jas kako sakam ke se konektiram i za toa plakam ama pisete prigovor a tie od sluzba prigovor ma nema sansi vo upad vo mreza i taka te setaa od telefon na telefon a koj e zijan????A vamu mi nudat nova opcija optic internet so neverojatna brzina a jas si vikam togas internet samo tri dena zatoa sto vednas upad vo mreza i krajuser posted image Se mislam dali vo One da preminam ili nekoja druga opcija imam uste dva meseca da razmisluvam dodeka dogovorot ne mi istece.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 8:36:59 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:35:42   
natasha
Voopsto ne sum zadovolna,jas sum preku kablovska Butel i se uzasni...sekoj mesec nemam internet po 2dena,navodno defekt,i se dodeka ne im se javis 10pati vo tekot na denot ne doagaat,aprvi se za da te isklucat

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 8:37:23 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:39:49   
profesorica
Ние сме на работа на АДСЛ и ретко зеза, ако имаат проблем и случајно снемаме нет тогаш веднаш знаат кој е проблемот и за кратко го решаваат.

а и нетот е брз.

и дома имавме на АДСЛ но го исклучивме од причина што не го искористувавме.

да не должам-ЗАДОВОЛНАuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:45:15   
ripce
Ние сме преку кабелската Телекабел, кај нас Роби и добар е Интернетот, некогаш снемува за кратко, некогаш е спор, ама тоа ретко се случува.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:47:39   
mami
нато ти со цел памет имаш интернет преку таа никаквата кабелска кај нас? Мењај таму...
Ние сме преку оннет- телефон и интернет 1000 месечно и сујм екстра задоволна. Имаа само некој проблем пред некое време ама се е средено и сега сме пак екстра


(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:49:32   
mother 29
на работа-on net,дома на македонски телекомуникации.....на работа неограничен ми е и таму симнувам филмичња и цртани на Марко ххех,а дома ни е пакет со 5 гбuser posted image
инаку у суштина сум задоволна,посебно на работа кога има проблем,после еден тел. разговор со дечките од оннет се решаваuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.2.2010 8:55:38 >

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 8:51:36   
profesorica
user posted image user posted image user posted image и јас симнувам цртани за Дамјан и филмови на работа, брзо оди-супер еuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 12:42:59   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

нато ти со цел памет имаш интернет преку таа никаквата кабелска кај нас? Мењај таму...
Ние сме преку оннет- телефон и интернет 1000 месечно и сујм екстра задоволна. Имаа само некој проблем пред некое време ама се е средено и сега сме пак екстра



Мами и ние бевме преку он нет телефон и интернет за 1061 ден но откако го склучивме договорот им требаше 6 месеци да ни ја овозможат брзината на интернетот која ни следува.Бевме многу изнервирани дека имавме слаб интернет и не идеше дирекно преку нив туку преносот идеше повторно преку македонските телекомуникации.Откако решивме да го промениме им требаше цел месец за да ги средат административните работи и на крај не ни го дадоа решението за прекин на договорот туку моравме да чекаме да дојде први да видат дека не должиме а до тогаш ние 2 недели бевме без интернет и телефон,значи без можност за да не превземе некој друг.Без тие да го ослободат бројот телеком не може да не превземе.катастофа и малтретирање.Секој ден морав да киснам по шалтерите.Сега сме со кабловски(телекабел) кои имаат иста брзина поголем можност за симнување.Знае некогаш да нема но изгледа секаде има пропусти.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 12:44:13   
arh_diz
Vo Skoje koga bev koristevme ADSL i mnogu bev zadovolna moite seuste go koristat i zadovolni se.
Tuka isto zadovolna sum dokolku se sluci da nema internet ti ja namaluvaat smetkata mada dosega se ima sluceno samo ednas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 13:30:43   
zami
I doma i na rabota sme na On net, i super e, ne pamtam koga posleden pat padnal internetot.
Doma imame paket so neogranicen internet download i telefon za 1790den i boom tv, i od site sum zadovolna.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 19:09:00   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

нато ти со цел памет имаш интернет преку таа никаквата кабелска кај нас? Мењај таму...
Ние сме преку оннет- телефон и интернет 1000 месечно и сујм екстра задоволна. Имаа само некој проблем пред некое време ама се е средено и сега сме пак екстра



Мами и ние бевме преку он нет телефон и интернет за 1061 ден но откако го склучивме договорот им требаше 6 месеци да ни ја овозможат брзината на интернетот која ни следува.Бевме многу изнервирани дека имавме слаб интернет и не идеше дирекно преку нив туку преносот идеше повторно преку македонските телекомуникации.Откако решивме да го промениме им требаше цел месец за да ги средат административните работи и на крај не ни го дадоа решението за прекин на договорот туку моравме да чекаме да дојде први да видат дека не должиме а до тогаш ние 2 недели бевме без интернет и телефон,значи без можност за да не превземе некој друг.Без тие да го ослободат бројот телеком не може да не превземе.катастофа и малтретирање.Секој ден морав да киснам по шалтерите.Сега сме со кабловски(телекабел) кои имаат иста брзина поголем можност за симнување.Знае некогаш да нема но изгледа секаде има пропусти.




Мис изненадена сум навистина. Ние немавме никаков проблем, дома бевме само еден ден без интернет колку се сеќавам и си ја добивме и брзината и се веднаш. Секогаш биле ажурни во тој поглед. Претходно мм и комшиите беа врзани во мрежа со пакет исто преку нив, со договор од 2 години и се беше во ред. Незнам зошто така испадналоuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 19:50:51   
jovanka
Denes koga im se javiv za prigovor i im napomnav deka posle istekuvanjeto na dogovorot istiot ke go raskinam da vidite kolku bile kuturniuser posted image ajde vika da go resime problemot dali imalo upad vo mreza itn.Ke razmislam dobro i ke razgledam ponudite na site operatori pa ke vidam sto ke resime doma imam vreme.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
16.2.2010 20:03:28   
BILE.F
На работа имаме на он-нет неограничен, многу е брз. А дома има 3G на One, при пеид, доволен ми е, за читање, ама многу е бавен за да симнуваш нешто или да гледаш.

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:32:15   
mis.
mami ние немавме проблем кога станавме он нет корисници ,мислам имавме но само со брзнината но откако решивме да го прекинеме договорот(15 ти во месецот)не ни го дадоа договорот за раскин се до 01наредниот месец за да видат да не должиме,не ни го ослободуваа тел.број за да може дрг да не превземе и затоа 15 дена бевме без тел и интернет.Кога не превземаа тоа го направија за 1 ден а кога требаа да не ослободат им трешаше време и процедура долга административнаuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:34:40   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

mami ние немавме проблем кога станавме он нет корисници ,мислам имавме но само со брзнината но откако решивме да го прекинеме договорот(15 ти во месецот)не ни го дадоа договорот за раскин се до 01наредниот месец за да видат да не должиме,не ни го ослободуваа тел.број за да може дрг да не превземе и затоа 15 дена бевме без тел и интернет.Кога не превземаа тоа го направија за 1 ден а кога требаа да не ослободат им трешаше време и процедура долга административнаuser posted image


вакво нешто се случи и на свекот ми-одвај се откачија од тој ОН НЕТ


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:39:11   
caci20
Naseto patesestvie so On Net e posebna prikazna. Ne kradea dva meseca. Za tri dena imavme napraveno 50 giga bez simnuvanje nisto, posto sto mi treba jas si simnuvam na rabota. Se resivme da go otkazeme i togas pocna patesestvieto. Cekavme da pomine mesecot si gi plativme smetkite posto zalbata ne ni ja prifatija i plus kazna 2000 den zasto go prekinuvam dogovorot. Sega sme na kabelski i super e. Mozebi nekogas zeza, ama za domasna upotreba e OK. Imame kablovska, telefon i internet neogranican za 1290 den

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:43:48   
mis.
Кога одев тие денови во он нет се изнаслушав на многу случаи на платени смњетки кои не се регистрирани во нивниот ком.Човекот се одјавување и гарантираше дека редовно ги плаќа сметките(пензионер)а тие му викаат дека една нема платеноuser posted image За среќа човекот рече дека дома сите сметки си ги чува.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:49:06   
Mila na mama
Не ми отварајте уста ако почнам јас да ви раскажувам з амоите искуства со интернет операторите ќе нема крај. Затоа уште немам нет дома непрофесионални и безобразни ѓубриња од кабелтел и ОНЕ

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:54:21   
mami
Баш вчера му кажував на мм за ова мис што коментираше и ми се утепа од чудење. Ние навистина никогаш не сме имале проблем со нив...
Мила на мама- вие се ставате на кабелската во маало? Братучетками живее кај Слепите, и ги чекаше 2 месеца да и монтираат и уште еден за да и пуштат нет како што треба...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:57:44   
Mila na mama
Ние едвај се откачивме од кабелската со пцуење и закана за тужба и платена сметка за цел месец во кој воопшто не ја добивме услугата. А месец и по ги чекавме од Оне за пакет мобилен боом тв и интернет за да ни кажат да си купиме нов стан пошто терасата од овој не била свртена кон нивниот предавател мислам алоооооооооооооооооuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 9:59:25   
mami
Ајдеееее..а и боом тв не била така добра, барем што слушав коментари од луѓе кои ја имаат веќе

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 10:01:44   
Mila na mama
За некој ден очекувам конечно да ми стават 3 макс и конечно да завршат сите патешествија.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 10:03:42   
mis.
Me interesira kako e so obezbeduvawe na makedonski prevod na kabelskite kanali? 

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 10:08:05   
zami
Nie imame Boom TV i ekstra e, site se so prevod makedonski ili srpski.

I bidejki kablovskata seuste ne ni e odjavena (telekabel) koga ke pustam Discovery na Kablovska i na Boom, razlikata vo slikata e svetlosni godini


< Поракaта ја уредил zami -- 17.2.2010 10:09:30 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали сте задоволни од интернет операторите?
17.2.2010 10:15:35   
Тивко
user posted image BOOM! RULES!

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?