|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 16:50:06   
Saturn
На времето кога живеевме со мм сами имавме доста време за гледање серии. Благодарение на интернетот симнавме цели сезони и си ги изгледавме. Некои од нив и по 2-3 пати (барем јас). Моите омилени се Пријатели (Friends), Д-р Хаус (House MD), Ѕвездени патеки, нова генерација (Star trek next generation), 24 (24 so Jack Bauer). Ги имаме изгледано и Војаџер, дел од Californication, Изгубени (Lost), Сексот и градот. На ТВ ако налетам ги гледам и Scrubs, Вовед во анатомија и Private practice. Сега за сега Д-р Хаус ми е омилен.
Гледате ли вие серии? Имате ли омилени? Кога бев првиот пат бремена ги гледав Пријатели по 3 пат и точно кога Рејчел почна да се пораѓа, мене ме фатија контракции user posted image лажни беа ама за 2 дена се породив, до толку сум се соживеала изгледа хи,хи,хи (уствари и терминот ми дојде)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:07:18   
brineta88
Јас сум зависник од серии. Секогаш кога имам слободно време гледам. Најомилени ми се Очајни домаќинки, Вовед во анатомија, Сексот и градот, Доктор Хаус, Бегство од затвор и многуууууу другии не ми текнуваат во моментов. Ај дајте некој линк да си симнам или гледам некоја серија.
Ќе заборавев и Friends е една од најомилените серии

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 14.5.2010 17:08:22 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:10:55   
Viktori
Јас ги гледам на Фокс Лајф сите што ги даваат претпладне, најчесто домаќински комедииuser posted image . На АХН попладне. А навечер  Фокс Крајм кога идеше Криминални Умови.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:15:48   
brineta88
ЦСИ гледам обавезно, многу ми е интересна таа серија, а во последно време почнав и Lost да гледам

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:36:32   
Bitolcanka
Кога имав повеќе време (тоа беше кога бев помлада user posted image ) гледав повеќе ТВ и серии. Сега можам слободно да кажам дека ТВ го заменив со нет. Се' е период, трпи промена. Значи, повеќе ТВ и серии гледав во тинејџерските и студентските години. Омилени ми беа: Беверли Хилс, Очајни домаќинки, Сексот и градот, 1 смешна серија - не знам точно како се викаше, мислам - Откачени (не ме држете за збор), Моето семејство (исто комичен филм), Мојот таканаречен живот, еден тинејџерски - исто не можам да се сетам на името ... Значи љубителка сум била на филмови со љубовна тематика, а и сеуште сум user posted image Си останав истата ми се чини - "тинејџерка", само на позрели години user posted image Ај можеби некогаш ќе "пораснам" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:38:38   
elle
пријатели и очајни домаќинкиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
најдобри



_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 17:48:48   
Rossana
izgubeni, prijatli, medium, istraga na mestoto na zlostorstvoto, okrugot orindz,doktor hu, doktor haus i ocajni domakinki
A mi nedostiga serijata "Devojkata od okeanot" ic ne mi teknuva kako se vikase taa devojka, ziveese na eden ostrov i plivase so edna delfina, oddamna e taa serija na mtv1 ja davaa neznam dali st ja gledale.
A da i Simbat moreplovecot, i majmunceto alis, hana montana abe jas sum si zavisnik od seriiuser posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Rossana -- 14.5.2010 17:49:47 >

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 18:47:49   
Боцко
1. CSI: Las Vegas
2. CSI: New York
3. Poirot
4. Numbers
5. House
6. Grey's Anatomy


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 20:13:53   
Saturn
Дa, да заборавив на CSI user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 20:17:41   
Палешка РР
Ghost Whisperer
Married with children
Desperate housewifes
Grey's anatomy
Private practise


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 22:10:50   
Тања РР
Јас сум зависна од Fox life i Fox crime. Од 22-02 ги гледам сите по ред.
Омилени ми се Private practice, House MD, Monk, Las Vegas...


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Серии (не шпански или турски)
14.5.2010 22:35:03   
niki
Се обожаватели на Фокс сме се собралеuser posted image
Сите горенаведени серии ги гледам кога ќе ги начекам, не сум баш доследна секогаш...


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Серии (не шпански или турски)
15.5.2010 2:22:02   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

пријатели и очајни домаќинкиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
најдобри


csi  dr haus

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Серии (не шпански или турски)
16.5.2010 1:40:19   
Maca25
не знам кога и на која телевизија одат сериите, ама ако фатам нешто како Numbers, House и Grey's Anatomy оставам се и гледам. Со Grey's Anatomy бев ептен заразена, па си ги симнав првите 4 сезони user posted image .  5 сезона ми ја дадоа. Сакам и Медиум да гледам, ама појма немам кое време се емитува. Кога ќе фатам на некоја програма гледам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Серии (не шпански или турски)
20.11.2010 23:54:02   
Natuska85
Јас ја гледам GOssip Girl редовно секој понеделник излегува,малку тинејџерска е ама убава ми е.И да со мм заедно ги гледаме NIkita i The Event ,a пред тоа ги гледаме и Flashforward i "V".добри се

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Серии (не шпански или турски)
20.11.2010 23:59:38   
Maca25
Nikita е супер серија. Јас моментално сум навлечена на Dr. House ама ептен. Останувам будна дури до 12 за да гледам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 0:07:51   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Јас моментално сум навлечена на Dr. House ама ептен. Останувам будна дури до 12 за да гледам.


Исто!!!user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 0:09:26   
lukas
kriminalni umovi,csi,numbers,medium,bounes,zarazena sum so kriminalisticki posebno so csi i kriminalni umovi sega i na sitel mi ja davaat pak nejvi...mmm..ama mnogu kasno pak mi e..duri vo 12 i pol pocnuva..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 15:46:25   
AnnaMolly RR
Сите што ги набројавте до сега.

Еве мене ми текнаа неколку порано што ги гледав, се сеќавате ли на нив?
Quantum leap - Квантен скок КЛИК
Sliders - Лизгачи КЛИК
Renegade - Одметник КЛИК
High tide - Висока плима КЛИК

user posted image user posted image user posted image
Ги обожавав овие.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 16:49:18   
nena lonley
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

kriminalni umovi,csi,numbers,medium,bounes,zarazena sum so kriminalisticki posebno so csi i kriminalni umovi sega i na sitel mi ja davaat pak nejvi...mmm..ama mnogu kasno pak mi e..duri vo 12 i pol pocnuva..pozz


ne mi se veruva......potpisuvam so dve race....i jas sum luda po krimi serii i istive gi gledamuser posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 20:09:18   
Natasa981
во последно време ептен гледам Survivor, супер ми е!
user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 20:41:03   
Blue Glow
Dr.Hous, Grey's anatomy, CSI Las Vegas osobeno so Gil Grissom  posebno covece mi e, i ne mi se svigja ic so namesto nego go stavi ja Laurence Fishburne :) Tuk tamu ako ja nacekam Medium. A i Friends nikad ne mi e dosadno da gi gledam gi imam simnato site i znam ponekad da si gi pustam

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 21:04:29   
Maca25
Ете заборавив да напишам дека гледам Медиум редовно насабајле на Сител. Ја ранам Нина и си гледам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Серии (не шпански или турски)
21.11.2010 23:06:25   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

во последно време ептен гледам Survivor, супер ми е!
user posted image



И јас редовно си гледам survivor и си навивам за Тони user posted image  

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Серии (не шпански или турски)
22.1.2011 15:27:55   
Pepelaska *
јас ретко гледам онака како имам време подѕирнувам гледам темава е не шпански или турски ете сабајле гледав рањени орао српски серии user posted image и ќе ја гледам убав ми е глумецот ме потсетува на еден тип user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 22.1.2011 15:29:23 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?