|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали гледате турски серии?
13.6.2013 20:16:23   
caciana
Најпопуларно нешто во Македонија се турските серии. Колку гледате и кои?
Јас искрено не обожавам да гледам такви сапуници , ама кога ќе поминам пред ТВ морам да зачекам некоја ...па така го загледав Бурни Времиња....ама не го гледам често user posted image повеќе мајка ми ми раскажува user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 20:38:42   
Octavia
Не гледам ниту една турска серија, не ги сакам, поточно имам аверзија кон нив. Не гледам ни т.н. „шпански“ серии. Интересно е што има луѓе кои сериозно не може да поверуваат дека ниту една, ама баш ниту една турска серија не гледам и не ме ни интересираат и ме убедуваат user posted image дека сигурно гледам ама не кажувам, зашто според нив имало луѓе кои гледаат и луѓе кои лажат дека не гледаат... user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 20:47:51   
temjanuska75
I jas ke izlazev deka ni edna turska serija ne gledam, ama pred nekoe vreme ja zagledav Dve familii i mnogu smesna mi se vidi, ama nemozam terminot da go zapamtam koga e, taka da ne gledam sega nitu edna turska. Si gledam serii na Fox i Universal.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 21:51:44   
moni teo
prvo gledav sega veke ne se stopli i se sme po nadvor seriite se za vo zima

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 21:57:00   
kapina
ne nitu edna ne gledam veke dosadni se gledav ponapred tie nasite televizii mesto da dadat nekoj dobar film , nekoj dobar kviz nesto interesno oni gi davat tie dosadniserii od sabajle do vecer nema kazi reci nisto drugo osven serii i vesti

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 22:13:31   
niki
ne gledam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 22:13:39   
Melanija RR
Само Величествениот и тоа на нет user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 23:06:40   
mami2
Ne gledam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 23:33:50   
elenak
Во моментов ниедна. Ја гледав Величествениот ама сега ја прекинаа и друга решив да не почнувам. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 23:35:00   
Pepelaska *
Само Аси ја гледам и не се срамам да признаам , не можам тоа да го разберам да лажеш дека не гледашuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали гледате турски серии?
13.6.2013 23:53:01   
Martins mom
Стварно немам време да гледам. А и да имам, попрво би дремела на РРuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 0:45:21   
mosa
Ne,ne nikako ne gledam i edvaj cekav da se otkacam od tursite seriii sekoj den se edno isto i se se vrti vo krug.Sega pred nekoj mesec stavivme BOOM,pa na ID kanalot gledam otkrivanje na ubistva.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 14:09:48   
Sirena##
Сега не.Инаку ја гледав Величествениот кога имав време

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 15:14:22   
Annet
gledam ama ne sum zavisnauser posted image

(Одговор на членот Sirena##)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 15:17:29   
miana
немам време ама како се застапени веке ми се поврака од нив..Се оградив целосно!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 15:30:28   
princessa
go gledav Lale ama nikako da prodolzat da go emituvaat. Koga lani bevme vo Turcija na odmor tamu gi davaa najnovite epizodi no ete tuka uste gi nemaat. Ovie nasite televizii se katastrofa nemaat nikakva produkcija, samo so turski serii im se polni repertoariteuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 15:39:44   
JovanaJ
Jas go pratev samo "Sultan Sulejman", nekako me privlece poradi istoriskite fakti. Za toj period imam citano mnogu i taka epten mi se poklopi so serijata. Me interesirase kako ke gi dolovat site slucki i nastani koi sto nie gi poznavame opisani vo istorijata. Edvaj cekam da prodolzat...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали гледате турски серии?
14.6.2013 22:55:46   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *

Само Аси ја гледам и не се срамам да признаам , не можам тоа да го разберам да лажеш дека не гледашuser posted image


И јас никако не можам да разберам зошто не кажуваат, се има случено да дојде комшивка на кафе и да рече не, не гледам турски серии и по 5 мин, ај пушти на Сител (пример) и цело време прави муабет а всушност слуша серијата и ќе почне да раскажува што како. Е многу ми се смешни, па кажи дека гледаш
Јас инаку не знам ни кој серии се емитуваат, значи една да ме прашаш, не знам да ти набројам, зашто ни ТВ не гледам баш. А не ги гледам еве зошто, некој ми спомна еднаш дека ги гледал зашто биле многу слични со нас, со нашиот секојдневен живот, со нашите проблеми, е јас баш од таа причина не ги гледам, не сакам она што го гледам секој ден дома, односно секојдневието да го гледам и на ТВ. Ако пуштам филм или серија сакам да видам нешто различно од нашето секојдневие

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали гледате турски серии?
15.6.2013 12:19:35   
bucko mal
Gi imam gledano Dolina na volcite I Iljada I edna nokuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали гледате турски серии?
24.4.2015 13:43:56   
Melanija RR
После Величествениот гледам пак нетипична турска серија. Малиот Ага ,и тоа случајно ја фатив првата епизода и еве не пропуштам се навлековuser posted image значи детето е закон, гумата на детето што титлува супер, многу нормална серија, настани и сл.
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали гледате турски серии?
24.4.2015 15:01:24   
deluxe
Od turskive serii momentalno(od pocetokot na prvata sezona)ja gledam Karadajuser posted image I nisto poveke,taa posledna serija ke mi bidi od turskiveuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали гледате турски серии?
24.4.2015 16:00:24   
Cvekelencule
Да го гледам Малиот Ага и ми преубав ме опушта а од другиве не можам оти се многу емоционални а јас сум плачка и решив да не гледам повеќе такви серии ќе потурчат уште тро .

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали гледате турски серии?
24.4.2015 17:03:11   
scared RR
Девојката по име Фериха ми е хит моментално user posted image чат пат погледнувам и Елиф и Неправда user posted image

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали гледате турски серии?
25.4.2015 13:12:03   
lukajana RR
Малиот ага го гледам ми е забавен а гледам и Збогум Румелија покрај Л ,ги обожава не заспива пред да заврши серијата

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали гледате турски серии?
26.4.2015 16:37:35   
Snowhite RR
Леле колку сум алергична на турскиве серии, еве додека ве читав почнав да се чешамuser posted image
Не, навистина како може да ве опушта нешто што е и наше секојдневие, конкретно за Малиот Ага еве, еден ден додека ја заспивав Јана, Михаил се загледал и слушам како се дерат, се караат помеѓу себе и тоа пред детето, женава почна да фрла со пепељари по него, па во следната сцена еден кажува еве цитирам, Леле оваа жена, не можам ќе ја убијам!
Веднаш го сменив. Сите тие разговори, сцени се стварно толку реални и слични со нас, точно како што велите и баш заради тоа јас не сакам да ги гледам. Зошто кога ќе седнам да гледам ТВ и да се оттргнам од проблемите и нашето секојдневие, морам да гледам проблеми на други луѓе, да ги слушам истите реченици кои ги слушам дома или каде и да отидам? Јас кога гледам ТВ сакам да гледам нешто несекојдневно нереално, нешто што ќе ме оттргне од секојдневнието

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?