Дали гледате турски серии? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


caciana -> Дали гледате турски серии? (13.6.2013 20:16:23)

Најпопуларно нешто во Македонија се турските серии. Колку гледате и кои?
Јас искрено не обожавам да гледам такви сапуници , ама кога ќе поминам пред ТВ морам да зачекам некоја ...па така го загледав Бурни Времиња....ама не го гледам често [sm=smiley36.gif] повеќе мајка ми ми раскажува [sm=jezicek.gif]




Octavia -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 20:38:42)

Не гледам ниту една турска серија, не ги сакам, поточно имам аверзија кон нив. Не гледам ни т.н. „шпански“ серии. Интересно е што има луѓе кои сериозно не може да поверуваат дека ниту една, ама баш ниту една турска серија не гледам и не ме ни интересираат и ме убедуваат [sm=zmeden.gif] дека сигурно гледам ама не кажувам, зашто според нив имало луѓе кои гледаат и луѓе кои лажат дека не гледаат... [sm=zmeden.gif]




temjanuska75 -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 20:47:51)

I jas ke izlazev deka ni edna turska serija ne gledam, ama pred nekoe vreme ja zagledav Dve familii i mnogu smesna mi se vidi, ama nemozam terminot da go zapamtam koga e, taka da ne gledam sega nitu edna turska. Si gledam serii na Fox i Universal.




moni teo -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 21:51:44)

prvo gledav sega veke ne se stopli i se sme po nadvor seriite se za vo zima




kapina -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 21:57:00)

ne nitu edna ne gledam veke dosadni se gledav ponapred tie nasite televizii mesto da dadat nekoj dobar film , nekoj dobar kviz nesto interesno oni gi davat tie dosadniserii od sabajle do vecer nema kazi reci nisto drugo osven serii i vesti




niki -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 22:13:31)

ne gledam




Melanija RR -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 22:13:39)

Само Величествениот и тоа на нет [sm=smiley1.gif]




mami2 -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 23:06:40)

Ne gledam




elenak -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 23:33:50)

Во моментов ниедна. Ја гледав Величествениот ама сега ја прекинаа и друга решив да не почнувам. 




Pepelaska * -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 23:35:00)

Само Аси ја гледам и не се срамам да признаам , не можам тоа да го разберам да лажеш дека не гледаш[sm=smiley29.gif]




Martins mom -> RE: Дали гледате турски серии? (13.6.2013 23:53:01)

Стварно немам време да гледам. А и да имам, попрво би дремела на РР[sm=smiley36.gif]




mosa -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 0:45:21)

Ne,ne nikako ne gledam i edvaj cekav da se otkacam od tursite seriii sekoj den se edno isto i se se vrti vo krug.Sega pred nekoj mesec stavivme BOOM,pa na ID kanalot gledam otkrivanje na ubistva.




Sirena## -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 14:09:48)

Сега не.Инаку ја гледав Величествениот кога имав време




Annet -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 15:14:22)

gledam ama ne sum zavisna[sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 15:17:29)

немам време ама како се застапени веке ми се поврака од нив..Се оградив целосно!!!




princessa -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 15:30:28)

go gledav Lale ama nikako da prodolzat da go emituvaat. Koga lani bevme vo Turcija na odmor tamu gi davaa najnovite epizodi no ete tuka uste gi nemaat. Ovie nasite televizii se katastrofa nemaat nikakva produkcija, samo so turski serii im se polni repertoarite[sm=zmeden.gif]




JovanaJ -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 15:39:44)

Jas go pratev samo "Sultan Sulejman", nekako me privlece poradi istoriskite fakti. Za toj period imam citano mnogu i taka epten mi se poklopi so serijata. Me interesirase kako ke gi dolovat site slucki i nastani koi sto nie gi poznavame opisani vo istorijata. Edvaj cekam da prodolzat...




Snowhite RR -> RE: Дали гледате турски серии? (14.6.2013 22:55:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *

Само Аси ја гледам и не се срамам да признаам , не можам тоа да го разберам да лажеш дека не гледаш[sm=smiley29.gif]


И јас никако не можам да разберам зошто не кажуваат, се има случено да дојде комшивка на кафе и да рече не, не гледам турски серии и по 5 мин, ај пушти на Сител (пример) и цело време прави муабет а всушност слуша серијата и ќе почне да раскажува што како. Е многу ми се смешни, па кажи дека гледаш
Јас инаку не знам ни кој серии се емитуваат, значи една да ме прашаш, не знам да ти набројам, зашто ни ТВ не гледам баш. А не ги гледам еве зошто, некој ми спомна еднаш дека ги гледал зашто биле многу слични со нас, со нашиот секојдневен живот, со нашите проблеми, е јас баш од таа причина не ги гледам, не сакам она што го гледам секој ден дома, односно секојдневието да го гледам и на ТВ. Ако пуштам филм или серија сакам да видам нешто различно од нашето секојдневие




bucko mal -> RE: Дали гледате турски серии? (15.6.2013 12:19:35)

Gi imam gledano Dolina na volcite I Iljada I edna nok[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Дали гледате турски серии? (24.4.2015 13:43:56)

После Величествениот гледам пак нетипична турска серија. Малиот Ага ,и тоа случајно ја фатив првата епизода и еве не пропуштам се навлеков[sm=smiley36.gif] значи детето е закон, гумата на детето што титлува супер, многу нормална серија, настани и сл.
[img]http://www4.slikomat.com/13/0424/nz9-12.jpg[/img]




deluxe -> RE: Дали гледате турски серии? (24.4.2015 15:01:24)

Od turskive serii momentalno(od pocetokot na prvata sezona)ja gledam Karadaj[sm=smiley1.gif] I nisto poveke,taa posledna serija ke mi bidi od turskive[sm=jezicek.gif]




Cvekelencule -> RE: Дали гледате турски серии? (24.4.2015 16:00:24)

Да го гледам Малиот Ага и ми преубав ме опушта а од другиве не можам оти се многу емоционални а јас сум плачка и решив да не гледам повеќе такви серии ќе потурчат уште тро .




scared RR -> RE: Дали гледате турски серии? (24.4.2015 17:03:11)

Девојката по име Фериха ми е хит моментално [sm=smiley36.gif] чат пат погледнувам и Елиф и Неправда [sm=smiley1.gif]




lukajana RR -> RE: Дали гледате турски серии? (25.4.2015 13:12:03)

Малиот ага го гледам ми е забавен а гледам и Збогум Румелија покрај Л ,ги обожава не заспива пред да заврши серијата




Snowhite RR -> RE: Дали гледате турски серии? (26.4.2015 16:37:35)

Леле колку сум алергична на турскиве серии, еве додека ве читав почнав да се чешам[sm=jezicek.gif]
Не, навистина како може да ве опушта нешто што е и наше секојдневие, конкретно за Малиот Ага еве, еден ден додека ја заспивав Јана, Михаил се загледал и слушам како се дерат, се караат помеѓу себе и тоа пред детето, женава почна да фрла со пепељари по него, па во следната сцена еден кажува еве цитирам, Леле оваа жена, не можам ќе ја убијам!
Веднаш го сменив. Сите тие разговори, сцени се стварно толку реални и слични со нас, точно како што велите и баш заради тоа јас не сакам да ги гледам. Зошто кога ќе седнам да гледам ТВ и да се оттргнам од проблемите и нашето секојдневие, морам да гледам проблеми на други луѓе, да ги слушам истите реченици кои ги слушам дома или каде и да отидам? Јас кога гледам ТВ сакам да гледам нешто несекојдневно нереално, нешто што ќе ме оттргне од секојдневнието




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>