|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: кондом
7.4.2010 12:24:28   
jovanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: кондом
7.4.2010 12:52:36   
MamaOhrid
Се изнасмеав.  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: кондом
7.4.2010 12:53:38   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

КЛИКНИuser posted image



закон user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: кондом
7.4.2010 13:08:52   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: кондом
7.4.2010 13:17:14   
Tanja K.
lelelel ama e dobro klipcevo.Se padnav od smeenje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: кондом
22.7.2010 21:58:45   
filipovski
А ако не се користи кондом,бременост е сигурна или?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: кондом
22.7.2010 23:22:11   
Тања РР
Филиповски бременоста не е сигурна но младич како тебе не би требало да ризикува. Кондомот не е заштита само од несакана бременост туку и од сексуално преносливи болести. 

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот filipovski)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кондом
6.5.2011 23:54:43   
mamicki
Nikogas ne sum koristela druga zastita- samo kondomi. 5+ za toj sto gi izmislil. Prvo, se cuvstvuvam bezbedno i zastiteno, i vtoro, sega, po 15 godini koga mi tekna da ragjam vtoro dete, brzo i lesno ostanav bremena, sto ne e slucaj so zeni koi podolgo vreme koristat tableti za kontracepcija. 100% sum za kondomi, i vrska nema deka precat pri seks. odnos.... Bas ima ubavi, tenkicki i nezni kondomi, moj favorit se Durexuser posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:54:26 >

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кондом
31.5.2011 13:47:25   
blond
Никогаш не ми било пријатно со кондом. На почетокот со мм користевме (демек се пазевме од бременост), ама по 1-2 месеци престанавме да користиме. И од тогаш не сме употребиле. Користевме строго Дурекс и тоа оние со тетоважа и секогаш тој ме тетовираше user posted image . Ми дадовте одлична идеја. Треба да го потсетам мм на тоа време user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:54:42 >

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кондом
30.6.2011 12:29:59   
dostickage
mene kondomi mi se zakon.sekogas durex classic ne znam za drugi kondomi:)

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кондом
30.6.2011 14:50:21   
temjana
потсетиме шта то беше кондомuser posted image одамна беше кога користевме, сега сме на работа фрлени нема одмора док траје обноваuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кондом
11.7.2011 22:49:30   
stars
Devojki zdravo. Odamna ne pisuval nikoj na ova tema!! :) Jas i mm koristime kondom, otkako se porodiv strogo so kondoma imame odnos. Se prasuvam kolku e sigurno deka nema da se ostane bremena(demek doilka ima pogolemi sansi da zabremeni) ne dodeka imame odnos so kondom, tuku vo meguvreme! Nekogas se slucuva ednas veke da si zavrsime rab i da ima prodolzenie user posted image Mozno e vo toa vreme da pretrca nkoe spermadozoitce??? :) mozebi e smesno no sepak, se dopirame... i tn, no odnosot go prodolozuvame so kondom(nov se razbira) pozz pisete

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кондом
11.7.2011 23:29:29   
mila mama
Stars, 100% zastita nema user posted image user posted image user posted image
Doilka na teoroja ima pomali sansi da zabremeni, ama ne e nevozmozno. Eve citaj na Ringeraja, mnogu od mamickite stanale majki po vtor ili tret pat bas dodeka doele! taka sto kondomot mu e majkata, sea da ne te plasam ama i on moze da se skine user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот stars)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кондом
12.7.2011 15:25:04   
stars
Ma sekako, nikoj ne garantira deka kondomor pravi cuda, nitu samite proizvoditeli. No se mislam mn praktikuvaat on da svrsi nadvor, mene toa nekko voopsto me mi e sigurno, neznam so kondom ne e garancija a kamoli da imas odnos bez i da svrsi nadvor. Bas se plasam da ne dojde uste edno dodeka dojam user posted image ama zdravje sto e toa e :)pozz

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кондом
1.12.2011 9:19:26   
babyhope
Денес на 1 Декември- Светскиот ден за борба против СИДА-та сакам да напишам нешто во оваа тема за да се потсетиме за важноста на кондомот и неговата правилна употреба. Девојки дали сте знаеле дека постојат различни видови на кондоми за различни видови на сексуални односи. На пример оние со вкус на ванила, банана, јагода и сл. се наменети исклучиво за орален сексуален однос и доколку се употребат за вагинален или пак анален можат многу брзо и лесно да пукнат? И оние за вагинален исто така не би требало да се употребуваат за анален затоа што за таков вид на сексуален однос постојат extra safe- extra strong кондоми????
ПОДДРШКА за сите луѓе што користат кондом за да се заштитат себе си и другите user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот stars)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кондом
12.4.2012 11:14:49   
vezilka RR
Инспирирана од муабетиве од ове два три дена што ги водиме баш ме интересира колку од нас кога станале сексуално активни добиле кондоми од родителите на излегување од дома, така со кутија цигари и кутија кондоми?

Јас иако се сметам дека израснав со прилично либерални родители, со кои морам да признаам имав направено муабет за сексот, бременост и заштита, така кондоми од нив никогаш не добив.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кондом
12.4.2012 12:13:24   
mamicki
Во мое време, поодамничка беше тоа user posted image , владееше предрасуда дека кондомите се само за продавачките на љубов, па единствено добив информација за апчиња за контрацепција и за системот „ден потоа“. Во врска со кондомите се самоедуцирав user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кондом
12.4.2012 12:17:52   
AnnaMolly RR
Никогаш не сум добила цигари и кондоми од моите, ама секогаш јас самата со кутија цигари си купував и кондоми од кај ќе стигнам и ич не ми е срам да го направам тоа пред редицата луѓе во супермаркет или аптека и се уште го правам тоа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кондом
12.4.2012 12:30:09   
Maca25
јас како девојче никогаш не добив кондоми од моите, но од брат ми да. Мајка ми кога и да одеше во аптека му купуваше кондоми. И тоа уште во средно, кога почна и дома да носи девојки и да оди на одмор со друштво. Мене не ми купиле како што кажав, ама брат ми пред излегување во ташна ми ставаше секогаш кондом (да си имам).
Не ми е срам да купам во супермаркет, ни во аптека, ни во маалска продавничка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кондом
12.4.2012 12:35:25   
Mihaela 2010
Hehe a nie ne pusacite??100 gramsko cokolado i kutija kondomi??user posted image user posted image

Jas iskreno ne sum kupuvala,no sum koristela.So majka mi ne sum imala otvoreni muabeti na taa tema,takov tip e taa,se nadevam jas nema da bidam kako nea.So mm na pocetok na vrska mozebi nekolku pati i tolku..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кондом
12.4.2012 12:39:40   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR
Не ми е срам да купам во супермаркет, ни во аптека, ни во маалска продавничка.

Море каков срам? Па јас и мм редовно ги користиме, некако ми делуваат како сигурно и едноставно средство за контрацепција, па кога купуваме дури и си ги разгледуваме и се договараме од кои да пробаме user posted image , на кого му е срам- нека не не гледа!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кондом
12.4.2012 13:27:22   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Море каков срам? Па јас и мм редовно ги користиме, некако ми делуваат како сигурно и едноставно средство за контрацепција, па кога купуваме дури и си ги разгледуваме и се договараме од кои да пробаме user posted image , на кого му е срам- нека не не гледа!


Леле, јас ова редовно му го правам на аптекарот во Зегин во МНТ. Таму ми се убаво изложени и си ги читам, си ги разгледувам и на крај си одбирам user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: кондом
12.4.2012 13:55:23   
mamicka77
jas nikogas so mm  ne sme koristele kondom ni koga bevme decko i devojka ni sega,prv mi e vo seksualniot zivot,koga bevme decko i devojka samo edns probavme ne mi bese ubavo ne e isto custvoto i od togas nikogas nemame zemeno.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: кондом
12.4.2012 13:59:13   
Maca25
добро мамичка77 ај кажи како се заштитувавте на времето (додека бевте дечко и девојка) од несакана бременост или пак од сексуално преносливи болести?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: кондом
19.4.2012 15:48:48   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

добро мамичка77 ај кажи како се заштитувавте на времето (додека бевте дечко и девојка) од несакана бременост или пак од сексуално преносливи болести?

macarr  za bolesti sekako deka ne ne e strav bidejki sme si prvi vo taa rabota toj bese 21 god koga se zapoznavme a jas 17  prethodno sme imale vrski  so drugi i drg  no ne sme bile intimni ni toj ni jas,jas so bivsiot raskinav tokmu poradi taa rabota bidejki ne mu dadov user posted image prostak najgolemiot prostak sto sum go sretnala ne planirav tolku rano da pocnam so intimnosta no ete so mm se sluci a isto i toj imal ama se kratki vrski sto so nikoja ne bil intimen i dvajcata se ucevme  eden na druguser posted image user posted image   mozebi smesno no toa e,a za bremenost sekogas koga ke se oseti deka ke svre se trga taka i dodeka bevme decko i devojka taka i sega otkako se rodi M

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?