|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 18:43:59   
temjana
Девојки ајде ако некоја имала вакво искуство нека ми каже дали е нормална ваквата појава. Значи уште на самиот преглед во четвртокот почнав да крварам и докторот ми рече дека било нормално да не паничам бидејки грлото ми било спремно и подмачкано. Е сега рабоотата е во тоа што јас це тој ден убаво си крварев. И еве веќе два дена од тогаш имам исцедок темно црвен всушност повеќе е кафеав лепливо густuser posted image Бебето го чувствувам како мрда нормално не како порано но сепак тука е па затоа и не паничам и си велам да не одам непотребно по болници. Пишете доколку и кај вас било вакаuser posted image

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 23:00:08   
TanjaS
Dusi moi konecno se porodiv na 6ti vo 11:26 h .Posle 4 dena provokacii so toa tabletite nivni jas ne se otvarav i bidejki proagaa 2 nedeli celi od termin , se odlucija za carski .Sega sme veke doma so Marko denes ne pustija i si se guskame.Inace 3270kg i 52sm e najcekaniot srcus :) Fala Vi na site za ubavite zborovii i utehata koga najmnogu mi trebavte.So lesno na site i zapomnete sekoja maka se isplati .P.S. Da ve prasam :Kolku vreme se krvari posle carski ,posto denes recisi i da ne krvaram ,epten slabo ? Ve sakame i Ve guskame site :*

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 23:03:30   
tonci
temjana jas mislam deka treba da si otides na lekar posto toa i bas ne mi e mene normalno ti posakuvam se najdobro pozz

(Одговор на членот TanjaS)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 23:11:42   
Barbicki2
TanjaS CESTITKII konecno si se olesni,kazi kako e ubavo so bebence,sega uzivajte si.

(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 23:17:33   
majka na tri deca
TanjaS duso konecno aber od tebeuser posted image . Neka e ziv i zdrav MARKO golemo maze da porasne !Cestitki za sreknite roditeli!user posted image user posted image Koga si so carski pomalku se krvari otkolku prirodno ne se sekiraj! Cestitki uste ednas mila i uzivkajtesi so MARKO!user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.9.2012 23:22:21   
majka na tri deca
temjanaRR i jas mislam deka toa e normalno mozno e da e mukozniot cep no sepak pobaraj strucno mislenje za da bides mirna aj so lesno!user posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 9:06:33   
temjana
Добро утро мешлациuser posted image Денеска можеби е денот Д за менеuser posted image Вчера вечерта бев на цтг и докторот што ме прегледуваше ми рече да не те задржуваме прворотка си и може побавно да трае но утре сабајле да се нацрташ повторно на цтг и вагинален преглед. Инаку вчера бев 3 прста веќе отворена и цела вечер си имав контракции I'm so excited user posted image Ако некоја од вас беше на вежбите во гак вчера вечерта, таа што лежеше на цтг оцерена до уши бев јасuser posted image Ви посакувам само позитивни мисли без паники и оставете и на природата да си ја заврши најубавата и најприродната работа на целиот светuser posted image user posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 9:12:27   
kikicka
user posted image user posted image Aјде Temjanaa само така позитивно треба да се гледа на најубавото нешто во животот на една мајка!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 9:17:07   
Beatris
ОООО ќе ни стигне малата шмизличка кај и да е user posted image user posted image user posted image Само позитивно, ти посакувам лесно породување и што поскоро да се гушкате, а тетките од рр обавезно да се известат user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 15:58:41   
majka na tri deca
temjana RR ajde dusicke so sreka so lesno mozi ke se rodi posle 24 casot pa ke bide na moj rodenden 15.09user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 18:56:12   
majka na tri deca
temjana RR, temjance duso jas samo se salev daj boze veke da si se guskas so tvoeto bebence , ti ja prakam seta sreka na ovoj svet isto kako na TanjaS koga i bese potrebna.So sreka i so lesno mila!

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2012 19:08:48   
majka na tri deca
Lele luge i gorda2 ni ja nema a ne se prijavila za porodena- ili taka mi se cini meneuser posted image .Kade si gorda2 javi se daj nekoj znak deka e se OK. Cekameeeeeeeeeeeeeuser posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 12:58:41   
majka na tri deca
temjana RR, gorda2 kade ste javete se , ajde da slusneme ubavi vesti.Ili se guskate so bepcinjata pa nas koj ne s..auser posted image .user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 16:23:33   
gorda2
Здраво user posted image ! Јас и моето синче пред неколку часа се вративме домче! user posted image  Знаете дека сакав природно, ама испадна пак со царски, ама важно еве го бебулево, мирно спие до мене, а јас веднаш да ви пишам... user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 16:40:59   
Barbicki2
zdravo i zivo neka ti e bebceto! golem da porasne!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 16:45:53   
majka na tri deca
user posted image gorda 2 neka e ziv i zdrav sinot , sreka da go prati cel zivot !Cestitki za roditeliteuser posted image user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 17:57:47   
Malecka23
cestitki naubaviot podarok za sekoj roditel

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 19:49:21   
JanaMarija
Eve sum si jas 36-ta nedela i so lazni mali bolki i si se spremame za user posted image

Se isprav ispeglav i denes se iscistivme uste sitnici za dokupuvanje i spremni sme za princezickata mala user posted image
vo slucaj vtornik da me zadrzat ( ama da se nadevame deka nema :))

Krevetceto e postaveno i ambientot e odma podruguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.9.2012 23:43:50   
majka na tri deca
Jana Marija ajde teraj uste malku rano ti euser posted image . gorda2 se prijavi deka se porodila ama temjana RR ni ja nema, temjance kade si?user posted image

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:03:22   
bucko mal
Cestitki za site novi mamicki.Eve i jas da se prijavam zakazav carski za vo cetvrtok,potpisav nekoi dok. so spinalna ke me poroduvale pa so gospod napred ke stigne Marko.Inaku cel strav mi pomina i ic veke ne mislem so ke bide i kako ke bide mislam se najdobro ke projde.za bolki vo polovina i stomak onaka po malku gi imam cel deveti,malku problem so spienje ama dobro e projde se.pozdrav za site segasni i idni mamicki........

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:09:08   
kikicka
Темјана се породи на 15.09.12
Дунде си има!

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na tri deca

temjana RR, gorda2 kade ste javete se , ajde da slusneme ubavi vesti.Ili se guskate so bepcinjata pa nas koj ne s..auser posted image .user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:14:48   
bucko mal
macika11 toa e normalno gi imas istite simtomi ko za dobivanje duri jas imav nekoj rozov-kafeav iscedok i ti si cekas mislis ke dobies ama nisto taka da ne se plasi,sepak tuka se i kontrolite na lekar so se pravat neli.za odnosi pak da si go prasas ginekologod dali imas normalna bremenost ako se e ok mozes kolku sakas barem mene takami rekoa,jas sum 9mesec i normalno si imame i cela bremenost ne prekinavme user posted image sepak sekoja bremenost e razlicna.pozdravce

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:16:40   
bucko mal
kikicka aj te molam prefrlimigo ovoj post vo trudnici do 12nedela go utnav izvini....

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:18:06   
kikicka
Еве Меланија РР ке ја среди работата!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.9.2012 0:23:33   
bucko mal
fala zenski slabo mi ide so prefrluvsanje,stavanje sliki i itn.ama nema vrska ke se snajdemeuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?