|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 10:55:05   
Malecka23
Jas dosega ne sum bila ni ednas na ctg pkaniram denovive pa ke vidime sto ke ispadne

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 14:06:04   
temjana
Од која недела се оди на цтг? Мене нешто докторот ми спомена од 38-ма, дека пред тоа било многу рано. Сега во четврток ќе одам на преглед па ако не ќе побарам и упат за цтг сепак од наредна недела веќе ќе влезам во 36-та. А исто ме интересеира последните брисеви кога ги правевте? Изгледа со одморов малку ги развлеков прегледите ама фала богу супер се чувствувам па мислам дека нема место за паникаuser posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 14:17:22   
Beatris
Темјана јас мислам дека ги правев некаде 36-7 недела, така и се прават колку што знам, а на ЦТГ исто од тогаш негде почнав

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 14:24:04   
mama_sk
Темјана брисевите се прават од 35та до 37ма недела. А за ЦТГ не знам кога прв пат се прави, јас имав мали болки па затоа морав да направам user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 15:06:06   
majka na tri deca
brisevi od 35-37 nedela a CTG od 37user posted image

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 15:11:08   
Malecka23
a za ctg na gak se zakazuva li?i kolku se plaka?

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 15:13:39   
temjana
Се закажува на државно, инаку чини 150 ден мислам но задолжително со упат од матичен. Ви благодарам девојки на брзите одговори, значи таман сум си и за брис и за цтгuser posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 15:16:02   
Malecka23
blagodarimee za brziot odgovoruser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 15:45:17   
Hunny
Цтг е 150 денари,се оди со упат од матичен кој важи 1 месец. За сите прегледи тој месец кои се прават на ГАК важи истиот упат. Инаку за Цтг не се закажува, туку одиш и чекаш да дојдеш на ред, барем јас така правев.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.8.2012 16:34:18   
Dimana
Mamicki da se pofalam stanav majka,se porodiv na 1-vi masko 4500 57cm sega sme doma i super se snaogam samo imam mal problem so cicanje ,jas edvaj se iznamaciv da se izmolzam i imam malku mleko a bebco e edno strvno bebe samo da rucka saka .

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
24.8.2012 2:40:37   
JanaMarija
Zenski a za ctg moze samo vo drzavna ili i na privatno?

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
24.8.2012 9:30:07   
kikicka
Можеш и на приватно ама ако не се водиш кај нивен доктор мислам дека наплаќаат.

ИЗВОРНА ПОРАКА: JanaMarija

Zenski a za ctg moze samo vo drzavna ili i na privatno?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 0:06:01   
majka na tri deca
Ajde mlad majki ringerajkiuser posted image , Ve nema epten ste pasivni ili se spremate za golemiot cin?user posted image Daje nekoj informacija do kade ste? so si pravite itn.Pozdravce i so lesno na siteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 0:08:42   
majka na tri deca
Of izvinete za progoltanite bukvi ama od notive ne mozam da pisuvam po tastaturatauser posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 0:09:49   
majka na tri deca
mislev na noktite heheheheuser posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 1:25:02   
JanaMarija
Eve se raduvame sto razladi malku zosto vistina ne se izdrzuvase. Sega uzivame i si cekame. Jas sum 33 nedela i samo si vikam: lele uste malce 9-ti lele lele ama ne sum bas nesto uspanicena, ama kako se priblizuva vreme i podgotovkite za bebco se pri kraj- nekako user posted image sum vakva :))))) meseto raste, a jas edvaj cekam da si ja vidam kerkickata........ufffff ziveam za toa. Se cuvstvuvam prekrasno....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 13:39:36   
temjana
И мене веќе почна да ме фаќа сафрата, 38-ма недела сум и кога ќе ни текне со мм дека за некоја недела ќе си имаме цимер за секогаш уште не можеме да верувамеuser posted image Собата и ја спремивме цакум пакум со се внатре и излезе ептен убава на што сум особено горда бидејки се е наше дело, и едвај чекам да го видам тоа мало глувче како си глетка и си нана мирноuser posted image Инаку имам повремено лажни контракции, оваа недела и на цтг може ќе одам, да се чујам со докторот да видам кога е на работа и кога му одговара. Полека и врските почнавме да ги контактираме па сега ќе видиме кој ќе се покажеuser posted image Позздравв мешковци па се читкаме

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 16:16:53   
Mammi
Уште недела и пол хелоу 9ти месец. Се чувствувам тешко, а и бебуш е право буце така ни кажаа. Му ја видовме косичката на последниов преглед и изгледа бушавко на баба му ќе биде. Дп рече си напредува одлично, иако имаме уште време големки сме ни рече, па кога и да посака да излези ќе било добредојдено. Уште да завршиме со количка и транспортер па да дишам мирно. Инаку собата е спремна и го чека user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.8.2012 16:40:13   
gorda2
Здраво на сите сегашни и идни мамички! Јас бројам ситно, уште 8 дена до термин, но ме фаќа паника зошто со првото ме породија во 38ма недела под итно(цр), а сега се е како треба и размислуваме за природно и не знам што да очекувам... Мислам, очекувам user posted image , но додека да стигне user posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.8.2012 22:19:06   
majka na tri deca
Odi si pak na carski gospod da te vidi ,a vaka mozi da se izmacis i pak da zavrsis carski , moe mislenje . Rodiv tri deca prirodno no ete preporacuvam carski ironicno no toa e toa .Samo davam svoe mislenje ne mora nikoj da se slozi so mene. Pozdrav i so lesnouser posted image

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.9.2012 12:56:26   
gorda2
Blagodaram za preporakata, moze i da bidne taka zosto mi rekoa slednata nedela kje reshat shto kako zaradi pomalku plodova voda, da ne se doveduva bebeto vo nepotrebna opasnost, moze pak so casrki kje me porodat user posted image  a jas pak se nadevav na prirodno posto kje me ceka kjerka mi brzo da si dojdeme so bebeto, mnogu mi e privrzana, iako jas probuvam da ne e taka... Malku se plasham od ragjanjeto, mnogu od toa kako i kolku brgu kje zakrepnam posto kje me bara i kjerka mi... a mi zdosaduva cekanjevo, podgotveni sme site, samo na user posted image  ne mu se brza user posted image

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.9.2012 13:49:50   
Malecka23
Zenski kako ste?gledam sitno broite vi pustam sreka najgolema so lesno na site i cekame ubavi vesti

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.9.2012 14:31:41   
aksor22
eve ne i nas uste 7 dena do termin bolkite sekoj den se posilni i pocesti no seuste daleku od redoven interval sekoj 2 den sme na ctg edvaj go ocekuvame naseto sonce jas mnogu poveke nestrpliva od mm user posted image user posted image bidejki mi dosadija nespassnite noki i utrinskite macnini koi gi imam od pocetok ma user posted image vo ponedelnik sme pak na ctg no jas se nadevam deka do togas ce si go guskam moeto user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.9.2012 21:40:35   
TanjaS
lele aksor22 jas so tie bolki veke mesec dena se macam .Eve utre 11ti den otkako prosol termin,ama idam u bolnica i ke im recam kako znaat da go vadat,edno sto edvaj cekam da go vidam,a drugo poslednive 10 dena kaciv 3 kg .Nego ajde epten e sitno i vecerva nema spienje ,sobiram strav,valjda utre pocnuvam so provokacii,pa ke vi pisam sto se desilo.Sekoe dobro !

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2012 10:10:50   
aksor22
ajde TanjaS so lesno neka e i se nadevam deka dodeka go pisuvam ova ti veke go guskas svoeto user posted image i mesto da ni pises kako e da ni kazes deka treba da spremame mekici user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: TanjaS

lele aksor22 jas so tie bolki veke mesec dena se macam .Eve utre 11ti den otkako prosol termin,ama idam u bolnica i ke im recam kako znaat da go vadat,edno sto edvaj cekam da go vidam,a drugo poslednive 10 dena kaciv 3 kg .Nego ajde epten e sitno i vecerva nema spienje ,sobiram strav,valjda utre pocnuvam so provokacii,pa ke vi pisam sto se desilo.Sekoe dobro !


(Одговор на членот TanjaS)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?