|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:05:22   
Malecka23
Bev na lekar i 2te dok.I muabetot e pij osteocare i toa e toa sledi .Ama premnogu e maka da ne mozes kosa da izmies rucek da napravis a nekogas i placejki s eoblekuvam,Nekogas prstite se vrakaat vo normala no sepak nasabajle pak ista pesna,
Vo sekoj slucaj thx na site

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:11:24   
mmbucko
Delux a be se utepav od smeenje za ona "sovetnik". Samo nebarajte sovet od mene za kontracepcija ziv vi majka oti slabo vajde od mene user posted image user posted image . U stvari sovet mozam da dadam za slabi strani i utki na kontracepcijatauser posted image user posted image user posted image

Za vitaminite Delux jas licno sekoja bremenost gi kupuvam ama nikako da gi pijam user posted image user posted image user posted image . Ke ispijam nekolku apcinja i ke gi batalam, ama zatoa za ishrana ko manijak sum. Nikogas vo zivot tolku zdravo ne se hranam kako za vreme na bremenost.
Taka da pij gi vitaminite dur ne te zdomrzi ili zdosadi a i da ne gi pies golema belja nema da ima user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:12:17   
Dimana
Mnogu sum tazna eve veke saat vreme si placam ,i mm mi se pridruzi zagreota koj gavol ne terase da renovirame sega majstorite rekoa vo sreda ke dosle da vidam da ne veruvam trebase denes ama im izlegla rabota ah nervozi kolku sakas ,i utre sum na lekar vo drzavna da se zapoznaam so dr sto sakam da me poraga pa da mi kaze do kade sme ima li nadez za renoviranje ili odam na plan B vo dolniot sprat ke ja prisposobam sobata za bebeto pa gore koga ke se zavrsi togas ,ama tesko mi e namesto da uzivam vo poslednite denovi od bremenosta jas se nerviram so gluposti nemozam da nemislam na niv posilno e od mene.
Tanjuska ajde so lesno sitno brois ,a Malecka 23 za iskrivuvanje na prstite od majkami sto imam slusnato ,koga bila bremena so mene isto i se slucilo ama i potvrdile deka ima reuma dolgo vreme primala inekcii sega e ok ama neznam neka proverat i kaj tebe ili ke vidis posle poragaj dali ke se promeni nesto ,da se nadevame deka ne e nisto strasno.
Epa sega dosta kukav da se utesam so eden sladoled da ublazam bol.
I da ne ve strvam da ve pokanam imam za site poveleteuser posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:24:08   
deluxe
user posted image user posted image user posted image user posted image nema problem za kontracepcija ne barame sovet ponatamu ama za ovie drugive soveti te biva Mmbucko,tnx uste ednas znaci ne mora d a gi pijam vitaminite ke pominam i so zdrava hrana nekoja nedela user posted image user posted image user posted image pozz sovetnice

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:37:58   
mmbucko
Malecka 23, te mislam celo vreme. Gledav i barav i po drugi sajtovi ama neshto posebno nenajdov sem da se vnesuva dovolno Ca i Mg sem ako ne e nekoj akuten artrit vo prashanje. A za sekoj slucaj da si pobarash da ti proverat reuma faktor i da se konsultirsh so nekoj reumatolog. Oti kako shto kazuvash ova bash ne e interesno, celo vreme da imas tolkavi bolki hmmmmm. Jas sepak bi pobarala mislenje od reumatolog.

Neznam sega mene shto prvo mi paga na um e vo meguvreme da se obidesh so mackanje na racete so konjski balzam (ja imash vo sekoj zegin) ili nekoja slicna krema na bilna baza.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 19:50:22   
mmbucko
Dimana, aj toa sto si places ti se sobralo, od hormonite ti e, ne mavaat site, a za uzivanjeto. Koj ti preci da neuzivash? Ke se pomirish so plan B i ke uzivash i ke gledash drugite kako se macat so plan A. Majstori ti se zivi user posted image . Taka da na kraj vaka ili onaka, pobrgu ili podocna rabotata ke si se zavrshi a nervozite ke ostanat. Gledaj kolku mozes da si se poshtedish od nervozite , ako veke nemozesh da smenish neshto.
Srekno user posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 21:47:06   
taska
oh lele ova li e zaladuvanjeto , umrev ... kako ste mi vie zeni ???

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 21:56:26   
temjana
Јас умирам од жешково, не можам повеќе ќе истепам се живо покрај менеuser posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2012 22:34:22   
mmbucko
Eve eden neuspesben obid za razladuvanje. Jas vcera vikam ke si napolnam kada so mlaka voda i ke si legnam da se oladam i relaksiram. Aj sto vlegov vlegov vo kadata ama malku se preceniv. Nemozev sama da stanam od kadata, morav da go vikam mm da dojde da mi pomogne da stanam.....strasnoooooo!!!!!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 0:27:29   
taska
hahaha ja oddamna nemam legnato vo kada , duri si nabaviv sediste za kada i sednuvam koga se banjam :)))) inace iskocivme pregeska da prosetame so mm nema vozduh lele , pa si se vrativme na klima i kup sladoled hahahah a za kilogramite ce mu mislime ponataka :Puser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 0:30:20   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Eve eden neuspesben obid za razladuvanje. Jas vcera vikam ke si napolnam kada so mlaka voda i ke si legnam da se oladam i relaksiram. Aj sto vlegov vlegov vo kadata ama malku se preceniv. Nemozev sama da stanam od kadata, morav da go vikam mm da dojde da mi pomogne da stanam.....strasnoooooo!!!!!!!

Ginekolozite zabranuvaat lezenje vo kada na trudnici poradi moznost da se zakaci bakterija/infekcija..Osven kada od istite pricini zabraneto e i plivanje vo blagi vodi ( bazen,ezero) a dozvoleno e edinstveno plivanje vo more..Moj sovet - nemojt edodeka ste bremeni da se razladuvate vo polneta kada...

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 0:31:49   
taska
Malecka jas imam trnenje na racete , nemam oset na srednite prsti i na leva i na desna raka , ne se iskriveni ama mnogu gadno cuvstvo da nemas oset nemozam da fatam nisto edvaj pravam rucek i sadovi miijam , se zalev na lekar i na maticen nikoj nisto ne vika , kako me nervira taka , vikam da ne mi natiska na nekoj nerv , ginekologot vika ne , tie nervi sto se za race bile vo vratot demek , pojma nemam , pa vikam od sto moze da e , e neznam mi vika ... i se so ce prasav vo tekot na bremenosta bese so odgovor , a toa nema vrska so bremenost :/ takka da samo da se nadevame deka posle porod ce ni se sredi se :)

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 0:49:17   
kikicka
Најубаво разладување ви е да си наполнете еден леген user posted image со ладна вода,брцнете нозе и до вас сладолед од 500гр.со голема лажица .МЕРАЦИИ

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 7:27:15   
Dimana
Neznam za vas no jas kako da sum programirana da stanam vo 7 nema poveke spienje za porano ne e problem a za pokasno nema sansi kako da zvoni casovnikot vo mene ,sinoka ubavo se spiese duvkase veter jas deka so otvoreni prozori spijam odvaj cekam vozduh svez da vleze vo soba i so vozdiska go prifakam.Po pladne odam na lekar vozbudena sum uf ke go vidam user posted image se nadevam se ke bide vo red.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 8:42:23   
eli07
Ufff razladuvanje daaaaa .....jas duri pravev so cel pamet plan da trknam do Grcija na nekoj den ali nemav vo predvid deka ke bidam tolku nepodnosliva i deka doma nema da mi bide udobno a kamoli kilometri udzumuser posted image Taka da klima krevet i 100 kg sladoled zvuci kako dobar plan user posted image Postp pretpostavuvam site ste vlezeni 9 mesec da ve pitam nesto....onoj mojon dr mi vika kao ne mora da doagas na ctg cestouser posted image na 10 tina dena e dovolno.Kolku cesto idete na ctg ili planirate da idete naredniov period?? Mi ide na nervi taka koa mi zbori user posted image ke go ubijam

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 9:00:11   
temjana
ели07 јас сеуште не сум 9-ти но другарка ми сега се породи и знам дека и она на цтг одеше еднаш неделно или пак на некои 10 дена и се фајќаше. Знаат докторите не се грижи, доколку нешто е сомнително почесто ќе те следат но ако е се во ред зошто да се малтретирашuser posted image Верувај му на својот гинеколог и уживај во последните труднички деновиuser posted image
Инаку јас умирам од болка во колковите едвај седам на работа, значи времево кога с еменува јас сум ужасuser posted image Едвај чекам да дојде 20-ти и да му ја здувнам на море малку да се посончам и да се закопам во песоктаuser posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 9:51:10   
taska
Jas sum 39 nedela i do sega bev 3 paati na ctg , i posleden pat i na eho me gledase ...ama koga se e ok 1 nedelno e dovolno ne se sekraj :)

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 10:50:37   
Just baby
bev na pregled i mi rekoa deka sum otvorena eden prst, iako edvaj uspea da me pregleda bidejki me bolese i ne mozev da se oslobodam. mi rece da odam za edna nedela na pregled, no koga vide deka sum 39 nedeli i 4 dena mi rece da odam na kontrola za 2 dena. se nadevam nema da se setam vaka so nedeli i da se otvaram po eden prst nedelno.

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 10:59:19   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

ели07 јас сеуште не сум 9-ти но другарка ми сега се породи и знам дека и она на цтг одеше еднаш неделно или пак на некои 10 дена и се фајќаше. Знаат докторите не се грижи, доколку нешто е сомнително почесто ќе те следат но ако е се во ред зошто да се малтретирашuser posted image Верувај му на својот гинеколог и уживај во последните труднички деновиuser posted image
Инаку јас умирам од болка во колковите едвај седам на работа, значи времево кога с еменува јас сум ужасuser posted image Едвај чекам да дојде 20-ти и да му ја здувнам на море малку да се посончам и да се закопам во песоктаuser posted image

Leleleee Temjana ti zaviduvam sto ke odis i ke se slapas i soncasuser posted image user posted image Jas malo morgen za odmor godinava...Ke si sedam na rabota uste nekoj den, hemoroidi mi izlegoa od sedenje u kancelarija user posted image user posted image i od sto me posteduvaat na rabota samo visam na net i normalno so vas se druzamuser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 11:23:38   
eni
Lele i mene kako ne mi se ide na rabota:((( Edvaj stanuvam nautro. Ajde uste narednata nedela i posle idam na porodilnouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 13:48:37   
dzigimigi
zenski kako ste jas samo ve citkam ama nikako da pisam si vlegov vo 9 mes ama ne me biduva za nisto sila nemam sto ke bese ova za prvata bremenost bev konj bre ejjjj ama vaka taka pri kraj sum so site podgotovki za user posted image .denes pocnav da osekam bolki na desnata strana napred nazad ama od raceve pak ne sum spana voopsto kamen mi se kako nekoj so cekan da me udira lelleel se nadevam deka posle porogajot nema da bide vaka guski za site

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.6.2012 20:25:56   
tanjuskaaa
Just Baby, jas go imav istot iskustvo na denesniot pregled, odvaj me proveri, bolno bese - mn pritisok, razlikata od tebe e sto jas ne sum ic otvorena :/ Bebco noke tolku mnogu kloca sto moram cesto da stanuvam za do WC-odvaj se dvizam, i uste odam na rabota, prestanaa i da me prasuvaat do kade sum, samo zalno me gledaat sega kolegite i sigurno si velat-za grev uste e trudna :) pozdrav mamicki

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2012 0:22:08   
mmbucko
Ma znam jas se Miana (demek nekoj mikrobiolo sum user posted image ) do sega ne se banjav vo kada ama ne da me fati ishtaf za kada nego so da ti kazam. Ama da prijavam po site propisi ja dezinfikuvav prvo so domestos user posted image user posted image user posted image
Pak definitivno nevleguvam vo kada oti sum user posted image i nemozam da izlezam posle user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2012 12:39:08   
Malecka23
Probav i so toa ama samo privremenos miruva toa e toa samo iskreno se nadevam deka koa ke se porodam ke se smeni se zasto za bebceto ke se grizam jas sama bez majka ili svekrva..Ali ajde ke se izdrzi se za nego
ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Malecka 23, te mislam celo vreme. Gledav i barav i po drugi sajtovi ama neshto posebno nenajdov sem da se vnesuva dovolno Ca i Mg sem ako ne e nekoj akuten artrit vo prashanje. A za sekoj slucaj da si pobarash da ti proverat reuma faktor i da se konsultirsh so nekoj reumatolog. Oti kako shto kazuvash ova bash ne e interesno, celo vreme da imas tolkavi bolki hmmmmm. Jas sepak bi pobarala mislenje od reumatolog.

Neznam sega mene shto prvo mi paga na um e vo meguvreme da se obidesh so mackanje na racete so konjski balzam (ja imash vo sekoj zegin) ili nekoja slicna krema na bilna baza.


(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2012 12:42:16   
Malecka23
A taska i mene taka mi pocna so trnenje na prstite prvo go izgubiv osetot posle mi se iskrivija lelee ne sakam da te plasam se nadevam nema da stignes do tamu.Thx mnogu na site za sovetiteuser posted image
p.s ne mi se veruva kako mozev od site mozni retki simptomi na bremenost da gi zakacam skoro siteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?