|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
26.12.2010 21:00:23   
sesilija
5 do 7 dena

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 11:17:26   
sesilija
moze li da kasne ciklus od klomifen mene ne mi kasnela poveke od dva dena nikogas

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 11:28:58   
lukas
daj boze da ti kasne uste 10 meseci  pa da ni javis deka imasuser posted image ..pozz...da mozno e da kasne..i od toa,jas po mene nezz posto imav ne bas asolen ciklus ama na edna drugarka i podzakasnuvase po 3-4 dena inace i nea nikogas ne i kasnelo...ajde da ne radvas!!!user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 12:20:04   
Bobe
cekaj sea da te vidamuser posted image user posted image ,aj gledam na nekoj nema da mu dojdeuser posted image user posted image user posted image ,sesilija mila daj Boze da ti kasni uste edno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,mi mirisa na trudnoouser posted image user posted image user posted image  samo opusteno i so pozitivni misli ok??
inaku mene mi docni 4 dena napraviv test denes nautro negativen,nemam nesto simptomi na dobivanje,malku bolki ali blagi vo desniot jajnik,e sega na gradite mi se pojavija venicki,nekoja cudno zelena plava boja i kako nabreknati se dali ima nekoja iskustvo so toa molam neka pise a sekako i vaseto ceneto mislenje bi sakala da go procitam tenk ju tenk juuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 14:00:18   
sesilija
jas bobe koga mislev deka ima nesto imav razni znaci i si velev ne moze da imam takvi simtomi a da nema nisto ama moze jas nemam iskustvo so gradite ama sepak mislam ako ti se zgolemeni pa i so venicki ima nadez sepak ke mora da cekame oti do sega bezbroj pati voskliknuvav na razni nevoobicaeni simptomi i posle se osekav doun i sega nemam apsolutno nikakvi simptomi ja prasav doktorkata ona mi vika ne moze od klomifen da e ama jas se somnevam kako i da e sega sum pretpazliva so neosnovanata radost

(Одговор на членот Bobe)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 15:38:08   
veckasr
moze da ti kasne od klomifenot menstruacijata ama samo dva tri dena poveke ne 

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: Знаци на бременост
28.12.2010 20:34:18   
biser84
sesilija daj boze da ne izradvis so user posted image e mozebi dedo mraz ja slusnal tvojata golema zelba  hahaha samo opusteno i se ke si bide

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 7:16:40   
ivoni4ka
zenski pomos moralna podrska mi treba vo jli ovaa godina me pravea revizija vo 12 nedela i od sekogas sum imala redoven ciklus minatiot mesec mi dojde porano 6 dena i sega ovoj mesec mi kasne 4 dena nemam simptom nikakov za bremenost osven zgolemena neroza ( taka mi bese i minatiot pat) sto mislete ima li sansi da sum bremena 

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 9:57:41   
Sajna
IVONI4Ka imaaa sansi sekogas ima sansi samo pozitivni misli i se ke bide pozz simptomi kaj nekoi devojki ne ni ima taka da ne se sekiraj rano e za simptomi

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 12:47:04   
sesilija
jas uste nemam dobieno ama napraviv test i pak e negativen folikulot mi prsna na 17 i ne znam sto e problemot ima li sansi da e nekoja cista napraveno od klomifenot doktorkata mi rece koga bev na folikulometrija deka ne se gleda vo taa faza ne znam sto da mislam sto da pravam

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 12:49:54   
arh_diz
kolku vreme ti kasni sesilija?

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 13:09:15   
iki82
sesilija racunal tocno 14 dena od denot koga ti prsnal folikulot i togas ke dobies, ako ne si bremena. od klomifenot moze nekogas da imas pokasno ovulacija, ne tocno na 14 den ako si imala prethodno taka, zatoa ti izgleda kako da ti kasani. znaci od 17 racunaj si tocno 14 dena. pozdrav i so sreka

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: Знаци на бременост
29.12.2010 16:03:54   
sesilija
najverojatno e taka poz

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 12:21:28   
cleo
Ringerajki pozdrav do site. Sakam nesto da ve prasam, mnogu sum zbuneta. Ovulacija, inseminacija kako i odnosi po toa imav na 21.12, znaci pred 13 dena. Od togas do denes bradavicite ne prestanaa da me bolat, a po malku i gradite, i napnati mi se. Imam povremeno bolki vo dolniot del na stomakot, osobeno levo. Inaku 10-tina dena zemav Dabroston 2x1. Drugo, osekam umor i mi se spie, no ne premnogu, i mi se podzavrtuva kako da mi paga pritisokot. Da napravam test mislam deka e rano,a iskreno mi e strav. Neka mi pise nekoja koja pocustvuvala simptomi na bremenost koga bi trebalo tie da se pojavat i kakvi se? Pozdrav i ve gushkam site

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 12:39:27   
lukas
za da nbe mu se dumas i da se sekiras napravi si eden test i bidi si raat,ovie se simptomi sto gi cuvstvuvav jas vo bremennosta na 2 mesec ama tolku rano nezz...sepak napravi si test ...pozz i daj boze da e user posted image ...caosuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 14:36:44   
boni25
Pozdrav do site clenovi na ringeraja, mi treba vase mislenje, sekoj mesec imam redoven ciklus, posleden pat ciklusot mi bese na 27 noemvri, i po pretpostavka trebase da dobijam na 25,6 dekemvri, nemam seuste dobieno,merev denes bazalna temperatura i mi e za 0.5 povisoka odnosno mi e 37 stepeni, inaku pravev test za bremenost mislam deka na 30 ili 31 dekemvri i bese negativen, sto mislite vie, ima li sansa da sum bremena ili ne, drugi simptomi nemam nikakvi, osven sto mozebi pocesto mokram. Fala odnapred

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 15:11:04   
Beatris
Ако ти е редовен циклусот веројатноста да си бремена штом до сега не си добила е голема. Најубаво повтори го тестот за неколку дена со првата утринска мокрача бидејќи тогаш е највисока концентрацијата на хцг хормонот. 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 16:05:54   
boni25
Beatris fala na odgovorot, ne znam dali da go povtoram testot ili da napravam vaginalno eho , ne znam dali na eho bi se pokazalo nesto, kolkav e periodot od zacnuvanjeto do denot koga bi mozelo da se ima tocen rezultat dali preku eho, ili test za bremenost, sprema moi presmetki mi docni veke 9 dena, no kako sto spomnav nemam nikakvi simptomi

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 16:22:31   
Beatris
Најверодостојна ти е анализата на крв, ама можеш и да почекаш уште ден-два па уште еден тест да направиш, ако си бремена ќе покаже сигурно

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 19:55:19   
cleo
Ne sum sigurna koga da go napravam testot. Dali da pocekam da mi kasni, a neznam koga treba da mi dojde - kaj mene ne se znae, neredovna mi e, a posledna mi bese na 08.12. Denes e 14-ti den od inseminacija, pa dali veke mozam da pravam test ne gledejki go datumot za menzis, a sepak da ne e rano. Vo dilema sum i mnogu sum zbuneta. A i Dabroston piev, pa moze i toj ima vlijanie.  Se osekam mnogu cudno - imam apetit a mi se losi...leleeeeeee

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 20:08:14   
kasiopea
ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Ne sum sigurna koga da go napravam testot. Dali da pocekam da mi kasni, a neznam koga treba da mi dojde - kaj mene ne se znae, neredovna mi e, a posledna mi bese na 08.12. Denes e 14-ti den od inseminacija, pa dali veke mozam da pravam test ne gledejki go datumot za menzis, a sepak da ne e rano. Vo dilema sum i mnogu sum zbuneta. A i Dabroston piev, pa moze i toj ima vlijanie.  Se osekam mnogu cudno - imam apetit a mi se losi...leleeeeeee


i kaj mene e ista situacija....posleden ciklus na 08.12, a inseminacija pravev na 20.12...vcera napraviv test ama bese negativenuser posted image   neznam dali da napravam test na krvta ili da pocekam na 05 januari da ne mi dojdeuser posted image pa posle da pravam testovi...simptomi nemam ama bas nikakvi, ni za ciklus ni za bremenost...mnogu sum zbuneta neznam so da pravam

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: Знаци на бременост
3.1.2011 22:43:56   
veckasr
mozete veke da si napravete test preku krvta stom pominale 14  dena od inseminacijata jas taka napraviv na 14ot den od inseminacijata napraviv test preku krvta dodusa mojata menstruacija e redovna jas nemam problem so nea ama inseminacijata ne uspea 

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: Знаци на бременост
4.1.2011 9:08:00   
sesilija
sovet od mene e da se uspokoite malku da ne se voznemiruvate tolku mnogu dozvolete da ve iznenadi bremenosta nadevajte se mene mi e polesno koga ne ocekuvam premnogu

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: Знаци на бременост
4.1.2011 13:23:09   
cleo
Draga fala za sovetot, no vo mojot slucaj vo nikako ne moze da me iznenadi bremenosta zatoa sto pravev inseminacija, pa mnogu nomalno e da ocekuvam i da se nadevam. A za toa deka treba da se opustime malku si sosema vo pravo..eve se trudam, no....Test resiv da ne pravam, ke cekam, pa mozebi Dedo Mraz ke me izraduva i mene so edno user posted image  Stiskajte palci.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: Знаци на бременост
4.1.2011 14:43:54   
veckasr
ajde ajde cleonavivame user posted image za tebe da ti uspee inseminacijata


(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?