|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Причини за доцнење на циклус
27.3.2010 19:08:37   
iki82
Maca25 да те прашам нешто, и јас ги испитував хормоните и на 3 ден од циклус пролактинот ми беше 31,и знаев дека ќе ми биде покачен бидејќи до кај 4 ден од циклусот ме болат градите и после ми попуштаат. После една недела го проверив пак и беше намален. Не сум била сеуште на лекар, бидејќи го чекам ирезултатот од 21 ден. Но ме интересира дали би морала да пијам бромергон или? чисто информативно ме интересира ако имаш искуство.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Прицини за доцнење на циклус
29.3.2010 0:43:21   
jace
citam citam i jas se najdov vo razgovorov,mi docni 7-8 dena,racunajki 28 dena od poslednata menstruacija,gradite me bolat normalno kako da ke mi ide,stomakot mi e mn poduen i osekam nekoja cudna bolka nekolku dena,inaku redovno imam drugi znaci na bremenost nemam ,mozno li e da sum bremena ili samo si zamisluvam

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Причини за доцнење на циклус
25.11.2012 14:05:40   
ceceblue
Imam problemce...veke godina dena sme zaedno celo vreme se obiduvav da ostanam bremena...e sega gi imam istite simptomi kako da treba da mi dojde,no minatiot mesec bojata beshe nesto rozevkasto i mnogu malku imav i nemav simptomi na pred ciklus,a sega pak samo edna tocka.Koga se budam nautro imam bolki vo polovinata i bolki vo dolniot del na stomakot kako da sum pred ciklus...Ve molam da odgovor

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Причини за доцнење на циклус
25.11.2012 21:23:57   
Melanija RR
ceceblue бидејќи ти доцни циклусот а се обидуваш да забремениш тема за знаци на бременост можеш да прочиташ ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ceceblue)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.12.2012 17:27:16   
omorfo89
Женски сакам да прашам нешто во врска со менструацијата (малку безвеза ми е али ај )

Минатиот понеделник требаше да одам на едно место (каде што требаше да стојам 4 часа на нозе) , тој ден ме болеше стомак како за добивање и бидејки имам големи болки кога ке ми започне за да не ме боли стомак се напив Кафетин Менструал , арно ама менструација не ми дојде. :!: Изгледа голема глупост направи. Денес ми е 38 ден од минатата менструација и уште не ми доаѓа. :?: Не сум имала незаштитени односи иначе
Друго од кога ми заврши менструацијата последниот пат по 2ипол недели ми се појави на гаќите крв и тоа траеше неколку дена , не многу ама морав па влошки да носам. И сега што викате ми дошло двапати во месецот или со апчево си направив проблем?

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.12.2012 19:00:24   
Ikana
Оморфо, а да направиш еден тест за бременост за секој случај?
Што знам, мене до сега ми закаснила само кога останав трудна, така што не сум меродавнаuser posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.12.2012 20:05:13   
Maca25
omorfo може да е од кафетинот. неколку пати ми се има случено да ми прекине менст. од само едно испиено апче кафетин менструал или пак од кетонал. додуша, кај мене било малце поразлично од кај тебе, затоа што веќе ми бил дојде циклусот, па сум се напила апче и ми се прекинал, за по 1 ден повторно да ги трпам истите болки и маки. Затоа јас веќе не пијам никакви апчиња против менст. болки. Ако си сигурна дека не си бремена, почекај уште некој ден па отиди на ехо.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.12.2012 20:36:13   
omorfo89
што да ви кажам , секој месец `ме боли глава` кога треба да ми започне мензис. Од 11 години кога и ја добив првата менструација си имам проблеми , имам правено и испитувања , шекер , тироидна , и најдоа дека имам хормонално пореметување. Па имам пиено апчиња Дианепред да останам бремена.. Ама не се случило некој месец да не ми дојде.. Еве утре е 31 и ништо..сега дали мислам на ова незнам.. исто ми се случи и август месец дојде 41 ден и нема ни м од мензис па направив и тест и негативен испадна , папотоа бев на гинеколог и ми рече дека имам полицистични јајници. Сега можно е и некоја циста да имам, а за бремена мислам дека не сум зашто користиме заштита а и кондомот го прегледувам секогаш по односот.Сега најмалку посакувам бременост. Веке станав досадна на сите во врска со ова дурии мм почна да ме зафркава , ајдее пак истото како и пред еден месец user posted image user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.1.2013 7:41:39   
Bilence!
imam eden problem sekogas sum imala redoven ciklus duri i pred vreme mi idelo po nedela dena, a sega veke 2 meseci nemam dobieno trudna nesum napraviv test plus i kaj doktorkata napraviv test i negativen ispadna doktorkata mi rece deka normalno e za zena nekogas i mesec do dva da ne dobie deka mozno e od stres ama jas sepak sum zagrizena osekam kako da sum poveke umorna i imam cesti stomacni bolki ako imal nekoj iskustvo vakvo ili znae nesto za neredoven ciklus neka pisi odnapred vi blagodaram

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Причини за доцнење на циклус
30.10.2013 9:24:13   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: BIK88

zdravo jas sum nova vo forumov zdravo na site,se obiduvame so maz mi da zabremenam veke godina dena ama nisto,pa sega piev antibiotik pa sakav da prasam da ne ima nekoj iskustvo so istoto dali moze da ti kasni od toa pozdravuser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: jasmina81

jas da tikazam isto so mm se obiduvavme 9 godini za bebence ama ne pravevme nisto od strana na medicina
jas ojdov danapravam brisevi imi izleze pozitivna klamidija i dr mi dade da pijam vibramicin 14 dena po dve na den
pocnav da sigi pijam no pocna da mi docni a jas pomisliv od apcinjata ama koga mi docnese 2-3 dena sto nikogas ne mi se slucilo zedov test i zamisli pozitiven user posted image user posted image poslem devet godini a za toa vreme nemav ostanato ni ednas
eve sega sum vejkem 27 nedela redovno odam na kontrola doktorot vika se e vo red pa so gosspod napred vo januari treba da si go rodam sinko
se nadevam deka i kaj tebe ke bidi isto da te izraduva gospod daj boze
jas malku bev isplasena na pocetok posto vibramicino i ne e bas nekoj slab antibiotik ali sto e toa e
koga saka gospod saka
pozdravce i pisi kako ke bide
user posted image user posted image




< Поракaта ја уредил Felly RR -- 30.10.2013 20:15:44 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bilence!)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Причини за доцнење на циклус
31.10.2013 21:06:32   
BIK88
user posted image ,nisto dobiv ne bilo nisto,sega se mislam dali da pocneme so ispituvanjata,znate so ispituvanje proodnost na kanalite,pa inseminacija ili da pocekam so mislite ako ima nekoj iskusen vo toa poveke neka kaze

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
Admin

Дали, доколку одбива АД, би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.?

да (72%)

не (28%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!