|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
8.6.2014 0:31:01   
Defne90 RR
М уште откако е роден има проблем со црвенило на кожата.Најчесто тоа се образите или рацете.А како мал и пределот на интимната регија му стануваше црвен.И го мачкав со јекодерм тогаш и со бекутан.И сега постојано му ставам бекутан значи ептен осетлива кожа има и ако не го намачкам веднаш ќе му се вцрвени.Инаку докторката ми рече дека тоа црвенило и тие брунчиња се ствараа од лојните жлезди кои се наоѓаат под кожата и кога ќе се испоти обично тогаш се појавуваат.Ни рече и декотал да го мачкаме,ама поретко само кога ептен има исип затоа што никнуваат нагло влакна.Со помалото пак никогаш не сум имала проблеми со исип и црвенило на кожата.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
11.8.2014 14:30:42   
Dilina
На малата и искача осип на газето ама тоа ноќе кога ќе се помочка повеќе а мене ќе ми е жал да ја малтретирам и будам, зошто сега ноќе ќе се нацица и одма заспива а лесна е на будење... и ја оставам ама одсабајле еве го осипчето оп ќе се појави но бргу се губи со едно мењање пелена... инаку и ставам само бекутан пудра и не ја мачкам воопшто со ништо после бањање...

Него, за лицето незнам што да правам, мн е топло кај нас, еве сега е 30 степена во соба user posted image па во дневна ја префрлиф ама штоако и тука не е нешто красно........ user posted image и така мислам дека од жеѓшко и е осипот на лице ама и тоа не е страшно... ми се чини како да го има па да се губи и се така...

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
11.8.2014 17:07:35   
deluxe
Majmunce постовите се преместени во соодветна тема Убод од инсекти

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
30.10.2016 9:28:57   
Placka111
Malata ima 40 dena i se pojavi prvin kako mali bubuljici na dundeto i. Gazeto smeniv pampers ja miev so caj od kamilica i bekutan so cink oksid pomina
I sega se pojavi na celoto lice zar crveni na celo obravcinja celoto lice
Ama se javuva povlekuva vo tek na denot i povtorno navecer se pojavuva ne e mnohu toplo

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
30.10.2016 13:35:05   
princessa
Не е ништо страшно. Тоа се бебешки акни кои што се јавуваат како резултат на навикнубањето на новата средина. И на мојата бебушка и се појави тоа на 3 недели и сега на 8 ги нема веќе. Ја миев со мајчино млеко, на памукче ставав и ја тапкав на лиценцето и купив крема од невен и цинк оксид што содржи и така за кратко и помина. Наместо мајчино млеко може и млака вода да се користи. Не ставај масло бебешко зашто може повеќе да се изиритира кожата и избегнувај капење со бебешко средство. Јас цели 8 недели само со вода ја капев. Вчера првпат ставив бебшка купка за ултра сензитивна кожа.

(Одговор на членот Placka111)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Осип, црвенило на детската кожа
31.10.2016 21:38:22   
Placka111
Molam za pomos primetiv na dunde na maloto od ednata strana malko mu e oteceno i gore ima nesto stvrdnato ima nekoj iskustvo

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 231
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?