|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: слабеење
3.7.2012 12:36:35   
Beatris
Ослабена си, ајде само терај, заборавив да ти кажам кога те видов. Се гледа разликата! user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: слабеење
3.7.2012 15:43:08   
Maria
Хммм,ослабев 5 кг за три недели,само ми е страв пак да не ги надокнадам,со моево јадење благи работи.Ај еден совет...како да се стопирам?user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: слабеење
3.7.2012 15:49:26   
vezilka RR
Хе,хе..се што е благо под клуч user posted image user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: слабеење
4.7.2012 22:00:39   
Maca25
Кај мене е ми е чудно што по телово некако не ми се познава дека имам -7 кг., ама вагата покажува така. Може дека имам уште многу за слабеење...user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: слабеење
11.7.2012 13:06:18   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31

zaboraviv da spomnam deka odvaj jade se so placenje,samo mleko si saka,pa rekov kako vi odi vas,dieta i doenje,za mene ke bese superuser posted image

lili31 ja pocna li kardioloskata ? i kako e? I jas sakam da ja pocnam,i jas seuste go dojam (6,5), a za jadenje i nie so molenje i placenje jademe, samo da cica saka. Gledam so taa dieta najveke rezultati imaat, da bidam umerena i pazam sto jadam nemozam ili jadam se zivo pred mene ili nisto ne jadam..sredina nema za mene.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: слабеење
11.7.2012 14:33:53   
light
i jas sakam da pocnam so kardioloskata pa zdravje daj boze da ima rezultati pozdrav

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: слабеење
18.7.2012 8:19:04   
Junona
Девојчици, гледам ги пиете слимлине капсулите,како сте задоволни,слушам имало измени во составот па многу луге не слабееле?а тие на вита слим ги има некоја пиено?

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: слабеење
18.7.2012 22:42:49   
denim
Dali nekoj ima iskustvo so onie spravi t.e. masazeri anticelulitni sto vibriraat? So kilaza sum super samo od ova celuylitcevo da se resam nekako...

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: слабеење
22.7.2012 12:14:24   
riba79
ima li nekoja od vas iskustvo so VITALISLIM apcinjata?aj devojki info...blagodaramuser posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: слабеење
24.7.2012 9:57:02   
Viktori
imam prasanje do kardioloskite dietalki user posted image

Dali smeam kafe so mleko?
Dali smee mesto edno - primer 2-3 jajca user posted image
I dali nekolku vakvi grevcinja se odrazuvaat negativno na dietata?Znaci ne zboram da sednes i vreka cips da izgrickas.

I kolku se slabee otprilika i za kolku vreme ima efekt? Znam deka e kaj sekogo razlicno bla bla bla, ama nekoja slobodna procenka vasa?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: слабеење
24.7.2012 10:05:33   
Beatris
Секое држење на детата пиев кафе со млеко, иначе не бива ни денот ни диетата user posted image Јајца не јадев поише, ама затоа кај што пишува намирниците да се јадат една поедна (пр. прво патлиџан, па пилешко па двопек), јас мешав се и правев салата со балсамико.

Се слабее од 3-5 кила неделно одприлика, втората недела ко да се стагнира малку, така имам осетено последниов пат, ама после ко ќе тргне тргнато е

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: слабеење
26.7.2012 10:38:19   
Viktori
jas denes prv den portokal za pojadok be... Mi se povraka. Ova so dietava gratis bulimija da ne ide?Pa vistinski da ne oslabam. user posted image
Oslabe do snemuvanje. user posted image user posted image user posted image

Eve jas svecano obecam (a znam da lazem u sebi) resiv da gi simnam tie 5-7 kila + koi se rezultata na moite nepusacki aspiracii, koi nikogas da ne traat podolgo od godna dve. Pa posto ovaa godina ne mi e prestapna, znaci ke pusam izgleda, resiv da podoslabnam. user posted image user posted image

Ja pocnav kardioloskata, sokot od domat mi e so bosilek, portokal na sabajle ili kakvo i da e ovosje mene tesko mi odi, zatoa sto ne sum bas po ovosjata, ama jbg, gazov ko Rusija mi stanal. user posted image user posted image user posted image

Tuku me interesirase, a smee nekakov sok da se pie? Ili samo caj ili k.voda?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: слабеење
26.7.2012 10:55:33   
Pepelaska *
Еве сум и јас тука, да се придружам, иако знам дека вечер пак ке ми се јаде од оние малите крофни кога ек поминам покрај нив, мора да се подослаби, ептен си се опуштив.
Јас не можам со пишана диета, ме нервира така, по мое ке терам па ке видимеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: слабеење
26.7.2012 13:26:27   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

jas denes prv den portokal za pojadok be... Mi se povraka. Ova so dietava gratis bulimija da ne ide?Pa vistinski da ne oslabam. user posted image
Oslabe do snemuvanje. user posted image user posted image user posted image

Eve jas svecano obecam (a znam da lazem u sebi) resiv da gi simnam tie 5-7 kila + koi se rezultata na moite nepusacki aspiracii, koi nikogas da ne traat podolgo od godna dve. Pa posto ovaa godina ne mi e prestapna, znaci ke pusam izgleda, resiv da podoslabnam. user posted image user posted image

Ja pocnav kardioloskata, sokot od domat mi e so bosilek, portokal na sabajle ili kakvo i da e ovosje mene tesko mi odi, zatoa sto ne sum bas po ovosjata, ama jbg, gazov ko Rusija mi stanal. user posted image user posted image user posted image

Tuku me interesirase, a smee nekakov sok da se pie? Ili samo caj ili k.voda?


Чај, сок јок. Вода обична, не газирана

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: слабеење
26.7.2012 15:16:38   
kikicka
user posted image user posted image Што бе уште не сте ослабеле Пууууууууууу на волку волку диети вие пак дебелко веселко .....Јас не сежалам уште малку ми остана.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: слабеење
27.7.2012 15:49:25   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Junona

Девојчици, гледам ги пиете слимлине капсулите,како сте задоволни,слушам имало измени во составот па многу луге не слабееле?а тие на вита слим ги има некоја пиено?


Еве јас да кажам дека ја испив една (и последна) кутија и не симнав ни грам user posted image
Дефинитивно не се тие таблети што беа порано. И имам апетит утепав се јадејќи user posted image
Ништо без вежбање дефинитивно.

(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: слабеење
28.7.2012 10:22:09   
Calypso
Сега дури сум кај моите, полесно ми е за слабеење, оти повеќе се движам. И веќе нецел месец сум тука, а сигурно 5-6 кг имам намалено, и некој сантиметар во обем... се ми слабее, ама ова стомакот никако да се намалиuser posted image не јадам многу, порциите ми се преполовени, не мешам скроб и протеини, не вечерам. Пешачам секој ден со малиот во количка, рано наутро и приквечер, вежбам вежби (не секој ден) од Fitness Blender на Youtube, секојдневно се масирам со масажер и антицелулитна крема, нозете супер се средуваат, ама стомакот само малку се намали, сега стагнира. Знам дека прво треба да се стопат масните наслаги, па да се вежба, ама без вежби како да ги стопам? Фала Богу за страниците со попусти и ваучерите, си купив ваучер за микромасажи и електростимулации, па да видам ако има некој ефект, ако не, да си барам друго чаре...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: слабеење
28.7.2012 14:18:28   
Viktori
Калипсо, да пробаш со супи за детоксикација?
Ама треба цела недела без ништо само на супи. И тоа на 2 саати се пијат, а можеш и крем да ги правиш. Помагаат пза исфрлање на отрови, прочистување црева и општо, сите токсини од организмот. Ако сакаш да ти пратам линкчиња со рецепти._____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: слабеење
28.7.2012 14:42:27   
Pepelaska *
И јас сакам рецепти , можам да живеам од супи , барем така мислам user posted image

Ама колку се слабее, да се жртвувам вреди ?user posted image

Јас еве една недела сабајле јадам мусли со јогурт, ручам супа и салата и малку сосем од ручекот и не вечерам, одма ми се раширија пантолоните, ама стомаков да се стопи бееuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: слабеење
28.7.2012 16:11:35   
lilicka
Јас конечно почнав да слабеам од кога ми прооде детевоuser posted image user posted image почнав во обем да одам.....ама стомаков ми е лелел мајкоо не ми се повлекува!user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: слабеење
29.7.2012 0:31:14   
kikicka
Јас си земав течност за детоксикација уште кога бев во ХР,го пиев и брее абе јадеш и факаш одма ВЦ ни течност неможев да додржам.user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: слабеење
29.7.2012 10:38:44   
Maca25
И јас сакам линк со супи. Мора да ослабнам уште десетина кила user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: слабеење
29.7.2012 12:18:55   
lili31

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28


ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31

zaboraviv da spomnam deka odvaj jade se so placenje,samo mleko si saka,pa rekov kako vi odi vas,dieta i doenje,za mene ke bese superuser posted image

lili31 ja pocna li kardioloskata ? i kako e? I jas sakam da ja pocnam,i jas seuste go dojam (6,5), a za jadenje i nie so molenje i placenje jademe, samo da cica saka. Gledam so taa dieta najveke rezultati imaat, da bidam umerena i pazam sto jadam nemozam ili jadam se zivo pred mene ili nisto ne jadam..sredina nema za mene.

uste ne pocnavuser posted image ,mojotuser posted image e 8 meseci,ali ke teram uste 2 meseci,pa zdravje,,,,,pocna po malku da jade,epten malku....daj boze ke oslabneme posle toa,,,,,,,,,,,aj neka kaze andriance do kaj stignalouser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: слабеење
29.7.2012 18:04:00   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28


ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31

zaboraviv da spomnam deka odvaj jade se so placenje,samo mleko si saka,pa rekov kako vi odi vas,dieta i doenje,za mene ke bese superuser posted image

lili31 ja pocna li kardioloskata ? i kako e? I jas sakam da ja pocnam,i jas seuste go dojam (6,5), a za jadenje i nie so molenje i placenje jademe, samo da cica saka. Gledam so taa dieta najveke rezultati imaat, da bidam umerena i pazam sto jadam nemozam ili jadam se zivo pred mene ili nisto ne jadam..sredina nema za mene.

uste ne pocnavuser posted image ,mojotuser posted image e 8 meseci,ali ke teram uste 2 meseci,pa zdravje,,,,,pocna po malku da jade,epten malku....daj boze ke oslabneme posle toa,,,,,,,,,,,aj neka kaze andriance do kaj stignalouser posted image


pf.....dietata e super...samo uste ja malku da bev istrajna..ostanav na tie -4 ili 5kg..ama povekje mi napravi kjeif toa sto se liznav u obem...sega bev na pauza nekoe vreme..sveceno obecam od sutra opet..do rodendenot na sin mi moram uste -5kg

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: слабеење
29.7.2012 23:39:34   
Viktori
Клик - линк со рецепти за супи. Линкот истекува за 24 часа. Кој ги видел - ги видел. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

име за машко
marija.rizovski

Кое име ви се допаѓа повеќе

Кире (18%)

Димитар (38%)

Јован (43%)


Број на сите гласови: 60

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!