|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Анален секс??
7.9.2010 0:28:55   
cece81
Otkako rabotime na slucajotuser posted image  so mm ne sme imale analen sex samo poradi infekcii, a inaku da sme praktikuvale i bas sum uzivala user posted image  , mislam deka site bi uzivale dokolku se opustat max i im veruvaat na partnerite .
Mnogu cudna rabota imam zaprimeteno deka mnogu dvojki ne sakaat da zboruvaat za analen sex kako da im e toa pervezen sex user posted image  jas ne mislam taka ! Pa neznam nekoj godini se vo brak i ne go praktikuvaat , kako nese lubopitni da go osetat toa zadovolstvo! Jas sum za ekspermenti i novi nesta ! user posted image

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Анален секс??
7.9.2010 8:46:16   
anedespo
Зашто да не се пробаат сите задоволства. Дефинитивно за

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Анален секс??
9.10.2010 22:56:53   
newmamy
NEOPISLIVO CUVSTVO!!!!! DEFINITIVNO ZA... Edna vecer so maz mi dodeka imavme sex,sakase malku i pozadi..ne sakav voopsto, no posle nekolku minkoga mi go stavi, luge ne sakav da go izvadi od tamu ni pod razno hihihihi

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Анален секс??
28.11.2010 23:16:09   
Ifka
Sum napravila previd na temava..no razgovorov me provocira. Cesto prakticiram analen seks...navistina e ubavo cuvstvoto, mene mi se dopaga. Bolno bese na pocetokot, no sega e odlicno :) Treba da probate...ako vi se dopaga, ok, ako ne..nikomu nisto.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Анален секс??
7.5.2011 0:05:25   
mamicki
Uf, imam probano- i, ne, blagodaram... Mozebi e poradi dimenziite na "prijatelceto"(pu-pu, da ne mu se urociuser posted image ), ama, definitivno- NE!!!

(Одговор на членот Ifka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Анален секс??
17.9.2011 11:56:55   
kikicka
ludi ste user posted image mene iskreno strav mi e ke pukne nekoj hemoroid zaostanat user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Анален секс??
17.9.2011 12:02:10   
lilicka
kikicka истото и јас го мислам...user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Анален секс??
17.9.2011 12:14:17   
kikicka
ostaj hemoroidot ,semkata odlubenica ? imam slusano deka nekoi zeni si pravat klizma pred analen za da ne ispadne neshto za vreme na odnosot.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Анален секс??
17.9.2011 12:18:02   
lilicka
хахахха лелеле божеее user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Анален секс??
2.11.2011 15:00:58   
dostickage
ja citam temava sast vreme pred da si idam od rabota i strasno me potseti na edna reklama od ZI-Va ka so vika : Koj probal , znae user posted image  i imas tuka muzice tiriririri user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Анален секс??
3.1.2012 20:36:00   
Melanija RR
Јас не сум љубопитна ама ич за анален секс ,за друго да ама ова воопшто не ми звучи убаво.Од кои причини јасно е ,од таму се чисти организмот и сама помисла на тоа ме одбива.
Едно прашање до тие кои го практикуваат со што е стимулацијата за да пружа такво задоволство,навистина ме интересира?


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Анален секс??
4.1.2012 9:10:42   
Winit
Neznam nekako mi e neprirodno, ama bas totalno neprirodno...ne sum probala i nema da probam...voopsto ne predizvikuva ljubopitnost kaj mene. user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Анален секс??
20.2.2012 18:57:24   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ja citam temava sast vreme pred da si idam od rabota i strasno me potseti na edna reklama od ZI-Va ka so vika : Koj probal , znae user posted image  i imas tuka muzice tiriririri user posted image

user posted image user posted image user posted image
Башuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Анален секс??
10.9.2012 6:18:15   
Crazy_Max
Иам едно питајне....
Имав анален однос со девојката. Користев кондом но одкако ејакулирав , кога се тргаше, кондомот се изваде и се распрска сперма секаде.
Мислам дека дојде во контакт со незиниот полов орган ама не сум мн мн сигурен.
Ако некој знае колкави се шансите да забрмени ако спермата дојди само во контакт со вагината би сакал да знам. Сеуште размислуваме за апчина за ден потоа али имам читано и дека мн се штетни :/ Цел ден размислуваме за тоа нз шо да прам. Дали се исплати да ризикуваме да не пија апчина или не..... дајте совет :s
Сакам постручно мислење ...

btw sry за спам (ако е) али ова ми изгледаше како најсоодветно место за вакво прашање.

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Анален секс??
10.9.2012 10:12:00   
Anonimen
Nemaj gajle,ne se faka toa tuku-taka.

(Одговор на членот Crazy_Max)
  Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Анален секс??
5.11.2012 20:26:42   
maksima3
Mazot mi mnogu saka i imame probano ama voopsto ne mi bese prijatno bas bi sakala da uzivam ama tesko mi odi user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Анален секс??
5.11.2012 22:46:45   
majka na eva
и ние имаме пробано само еднаш,како за проба од радозналост да видиме како е,ама воопшто не ми се допадна и толку,повеќе и не планирам да пробувамuser posted image а на мм и не му беше така лошоuser posted image

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Анален секс??
15.2.2013 4:10:52   
katalina1
Nemam probano do sega,a i nemam zelba da probam.Baska imam problem so hemoroidi,taka da...mozebi nekogas ponatamu.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Анален секс??
11.3.2013 18:45:56   
niki
odluciv
ako pobedime
da go castam mmuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Анален секс??
11.3.2013 18:48:03   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

odluciv
ako pobedime
da go cas_tam mmuser posted image




хахаххахаххахах лајк за постов user posted image
Ајде жени запнете се од петни жили user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Анален секс??
11.3.2013 18:52:07   
niki
neli e motivirackiuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Анален секс??
11.3.2013 19:09:42   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

odluciv
ako pobedime
da go castam mmuser posted image


Хахахаха јас ова ако му го кажам на мм, ќе го активира цел универзум, за пола саат ќе имаме уште 5000 нови членови и уште толку дрвца собрани user posted image user posted image user posted image сепак ќе си молчам...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Анален секс??
11.3.2013 19:14:32   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

odluciv
ako pobedime
da go castam mmuser posted image


хахаха, да се потрудиме навистина, а ники?! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Анален секс??
11.3.2013 19:14:59   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

odluciv
ako pobedime
da go castam mmuser posted image


Хахахаха јас ова ако му го кажам на мм, ќе го активира цел универзум, за пола саат ќе имаме уште 5000 нови членови и уште толку дрвца собрани user posted image user posted image user posted image сепак ќе си молчам...


na vas vi kazuvam da tipkate da se pocasti covekotuser posted image

inaku koga bi mu rekla bi me pratil vo ludnica mojotuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Анален секс??
11.3.2013 19:18:01   
Maca25
ајде тогаш, да се ставиме у погон...нема спиење вечер, само куцкање user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?