|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Анален секс??
17.10.2009 23:34:54   
Bogdancanka
Може али мене ми е некако многу болно може неможам да се опуштам ми фуфка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Анален секс??
18.10.2009 18:16:28   
sakibukic
Јас цело време сум за еднаш пробавме до негде и толку се откажа после госпоѓата а би сакал да пробам.Би требало да е убаво./

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Анален секс??
18.10.2009 19:35:59   
niki
За да пробате до крај и да ужива госпѓата ти, припреми си помогала за подмачкување или лубриканти. И додека вагинално ја задоволуваш со рацете обработувај го задниот дел со нежни движења, полека без навалување, ќе и треба малку време да се отвори и прво ќе пенетрираш со прсти а потоа подмачкуваш, кондом и продолжуваш полека и нежно.
И ете така груба слика, а ти нежен, резултати неизоставни. Па јави дали успеал рецептот.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Анален секс??
4.11.2009 16:15:00   
mami
Поминаа времињата кога аналниот секс се сметаше за нешто што е само за хомосексуалците, а статистиките велат дека редовно го практикуваат 25% од хетеросексуалните парови. Зошто?

И додека некои не сакаат ни да слушнат за аналниот секс, има и такви кои пробале и дошле до заклучок дека во тоа уживаат и повеќе од што можеле да замислат

Без оглед што сте слушале за него, тој не е опасен ако се прави на правилен начин. Ако нешто не штима при обидот, или жената не е подготвена или мажот нема довоно трпение тоа да го направи полека и нежно.

Ако случајно размислувате дали би или не, можеби ќе ви помогне сознанието зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:



1. Аналниот секс на мажите им дава чувство на моќ
Фактот дека мажот ја контролира и владее со ситуацијата додека е зад жената им дава одредена моќ, па се чувствуваат силно и важно. Во таквите моменти, жената му се предава на мажот, а нему му останува да ја задоволи. На мажите едноставно им се допаѓа идејата да пенетрираат во жената отпозади. А ако жената ужива во тоа и да постигне оргазам, на нивната гордост ќе и нема крај.



2. Ако жената се согласи на анален секс значи дека му верува на својот партнер
Фактот дека жената го пушта мажот да пенетрира во тој дел од телото е доказ дека му верува, а тоа чувство на мажот му предизвикува задоволство, и тоа не само сексуално. Доколку жената е нервозна поради аналниот секс, но се согласи да проба, тоа на мажот ќе му значи многу.



3. Аналниот секс е нешто ново и поразлично
Вагиналниот секс е фантастичен, но мажите сакаат да пробаат и други работи, како на пример анален секс. Многу ги привлекува тоа, а ако им е привлечен и на партнерката, задоволството е уште поголемо и послатко.



4. Мажите сакаат женски задник
Женскиот задник им е секси на мажите и сакаат да се зближат со него. И ако мажот го има тоа задоволство да го стави пенисот во нешто на што долго време му се восхитува, се чувствува како да освоил џекпот!



5. Аналниот отвор е многу тесен
Освен тоа, вагината е дизајнирана да донесе дете на свет, а задникот не е. Мажите знаат дека кога ќе добијат пристап до тој дел од телото нивниот пенис ќе биде притиснат заради тесниот анален отвор. Жените не го разбираат тоа задоволство, но такво чувство на задоволство на друг начин мажот не може да почувствува.

Мажите кои сакаат анален секс не се настрани, ниту геј, ниту ништо од она што се поврзува за аналниот секс. Тоа се мажи кои уживаат во друштво на својата партнерка и сакаат целосно да го истражат нејзиното тело.


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Анален секс??
4.11.2009 16:19:19   
mami
Ете ги работите кои што жените не ги сакаат во врска со аналниот секс, а некои дури ги мразат:

1. За време на аналниот секс, женската практична рака, им ја даваат во моќ на нивните партнери. Така мажите имаат способност да го спречат оргазмот на жената. Пенетрацијата обично се случува од назад: Мажот влегува кога таа не може да го види, а женската сатисфакција е во рацете на мажот. Жените не се сигурни што всушност прават мажите „таму назад“ и обично се уплашени од болка и од страдање.

2. Пенисот може да предизвика сериозни штети со повредување на жената, кога имаат анален секс, ако мажите не се претпазливи. Мажите мора да обрнат сериозно внимание на женската пенетрација кога таа не е опуштена, па да се биде нежен, е неопходно.

3. Жените мражат груби мажи чии мотиви се себичност. Па, за време на аналниот секс жените се осигуруваат дали нивниот партнер е доволно паметен за да сфати некој работи како што се користење лубриканти кои ја избегнуваат можната болка. Може да биде многу болно.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Анален секс??
8.12.2009 1:49:00   
gorjansk
Mazite sakaat analen seks zatoa sto e potesno i zadovolstvoto e pogolemouser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Анален секс??
8.12.2009 11:38:09   
Enika
јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искача тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....еднаш  несакајки залета бившиот и тоа дека занесени мн болно ми дојде...мислам дека 10 мин неможев да гукнам од болка...и сл ден цел ден ми беше неугодно...незнам не сум за...воопшто!!!

< Поракaта ја уредил Enika -- 8.12.2009 11:49:43 >

(Одговор на членот gorjansk)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Анален секс??
8.12.2009 11:43:34   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искаца тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....

Potpis

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Анален секс??
8.3.2010 12:56:54   
mami
Аналниот секс не е секс?

Можеби звучи чудно, за 30 проценти од Американците аналниот секс во суштина не е секс.

Додека речиси сите испитаници во една нова американска студија тврдат дека типичниот хетеросексуален однос е секс, пет проценти сè уште не мислат така. Интересно е што 11 проценти веруваат дека ако не дојде до ејакулација, тогаш тоа не е секс.

Истражувањето е спроведено на Универзитетот во Индијана, а испитаниците требале да објаснат што подразбираат по секс.

Резултатите покажуваат големи разлики во однос на возраста и полот. Само 30 отсто од мажите помлади од 30 години мислат дека и оралниот секс е секс, за разлика од жените кои го подржуваат ова тврдење со цели 80 проценти.

По резултатите од новата студија и докторите и здравствените работници се мошне изненадени од тоа колкав број на луѓе имаат различно сфаќање за тоа што е сексот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Анален секс??
8.3.2010 13:14:46   
Adrijana
mm saka, ama jas nekako sto znam mi e strav mozebi od bolka, a i bez veze mi e. Ama nikogas ne se znae, moze nekogas nekoja casa vino ke me prestrasi, a do togas ostanuvame kako i do sega.

_____________________________



(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Анален секс??
8.3.2010 13:26:55   
majka 79
ma kakov analen sex, ne e prirodno.
plus i hemoroidi imamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Анален секс??
8.3.2010 15:25:24   
profesorica
зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Поминаа времињата кога аналниот секс се сметаше за нешто што е само за хомосексуалците, а статистиките велат дека редовно го практикуваат 25% од хетеросексуалните парови. Зошто?

И додека некои не сакаат ни да слушнат за аналниот секс, има и такви кои пробале и дошле до заклучок дека во тоа уживаат и повеќе од што можеле да замислат

Без оглед што сте слушале за него, тој не е опасен ако се прави на правилен начин. Ако нешто не штима при обидот, или жената не е подготвена или мажот нема довоно трпение тоа да го направи полека и нежно.

Ако случајно размислувате дали би или не, можеби ќе ви помогне сознанието зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:



1. Аналниот секс на мажите им дава чувство на моќ
Фактот дека мажот ја контролира и владее со ситуацијата додека е зад жената им дава одредена моќ, па се чувствуваат силно и важно. Во таквите моменти, жената му се предава на мажот, а нему му останува да ја задоволи. На мажите едноставно им се допаѓа идејата да пенетрираат во жената отпозади. А ако жената ужива во тоа и да постигне оргазам, на нивната гордост ќе и нема крај.



2. Ако жената се согласи на анален секс значи дека му верува на својот партнер
Фактот дека жената го пушта мажот да пенетрира во тој дел од телото е доказ дека му верува, а тоа чувство на мажот му предизвикува задоволство, и тоа не само сексуално. Доколку жената е нервозна поради аналниот секс, но се согласи да проба, тоа на мажот ќе му значи многу.



3. Аналниот секс е нешто ново и поразлично
Вагиналниот секс е фантастичен, но мажите сакаат да пробаат и други работи, како на пример анален секс. Многу ги привлекува тоа, а ако им е привлечен и на партнерката, задоволството е уште поголемо и послатко.



4. Мажите сакаат женски задник
Женскиот задник им е секси на мажите и сакаат да се зближат со него. И ако мажот го има тоа задоволство да го стави пенисот во нешто на што долго време му се восхитува, се чувствува како да освоил џекпот!



5. Аналниот отвор е многу тесен
Освен тоа, вагината е дизајнирана да донесе дете на свет, а задникот не е. Мажите знаат дека кога ќе добијат пристап до тој дел од телото нивниот пенис ќе биде притиснат заради тесниот анален отвор. Жените не го разбираат тоа задоволство, но такво чувство на задоволство на друг начин мажот не може да почувствува.

Мажите кои сакаат анален секс не се настрани, ниту геј, ниту ништо од она што се поврзува за аналниот секс. Тоа се мажи кои уживаат во друштво на својата партнерка и сакаат целосно да го истражат нејзиното тело.




многу добро опишано и ги сваќам мажите но сепак сум против


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Анален секс??
4.4.2010 21:55:06   
omorfo89
Jas imam probano analen seks so verenikot , pa ne osetiv nikakva bolka. Ne koristevme kondom , samo vazelin user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Анален секс??
5.4.2010 1:35:22   
ikipp
jas imam probano so mm,i ne boli,a custvoto e ubavo,cudno ubavo

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Анален секс??
5.4.2010 10:58:15   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искача тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....еднаш  несакајки залета бившиот и тоа дека занесени мн болно ми дојде...мислам дека 10 мин неможев да гукнам од болка...и сл ден цел ден ми беше неугодно...незнам не сум за...воопшто!!!


потпис,100% се согласувам со ова

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Анален секс??
5.4.2010 13:01:12   
amelbebe
20 godini sum vo brak i me moli za toa ,ama jas ne deka ne sakam strav mi e od bolka zatoa go odlozuvam toauser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Анален секс??
5.4.2010 14:27:00   
ikipp
aaa boli bogami

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Анален секс??
5.4.2010 14:56:57   
ananikol
Ima vic na ovaa tema ;

ko so vika ikipp boli taka i nekoja si vikala bolji..bolji a ovoj od pozadi odgovara ; e nema bolji od mene..user posted image user posted image user posted image



(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Анален секс??
12.4.2010 10:59:31   
zoltan
 
Bi sakal da ve prasam za eden mal sovet (od devojka) vo vrska so mojot  sexualen podvig so partnerot.
Gledam deka temata e dosta interesna pa bisakal da ve prasam slednovo:
1. So devojkami imame analen sex normalno..zasto da ne koga e toa ni predstavuva ogromno zadovolstvo i na nea i na mene. koristime lubrikanti i ne cuvstvuva nikakvi bolki.
Prasanjeto mi e bidejki nie maskite ne se kontrolirame za vreme na sexualniot cin i posakuvame kolku e povnatre tolku poubavo i pogolemo e zadovolstvoto..sto na nekoj nacin i bi trebalo da e taka...e sega dali za vreme na analniot sex mozam da penetriram do kraj vo analniot otvor a bez da se javat nikakvi komplikacii...dali e toa dozvoleno...ve molam za sovet bidejki kaj nas maskite ogromno e zadovolstvoto koga penetrirame do kraj ..:S..dali bi vazelo istoto pravilo i za analniot sex..kolku pogolem i povnatre tolku poubavo..:)

< Поракaта ја уредил mami -- 12.4.2010 11:20:48 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Анален секс??
15.5.2010 21:12:30   
MaeMilo
jas ne se plasham za bolkata.tuku se stramam da ne imam izmet vo kanalot a gledam deka nikoj ne ja spomnuvate taa rab....

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Анален секс??
22.6.2010 17:47:36   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: MaeMilo

jas ne se plasham za bolkata.tuku se stramam da ne imam izmet vo kanalot a gledam deka nikoj ne ja spomnuvate taa rab....


а прашањево е логично нели? На пример при нередовна столица или таков некој проблем со столица и варење, задржување на храната во цревата....
клик тука

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.6.2010 17:50:36 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот MaeMilo)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Анален секс??
15.7.2010 14:48:55   
bushavka
jas i mm sega praktikuvame analen sex bidejki sega sum user posted image  i nemu mu e strav da ne mu napravi nesto na user posted image  pri vaginalniot sex...prekrasni orgazmi...mmmmmmmmmmmm

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Анален секс??
7.8.2010 7:59:10   
Acina
go napravivme toa so mm samo 3 pati...no mu vikav da koristime prezervativ zosto imam citano deka vo analniot otvor site imame razni infekcii.no toj ne saka ni da zamisli kondom a ne pa da go upotrebi...i taka ednas pod dejstvo na vince se sluci toa nesto...no nemavme togas vaginalen samo analen.posle bidejki ubavo mi bese toa go napravivme uste 2 pati.no nikogas ne bese analen pa normalem (vaginalen) sepak zarabotiv infekcija...koga bev na gin. mi kaza deka e od analen otvor prenesena infekcijata.i jas i kazav deka koga go imavme analniot nemase vaginalen.no toj dobil infekcija koja si stoela i koja ne moze so mienje da iscezne pa so sledniot normalen odnos mi ja prenel i mene.bevme pod terapija i dvajcata i se resi problemceto.celta na muabetot mi e NIKAKO bez kondom ova da ne go pravite.inaku sum za nemam nisto protiv ama posto mm ne saka kondomi ne go pravime toa poveke.a deka ima zadovolstvo toa e individualno,spored mene ima

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Анален секс??
7.8.2010 12:32:45   
mama26
user posted image mnogu intimno prasanje na koe ne bi dala odgovor.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Анален секс??
6.9.2010 15:51:43   
Maja06
Imame probano analen sex 3 ili 4 pati do sega i iskreno sum bila mnogu napnata i ne sum uzivala kompletno, sekako so kondom i so lubrikant dopolnitelno, i imame probano posle toa 2 pati megutoa ne bev dovolno opustena taka da mnogu me bolese i ottogas pa navaka ne mi ni spomnal takvo nesto!! Megutoa od vreme na vreme pomisluvam i sakam taka da ke soberam hrabrost i ke go iznenadam user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?