|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 19:11:03   
Natasha5
jas obicno sedam na kom koga jana spie.Komp ni bese vo dnevna a tamu spie dever mi i navecer ne mozam da sednam, , imame lap top pa sega zedovme ruter i sekade mozam da odam so nego i za navecer mi e super em do Jana em na kom so vas.bravo za ruteriteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 19:29:33   
penelopa
Jas i maž mi živeeme sami( i kučeto se razbira) uste od prviot den taka da jas nemam koj da mi kažuva što da pravam....koga sakam i kolku sam sedam na kampjuter user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 19:47:30   
mimicka
Nie ziveeme so majka mi koja znae da se buni deka si go gubam vremeto na kompjuter namesto da se odmaram koga mi nana Ilija. Vo odnos na mazot mi nemam problem edinstveno sto se butkame koj ke sedne na kompjuterot user posted image user posted image .

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
11.8.2009 0:14:05   
mami
леле денес на работа, толку се зачитав нешто на форумот што во еденмомент не го исперцепирав директорот дека нешто ми наложил, ама што да правам, му објаснив за што се работи и само се насмевна и ми рече- само внимавај во иднина

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
9.1.2010 14:26:28   
mother 29
jas od Marko go krijam ,deka ako go vidi otide jabana,a so mm do denes se tepavme koj ke go koristi..od denes druga prikaznauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
9.1.2010 14:43:55   
tereza
од мене никој друг од дома не може да дојди до компјутеровuser posted image user posted image user posted image  киснам на нет од сабајле до вечер,абре ќе ме отепаатuser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
9.1.2010 20:00:30   
zami
mm e alergicen na site socijalni sajtovi, kaga dozna deka imam profil na FB dobro sto ne me isfrli od doma, ama za RR zane i mislam bbidejki e makedonski i za majki nekako projdovte.
Ama doma koga sum na red doagam samo ako sum sama doma. (eve sega mm e na rabota, a sin mi kaj svekrva mi). Ama zatoa koga sum na rabota recisi celo vreme sum online.

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 8:52:22   
jovanka
Si imam kompjuter koj go koristime so kerka mi taka nema karanje so mm on si ima negov taka sekoj si brka rabota,no zatoa ako sednam kako magija prvo moram da otvoram RR pa posle se drugo i komentar od dvajcata pak si na RRuser posted image user posted image user posted image Sekoj ima pravo na izbor.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 9:01:38   
Anushka
на почетокот им беше симпатично што сум си нашла нешто и за мене... а сега се кријам, оти мислат дека забегав

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 17:40:28   
mami
Анушке не си сама, и јас многу често го добивам тој коментар во последно времеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 17:43:48   
arh_diz
Сами живееме со маж ми нема кој да ми кажува колку и зошто на компјутер

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 17:47:31   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Сами живееме со маж ми нема кој да ми кажува колку и зошто на компјутер


Така е...апсолутно се сложувамuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 17:57:00   
pacuvce
Kaj nas ovie denovi koga sme site doma e prava tepacka za kompjuter...user posted image user posted image user posted image So mm nekako i ke se dogovorime,ama sin mi koga igra nekoja igra,nema sansi da dojdes do PC...Zatoa obicno navecer,otkako ke si legne imam malku poveke sloboda da vidam sto ima novo...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 19:20:48   
niki
Со мм фино се договараме, ама со ќерка ми неможеме, несака воопшто да седам на компјутер туку се со неа да си играм.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.1.2010 19:23:47   
Bile
Mm porano ke mi prefrlese po nekoj zbor ama sega otkako i toj gi otkri ubavinite na internetot nemozam na red da dojdam od nego.
Koga doagaat svekor mi i svekrva mi na gosti kompjuterot e iskluzen obavezno bidejki usta nemozes da ima zatnes ako e vklucen.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
11.1.2010 0:41:56   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Сами живееме со маж ми нема кој да ми кажува колку и зошто на компјутер


само што мм ако седне на ком тешко да дојдам на редuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
22.5.2010 6:49:51   
Rossana
Kaj nas kompjuterot e redovno oklucen. Koga mm e na rabota jas sum na net i Sara mi e do mene, potoa koga mm si doaga od rabota jas pak sum na net, potoa jas dremnuvam 3-4 casa so Sara togas mm e na net i se taka. Domasnite obvrski gi kombiniram, odam do kujna, pa ovde vo soba da ja poglednam Sara i prelistuvam niz net, masinata za alista pere, jas pak prelistuvam na net, i se taka do bezkraj. A ponekogas moze i so casovi kompjuterot da e oklucen i jas da sum online i na facebook i na ringeraja a da ne ni poglednam nakaj nego.mm ne mi prefrla zatoa sto znae deka ako ne e rr ke poludam po cel den zatvorena vo soba so Sara, koga ke se potstopli malku drugo ke e. A sveki ufffff da ima kako niz prozor ke mi go frli kompjuterot, pa ic ne se zamaram zatoa sto mm e toj koj odgovara za meneuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Rossana -- 22.5.2010 6:51:43 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
22.5.2010 9:50:21   
melody
Kaj mene doma maz mi e toj sto e zaljuben vo kompjuterotuser posted image .Koga ima sloboden den znaci jas nemozam da dojdam na red od nego.I navistina ponekogas mi odi na zivci toa sedenje negovo pred kompjuter osobeno koga kerka mi se rodi toj sto se vika bukvalno si sedese po cel den bez da ja vidi,no i toa pomina pa sega eve me mene pocesto pred komjuter zosto toj raboti nema vremeuser posted image ,nekako si gi zamenivme ulogite.Mi ima prefrleno dva tri pati deka poveke rr si ja sakam otkolku negouser posted image ,no sega kako doaga letovo i gorestinive i za toa go izgubil interesotuser posted image Edvaj cekam koga ke go popravime drugiot kompjuter da sednam i jas na raat i toj i posle znam deka ni muabet nema asalen da si napravimeuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
22.5.2010 9:57:27   
amelbebe
eden pc imame i vojna vodime,jas obicno sedam od sabajle na rr,dodeka spijat,ama posle lele majko ne znam dali ja znaete igrata so stolcinjata i kaj nas e taka koj prv sedne negov e pc inaku me vikaat RINGERAJKAuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
17.9.2013 21:45:20   
Bethany
Знае мм од време на време да ми префрли дека многу седам пред компјутерот, не дека е загрижен што правам и што читам, туку му фали внимание user posted image
А и син ми почна да не ме остава на мира. Во последно време а седнам, тој обавезно се обидува нешто да ми раскаже, или едноставно дојде и седне покрај мене со сите свои играчки, кои дури и на компјутерот почне да ми ги реди. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
17.9.2013 22:35:25   
bucko mal
Site po doma mi prefluvaat za kompjuterotuser posted image bebeto ne zbori ama stom me vidi na kom.ostava igracki i ide pa pipka i toj.
mm na nisto ne e ljubomoren samo na kompjuterov nemozel da svati sto pravam tolku vremeuser posted image
Znaci mene mi stoi cel den otvoren i koga ke imam prostor ke cirnam neshto a za ubavo da se raspisham treba bebushot da spie.A mm mi vika cekash povik sto cirkash non-stopuser posted image neznam moze taka izgleda.
Vo posledno vreme praktikuvam navecer koga ke zaspijat pa togash na raat da sednam.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
25.9.2013 16:12:30   
Mihaela 2010
Mislam deka sega za sega jas najmnogu go koristam komjuterov,neokgas M gleda crtani,ama sum primetila koga posle zavsrenite domasni raboti sednam da odmoram malku mm vednas naoga nekoi raboti vo koi me vklucuva i mene,demek nesvesno a ustvari mu e krivo sto si cepkam na netuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
25.9.2013 21:14:50   
Felly RR
М кога ќе ме види дека работам на компјутер, многу често посакува и таа исто да „работи“ user posted image затоа гледам пред неа многу да не го користам. А мм, исто како другите, одма си бара внимание.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
25.1.2014 1:14:24   
Defne90 RR
Jas po cel den sum si doma posebno sega kako podzaladi vremeto so decata nema kade po toa studeno da odam taka da si sedam pred kompjuter i si prelistuvam po net.Inaku preku den retko mozam da sednam na pc posebno koga pogolemiot sin gleda crtani ili igra nekoja igricka.Togas nikomu za nisto ne mu go otstapuva kompjuterot.Isto taka i pomaloto koga ke vidi deka sedam vednas doaga i bara da mu pustam nekoi pesnicki i place dodeka ne go storam toa.Taka preku den celiot den e uklucen no ne smeam da sednam pa da si pisuvam oti baba mi mnogu cesto se kacuva pa samo zboruva koga ke me vidi na kompjuter,pa zar nemas popametna rabota,ae iskluci go strujata ti ke ja platis naredniot mesec.Ama jas sega vo posledno vreme ke mu pustam nekoja pesnicka pa ke si otvoram nov tab i taka taa dodeka e dole si stojam i si pisuvam po RR.A se kaci i da sedam na nego taa ne se razbira ke si pomisli pesnicki mu pustam na pomaliot za da bide miren i ne komentira.No naj mi e ubavo koga vecer ke si sednam koga site spijat i nema koj da mi zboruva nad glava.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
28.11.2014 21:24:09   
scared RR
Их пред да се омажам мајка ми само урлаше по мене, а ни татко ми не заостануваше. Сега сум по раат маж ми многу не ме замара дали седам пред пц или не, а јас не седам, туку спијам ама ај user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?