|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
20.1.2011 16:48:37   
Боцко
кај мене во комшии пред нова година се отвори секси шоп и морам да кажам дека одамна не сум следел а нештата многу напредувале во секој поглед. играчки, играчки, како мало дете во џамбо бев user posted image а плус на комшиска база може и некој попуст ќе падне. ме воодушеви тоа што сега веќе постојат многу играчки за машка мастурбација за разлика од порано, што е супер. сериозно размислувам да се почестам со нешто такво...
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
21.1.2011 10:33:48   
anedespo
I dvajcata sme za igracki. Imam vibrator doma, ama sega planiram da si kupam uste igracki. Prvo ja sakam mrezata za oblekuvanje, a ke vidime i drugi raboti. Mozebi topcinjata, a moze i da predlozite nesto sto bilo ekstra. 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.5.2011 11:18:18   
Olivia
Aj malku da ja rasteretime i ovaa tema na razgovor pa da ne bide tabu gledam malku se pisuvalo, ajde zenski kazete gi vasite iskustva koristite ili ne i dali voopsto razmisluvate da dodate vakva dopolnitelna oprema vo vasiot seksualen zivot sto ke go napravi povozbudliv ili ne!
Nie od vreme na vreme znaeme da eksperimentirame najcesto so Vibrirackiot prsten koj na pocetokot bese cudno no potoa stana zabavno, jas edno vreme imav dildo ama mu raskinav user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.5.2011 11:22:51   
Maca25
Ние од играчкиве ништо немаме. Стално збориме ај прстенот да го земеме и кога ќе отидеме во аптека не ни текнува на него. А баш би сакала некоја играчка за мама и тато дома user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.5.2011 11:26:21   
Olivia
I nie se kanevme dolgo vreme za prstenot ama ednas na pijanouser posted image user posted image user posted image koga se vraakavme doma mene mi teknauser posted image user posted image user posted image si go kupiv od beziskauser posted image user posted image user posted image a zastanav cokolado i cigari demek da kupamuser posted image user posted image user posted image , Maco kupuvajuser posted image mozes i sama da si go koristis user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.5.2011 11:32:51   
Maca25
niceeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.5.2011 11:52:01   
amelbebe
hahahha,jas mu se zakaniv na mm,bidejki skoro 2 meseca ne bese doma na sluzben pat bese,deka na sekoe negovo zaminuvanje od doma ke treba po eden vibrator  da mi kupi,i toa od mestoto kaj sto patuvauser posted image ,ako ne jas sama ke si kupamuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
30.5.2011 9:24:44   
blond
Од играчки од овој тип имаме само вибратор кој го добив на поклон за 8ми Март (по претходна моја иницијатива). Е не сме баш уживале со него, ама ајде уште малку ми остана од бременоста user posted image

Но, ова е само почеток на нашата игрална user posted image
До сега бевме на исти спрат со неговите родители, ама сега веќе се делиме на посебни катови што значи повеќе простор за нашите лудории. user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
31.5.2011 1:17:32   
majka 79
za malku , ama za malku i jas ke dobiev na poklon dildo od mm.
go poracuva na internet i mi vika cekaj denovive ke ti zazvonat , go pisav tvojot mob. i ke go pratat po posta.
i jas se razbira vo iscekuvanje...... koga po nekolku dena dobivam poraka: proizvodot go nemame na zaliha obidete se povtorno so drug proizvod.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
31.5.2011 10:20:17   
prettygirl
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Од играчки од овој тип имаме само вибратор кој го добив на поклон за 8ми Март (по претходна моја иницијатива). Е не сме баш уживале со него, ама ајде уште малку ми остана од бременоста user posted image

Но, ова е само почеток на нашата игрална user posted image
До сега бевме на исти спрат со неговите родители, ама сега веќе се делиме на посебни катови што значи повеќе простор за нашите лудории. user posted image
potpisuser posted image

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
1.6.2011 14:42:50   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

hahahha,jas mu se zakaniv na mm,bidejki skoro 2 meseca ne bese doma na sluzben pat bese,deka na sekoe negovo zaminuvanje od doma ke treba po eden vibrator  da mi kupi,i toa od mestoto kaj sto patuva ,ako ne jas sama ke si kupam


lele Amelbebe pa so ako mt po sekoe zaminuvanje i vrakanje pocne da ti nosi po eden vibratoruser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.7.2012 10:38:55   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Filip.f10

може ли некој/а да ми го опиши чуството како е орално да те задоволува жената а мажот да и става вибратов во вагината и каде можам да набавам вибратор и рет други работи поздрав




ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Si imas sex shopovi za takvi pomagala,bukvalno se sto ti dusa saka,a za cuvstvoto neznam dali ke mozeme da ti pomogneme
na ovoj forum,ili mozebi se kazam.vo sekoj slucaj dokolku isprobas te cekame da ni go opises toa cuvstvo.pozd




ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

А зошто ти не ја задоволуваш нејзе орално исто како и таа тебе ??? Тие вибратори малку и непријатни се.user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Filip.f10

oralno se imame zadovoluvano i prekrano e mislev da ne e povozbudlivo so vibrator za nejze


(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
27.7.2012 10:56:07   
kikicka
Еј поголема глуост од тоа јок.
Од вибрации ни В немаuser posted image
Џаба пари фрлени ми се тоа.user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ние од играчкиве ништо немаме. Стално збориме ај прстенот да го земеме и кога ќе отидеме во аптека не ни текнува на него. А баш би сакала некоја играчка за мама и тато дома user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
31.7.2012 8:04:22   
Snowhite RR
Ние со мм еднаш ја посетивме единствената секси шоп во градов, чисто од љубопитност да видиме што има, продавачот го познававме и кога почна да ни кажува, а тој колегата твој од работа, знаеш беше пред некој ден и „ова“ купи, сакаше и „ова“ да го купи, ама... со мм се погледнавме и да не нема, рековме овој чим кажува вака, ако нешто купиме цел град ќе не' разбереuser posted image . Ако купуваме нешто само преку интеренет
Инаку сум заинтересирана за вибрирачкиот прстен, ама не знам кај го имаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
31.7.2012 9:37:11   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Ние со мм еднаш ја посетивме единствената секси шоп во градов, чисто од љубопитност да видиме што има, продавачот го познававме и кога почна да ни кажува, а тој колегата твој од работа, знаеш беше пред некој ден и „ова“ купи, сакаше и „ова“ да го купи, ама... со мм се погледнавме и да не нема, рековме овој чим кажува вака, ако нешто купиме цел град ќе не' разбереuser posted image . Ако купуваме нешто само преку интеренет
Инаку сум заинтересирана за вибрирачкиот прстен, ама не знам кај го имаuser posted image


Го имаш во секој поголем маркет..ама ниииииишто посебно

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
31.7.2012 9:39:44   
Beatris
Секаде ги има прстените, ама не фрлај пари, поголема глупост од тоа немам видено

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.11.2012 20:45:31   
maksima3
Ne znam za tebe Beatris ama prstenot e cudo posebno ako dojde do kontakt so kliterisot probaj povtorno kje vidis

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.11.2012 22:36:11   
majka na eva
абе има ли нешто поубаво од природен секс,1на1т.е.врз еденuser posted image па нити вибратори,нити ништо.што ќе ми е тогаш маж ако се задоволувам со "играчки за големи деца"само во живо луѓе,најслатко еuser posted image

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.11.2012 23:08:45   
kikicka
user posted image Тоа прстенче да ме задоволи??? Ма јок бре,дај нешто појако user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: maksima3

Ne znam za tebe Beatris ama prstenot e cudo posebno ako dojde do kontakt so kliterisot probaj povtorno kje vidis



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.11.2012 23:13:19   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: maksima3

Ne znam za tebe Beatris ama prstenot e cudo posebno ako dojde do kontakt so kliterisot probaj povtorno kje vidis


Па поентата е да дојде во контакт со клиторисот, многу јасно! Се сретнале тие неколку пати до сегаuser posted image , ама ништо вау, и да го има и да го нема. Бар за мене. Чиста маркетиншка глупост

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
6.11.2012 0:06:30   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na eva

абе има ли нешто поубаво од природен секс,1на1т.е.врз еденuser posted image па нити вибратори,нити ништо.што ќе ми е тогаш маж ако се задоволувам со "играчки за големи деца"само во живо луѓе,најслатко еuser posted image


Абе никој не вика оргии да праиме...ама нели новини да се дешаваат ахахха...од проба никој не умрел user posted image ( ваљда)

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.1.2013 0:05:36   
ivemace
Се наоѓаат неколку работи во долната фиока user posted image , иако лично мене баш и не ме ипресионираат user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.1.2013 0:36:24   
kikicka
А што ако децата ви ги најдат тие играчки???
Јас искрено имав само лисициuser posted image мм ми ги купи ама тие којзнае каде се, може се уште и кај мајка ми user posted image во куќата каде што живеев пред да се омажам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.1.2013 0:39:18   
Natuska85
Кико затоа се стават во горната фиока, не во долнатаuser posted image . Инаку немаме по дома такви играчки, не сум и имала желба некогаш за нив.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.1.2013 0:42:35   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

А што ако децата ви ги најдат тие играчки???



Ќе им каже: Нееее душо, тоа на мама алатките се

user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?