|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци за учителките
4.3.2010 11:13:09   
Еца
Најискрено може некој и погрешно ќе ме свати, но според мене сметам дека празникот треба да се одбележи симболично, читам парфеми или не знам што... далеку од тоа дека не сакам да подарувам, секогаш и без причина сум подарувала дали тоа било 8 март или било кој друг обичен ден, но пак може тоа да биде некој мал едноставен сипматичен подарок, било некое ангелче сувенирче, или мала кутија бомбони. Некогаш баш така размислував дека треба да подарам нешто големо, скапо, но мојата животна филозофија ја променив, па како што велиме дека ситните работи го прават човека среќен, така и поскромните подароци се поубави. Човечкото око е лакомо, скоро никогаш нема да биде задовлно од ништо... Најважно е вниманието, па макар тоа било едно чоколадно бомбонче свиткано интересно и дадено од рацете на самото дете.user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 4.3.2010 11:15:37 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Подароци за учителките
8.3.2010 16:39:03   
Еца
Јас на ситер земав рамки за слика, многу интересни и убави.Еве ја чекам Мартина па да слушнам реакции, инаку ист подарток земав за сите за кои купував,рамка за слика

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 22:41:03   
Viktori
Јас овој 8ми март сум за подароци за наставничките user posted image
Обично сум против затоа што мислам дека се претерува, ама сега сум некако задоволна од наставничките, школото ќе се реновира, ќе не малтретираат до друго школо да одиме 2 месеци мможеби, ама сепак и од септември да е во ново ќе се вратиме! Конечно се направи нешто за децата и вреди да се почастат наставничките!
Јана си ги сака и двете наставнички, а и Бобо неговите. Па решив оваа година да ја прекршам галичанската традиција, од дома денар да не излезе за аутсајдери и да им подариме нешто на наставничките user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 22:47:09   
Pepelaska *
Јас сум за за подароци за учителките па може еден ден и ќе се вработам хахахuser posted image , шала на страна, подароци во смисла да не може да се собере учтелката ама од цвечиња купени за 20 30 денари или негде скинати ако некое дете нема пари или еден огромен букет од сите деца

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 22:53:30   
Viktori
Аххх Пепелашке не збори два пати. Ако ти се погоди цело одделение Мијаци аир нема да видиш ни 8 ми март, ни 10 јуни ни Нова Година!! user posted image user posted image user posted image Ништо златна!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:16:49   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Аххх Пепелашке не збори два пати. Ако ти се погоди цело одделение Мијаци аир нема да видиш ни 8 ми март, ни 10 јуни ни Нова Година!! user posted image user posted image user posted image Ништо златна!!! user posted image user posted image user posted image


е сега ме пресмеа user posted image user posted image user posted image  имам една другарка егејка а мажот мијак, тешкко на учителката на нивното дете user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:24:52   
Tanjat7880
PEPELASHKA VIKTORI JAKI STE I DVETE!!!Ve citam i mislam na temava,ushte ne sum kupila nishto za "moive"tri ucitelki,nemam nikakva idea nitu pak nekoja posebna zelba no aj do praznikot ni ke smislam neshto!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:44:13   
suzeto
zosto babata ili zolvata itn da ne zasluzuva poveke od ucitelkata....na ucitelkata toa i e dolznost da gi uci decata toa e nejzina profesija koja sama e izbrala..........inace jas sum poveke za grupno kupuvajne za ucitelkite ili gradinka bideki moze nesto podobro da se kupi i da ne se grupiraat decata koj kupil poveke a koj pomalku, zosto poedinecno pa od kade moze dete da kupi poklon se znae koj kupuva roditelite od decata,pa ucitelkite za 8mart ne mozat da si sjodat doma od pokloni i sto ke im pravat na tolku nepotrebni raboti ,jas se uste ne sum kupila za ucitelka bideki se uste ne sme pocnale nauciliste,gledam od prijatelki kupuvaat posebno za sekoja ucitelka....vazni nekoj gluposti,malite deca treba so cestitka da i cestitaat a ne so vazni,,,,nie koga bevme mali se sekavam cestitki pravevme a ne sega pokloni razno razni no jas mislam deka roditelite se krivi nekoi imaat da kupat a nekoi ne i taka posle ucitelkite gi grupiraat ucenicite po toa sto kolku skap poklon dobile...imam mnogu da pisam kolku sum izrevoltirana i so toa sto koga ke rece nekoj moeto dete i e omileno na ucitelkata zosto da ima delenje megu decata pa tie se tolku nezni i osetlivi so sekoe dete treba da bidat isti...............se izvinuvam za dolgiot post ................. mozam uste da pisamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:48:24   
Pepelaska *
Се согласувам честитка и тоа рачно направена !

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:55:02   
suzeto
da da racno gi pravevme crtani so cvetovi sekako ucitelkata ke ja frli i cestitkata a i poklonot ili ke go dade nekade i taa ...................zatoa mislam koga se kupuvaat pokloni najdobro e zaednicko i zaradi toa sto nema da ima delenje megu ucenicite........

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Подароци за учителките
3.3.2011 23:55:13   
Tanjat7880
Se soglasuvam i jas!Ete poklon, neka go smisli, napravi i podari sam sin mi(valjda ke uspeeme)toa shto moze da go napravi kako cestitka!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 0:00:57   
Maca25
Денес ми се јавија од градинка да прашаат како е ќерка ми (ова се нема никогаш случено до сега, дури и кога не одела 2 месеци), а воедно и да прашаат дали ќе дојде на приредбата на 8-ми март. Очекуваат подароци од нас или па јас погрешно сум ги разбрала?!?!?! user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 0:03:29   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Денес ми се јавија од градинка да прашаат како е ќерка ми (ова се нема никогаш случено до сега, дури и кога не одела 2 месеци), а воедно и да прашаат дали ќе дојде на приредбата на 8-ми март. Очекуваат подароци од нас или па јас погрешно сум ги разбрала?!?!?! user posted image  
Aj neka bide ova vtorovouser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 0:04:06   
suzeto
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 0:07:38   
Maca25
Она што јас би го однела во градинка е по една роза за двете негователки или пак цртеж нацртан од Нина. Ништо повеќе. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 0:19:48   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Денес ми се јавија од градинка да прашаат како е ќерка ми (ова се нема никогаш случено до сега, дури и кога не одела 2 месеци), а воедно и да прашаат дали ќе дојде на приредбата на 8-ми март. Очекуваат подароци од нас или па јас погрешно сум ги разбрала?!?!?! user posted image  



Ne be, sigurno oni spremaat za majkite  cestitki, pa da znaat za tocniot broj. Jas koga bev u gradinka ucitelkite ni spremaa cestitiki i toa mnogu ubavi za majkite i babite user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 9:48:05   
Octavia
Мене многу ме нервира целата еуфорија со подароците за наставничките за 8 Март! Според мене, единствен пристоен и соодветен подарок за ваква пригода е цвеќето. И јас сум професор по професија, и сметам дека скапите подароци се во најмала рака, непристојни. А да не зборувам за нарачките на наставничките. Во една пригода, една од наставничките на син ми,  пред сите собрани родители, полна со грижа за нас, ни рече дека е подобро, место сите да се мачиме да купуваме, децата да си соберат пари и организирано да им купиме по еден подарок на двете наставнички!!! Мислам... user posted image . Јас икрено очекував дека ќе каже дека не треба да купуваме итн итн... И еве сега ние си собираме пари да им купиме подарок, и многу ме нервираат перверзиите од некои родители дека малку било подарок во вредност од 50 евра за секоја наставничка! Па ајде по една кола да им уплатиме... user posted image . Од вакви „наставнички“ кои ни ја брукаат професијата и заради кои сите не пцујат, искрено, ми се user posted image

< Поракaта ја уредил Octavia -- 4.3.2011 9:49:26 >

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 11:45:00   
suzeto
malku 50 evra pa sto im e niv toa e premnogu abe nesto zaednicko i sekoe dete po 50 den.da dava i nisto poveke pa uste 50evra i ke kupi televizoruser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 11:57:42   
ben10
kaj sin mi e isto si sobirame pari po sekoe dete 100 den za dvete nastavnicki  ke kupime dve golemi saksiski cvekinja i dosta e ipak e praznik samo da ne se preteruva. a baska i nastavnickite ni se mnogu skromni ni kazaa deka nesakaat podaroci.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 13:52:59   
Viktori
И еве сега ние си собираме пари да им купиме подарок, и многу ме нервираат перверзиите од некои родители дека малку било подарок во вредност од 50 евра


Они со закон не смеат да примат подарок поскап од 20 евра мислам дека беше.
Треба после 8ми март со камери и пред врата па да видиме кој што носи user posted image user posted image user posted image user posted image

(се разбуди мијакот во мене user posted image user posted image )

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 14:49:49   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Денес ми се јавија од градинка да прашаат како е ќерка ми (ова се нема никогаш случено до сега, дури и кога не одела 2 месеци), а воедно и да прашаат дали ќе дојде на приредбата на 8-ми март. Очекуваат подароци од нас или па јас погрешно сум ги разбрала?!?!?! user posted image  



Ne be, sigurno oni spremaat za majkite  cestitki, pa da znaat za tocniot broj. Jas koga bev u gradinka ucitelkite ni spremaa cestitiki i toa mnogu ubavi za majkite i babite user posted image



Мислам дека децата заедно со учителките треба да прават честитки. А затоа што ќерка ми е уште во јасли и немаат ни боички, ни хартија ни ништо, тешко дека ние мајките ќе добиеме некој подарок. Немало деца многу зимава, сите биле болни, па затоа не цртале и боеле преку ден.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 15:24:56   
mila mama
Мислам дека децата заедно со учителките треба да прават честитки. А затоа што ќерка ми е уште во јасли и немаат ни боички, ни хартија ни ништо, тешко дека ние мајките ќе добиеме некој подарок. Немало деца многу зимава, сите биле болни, па затоа не цртале и боеле преку ден.



Abe moze ucitelkite sami spremaat user posted image Barem u nase vreme taka bese.


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 16:05:50   
Pepelaska *
ее мајка ми уште ги чува честитките кои ни ги направи учителката мене и на сестра ми во забавиште, прекрасни беа памтам таа ги правеше  и не  памтам јас да сум и давала поклон пошто таа не учеше дека тој ден е ден за мајките , ех други времиња беа тие , денес не се задоволни со златни ланци и прстени

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 4.3.2011 16:06:23 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 16:09:24   
Maca25
Во основно наставничката ни побара да и купиме слика, и тоа одбрана беше сликата во една галерија. Ние требаше само да собереме пари и да ја купиме. Но за среќа имаше некои родители кои се побунија, па и однесовме само цвеќе. Беше запрепастена кога влезе. Сликата ја немаше, а место тоа стоеше едно саксиско цвеќе и честитка. хахаха...цел ден беше намуртена. user posted image user posted image



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Подароци за учителките
4.3.2011 17:49:59   
skorpijana
jas na uceitelkite na sin mi i kupiv torbicka za telefon tolku e vozbuden sto sekoj den me prasuva koga treba da i go dade user posted image user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?