|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Цртан филм за деца
9.10.2013 12:38:34   
masa
Кој е Диего?

(Одговор на членот jasna_sr)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Цртан филм за деца
9.10.2013 13:57:44   
kuklicka26
Еве ние кои цртани ги гледаме Ноди,Маша и Медвед,Покојо,Трактор Том,Плутон,Пепа Прасе ,Дора..Ако може линк на македонски Дора и на мене..

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Цртан филм за деца
9.10.2013 14:08:46   
jasna_sr
Dora i diego gi emituvat na prva programa dora vo ponedelnik,sreda i petok vo 9:30 i 18:50 i za vikend od sabajle neznam vo kolku bese site epizodi od izminatata nedela, a Diego vo vtornik i cetvrtok vo 9:35 a ako sakas da ja gledas dora na makedonski na kompjuter znaci na google ke napises DORA NA MAKEDONSKI VIMEO i ke ti izlezat site epizodi koi gi emituvat pozzz mislam deka pomognav mnogu ...

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Цртан филм за деца
10.10.2013 1:28:42   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Кој е Диего?


И Диего е слично нешто на Дора и Михаил почна да го гледа интересно е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 14:12:44   
vezilka RR
Е, така мили мои ние во моментов сме навлечени, амасериозно, на цртаниот филм Ninjago. Зачи по цел ден зборува занинџите, само тоа игра, ги имитира и слично. Ете и торта за роденден сипорача со нинџите. Се е во знакот на нинџите. А јас, не можам да се помирам. Цртаниов одеше на Телма, во сабота и недела, и детево буквално се шекна по него. До сега никогаш за ништо не бил вака загреан.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 12.11.2013 14:21:58 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 14:17:26   
zzaa
И керка ми многу сака цртани омилен и е Маша и медвед, па и јас ако нема што да правам си го гледам со неа,Дора, сунгерот боб,Фифи и тие се за сега.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 14:18:28   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Е, така милимои ние во моментов сме навлечени, амасериозно, на цртаниот филм Ninjago. Зачи по цел ден зборува занинџите, само тоа игра, ги имитира и слично. Ете и торта за роденден сипорача со нинџите. Се е во знакот на нинџите. А јас, не можам да се помирам. Цртаниов одеше на Телма, во сабота и недела, и детево буквално се шекна по него. До сега никогаш за ништо не бил вака загреан.



хехехе, остави го Везилке, па нормално е тоа, машки хормони работат, сега ќе почне со нинџи, карате, секаде да скока, да се демек тепа, бори итн.
Јас по моите браќа знам, тие кога почнаа со тој фазон, не престана додека не влегоа во пубертет user posted image
После филмот со Брус Ли, дури уште и не завршил, тие почнуваат да рипат, скокат , и се друго што гледаа во филмот.

Моето синче само бара некои возови да гледа, по цел ден тутуу, ту тууу, играчки воз, цртани воз и така, сега сме во тој филм. Само барам по јутјуб цртани со возови. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 12.11.2013 14:19:20 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 14:27:52   
vezilka RR
Јас се тешам со некои придобивки од цртаниов. Инаку предходно мака мачевме да го натераме да мие заби со паста, е откако ги виде нинџите да мијат заби почна и тој, сега можам што сакам да му ставам на четката, и нема проблем, ќе мие. Исто и боите ги научивме благодарение на нинџа маските. Сега знаеме, зелене е Лојд, црвена е Кај, бела е Зејн, плава е Џеј и црна, омилениот ни Кол. Па така имаме ситуација на семафор, тато, помини се вклучи Лојд. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 14:53:57   
Annet
Nie od ragjanje gledame Miki Maus..MAsha redovno,Sega Angelina Balerina,Bon ton za deca,Mrzliv grad,Pokojo,Kikaninken,Site crtani na Cartonito........OO dora ja zaboraviv.hahhahha.I makedomski narodni prikazni hahahhahahhah

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Цртан филм за деца
12.11.2013 22:38:23   
Snowhite RR
Epa Bethany rr ako gleda so vozovi pusti mu go Thomas and friends

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Цртан филм за деца
13.1.2014 14:50:43   
Melanija RR
Мики маус на ѕид ни беше хит му се смееше и му гугаше user posted image докај 3 месеци сега не го рецка

И така талкајки на јубетубе user posted image го кликнав Кралот лав и тоа на италијански user posted image бебе се загледа
Синоќа на англиски цели 5 мин седнат гледаше.Сега барам на македонски низ нет.

Да не знае некој на нет кај да го најдам .Фала од М user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 0:43:57   
Defne90 RR
Nam najomileni ni se Masa i medved i Peppa Pig a posebno Peppa pig ne moze da si legne da spie ako ne izgleda nekolku epizodi.Nautro koga ke stane vednas go pusta kompjuterot i prvo nesto sto pravi gleda Peppa pig.Isto taka saka da gi gleda i Donald duck i sekako bezvremenskiot crtan film Tom and Jerry.Ponekogas koga ke si go pusti znam i jas da sednam i zaedno so nego da si gledame.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 8:42:28   
vezilka RR
Само да ве известам дека на репертоар сега ни е Бен 10. Сега тој ние херојот. Мора да се гледа Бен во текот на денот, иначе не сме целосни. НАучи и реплики од цртанито и си ги меле по цел ден.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 9:59:08   
Lidina
Маша и медвед дефинитивно. Мора да се изнагледа за да може да јаде, да спие user posted image  Заедно го гледаме и мене ми се допаѓаuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 13:11:25   
Bethany
Кај нас сега е хит Трактор Том, само тоа бара да гледа на компјутерот.
И Дора кога ја начекаме, еве сабајле имаше, седеше мирен и гледаше.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 13:16:06   
Палешка РР
Сега има нови епизоди од Маша и Медвед, леле па кое смеење е тоа, сега нови лудории гледаме user posted image и нови глупости учиме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Цртан филм за деца
14.1.2014 14:19:55   
elenak
Маша и медвед ама само неколку епизоди, друго не сака, ама барем од Бумба куртуливме фала Богу. А и не сме многу по цртаните, сега хит ни се видеа со киндер јајца, со лупење, вадење играчки, не знам што и е толку интересно. И песни, Даниел Кајмакоски на прво место. Го гледа хипнотизирано, дури и не ми дава да потпевнувам, ми вика не не не user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2014 13:17:23   
LoveableMe RR
Вчера го гледав DespicableMe 2, прекрасен е исто како и првиот дел....мињончињата се преубави муааааааааuser posted image многу си ги сакам

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2014 13:24:54   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Маша и медвед ама само неколку епизоди, друго не сака, ама барем од Бумба куртуливме фала Богу. А и не сме многу по цртаните, сега хит ни се видеа со киндер јајца, со лупење, вадење играчки, не знам што и е толку интересно. И песни, Даниел Кајмакоски на прво место. Го гледа хипнотизирано, дури и не ми дава да потпевнувам, ми вика не не не user posted image

И на М му се допаѓаат во последно време такви видеа со лупење на киндер јајца и јас лично се прашувам што интересно има во тоа.А исто така многу сака во последно време да ги гледа и игрите на ју туб како се играат.Чудно ми е како му е тоа интересно ама деца како деца.user posted image Понекогаш си мислам што сака нека гледа само барем пола саат да седи мирен.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Цртан филм за деца
21.9.2014 8:24:13   
Felly RR
На сите деца Маша им беше хит уште пред две години, мојава сега ја засака. Пред некој ден случајно и излезе на youtube, ама се израдува кога ја виде.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Цртан филм за деца
21.9.2014 8:32:01   
Mihaela 2010
Nie u posledno vreme gledame dolgometrazni kako Rio 2,Frozen, Zlatokosa, Tarzanuser posted image ....

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Цртан филм за деца
21.9.2014 18:34:02   
Dilina
Леле луѓе јас поима немам кои се овие цртани хехе. У наше време немаше толку многу, но и не се регенерираа толку бргу хаха... ќе треба да ги научам полека полека...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Цртан филм за деца
21.9.2014 20:33:49   
LoveableMe RR
Рио 1 и 2, Лего Филм, Фрозен, The Nut Job, Cloudy with Meat Balls 1 и , Епик....ехее има многу....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Цртан филм за деца
21.9.2014 23:41:50   
deluxe
Traktor Tom, Fergie Tractor(ova e nekojsi film)- ova e repertoarot na F
Frozen,Monster High(mislam taka se pisuva),Garfield,Madagascar I mnoogu dr.se na listata na A.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Цртан филм за деца
22.9.2014 11:28:48   
elenak
Хит веќе подолго време ни се Пепелашка и Снежана, други и да пробам да и пуштам не сака. Ај што ги гледа, ама па и ме тера на спиење да и ги раскажувам.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?