|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: фриз таму долу јужно
3.3.2010 23:11:59   
baby mama
Ме изнасмеа насловот на темата.... таму доле јужно user posted image инаку нема фриз, ќелава како сто пиша Еника.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: фриз таму долу јужно
3.3.2010 23:48:11   
biljana_ppp
Jas dosega se bricev dole,a nozete so masinka gi depilirav,ama posto sega sum veke 9 mesec nemozam nisto od navedenoto i ke odam na depilacija na nozete i dole ama strav mi e da ne boli zs nikogas ne sum ja depilirala,pa ke vidime kako ke izdrzam,ama ke moram zs imam use 10ina dena do poragajuser posted image a u bolnica so eden bric gi bricele site taka slusnav.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: фриз таму долу јужно
4.3.2010 14:48:45   
majka 79
biljana_ppp, za da ne te boli zemi krem depilator i ke svrsis rabota.

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: фриз таму долу јужно
4.3.2010 14:57:47   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Ме изнасмеа насловот на темата.... таму доле јужно user posted image инаку нема фриз, ќелава како сто пиша Еника.




najcesto se depiliram so krem depilator , a na kozmeticar pred da odam na odmor.
mnogu mi e neprijatno koga gi depiliram preponite (skroz) na kozmeticar.
ima i nekoj grug kako mene ili nemate gajle?user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: фриз таму долу јужно
4.3.2010 15:00:50   
gor_m
јас имам на цептер депилатор ( од оној што се полни,така да може да се користи и со кабелче и без ) и премногу сум задоволна,воопшто не ме боли.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: фриз таму долу јужно
4.3.2010 15:06:39   
viksa
јас порано често одев на козметичар за депилација на препони (мислам на бразилка депилација) ама по некое време ми текна дека тоа баш и не е многу паметно бидејќи така може да се `закачи` некоја инфекција. Па затоа почнав да се депилирам само пред одмор. Инаку немамм непријатно чувство, можеби само првиот пат, ама за се првиот пат е непријатен и чуден user posted image Инаку и јас дома си ги средувам препоните си депилатор и се навикнв на болката, сега како песна ми оди user posted image .

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот gor_m)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: фриз таму долу јужно
4.3.2010 15:08:06   
zami
Jas nemozam da ve razberam vas,
Na kozmeticar odm redovno veke desetina godini od koj poslednive pet depiliraat SE, normalno ako sakas, sekogas prasuvaat.
Mene me depiliraat so topol vosok i dosega (da cuknam vo drvo) ne sum imala nikakvi problemi ni na noze ni na preponi.
Koga bev bremena posleden pat bev na depilacija nekade vo sedmi ili osmi mesec (ne stasav da otidam povtorno bidejki se porodiv malku predvreme), i tie tamu si se istrenirani za rabota so trudnici i mi kazuvaa aj sega vaka svrti se, aj sega digni nogata i sl. A kazuvaa i za primeri za trudnici koi bile na depilacija den dva pred da se porodat.
Za mene odenjeto na depilacija e mal odmor od se, si legnuvas i pola saat odmaras.
Mozebi e neprijatno prvite nekolku pati i prvite dve tri minuti posle recisi nisto i ne osekas, a vlaknata posle nekolku redovni depilacii radikalno se razretcuvaat.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот gor_m)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: фриз таму долу јужно
5.3.2010 11:44:14   
biljana_ppp
zavrsiv rabota i malku bolese ama istrpev:)

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: фриз таму долу јужно
5.3.2010 22:42:14   
Bogdancanka
последно бев на депилација и го кревав салонот во висuser posted image многу боли.....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: фриз таму долу јужно
6.3.2010 12:28:02   
arh_diz
Јас се бричам страв ми е сега со крема за депилација

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: фриз таму долу јужно
6.3.2010 12:34:27   
majka 79
lele, jas nikako bric ne klavam, ke se otepam od cesanje.
a na nozete da se izbricam nemam gajle, ama tamu juzno sansi nema.
krem depilatorot mi e nekako najbezbolno i najbrzo resenie.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: фриз таму долу јужно
6.3.2010 13:01:34   
biljana_ppp
a neli e stetna kremata za depilacija za dole juznouser posted image ?Kakva krema koristite? 

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: фриз таму долу јужно
6.3.2010 13:11:45   
arh_diz
и јас мислам дека е штетна кремата

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: фриз таму долу јужно
6.3.2010 13:18:28   
majka 79
vitaskin

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: фриз таму долу јужно
16.4.2010 15:42:07   
profesorica
нема фриз, чисто ко суза-ТАСМА во последно време и тоа не се средувам со никаква крема (многу растат од нив исто како бричено ти доаѓа), туку одам на депилација кај една жена во Ѓорче петров, депилира со смеса од прегорен шеќер која е само за тебе, значи не поминува низ друга кожа.инаку депилираното трае 2 недели онака мазно а потоа почнуваат да растат влакненца но мирна си месец дена. откако почнав со таква депилација значително ми се проретчени и омекнати влакната.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: фриз таму долу јужно
16.4.2010 15:44:34   
matushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

нема фриз, чисто ко суза-ТАСМА

POTPISuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: фриз таму долу јужно
16.4.2010 15:48:32   
***Lide***
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Ме изнасмеа насловот на темата.... таму доле јужно user posted image инаку нема фриз, ќелава како сто пиша Еника.


odam na depilacija ednas mesecno i mnogu e po higienski barem jas taka se cuvstvuvam a i ne me boli mnogu oti se depiliram redovno skoro 2 godini zosto so bric mnogu se nafrlav 

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: фриз таму долу јужно
16.4.2010 15:57:49   
ananikol
Nema friz user posted image  

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: фриз таму долу јужно
26.4.2010 21:34:14   
Annet
Леле женички,сега се потсетив на моето прво искуство со депилација таму доле.ХАхаах...Многу ме болеше,со жежок восок па и да биде уште по болно на крај и со чупкалица.Ама нели ТРПИ БАБА ЗА УБАВИНА хахаххаха.После раат цел месец и наредниот пат не мислиш ни на срам ни на болка,баш ти е гајлеuser posted image .А ја сум за МАЗНИЧКОuser posted image иде летооооuser posted image Бакнежи до сите user posted image

_____________________________

Понекогаш молчам не дека не знам што се случува околу мене, туку тоа што се случува не заслужува мој коментар..

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: фриз таму долу јужно
26.4.2010 21:39:30   
Glück90
sekogas tasma na depilacija ama sega ima 6 meseci kako ne sum otisla doma si se sreduvam so masinka mi podari mazmi

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: фриз таму долу јужно
27.4.2010 11:33:58   
Maca25
До пред да се породам на 2 масеци се депилирав, секој месец различно, некогаш со фриз, некогаш без user posted image . Сега немам време за ништо. Бричот во рака и тоа е. Ај да почне малава асално во градника па да одам. Гарант ќе ме боли, после толку бричење ама ќе трпам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: фриз таму долу јужно
4.12.2010 14:13:34   
AnnaMolly RR
Редовно одам на депилација, ама само кај една девојка што ме депилира веќе 7 години. Имам „скинхед“ фризурка user posted image user posted image user posted image

Така сум навикната и најубаво ми е.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: фриз таму долу јужно
4.12.2010 16:55:45   
Sandric
Jas odam na depilacija veke mnogu godini i ne mozam da zamislam veke bric. Sega organiziram dete. nekoj da go pricuva pola saat i pak si odam. I mazno mi e najubavouser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: фриз таму долу јужно
4.12.2010 17:13:29   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Редовно одам на депилација, ама само кај една девојка што ме депилира веќе 7 години. Имам „скинхед“ фризурка user posted image user posted image user posted image

Така сум навикната и најубаво ми е.



дајте кажете каде одите на фризер???
Јас имам грда навика со бричот да свршам работа нбрзина, ама ме мрзи и не можам веќе.... а и садо-мазо сум, па нема да ми смета лагано корнење user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: фриз таму долу јужно
4.12.2010 17:14:18   
sone
temava e top user posted image  jas sekogas se depiliram dole cela.mislm i na zadnik.sekoe odenje na depilacija.sega na dundata imam mala linija si vikam da smenam malku.ide zima da ne i bide ladno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?