|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Викенд
5.9.2011 11:58:33   
kuklica
E*atti vikendot samo sto dosol go nema user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Викенд
6.12.2013 9:31:11   
Mihaela 2010
jas utre planiram da setame...nesto do banka imam rabota pa posle sakam do Jumbo da otideme da vidime do kaj e rabotava,pa da kupime nekoj lampion
nedela mozebi so gosti ke bidam,ponedelnik den za spremanje za vtornik..vo sekoj slucaj sakam da se iznasetam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Викенд
6.12.2013 10:06:43   
Felly RR
Јас имам (по)продолжен викенд, уште од денес ми почна, се радувам како мало дете,user posted image стварно ми треба одмор. Па нешто ќе смислиме што да се прави.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Викенд
6.12.2013 11:00:45   
miana
ААа не чека продолжени викенд,ке одите некаде или ...?
Јас може да удрам на генералка, па да се кити елка и да се спремам за родендените

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Викенд
7.6.2014 1:11:27   
Defne90 RR
Од викенд сакам само сабота вечер и недела сабалје кога ќе станам сама и ќе успеам кафето на раат да си го испијам.Е после цел ден ми поминува во ринтање и средување по дома,така да неделата како ден баш и не ја обожавам.А додуше и на викендот баш и не му се радувам којзнае колку.Дури да дојде го нема.Е кога е продолжен тогаш е друга прпиказна,може да се планираат многу работи.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Викенд
7.6.2014 9:35:04   
princessa
За викенд сакам да му ја џивнам од дома ама за тоа треба да се погоди време а ако не се погоди у некој трговски на кафе и по продавници, нема друго. И сакам да зготвам убав ручек а по можност и десерт. Едвај чекам да дојде следен петок и да си ги исполниме плановите што ги имамеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Викенд
7.6.2014 10:12:46   
Dilina
Јас до пред недела дена, последните 2-3 години не знам што беше тоа викенд user posted image работа работа и работа....

Затоа овие неколку недели пред пораѓај планирам да ги искористам максимално, ако не можеме некаде настрана барем кратки прошетки до некаде ќе ни годат. Утре планираме на рибник да идеме, мм да фати некое крапче и да уживаме, само да биде убаво времето user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Викенд
8.6.2014 0:58:52   
Snowhite RR
Јас мразам викенд искрено, едвај чекам понеделник да се одморам на работаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Викенд
19.6.2014 9:46:15   
princessa
Ние претходниот викенд ептен се изнашетавме и тоа 4 дена, секој ден еден град посетувавме. Децата се изморија а и ние богами. И добро време ни се погоди иако по патот додека возевме врнеше ама таман ќе стасавме во хотелот и сонце не огревашеuser posted image . Имавме среќа. Е затоа овој викенд ќе си останеме дома за да се одмориме од сеuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Викенд
24.6.2014 22:53:49   
Melanija RR
Постовите кои беа за дискусија за Берово се префрлени во темата Летување во Македонија.user posted image
Се на едно место од прекрасни места низ Мекедонија.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Викенд
25.6.2014 8:07:54   
miana
Изминатиов викенд бевме со мм во Банско, Бугарија.. На веб страниците со попусти има многу убави помуди за викенди - видете сигурно ке ви се допадне. Нас не ни се погоди времето, беше многу ладно ( а и во Скопјево било ладно ) инаку ке си поминевме уште поубаво.... Чист воздух, милина...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Викенд
25.6.2014 10:26:35   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Постовите кои беа за дискусија за Берово се префрлени во темата Летување во Македонија.user posted image
Се на едно место од прекрасни места низ Мекедонија.

E a mene bash mi se dopagja idejata da zboruvame a I odime na vikend nekade pa moze I niz MK.Letuvanje e nekako pozastapeno a vikendite ni izumiraat(barem kaj mene)a tie dva dena mozat da te preporodat I sepak so malku "domakinluk"mozat da pominat ne taka skapi.I bi sakala da diskutirame za Vikend organiziran I pominat nadvor od mestoto na ziveenje so site pridruzni elementi,smestuvanje,hrana,znamenitosti I taka natamu

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Викенд
25.6.2014 12:08:28   
Melanija RR
Tanjat7880 местата се тие и за викенд се некои но дел и за летување.Инаку генерално би било патувања низ Македонија ,но е сезона на летување user posted image Тука може да се споделат информации за викенд поминат кај нас или во странство,понуди од нет, цени,приватно сместување..
Искуства од места кои за викенд (или продолжен) може и треба да се посетат user posted image и воопшто што за викенд (одам, неодам,како го поминувате)

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Викенд
25.6.2014 12:18:30   
bucko mal

Vikendov mi e isplaniran uste sega.Soprugov ke raboti sabota porucek pa jas so decava I so edna prijatelka ke ideme vo muzej.
Ogromen e, I ima interesni raboti za sekoja vozdrast.Sigurno ke potrosime 3,4 saati vo set_anje.
Nedela sabajle treba da se vidam so edna prijatelka ke ideme sami,obicno vikendite sakam da mi bidat so moeto semejsto no ponekogash ima isklucosi.


< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 25.6.2014 12:21:00 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Викенд
25.6.2014 22:37:22   
Felly RR
Ние во сабота ќе се спремаме, а во недела зминуваме. user posted image Некако наеднаш ми дојде одморот оваа година.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Викенд
26.6.2014 16:18:21   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Постовите кои беа за дискусија за Берово се префрлени во темата Летување во Македонија.user posted image
Се на едно место од прекрасни места низ Мекедонија.

E a mene bash mi se dopagja idejata da zboruvame a I odime na vikend nekade pa moze I niz MK.

ve molam,edno e letuvanje niz makedonija a drugo vikend destinacii.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Викенд
26.6.2014 22:27:27   
Felly RR
Марчи, имаме и таква тема - Места за викенд во Македонија а исто и тема Каде на излет?. Да не се повторуваме со темите, и да не ги губиме информациите на различни места.
Тука може да дискутираме општо за викенд - некој шета, некој чисти по домаuser posted image , на секој различно му поминува викендот, а за прошетките - во двете посочени теми како и во темата Летување во Македонија.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 26.6.2014 22:32:03 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Викенд
2.7.2014 16:53:58   
marchi
e taka moze user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Викенд
11.7.2014 11:27:20   
Mila mamicka
Ги обожавам викендите. Никогаш не сум на работа во сабота или недела, па ми се потполно слободни. Порано, кога немав сеуште дете, секоја сабота ми беше резервирана за чистење по дома, а неделите за шетање со мм, со другарките и ручек кај моите. Сега, гледам работата по дома да ја завршам во текот на работната недела, за викендот да ми остане слободен. Секоја сабота одам кај моите со син ми на целодневен престој, па таму тој се забавува со нив, а јас имам време да си се одморам. А неделите ги поминуваме заедно сите тројца со мм, дали шетаме некаде или си играме по дома, важно заедно сме. Сега, летниот период скоро секој викенд сме на викендицата на Тиквешкото езеро, секојпат со различно друштво, и ептен ни е убаво. Да избегаме малку од градот.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Викенд
11.7.2014 11:58:42   
princessa
Нам овој викенд ни е испланиран уште одамна. Од денес практично ни почнува после 2 поручек. Овде следните три дена се слави фестивал и ќе има панаѓур со разни тракаташки а Н едвај чека да јава на вистинско пони. Од лани го нема заборавеноuser posted image . Утре си викнавме гости зашто ќе имаме прослава за 1от роденден на Дuser posted image user posted image user posted image , бевме приморани порано да го славиме зашто мм во понеделник заминува на конференција во странство а после идеме за мкдuser posted image user posted image user posted image . Па таму пак ќе го славиме со блиските.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Викенд
11.7.2014 13:06:50   
scared RR
Планираме викендов со мм да идеме до Св. Николе до Мечкуевска куќа. преубав ресторан, лани еднаш бевме и многу бев задоволна од гостопримството, преубава храна, и частење од куката еден куп user posted image низ Скопјево ни гратис вода не ти даваат user posted image
а тука задолжително кафенце, десерт,салата и сл. user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Викенд
19.9.2014 13:08:25   
Mihaela 2010
Ide vikend i vikaat soncevo ke bide...planirate negde da setnete? Da gi iskoristime uste malku ubavite denovi...
Mene mi se najavi gostince od srbija taka da vikendov so gosti ke bidam a moze i zaedno da setneme

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Викенд
19.9.2014 14:26:56   
Felly RR
Ние планираме барем еден ден да излеземе некаде во близина на воздух, да се надеваме дека ќе биде убаво времето, па да го искористиме, секако и мм е слободен, инаку ретко се начекуваме за викенд сите.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Викенд
19.9.2014 16:11:37   
lolla RR
Ние здравје викендов, рано одсбајле ке направам кафе или чај во термосот, шише вода, нешто за поткаснување и правец водно на клупите. Ке си поседиме, можеби до црква и ке се искачиме накај планинарскиот дом. Ова ми е прекрасен начин да си поминеме претпладне во природа со мм, а за малку пари. И плус преубаво е, мирно, спокојно, сега не е ни жешко веќе.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Викенд
19.9.2014 19:19:56   
Dilina
Овој дома како и обично со малецково, ама се надевам наскоро ќе фатиме патот накај моите малце на чисто воздухче user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?