|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Викенд
12.4.2010 11:59:26   
baby mama
Ние вчера бевме на Пантелејмон, имаше сонце ама дуваше и не се задржавме многу, па на ручек кај моите. А во Саботата пошто врнеше во Рамстор на кафе.Ми се здосади веќе таму 

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Викенд
17.4.2010 16:45:12   
April
работен викенд...ама ептен работен user posted image

ај барем времево е тапа, па не ми е криво...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Викенд
17.4.2010 16:50:07   
viksa
i mojot plan e ovoj vikend da bide raboten. treba da go spremam i posledniot ispit od postdiplomski i si rekov ovoj vikend i slednava nedela da se posvetam samo na toa

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Викенд
17.4.2010 18:21:07   
mami
никаков викенд, ова дождов ни ги поремети сите планови..а и денешниов работен ден- отидов на работа во 8 за во 9 газдата да ми рече- па добро приврши овде и оди си ( а немаше ништо работа) повеќе патував до работа отколку што седев таму...

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Викенд
18.4.2010 11:34:31   
mother 29
денес имаме во план после дневната дремка на Марко да тркнеме до грана Градче,поточно до водопадод.ако не заврне,ете пак се намурти времето?!
user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Викенд
18.4.2010 17:43:56   
mother 29
супер беше,се вративме!фативме сонце и свеж зрак!
при крај уште еден викенд,од утре работни и вредниuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Викенд
30.4.2010 16:25:56   
April
user posted image
ви посакувам максимална уживанција, уживајте во убавото време и бидете позитивни user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Викенд
8.5.2010 11:03:43   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Сите го чекаме 
После 5 дена работа, обврски, доаѓа викенд, што сите го чекаме и посакуваме на дојде побрзо!
Како го поминувате? Одите некаде или по дома сите заедно?
Во сабота фаќате крпите или лежерно го поминувате?

Мене сабота од сабајле ми е обично ден за чистење, ако не сум имала доволно време преку недела.
Недела ни е ден за дома, сите заедно, јас лежам или демам на компјутер, а маж ми прави ручек



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Викенд
8.5.2010 11:15:53   
Julie1
Убав викенд на сите... Јас одам да гледам тенис и да навивам за љубовта... Гушки до сите... Денес сум посебно среќна без причина... Дел од мојата среќа и позитивна енергија ви ја праќам распределете јаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Викенд
8.5.2010 12:56:59   
April
user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Викенд
8.5.2010 19:43:08   
Bitolcanka
Девојки/жени имајте пријатен викенд. Јас одам да се спремам, ќе шетнам со моето user posted image user posted image Убаво е времето, искористете го максимално user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Викенд
10.5.2010 10:50:33   
matushka
Vikendov mi bese prekrasen. Sabota niz centar, shoping, popladneto bevme so Mateja kaj vnuka mi, ima 40 dena i epten bese ljubomoren koga ja videuser posted image user posted image user posted image
A vcera, park, da na rucek pa pak na gosti i taka. Edvaj go cekam sledniot vikenduser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Викенд
10.5.2010 12:21:07   
profesorica
фино викендче- сабота на шопинг а недела дома скариче природа топuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Викенд
17.5.2010 12:07:41   
penelopa
Викендов ни беше врнежлив и ветровит user posted image па освен шопинг и ручек во ресторан, ништо друго не му се правеше. А и денес не е поарно user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 6.3.2011 17:16:11 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Викенд
30.5.2010 13:47:32   
penelopa
Пак дожд аман више user posted image ....мразам мразам за викенд да седам дома user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Викенд
30.5.2010 13:52:27   
arh_diz
penelopa isto e i tuka cela nedela vrne dozd . Se zbudaliv veke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Викенд
6.3.2011 17:13:40   
penelopa
Викендов ептен брзо летна. Вчера бевме со баба и дедо на ручек и на посета кај новото user posted image наше. Леле колку е малечко во споредба со мојот 4 месечни синuser posted image . Денес па цел ден чистење, перење, пеглање....е стварно незнам кога ми е достаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Викенд
7.4.2011 12:39:54   
zapce
So dusa go cekam vikendot da dojde da se sobereme site doma kako semejstvo, da rucame rucek napraven toj den , a ne od denes za utre i da si pograme so sinceto, da se isetame, samo da ni se pogodi vremenceto.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Викенд
7.4.2011 22:40:03   
Pepelaska *
Најмногу мразам викенд, сите се дома ( свеки  и свекор) цел ден да не се мрдало, да сакам ручек да направам не можам ние јадат тие тоа јас што си сакам , user posted image сеќава дека сите се дома и беснее и редот за викенд сосема му е пореметен незнам зошто така прави стално за викенд, мм е на работа и саботи и недели и ако излезам и гледам како сите си се шетаат како семејства а јас сама со user posted image  ми иде да плачам а дома не ми се седи со сите цели два дена и затоа одвај чекам понеделникuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Викенд
7.4.2011 23:11:12   
Tanjat7880
Mojot maz i ovoj vikend(veke tred po red) mi najavi deka ke ima betoniranjeuser posted image pocnav i jas da gi mrazam vikendite

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Викенд
3.9.2011 13:27:30   
penelopa
По се изгледа овој ни е последен сончев викенд- кај нас есента брзо ќе дојде па најверојатно ќе шеткаме и денес и утре. Или до центар на кафенце или тука блиску кај нас има едно Езеро= важно да не сме домаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Викенд
3.9.2011 13:36:05   
arh_diz
Kaj nas denes e praznik , utrovo bese tmurno razbivaa oblaci nasekade ima koncerti setavme so user posted image .Najverojatno i utre ke setame
Ubavoto vreme kaj nas zavrsi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Викенд
3.9.2011 22:05:58   
Snowhite RR
Што беше тоа викенд???

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Викенд
3.9.2011 22:47:08   
Maca25
И јас не знам што беше тоа викенд. Порано во петок гледав да ги завршам сите работи околу домот, да не се секирам за викенд, ама не се постигнува веќе. За викенд ако излеземе навечер заедно да се прошетаме, инаку ми е ист како и било кој друг ден во неделата.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Викенд
3.9.2011 23:15:36   
Natuska85
Јас едвај ги чекам викендите,посебно сега кога сум дома.Мм не е на работа и заедно си уживаме тројцата.Денес со колегите на мм бевме  на Марков манастир и си поминавме преубаво,user posted image поголемиот дел си спиеше,му годеше убавиот чист воздух и шумот од рекичката.И утре планираме негде да си отидеме на излетчеuser posted image  

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?