|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
13.9.2010 23:19:31   
denicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Srce ubavo,i moeto taka pravese koga mm kje ja stavese rakata na stomak,sega e vekje druga prikazna sega lom pravi:)))
Inace ne saka nikogo da kloca,se slucuva da kloca celo vreme i koga nekoj sto mi e vo blizina kje ja stavi rakata na stomak vednas prestanuva.Stom se trgne "tugjata" raka vednas si prodolzuva:)))Kolku samo go imaat moleno drugarkive moi da gi klocne,ama nekjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



potpis. taka pravese i so mm , ama posle edno podlazuvanje samo na nego reagira i samo on moze da ja smiri. a ja si sedam kako grevce i ako ne e doma tesko mene user posted image  a ako brojam kolku pati ke mrdne vo denot treba sekoja minuta da prebrojuvam..  soncinja mali, samo tie neka se zdravi i pravi user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
15.9.2010 8:53:02   
none
Dobro jas sum 19 nedela i 3 dena no ne custvuvam nisto posebno osven sto me zatega i cesa stomakot prva bremenost uste malce odam na skreeniing da mi kazat sto e i kako e malce sum uplasenauser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
15.9.2010 9:07:03   
vezilka RR
Не се секирај ноне..сега ќе почнеш да го чувствуваш. За прва бременост нормално е да почнеш да го чувствуваш како клоцка околу 20 недела..user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
22.11.2010 22:17:14   
AnnaMolly RR
Немај гајле, ноне, моево ВООПШТО не мрдаше. Секоја недела одев на гинеколог од што ми беше страв да не му е нешто. Буквално мрдаше само кога икаше. Маж ми само два пати во цела беменост имаше среќа да го начека.
Ама докторот ме убедуваше дека се е во ред, некои бебиња мрдаат помалку, некои повеќе.
Мислам дека влијае и тоа што беше карлично поставен од почеток до крај на бременоста, па може не му било удобно за мрдање.
Еве го се роди здрав и прав, веќе има 5 и пол месеци.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
27.1.2011 17:26:54   
none
po pravilo nekoe vlegov vo 40 nedela nesto po malce mrda ne e kako bese ovie dva dena kazete mi  dali se smiri se sprema za da izleze ,sto e rabotata ajde zeni so iskustvo kazuvajte se zagriziv sto e doktorot vika ako ne uste nekoj den so provokacija vika ke se porodis lele se plasamuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
6.4.2011 11:31:47   
Lara2224
hahahahha moevo maze vcera ko klocna mm po usta. Kloca koga se raduva, koga se plasi, koga ika, koga slusa muzika... na se reagira so kocanje, pa i vcera na prikaznata na tatko mu :D user posted image moe :D (hehehe valjda vo horoskop ke e lav, da ne me sfati nekoj pogresno hahahahahh)

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
6.4.2011 11:44:16   
Gorde J
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

po pravilo nekoe vlegov vo 40 nedela nesto po malce mrda ne e kako bese ovie dva dena kazete mi  dali se smiri se sprema za da izleze ,sto e rabotata ajde zeni so iskustvo kazuvajte se zagriziv sto e doktorot vika ako ne uste nekoj den so provokacija vika ke se porodis lele se plasamuser posted image

nemoj da se plasis no i mora da mrda tocno deka nema mesto tolku za mrdanje no mora da e aktivno sega si na kraj i bidi pretpazliva i 1 kapka voda e prsnat vodenjak jas ne sum znaela sto e vodenjak mislev koj znae kolku treba da teci. Zamisli lezev vo bolnica i uste na sednata vo WC kako nesto da isteci  toa ti bilo plodova voda. Pravi CTG sekoj den ti si veke 40 ta nedela slobodno mozis da se porodis. Kaj mene mojata kerka sekogas koga i pravea CTG ne mrdase se plasese. (i taa i jas isto taka)
pozdrav cekam ubavi vesti

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
9.4.2011 9:04:43   
luna28
Во 17 недела од бременоста ми мрдна бебенцето за прв пат и јако клоцаше, сега сум 20 недела и некако послабо го осеќам. Се надевам тие денови повторно ке се активира user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
26.8.2011 14:38:02   
@Mila@
Moevo bebence vo glavno e mirnicko..reagira na latino i kubanska muzika mrtka nezno...pojako mrda poslednava nedela koga si legnuvam navecer ako ne mu e po keif...koga nekoj mi go gali stomakot skoro nikogash ne mrda moze ako prekine da mrdne..a edinstveno bez isklucok reagira na sestra mi ...koga se slushame na skype zs ne e tuka i posledniot pat mislam deka bebvo sakashe da iskocni niz stomak i da ja dzirne se razmrda vo gornito del od stomako go galev 5 min da se smiri...moze zs jas sum srekjna i vozbudena deka ha gledam pa i toa reagira srce malecko

(Одговор на членот luna28)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
3.4.2012 11:27:39   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: trudnicka

Zdravo idni user posted image


Jas sum vo 26 nedela, i malce se osekam zagrizeno, so toa sto predhotnata nedela user posted image mi bese aktivno mnogu i negovite dvizenja, se osekaa mnogu pojaki. Ovaa nedela nekako gi osekam mnogu poslabi i vo vnatresnosta na stomaceto moe. Imaku na skirningot se si bese ok, i normalno, pa dali nekoj ima vakvo iskustvo, ve molam da mi pisete, ili da go posetam mojot ginekolog.

Pozdrav


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
3.4.2012 11:54:16   
AnnaMolly RR
Трудничка, ич да не се секираш штом се било во ред на скринингот.
Јас стопати сум пишувала колку мрдаше односно не мрдаше моето бебе. Мислам дека во 9 месеци 9 пати само мрдна асално. Многу ми беше страв и мислам дека секоја недела му висев на гинекологот пред ординација за да види дали е се во ред.
Ти оди си на лекар само за да си бидеш мирна, ама јас сум сигурна дека се е во ред.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали плодот се движи доволно!?
30.8.2013 2:02:43   
Snow Queen
Денеска матичнат ами рече дека движењето односно активноста на бебето е во ред...со тоа покажувало позитивности за други проблеми кои би можело да ги има неактивно бебе.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?