|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детско штедење
24.4.2012 15:50:29   
kikicka
Ние на Л и отворивме штедна книшка во девизи во тутунска банка,урочени и се и кога се собираат од роденден или било што и ставаме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Детско штедење
24.4.2012 15:58:27   
Beatris
Кој и ги урочи мори Кикичке? user posted image user posted image user posted image  Многу се стегна со тоа корсетот, ти отишла крвта нагоре во глава user posted image user posted image user posted image

Офтопик, ама морав, морав user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Детско штедење
24.4.2012 16:42:30   
kikicka
user posted image user posted image
Гладна работа.... Ги ОРОЧИВМЕ на 24 месеци....

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Кој и ги урочи мори Кикичке? user posted image user posted image user posted image  Многу се стегна со тоа корсетот, ти отишла крвта нагоре во глава user posted image user posted image user posted image

Офтопик, ама морав, морав user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Детско штедење
25.4.2012 0:32:31   
miana
Двете дечиња имаат штедни книшки во комерцијална банка. Секоја паричка што ке ја добијат оди таму..Инаку девизни им се сметките и орочени на една година со отворен влог ( кога сакаш дополнуваш ) инаку каматата е поголема од тутунска и затоа се одлучивме во КБ.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Детско штедење
27.4.2012 0:37:33   
Мајка
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Двете дечиња имаат штедни книшки во комерцијална банка. Секоја паричка што ке ја добијат оди таму..Инаку девизни им се сметките и орочени на една година со отворен влог ( кога сакаш дополнуваш ) инаку каматата е поголема од тутунска и затоа се одлучивме во КБ.


Исто и мојот user posted image има книшка во КБ и касичка прасенце. СЕкое денарче што го добива оди дирекно на сметка!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Детско штедење
27.4.2012 8:57:10   
JovanaJ
I nie imame stedna kniska vo KB. Devizna stedna kniska orocena na edna godina so otvoren vlog.
Sega za sega ke ostane taka dodeka ne razgledam i najdam nesto podobro user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Мајка)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Детско штедење
3.12.2012 10:30:13   
zzaa
Eva otkako se rodi podle 1 mesec i otvorivme stedna kniska vo stopanska banka detsko stedenje PCELAKA i ja urocivme na 18 godinini,koga ke napolni taa da si gi izvadi parite sekoj mesec i stvame pari,od plata ili ako nekoj i dade pari za nejze odma odat na kniska oti ako ostnat doma ke im go najdeme krajot i eve za 8 meseci ima sobereno 500 evra a i jas neznam od kaj se praite.isto moite roditeli mi imat otvoreno stedna knicka i na 18 rodenden mi ja dadoa kako poklon i bev najsrekna bidejki imam moi pari a neznaev deka apostoi taa kniska i odma si uplativ za odmor ne bea mnogu pari no dobro mi se najdoa,pa taka sakam i kerka mi da dobie eden ubav poklom od mama i tato za nejziniot 18 rodenden.ooo uste kolku vreme ima do tokasuser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Детско штедење
24.4.2013 15:37:45   
vezilka RR
Пред неколу недели започнавме со детско штедење. Отворивме штедна книшка Пчелка во Стопанска Банка. Ги орочивме на 36 месеци, 6% камата, мераци. планот ни е да штедиме за факултет или нешто такво. А за што ќе ги употреби дете..„живи били па видели“ user posted image

По „рисрчот“ што го напраив по банкиве, оваа опција ми се виде како најдобра, со највисока камата за денарско штедење. Ни дадоа и некои поклончиња, и картичка за попусти во некои детски продавници. Додека ги спремаа документите, Никола им нацрта цртеж, им испеа две, три песни, стана прв дугар со тетката што ни ја спремаше книшката. user posted image Е па тоа е, сега да видиме коку ќе собереме..

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Детско штедење
24.4.2013 15:51:16   
Mihaela 2010
I nie sme vo plan da i otvarame (mada toa trebase uste poodamna da go napravime) pa i ja se mislev za Pcelka ama ete posto vekje si gi razgledala opciite sepak nema da lutam tuku ke pojdam i jas u Stopanska...fala vezilka user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Детско штедење
24.4.2013 16:23:47   
vezilka RR
Во сите други банки матата беше околу 4%. Така да ние ова избравме. И навистина требаше одамна да отвориме, ама ете му дојде редот. Како викаат..подобро некогаш отколку никогаш user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Детско штедење
24.4.2013 23:08:46   
bucko mal
Nie im otvorivme na decava smetki i sekoj mesec im odi odredena suma na pari(na dvajcata isto) i sekoj prvi od nasata smetka direkno kaj niv se prefrluvaat.Ne se uroceni,no za da se podignat treba dvajcata nie da se potpiseme ili za ponataka eden od nas(ako eden nema neli)
Planirame do 18godini da im stavame se nadevam pametno ke gi iskoristat.
Golemiov sin isto si shtedi doma vo kasicka,pari od rodendeni i zelezni pari si zbira po doma mm sto gi ostava i zamislete za edna godina ima zastedeno 200evrauser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Детско штедење
25.4.2013 9:34:21   
Beatris
Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Детско штедење
25.4.2013 9:53:56   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image

Pa ako se urocat belki ke stanat povekje...
lele na seta maka me iznasmeavteuser posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Детско штедење
25.4.2013 9:56:21   
Beatris
Пу пу, нека се множат паричките user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Детско штедење
25.4.2013 9:57:49   
Џесика
Ние имаме на Тутунска со 9.2% годишна камата. Добра зделка напраивме. Сега во мај ќе се пресмета каматата и според моменталната состојба некаде околу 100 евра само камата ќе му дојде.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Детско штедење
25.4.2013 10:25:29   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ние имаме на Тутунска со 9.2% годишна камата. Добра зделка напраивме. Сега во мај ќе се пресмета каматата и според моменталната состојба некаде околу 100 евра само камата ќе му дојде.


Ова претпоставувам не е детстка сметка?? Ама како и да е висока е каматата. Ај објасни ми што сметка сте отвориле. Фалаuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Детско штедење
25.4.2013 10:55:41   
bucko mal
Urocuvanjeto e demek ako gi urocis za odredeno vreme primer 5godini i do togas nemash pravo da podigash pari samo da stavas,ako ne se uroceni mozes da si izvadish i nisto od shtedenjetouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Детско штедење
25.4.2013 10:58:05   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ние имаме на Тутунска со 9.2% годишна камата. Добра зделка напраивме. Сега во мај ќе се пресмета каматата и според моменталната состојба некаде околу 100 евра само камата ќе му дојде.


Ова претпоставувам не е детстка сметка?? Ама како и да е висока е каматата. Ај објасни ми што сметка сте отвориле. Фалаuser posted image

Детска сметка е Ципи Рипи, каматата е висока зашто има поголема сума Уроченоuser posted image Џес наша ти е богаташка бе што ја мислеше тиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:04:10   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ние имаме на Тутунска со 9.2% годишна камата. Добра зделка напраивме. Сега во мај ќе се пресмета каматата и според моменталната состојба некаде околу 100 евра само камата ќе му дојде.


Ова претпоставувам не е детстка сметка?? Ама како и да е висока е каматата. Ај објасни ми што сметка сте отвориле. Фалаuser posted image

Детска сметка е Ципи Рипи, каматата е висока зашто има поголема сума Уроченоuser posted image Џес наша ти е богаташка бе што ја мислеше тиuser posted image user posted image user posted image


Аууу, ја се извињавам user posted image Фала луци што ми разјасни, оваа богаташкава не се јавува да не и ги Урочат парите! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:04:29   
arh_diz
Nie e urocuvame i ne veruvame vo urocuvanje :)). A i neznam sto znaci toa ?

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:08:50   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Urocuvanjeto e demek ako gi urocis za odredeno vreme primer 5godini i do togas nemash pravo da podigash pari samo da stavas,ako ne se uroceni mozes da si izvadish i nisto od shtedenjetouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image




Буцко мал, позната ми е процедурата, ама терминот е ОРОЧУВАЊЕ, урочување знаеме сите што е user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:32:10   
bucko mal
da be lele hahauser posted image user posted image
jas pa bev ubedena deka na uroci mislite hahahaaauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Urocuvanjeto e demek ako gi urocis za odredeno vreme primer 5godini i do togas nemash pravo da podigash pari samo da stavas,ako ne se uroceni mozes da si izvadish i nisto od shtedenjetouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image




Буцко мал, позната ми е процедурата, ама терминот е ОРОЧУВАЊЕ, урочување знаеме сите што е user posted image



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:41:54   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

da be lele hahauser posted image user posted image
jas pa bev ubedena deka na uroci mislite hahahaaauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Urocuvanjeto e demek ako gi urocis za odredeno vreme primer 5godini i do togas nemash pravo da podigash pari samo da stavas,ako ne se uroceni mozes da si izvadish i nisto od shtedenjetouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR
hehe bitno ni ja objasni postapkata na U-rocuvanjeuser posted image user posted image user posted image

Женски морам да прашам - што е со Урочувањево? Гледам неколку поста нагоре user posted image user posted image user posted image




Буцко мал, позната ми е процедурата, ама терминот е ОРОЧУВАЊЕ, урочување знаеме сите што е user posted image





(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Детско штедење
25.4.2013 11:53:16   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ние имаме на Тутунска со 9.2% годишна камата. Добра зделка напраивме. Сега во мај ќе се пресмета каматата и според моменталната состојба некаде околу 100 евра само камата ќе му дојде.


Абе ова навистина е висика камата user posted image . Јас што прочитав на Тутунска, највисоката камата беше 7,20% за орочување на 6 години.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Детско штедење
25.4.2013 12:01:29   
Bethany
Не е лошо да се орочат парите, знаеш дека кога ти дојде зорт нема да паднеш во искушение да ги извадиш. Демек, ќе извадам па ќе вратам. user posted image Јас би ги орочила на 18 години, или барем 10. user posted image

Одамна се токмиме за да отвориме сметка и се од денес за утре и се заборава. Е сега сум потикната од темава и се договоривме со мм утре да одиме.

Везилке, вие не ги орочивте, нели?



(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?