|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Воспаление на мочен меур - Цистит
26.6.2013 23:45:22   
miana
Ана мари,претпоставувам дека твојата сестра е млада и да има ваков проблем е греота особено фактот дека одбегнува да се смее. Посоветувај ја дека овој проблем може да стане сериозен и дека денес во 21 ви век не е срамно вакво нешто да се каже на гинеколог,со оглед на тоа дека гинеколозите секојдневно се соочуваат со какви ти не ситуации па за ваква работа нема потреба да и биде срам,на крај и краева нека напише мејл до некој гинеколог и да го замоли за совет,а исто така може и со општ лекар да се посоветува. Има една страна заздравје и има опција да постави прашање на доктори од секоја област па нека се зачлени на странава,нека напише прашање и ке и одговори некој гинеклолог за три-четири дена најдоцна..На гугл пиши зазфравје и ке ја најдеш странава. се надевам дека ке се реши ова и дека ке може твојата сестра слободно да се смее. user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Воспаление на мочен меур - Цистит
6.5.2014 22:13:45   
milicka85
Мене прв пат ме фака овој цистит и поим немам како е и што е.Терапијата ми е ципринол и мн чај од брусница.Претходно пиев по 3 литри уви чај,а многу ме болеше половината и често мокрев па бев д аиспитам мокрача од каде се утврди дека имам крв во мокрачата .Пот хитно на гинеколог но се беше во ред, па на уролог и тој ми ја даде терапијава работава е да не е нешто страшно зашто планирав да забременам ,а сеа со ова user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?