|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 12:38:25   
BILE.F
Добро, може мене грешка ме информирал мојот газда и гинекологот!Во социјално ќе објаснат најточно! 

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 9.2.2010 12:39:26 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 12:46:50   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Социјално исплаќа само нето...Јас сум жив пример...Ако исплаќаа бруто,ехехе сите богаташи ќе беа...user posted image user posted image user posted image


потпис..........убаво ке ни доешеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 13:20:09   
MamaOhrid
Здраво на сите!

Би сакала да ве прашам дали некој доби пари за месец декември. Кај мене уште ништо нема.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 16:05:55   
Annabel
И кај мене немаuser posted image , ама од искуство, треба да ги добијам после 20-ти или 25-ти февруари.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 21:49:04   
garfild
Нема уште пари за декември.Инаку за висината на платата од социјално влијаат повеќе фактори:просек од нето платата во последните 6 месеци,просек на платите во цела фирма во последните 6 месеци,колкава би ти била нето платата во тековниот месец доколку не си на породилно,просекот на нето плата за цела фирма во тековниот месец,бројот на работни часови во месецот.Отпрлика платата од социјално може да биде мах износот на кој си пријавен,минимум може да биде - 2000 денари од износот на кој си пријавен

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 22:25:07   
***Lide***
e bas me innteresirase dali nekoj moze da mi kaze od koga se zema porodilno bolovanje zosto mi rekoa deka treba da go zemam eden mesec od napred na primer jas treba da se porodam vo April a porodilnoto da go pocanm od Mart? znae li nekoj ?user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Породилно отсуство
9.2.2010 22:29:18   
pacuvce
Ако имаш нормална бременост се зема 28 дена пред терминот за породување,а ако имаш патолошка бременост 45 дена пред терминот...Меѓутоа доколку имаш ОК доктор,можеш да го замолиш да ти даде што подоцна,за да можеш да бидеш подолго време дома со бебето...Јас успеав да се испазарам барем за 10 дена подоцна...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:00:51   
Slagjana
Lide, porodilnoto mozes da go zemes i na denot na poroduvanje. Potoa imas 9 meseci da pomines so bebeto. Jas go zedov 28 dena pred termin iako maticniot mi predlozi da bide i podocna. Sepak mi trebase odmor od rabota i psihicki i fizicki da se spremam za poroduvanje. Eve sega poslednive denovi dodeka cekam da se porodam, mislam deka edvaj se dvizam, a uste da odev na rabota...

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:02:42   
Slagjana
Lide, porodilnoto mozes da go zemes i na denot na poroduvanje. Potoa imas 9 meseci da pomines so bebeto. Jas go zedov 28 dena pred termin iako maticniot mi predlozi da bide i podocna. Sepak mi trebase odmor od rabota i psihicki i fizicki da se spremam za poroduvanje. Eve sega poslednive denovi dodeka cekam da se porodam, mislam deka edvaj se dvizam, a uste da odev na rabota...

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:06:27   
MamaOhrid
Мамички, да ве информирам дека вчера ми префрлија пари за декември. Очекувајте прилив деновиве. Поздрав!

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:25:33   
pacuvce
Кај мене сега за сега user posted image ...Затоа ми останува денеска да се user posted image ...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:37:29   
topce
денес нема боледувања.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:48:22   
Annabel
Кај мене после 15:30 часот легнуваат на сметка, ќе проверам на интернет и че ви кажам...(за трудниците и мајките од општина Центар)...

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:49:30   
topce
џабе е нема денес од фондот пуштено.тие вцера што земаа тие се тие денес јок.user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 11:52:40   
Annabel
user posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Породилно отсуство
10.2.2010 15:09:21   
biljana_ppp
jas bev osigurana vo firma 1 god,potoa taa zatvori i  odma se prefrliv vo druga firma za da zemam porodilno,znaci nemam prekin iako razlicni bile firmite.Mozno li e da mi pravat problemi bidejki se dve razlicni firmi neka pise nekoj ?Vo segasnata firma do 18 fevruari sum tocno 6 meseca osiguranaa maleckoto treba da se rodi do 12 martuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 16:17:35   
bebi
Mamicki, vidov deka pred nekoj den na nekoi prefrlile pari za porodilno za mesec dekemvri.
Jas se uste nemam nisto. Dali nekoj ima informacii od FZOM koga ke prefrlat pari na ostanatite??user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 16:19:12   
Cacko
vrska nemam,ni mene mi nemaat prefrleno ne za dekemvri ,nemam ni za noemvri,ja sum poutepanauser posted image

(Одговор на членот bebi)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 16:20:35   
bebi
 Mene kraj na januari mi prefrlija za oktomvri i za noemvri. Izgleda nema nikakov red ......................
Za zalenje sme.user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 16:23:11   
Еца
Јас сум во водствоuser posted image во јануари земав за септемвриuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот bebi)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 16:27:22   
Cacko
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 17:57:53   
elle
jas sum na porodilno od 16-ti oktomvri a nemam zemeno mi denar porodilno. pred 1 mesec mi dojde pismo kade pisuva kolku me sleduva ama od parite nistouser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Породилно отсуство
16.2.2010 18:09:25   
Палешка РР
Оххх пуста надеж сега ми умре. Значи јас за декември ќе земам во јули user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Породилно отсуство
2.3.2010 18:37:39   
skorpijana
ke mi kazete li kade vi stasuvaat parite od porodilnoto na smetka vo banka ili

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Породилно отсуство
2.3.2010 18:43:31   
Annabel
Да, на сметка стигаат. Од фирмата кај тебе ќе им ја достават истата сметка на која што ја земаш платата и таму ќе ти стигнат.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?