|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Едукација преку детски емисии
26.11.2013 11:58:30   
Snowhite RR
И Михаил гледа Бонтон, а со Дора веќе се соживеа, Петко ретко го гледа, т.е. ретко го начекуваме, има и таму поучни работи, ама ме нервира пискавиот глас

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Едукација преку детски емисии
30.11.2013 8:16:04   
deluxe
Кога ќерката беше на помала возраст од едукативните емисии единствено што следеше беше Петко.И од таму го научи логото Немој да пушиш оти ме гушишuser posted image Но голема улога во нејзината едукација имаше една едукативна страница на интернет која си ја посетувавме скоро секој ден од нејзината 3та годинка.Таму таа го научи англискиот јазик,пред да ја научи Македонската азбука ,англиската веќе ја знаеше и многу зборови.Наставничката во прво одд.беше воодушевена од Англискиот на ќерка ми ,ме прашуваше дали детево оди на часови по Англискиuser posted image user posted image Денес таа има 8 год.и одлично го зборува Англискиот јазик,чита и пишуваuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 30.11.2013 8:17:54 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Едукација преку детски емисии
30.11.2013 8:20:22   
Mihaela 2010
Edvaj cekase da dojde sabota za da gi ispogleda site epizodi na Dora i Diego...namesto da si pospie,taa sabajle pred mene se razbudi da me prasa kolku e saat i dali pocnale dora i diegouser posted image ....mislam deka e preokupirana so ovie emisii
za tom i jeri da ne zboram

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Едукација преку детски емисии
24.9.2014 13:55:24   
Felly RR
Вчера ја учевме со М азбуката па ни текна да побараме Бушава азбука - штета што сега нема некоја таква емисија, а и Бушават азбука пак да ја даваат мислам дека е безвременска и пак ќе им биде интересна и на нашите деца. Многу едукативна емисија, и не само што се учат буквите се учат и многу други работи од неа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Едукација преку детски емисии
24.9.2014 14:07:43   
Mihaela 2010
I mene Busavata azbuka mi e vrv...iako mislam deka ima uste edna dve takvi emisii,brojki i bukvi mi se cini deka se vikase,so Goce Todorovski,i taa mi se vide interesna i edukativna,i bas zalosno sto pocesto ne se pustaat takvi emisii,bidejki na toj nacin bas decava pobrgu ucat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Едукација преку детски емисии
11.3.2016 12:44:38   
marchi
nie pretezno gledame masa na kompjuter no mu pustam i bon ton so ana i razigrani brojki,porano gledase na angliski pesnicki so ucenje brojki bukvi....

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?