|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:14:18   
mother 29
pa da, go prenesuvaa i na pinkuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:14:20   
Natasha5
Не ми се верува колку народ имаше.Тоше секогаш ке биде во нашите срца user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:28:58   
Tanja K.
Nesto izvonredno.Nemalo dosega tolku narod,mislam na nisto.Sekogas ke te imame vo srcata TOSE

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:32:39   
mother 29
KLIK.........prekrasnooooooooo

Tose, te sakame!!!!!!!!!!ti si nasiot angel

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:42:23   
bablgam
Se naeziv ludje ..toj kako nikogas da ne si zamina user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 22:43:49   
mami
Уште не сум одмрзната како што треба ама морав да ви пишам..Кратко траеше ептен, цели 2 часа, прекрасни песни, иако ми беше чудно да ги слушам со некој друг како исполнувач и да го замислам Тоше како би ги испеал тие песни..е на крајот кога свиреше Оркестарот со Кристијан и последните две песни ме расплакаа ама машки издржавuser posted image За некоја минута ке ги имате и првите слики, остатокот кај Еца и Професорица

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:04:45   
mother 29
user posted image bravo,bravo gi vidov slikite .prekrasni ste site ,ama Danco i Luka hehehhe ZAKON!
THE BEST


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 24.1.2010 23:05:04 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:07:08   
jovanka
Odlicno organizirano no najmnogu sto me doblizi do avtenticnosta na izvedbata na Tose bese vnuk mu so drugarcinjata bez tekst me ostavija samo po nekoja kapka solza koja nemozev da ja zadrzam.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:09:45   
Enika
Еве да се пријавм и јас...смрзната истоuser posted image Ми се свигаше концертот иако рака на срце очекував мн подолго да трае...за разлика од ланскиот овој беше мн мн краток!!!Важно е дека сите бевме таму заедно, ги слушнавме новите песни на тоше иао мислев ке се пеат и старите, издржав мушки да не плачам освен на една песна на почетокот пуштив, неколку солзички , ама ги скрив умешно. Ах само тешко ми е сеуште да замислам или пак да прифатам дека го нема...user posted image

Тоше Те сакаме сите!!!

Ti Voiuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:28:08   
alex_mo
       Само што почнаа првите слики од Крушево ,па од Скопје,неможев да се воздржам и се изнаплакав,секако дома пред телевизорот.Навистина песните негови неможев да ги доловам како негови,бидејќи од него сигурно поинаку ке звучеа.....ама споменот на  него никогаш нема да умре.Ова го покажа овој концерт и секако сите што беа таму.......почесто да се споменва неговото име ,дело и се да се прави како сакаше тој-Тоше....да се помага и подарува од срце

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:30:04   
mami
Еве линк за сликите, морам да кажам дека се крајно без цензура, значи се што имав се ставив ништо не е избришано user posted image user posted image user posted image

КЛИК

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 1:35:08 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:30:54   
mami
не ми го сака линкотuser posted image user posted image user posted image незнам зошто..како и да е, одете во моите албуми таму е user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:33:49   
Enika
Видовме Мами ...видовме дека се без цензура...и памтиме да знаешuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
24.1.2010 23:36:50   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ај сега..па така беше договорот, во кој ако не се лажам и ти учествувашеuser posted image user posted image user posted image
и..фала на превозот, автобус ми дојде за помалку од 5 мин. инаку ке се заледев

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 0:38:45   
Bitolcanka
Ги видов сликите. Прекрасни сте user posted image Се чудам како издржавте на студот ... Јас од дома го следев концертот, мислев подолго ќе трае... Песните беа супер, но многу поубаво ќе звучеа во изведба на Тоше user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 0:40:26   
niki
И јас го гледав и се беше добро, само... само Тоше фалеше и ќе беше совршеноuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 1:00:33   
Еца
Еден момент од концертот засекогаш ќе ми остане во моето сеќавање, а тоа е кога Игор Џамбазов го поздрави семејството Проевски, а татко му на Тоше мафташе со раката, додека сите во салата го отпоздравуваа и плескаа со рацете и плескаа, срцето ми се скрши од тага и солзите потекоа... и само тие знаат што навистина изгубија. Сите ние го сакаме, на сите нас ни недостига, но нивната болка е премногу голема, премногу длабока... ТОШЕ ТЕ САКАМ!

Се останато сте виделе, има и слики и супер беше. Моите дури утре бидејќи не можам да ги префрлам на ком. имам проблеми со компјутерот.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 1:13:37   
nadica
gi gledam slikite i placam od pomesani cuvstva em ubavi fotki em zal za nasata najgolema zvezda user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 1:22:12   
amelbebe
koncertot bese super,mnogu ubavo organiziranouser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 8:07:36   
profesorica
Еве сега ќе стигнат и моите фотки.


За концертот-кратко но слатко, песните убави но изведбата ништо во споредба со тоше.

најмногу ми се допаѓаше песната што ја изведе Елена Ристевска.
Само еднаш ми се насолзија очите на последната песна.



А зошто никој не ја спомна подвижната камераuser posted image user posted image user posted image некој цело време се пазеше од неаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 8:10:49   
mami
А зошто никој не ја спомна подвижната камераuser posted image user posted image user posted image некој цело време се пазеше од неаuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за ова ке треба Еника да си раскаже или да го зачлени Лука па тој да си ја каже маката, ама тој со камератанавистина претера и премногу ниско ја пушти на два патиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 8:42:42   
mami
„Тоше и пријателите“ е името на албумот кој официјално ја имаше својата промоција на 8-те нумери компонирани од Тоше, а испеани од неговите пријатели и колеги од Македонија и Балканот.
Собрани на едно место се сеќаваа на него, неговата емоција преточена во музика, светото место манастирот Св. Преображение и неговата желба ова место да добие светлина што ќе се исполни како роденденски подарок.
„Чудно ми е што не знаевме дека така добро компонира, можеби самиот не сакаше тоа да се знае па го чуваше за себе или за некои колеги, неверојатен дар за компонирање, не беше само одличен вокал, туку и композитор“, рече Јелена Томашевиќ, пејачка.
„Јас во него верував секогаш, не само како одличен изведувач туку и како автор. Малкумина знаат дека уште на неговиот прв албум тој се проба како композитор“, вели Огнен Неделковски, композитор.
„Тоше отпеа толкав опус за тој негов краток млад живот, што многу пејачи не би можеле ни да сонуваат за пет нивни животи“, изјави Калиопи, пејачка.
„Голема беше поврзаноста помеѓу семејствата Новковиќ и Проески. Мојот покоен татко го обожаваше Тоше и од првиот момент кога го виде и мислам дека тоа е логично продолжение“, истакна Борис Новковиќ, пејач.
„Још увјек сањам да смо заједно“ е нумерата која се најде на новопромовираниот албум испеана од големата легенда, посебен музички продукт и видео запис за истата.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 8:51:54   
arh_diz
Jas go gledav koncertot na tv mnogu mi se dopadna. I salata prepolna bese

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 8:57:54   
natasha
najemotiven del mene licno mi bese pojavuvanjeto na Kristijan,se utepav oduser posted image user posted image user posted image inaku ne prisustvuvam,go gleav na tv..sekoja cest  za organizacijata i za lugeto koi beaprisutni vo salata

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Концерт во чест на Тоше Проески
25.1.2010 9:22:24   
profesorica
еве ги и моите фотки

КЛИК


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?