|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
17.10.2012 12:19:16   
Ring
da, rackite se fiksni...ne se rotiraat prema napred

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Детски колички
17.10.2012 12:37:26   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: kristina kik

fala mnogu Bububebe samo bi ve zamolila edna informacija slusnav deka negde gi ima poeftino kolickite na chipolino pa ako moze nekoj da mi kaze kade bi mozela da gi najdam.user posted imageЈас мојата ја зедов од Прилеп,мислам дека беше 13 000.Сега би требало да се поевтини,затоа што таа количка е модел од 2010 година.

(Одговор на членот kristina kik)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Детски колички
18.10.2012 18:42:57   
manila
I jas pocnav da razgleduvam kolicki, po internet seuste, po prodavnici ne sum bila. Me interesira dali nekoja od vas ima kupemo i koristeno kolicka od bebesupermarket mislam deka markata bese BeeBoo ili taka nesto. Ne se mnogu skapi, no dali se kvalitetni?

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Детски колички
22.1.2013 17:03:55   
maja1980
Јас му земав на андреј количка и транспортер од белини од бисер chippolino ја видов на попуст на sezadеca.com и ја платив 16 999. Иначе сум презадоволна бидејќи и транспортерот многу го користам.

< Поракaта ја уредил maja1980 -- 22.1.2013 17:05:50 >

(Одговор на членот manila)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Детски колички
11.2.2013 14:50:20   
Dambo80
Nie ja imame Lite way kolickata na Chicco so skafander i bez predna plastika.Najiskreno ja preporacuvam sekomu bidejki e mnogu lesna za nosenje,se sklopuva kako cador i vrsi funkcija i na letna i na zimska kolicka.Prekrasna e i e megju poevtinite.Kolickata se nosi i rakuva bukvalno so edna raka(otvaranje,zatvaranje],stavanje vo kola,simnuvanje so dete i kolicka po skali.....).Ja ppreporacuvam sekomu koj razmisluva kakva kolicka da kupi.

(Одговор на членот maja1980)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Детски колички
18.2.2013 16:32:24   
princessa
kako sto gledam vo mk moze da se najdat mnogu eftini kolicki na chicco, bertoni pa nekade procitav deka kolicka na maxi cosi so transporter cini 20.000. Toa e super. A dali znae nekoj za koj model na maxi cosi stanuva zbor? Vo Germanija se mnogu popularni ama i mnogu skapi kolickite na maxi cosi. Najeftiniot model kosta 300 evra bez transporter(a mene ne mi se sviga zasto imaat mali trkala i ne se nameneti bas za neramni povrsini i so toa mi se nefunkcionalni). Maxi cosi Mura 3i4 se nad 600 evra a plus i transporterite se od 90 do 160evra, na chicco se po 600 evra i nagore i voopsto ne mi se svigaat. Jas sega sakam da kupam kolicka i transporter na Britax Romer. Mislam deka od germanskite kolicki podobri nema. Italijanskite se samo na izgled dobri i jas slusam mnogu pozalbi od chicco.

(Одговор на членот Dambo80)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Детски колички
15.3.2013 11:19:47   
Gaia
Девојки да ве прашам дали некоја од вас има користено количка на Hauck? Дали се квалитетни? Со мм сме во потрага по количка, па гледавме една и не беше воопшто скапа. Добро би било да најдеме некоја која е во комплет со транспортер или уште некој друг додаток па би ве замолила да ми препорачате каде има поголем избор на колички по пристапни цени. Фалаuser posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 15.3.2013 17:32:38 >

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Детски колички
15.3.2013 11:23:21   
princessa
jas koga sakav da kupuvam na hauck me predomislija samo recenziite. Imaat mnogu losi recenzii napisano onie sto kupile i za transporterot velat deka e mnogu tesen i voopsto ne e udoben. Btw i jas imam edna letna kolicna na hauck i ja nosime samo vo kola, ne ja ni vadime, zasto ja koristime samo za vo trgovski. Ne sum bas zadovolna. Edna moja prijatelka isto kupuvase kolica na hauck i za kratko vreme i se raspadna. Se e do srekata.

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Детски колички
15.3.2013 11:25:30   
princessa
e bas takva imase mojata prijatelka samo bez transporter. Vo zivo sum gi videla i ne mi se svigaat. Eftini se ma da najdobro razlisli si. Za bertoni znam deka se mnogu dobri, koristat edni nasi prijateli a be dusata i ja izvadija i od transporterot se mnogu zadovolni. Imaat krupen decko od 13kg i uste go sobira.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gaia

Девојки да ве прашам дали некоја од вас има користено количка на Hauck? Дали се квалитетни? Со мм сме во потрага по количка, па гледавме една и не беше воопшто скапа. Добро би било да најдеме некоја која е во комплет со транспортер или уште некој друг додаток па би ве замолила да ми препорачате каде има поголем избор на колички по пристапни цени. Фалаuser posted image


user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 15.3.2013 17:30:43 >

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Детски колички
16.3.2013 12:44:23   
Gaia
Девојки дали некој слушнал за Полската марка Kunert? Со мм најдовме во Белград количка со сите додатоци за 280 евра, неговите може да ни ја купат и да ни ја пратат овде ама ме интересираше ваше мислење, дали би се одлучиле за некоја не толку позната марка на количка? Сепак некако ценава е многу ниска за сите тие додатоци што доаѓаат со количкава па си велам да не излезе колку пари толку музика, ма да гледам на сајтов пишува дека количкиве имаат некој сертификат за квалитет и гаранција од 2 години

Надворешни линкови не се дозволени


< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 16.3.2013 18:38:01 >

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Детски колички
17.3.2013 9:33:22   
meU87
Според мене не е битна марката, важно е да ви се погоди количката.
До пред 10 години 8-% купуваа од количките од 1500-2000ден, само една-две врсти беа па децата пораснаа, а и доста од количките останаа во исправна состојба.
Јас еве земав Бертони, па почнаа да чкрипаат тркалата, а уште не сме ја возеле како што треба, само низ дома, ретко за надвор, чекаме топло време.

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Детски колички
17.3.2013 14:03:42   
Gaia
Инаку мили мамички станува збор за оваа количка user posted image (клик на сликата за да се отвори поголема) а во комплетот доаѓа мрежа за инсекти и кабаница за дожд. Ќе видиме мајка му на мм што ќе ни каже, рече ќе оди да ја види на лице место, да провери квалитет на материјалите, колку е тешка количката, дали се склопува лесно итн., па ќе го донесеме конечниот заклучок, ако не Чико или Грако не ни бегаатuser posted image

< Поракaта ја уредил Gaia -- 17.3.2013 14:05:14 >

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Детски колички
18.3.2013 10:28:51   
anaana
nie nasata ja zedovme 15 700 na chipolino od stip
eve vaka izgleda
user posted image
samo sto e vo sina boja
eve vakva
user posted image
ima i rance
user posted image

inace set__o ova e vo cenata komplet tolku ja kupivme (znaci sedisteto, transporter, korpata za spienje koja jas ja koristev do 6 meseci, ranecot, i za sekoj del ima posebna prekrivka..)
sega novite modeli na chipolino se super i ne se tolku skapi
nas do sega ni e se pogodila eve veke godina dena ja imame
inace bratuceda moja mi ima na neonato kaj nas slabo gi ima znaci ne se tolku poznata marka
ama taa ja koristese epten
taka da ne gledaj marka
vidi da ti se svigja i da e jaka

< Поракaта ја уредил anaana -- 18.3.2013 10:37:46 >

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Детски колички
18.3.2013 10:40:05   
dostickage
Neo Nato e poznat brend samo sto kaj nas retko ja nosat kako i mnogu drugi brendovi za zal.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Детски колички
18.3.2013 11:25:25   
anaana
da da znam deka e poznat ama samo od na internet sto sum citala.. :))) toj e italijanski brend ama jas koga bev vo italija i tamu poslabo go imase. poveke si bea na chicco i peg perego :))))

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Детски колички
18.3.2013 11:36:52   
Gwendolin
Баш сакав како на anaana количката, ама ни требаше оличка уште од одма кога се роди user posted image , уште од првите денови ја носевме по педијатри и земавме како за моментално решение од џамбо за 3000 ден. Од август до сега скоро секој ден ја возам, има и прекривка за дожд, ветер, за тие пари ја отепав од возење, по улици, паркови...И не и земавме друга, се погоди оваа, па супер ни е.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Детски колички
18.3.2013 11:57:19   
princessa
Gaia super ti e ovaa kolicka, mnogu ke mu bide udobna na bebco, ima mnogu prostor za lezenje, dosta e siroka. Trkalata, edniot par se vrtat za 360stepeni, drugite izgleda se pumpaat. E sega malku e teskicka i ke zafaka mesto za vo bagaznik zasto e dosta glomazna konstrukcija. Mojata prva kolica e nesto slicno, teskicka e ama za zima e super i ima mnogu oprema. Za tie pari e super. Samo kolicka so takvi trkala e resenie za katastrofalnite ulici niz mkd i po planina so takvi trkala ke se iskacisuser posted image . Toplo ti ja preporacuvam.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gaia

Инаку мили мамички станува збор за оваа количка user posted image (клик на сликата за да се отвори поголема) а во комплетот доаѓа мрежа за инсекти и кабаница за дожд. Ќе видиме мајка му на мм што ќе ни каже, рече ќе оди да ја види на лице место, да провери квалитет на материјалите, колку е тешка количката, дали се склопува лесно итн., па ќе го донесеме конечниот заклучок, ако не Чико или Грако не ни бегаатuser posted image


(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Детски колички
18.3.2013 12:00:09   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Баш сакав како на anaana количката, ама ни требаше оличка уште од одма кога се роди user posted image , уште од првите денови ја носевме по педијатри и земавме како за моментално решение од џамбо за 3000 ден. Од август до сега скоро секој ден ја возам, има и прекривка за дожд, ветер, за тие пари ја отепав од возење, по улици, паркови...И не и земавме друга, се погоди оваа, па супер ни е.


pa taa e za od odma.. jas uste od prv den ja iznesov vo transporterot i posle do 6 meseci ja vozev vo korpata.
taa korpata se stava na kolickata...
jas toa glavnoto sediste sto e pocnav da go koristam koga veke i bese mala korpata.
i jas barav za od odma :))))

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Детски колички
18.3.2013 12:02:05   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Баш сакав како на anaana количката, ама ни требаше оличка уште од одма кога се роди user posted image , уште од првите денови ја носевме по педијатри и земавме како за моментално решение од џамбо за 3000 ден. Од август до сега скоро секој ден ја возам, има и прекривка за дожд, ветер, за тие пари ја отепав од возење, по улици, паркови...И не и земавме друга, се погоди оваа, па супер ни е.


pa taa e za od odma.. jas uste od prv den ja iznesov vo transporterot i posle do 6 meseci ja vozev vo korpata.
taa korpata se stava na kolickata... i ima duri podesuvanje na korpata dve ili tri pozicii ako sakas epten da e ramna povrsina za spienje ili ako sakas malku nekoj stepen da ja podignes :)))
mene iskreno korpata najmnogu mi se svigjase
jas duri koga ke zaspiese bebushka si ja ostavav vo korpata bidejki si imase i kako dusece (toa si doagjase so korpata)
jas toa glavnoto sediste sto e pocnav da go koristam koga veke i bese mala korpata.
i jas barav za od odma :))))


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Детски колички
18.3.2013 12:08:05   
Gwendolin
Хехе не се изјаснив како што треба, го пропуштив зборот финансии user posted image . Во тој момент бевме ептееен кнап со пари, па затоа моментално решение ни беше количката. Инаку е супер, мене секако транспортер или седиште за во кола не ми требаа, само количка, па си поминавме и со оваа.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Детски колички
18.3.2013 12:26:06   
anaana
pa iskreno da ti kazam i jas slabo go koristev trnasporterot. a toj ne morase da se kupi
kolickata bez transporter so site drugi raboti bese 12 200
ama ajde demek ke ni treba transporterov
ama bidejki mene mi bese super taa korpata i kako krevetce i kako za setkanje slabo go iskoristivme transporterot. edino koga odevme na vakcini za vo kola da ja vrzime so kais inace ama ic... skoro nov e :))))


(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Детски колички
18.3.2013 13:33:58   
Gaia

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

nie nasata ja zedovme 15 700 na chipolino od stip
eve vaka izgleda
user posted image
samo sto e vo sina boja
eve vakva
user posted image
ima i rance
user posted image

inace set__o ova e vo cenata komplet tolku ja kupivme (znaci sedisteto, transporter, korpata za spienje koja jas ja koristev do 6 meseci, ranecot, i za sekoj del ima posebna prekrivka..)
sega novite modeli na chipolino se super i ne se tolku skapi
nas do sega ni e se pogodila eve veke godina dena ja imame
inace bratuceda moja mi ima na neonato kaj nas slabo gi ima znaci ne se tolku poznata marka
ama taa ja koristese epten
taka da ne gledaj marka
vidi da ti se svigja i da e jaka


Мила а за кој модел се работи? Мона? Многу убаво изгледа количкава и за тие пари воопшто не е скапа, има се потребно, можеби уште повеќе ќе ни одговара од таа ние што ја гледавме во Белград, само дали ќе ја најдеме кај насuser posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Детски колички
18.3.2013 14:21:53   
anaana
ovaa e maxima
jas ja kupiv od stip od andrej kompani
e sega ima edna maxima X3M nekako taka
e taa e malku porazlicna vo odnos na sedisteto glavno
user posted image
eve vakvo e nekako mnogu mala nastresnica ima, epten e letno
i jas zatoa se odluciv na ovaa obicnata maxima
ovaa samo maxima sto e e poubava
odi na chipolino.com i ke ja vidis...
isto na chipolino ima vo belini taa prodavnicata sto e vo biser i vo hrom kaj tinexot
ako sakas pisi mi vo inbox ke te upatam do tie od andrej kompani ili ako te interesira za razlikata na maxima sto ja imam jas i taa maxima x3m(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Детски колички
8.4.2013 15:41:58   
Ivana K
Zdravo na site ringerajki, denovive sme vo potraga po kolicki pa me interesira koj kakvo iskustvo ima. Dali ima nekoj iskustvo so kolickite od babe comfort i dali vredi tolku pari da se dadat. Jas ja gledav kolickata Elea i mnogu mi se sviga user posted image eve ja na slika. Ili moze da zavrsi rabota i nekoja poevtina kolicka od cipolino ili graco na primer. Fala odnapred na pomosta user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.4.2013 13:40:19 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Детски колички
8.4.2013 15:55:33   
Ivana K

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

nie nasata ja zedovme 15 700 na chipolino od stip
eve vaka izgleda
user posted image
samo sto e vo sina boja
eve vakva
user posted image
ima i rance
user posted image

inace set__o ova e vo cenata komplet tolku ja kupivme (znaci sedisteto, transporter, korpata za spienje koja jas ja koristev do 6 meseci, ranecot, i za sekoj del ima posebna prekrivka..)
sega novite modeli na chipolino se super i ne se tolku skapi
nas do sega ni e se pogodila eve veke godina dena ja imame
inace bratuceda moja mi ima na neonato kaj nas slabo gi ima znaci ne se tolku poznata marka
ama taa ja koristese epten
taka da ne gledaj marka
vidi da ti se svigja i da e jaka

Zdravo Anaana me interesira kolickata maxima na cipolino dali sedisteto ima raslicni pozicii, na primer od lezecka do sedecka ili za da ja koristam odma po poroduvanjeto ke mora da ja imam i korpata kako bi mozelo bebceto da si spie vo lezecka polozba?

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Dali gi nosite vasite milenicinja na Veterinar?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!