|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
26.3.2012 23:13:45   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Ах Пенелопа, од овде да бирам а моите од Мк да платат куде нам крај. Испод 600 евра асолна количка нема. И што е најтрегично, баш таа што ја гледавме со мм овде истата во Мк тродупло поефтина. Така да од Мк преферирам да је купат моите а после на мм кога ќе одат Мк ќе ја земат со кола и ќе ни ја донесат здравје боже. И бесмислено ми е да давам толку многу пари кога истото можам за помалку да го купам


Bas me zacudi sto vikas deka vo Mk se poeftini ,a vo stranstvo poskapauser posted image user posted image user posted image .Ama jas se soglasuvam so Penelopa i ne se site 600 evra,imas vo Chicco do 300 i nesto evra,so ona sediste za kola do 9 kg i plus korpa za novorodence.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Детски колички
26.3.2012 23:42:42   
ananikol
user posted image

Eve ja nasata kolicka,ja kupivme vo Holandija i kostase 400 evra sega ovie modeli gi ima i za 200 evra

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Детски колички
26.3.2012 23:45:04   
Mammi
Е баш за до 300 евра комплет со се може. И ваму има поефтини не да нема, ама летни колички се повеќето а и тие а и останатите цели од пластика чиниш детски играчки се. Баш се распрашував и разгледував и затоа така одлучивме со мм. И во Мк коштаат од повеќе за мак стандард, а за ваму да не прави човек муабет.

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Детски колички
27.3.2012 0:28:58   
ananikol


Zaboraviv da kazam deka segasnata cena e za bez transporter-sedisteto za v kola.

A kade zivees ti mammi???

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Детски колички
27.3.2012 0:45:05   
ananikol
user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Детски колички
27.3.2012 0:51:02   
ananikol
user posted image
Prakticna i za vo avtobus

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Детски колички
27.3.2012 9:38:46   
penelopa
Мамми твое е ти како ќе се одлучиш и од каде ќе купиш, зборот ми беше дека многу ќе ја користиш и мислам дека вреди да се даде некој денар повеќе. Плус не знам кога ќе ти се роди user posted image ако е таму есен, зима корпа многу ќе ти заврши работа а за транспортер да не зборувам тоа секаде е задолжително- така да некако тие 3 во 1 најмногу ти се исплаќаат како што поставила слика ананикол. И тоа сакав да кажам паметно е да имаш гаранција зошто никогаш не се знае какава ќе ти се погоди- ти ако купуваш од мк и недај боже нешто ти се расипе ќе треба или сама да си платиш поправка или да ја враќаш од таму каде што си ја купила а додека чекаш не знам што ќе правиш без количка. Така да размисли убаво па одлучи се. Поздравчеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Детски колички
27.3.2012 9:39:56   
Beatris
Еве ја нашата количка Chicco Trio Living Techna, супер сум задоволна од неа. Ама беше изгооооор скапа (40.000 ден)! Сега не би дала толку пари за количка. Ненормална, се залетав ко теле у шарена врата user posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Детски колички
27.3.2012 10:11:47   
Mammi
АнаНикол па и автобусиве ни биле скоро сличниuser posted image Јас сум ти Скандинавска комшика.
Беатрис секоја новопечена мама не да лета, одлетана е пред време,и јас си викам е ова треба, она треба, планови кога да се почне со купување, уредување дека ретко кога мм е слободен. Само да не испадне како пријателка ми ајде на мм и цело време за соба, те за поткупување, и на крај сама она си кречела соба две недели пред породување за user posted image Затоа се мислам кога да почнам да ржамuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Детски колички
27.3.2012 10:16:04   
Beatris
Да не ме разберете погрешно, количката е супер, само што истото можев да го добијам за помалку пари, а јас кретенка дадов 5000 ден само за бојата, истата количка со светло сива боја беше околу 34.000 ден

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Детски колички
27.3.2012 10:24:45   
Mammi
Јас па се отепав мислејќи дали е можно само заради бојата да е пониска цената. Да си жива Беатрис ми ја разреши дилемата.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Детски колички
27.3.2012 10:27:38   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Јас па се отепав мислејќи дали е можно само заради бојата да е пониска цената. Да си жива Беатрис ми ја разреши дилемата.


user posted image user posted image user posted image user posted image  Да, да не ти се верува user posted image  Тоа му доаѓа као дополнителна опрема - металик боја user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Детски колички
27.3.2012 11:15:46   
Ikana
ЕЕЕ трицикл е најдобра варијанта Ананикол! По дупкиве со улици, пошо не постои асална улица без дупка во Ск, поише се дупки со улици) оваа количка е измислена.

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

user posted image

Eve ja nasata kolicka,ja kupivme vo Holandija i kostase 400 evra sega ovie modeli gi ima i za 200 evra


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Детски колички
27.3.2012 12:17:52   
rina13
user posted image
eve ja nasata kolicka od mothercare so trista trakataski,udobna e I se so red stabilna ama preteska dodeka ja iznesam,vnesam u zgrada masta mi se vadi po ugornici mislam kamen guram.Da go vratam vremeto bi kupila od naevtinite em lesni em ke mi sluzi isto kolku I ovaa I sekako ke ja sobira vo bilo koja kola a ne samo u karavanuser posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Детски колички
31.3.2012 22:14:33   
moni teo
[image]http://www.google.com/imgres?q=bertoni+kombi&um=1&hl=en&sa=N&biw=1366&bih=639&tbm=isch&tbnid=-NmbjIOMd8WWHM:&imgrefurl=http://emarket.ua/objavlenie/koljaska-progulochnaja-vsepogodnaja-bertoni-combi-khit-sezona-IDOftF.html&docid=7Y3ekCK3XSlNgM&imgurl=http://srvimg08.emarket.ua/images_emarketua/11975899_1_644x461/koljaska-progulochnaja-vsepogodnaja-bertoni-combi-khit-sezona-zaporozhe_rev001.jpg&w=644&h=442&ei=QGN3T7rrHMrptQaD_e20BA&zoom=1&iact=hc&vpx=383&vpy=295&dur=611&hovh=186&hovw=271&tx=155&ty=72&sig=114639037793992697602&page=3&tbnh=121&tbnw=177&start=44&ndsp=28&ved=1t:429,r:2,s:44[/image] eve ja nasata kolicka bertoni kombi potpolno ista kako na slikata ja zedovme od strumica 5253den user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Детски колички
31.3.2012 22:17:00   
moni teo
hmmm nisto od slikata user posted image kako kolickata na natushka85 ima sekade i se na popust 6999den vo teget,crvena i rozeva boja plus imaat i kibanica za dozd i veter i zimski del user posted image user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Детски колички
31.3.2012 22:21:41   
moni teo
user posted image

< Поракaта ја уредил moni teo -- 31.3.2012 22:23:05 >

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Детски колички
31.3.2012 22:45:13   
bombica
Ја имаме истава количка како на сликава и ич не сум задоволна.За само 2 месеци возење страшно се раскрца.Сега треба да ја перам и планирам надвор на тераса цела да ја перам оти ако извадам платното тешко дека пак ќе го ставам.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Детски колички
1.4.2012 14:24:47   
dzigimigi

ova e nasata kolicka brio go

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Детски колички
1.4.2012 14:29:24   
dzigimigi
e bas se nerviram sto nemozam da postavam slika od kolickata ama ne se pouser posted image trudam i poveke pati ako treba hahahako ne guglajte BRIO GO

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Детски колички
1.4.2012 22:53:39   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

АнаНикол па и автобусиве ни биле скоро сличниuser posted image Јас сум ти Скандинавска комшика.



Mozebi i isti user posted image nasive se volvo a veruvam i vasite e sega samo sto ne gi spustaat skroz do nivoto na postojkata (kako vo svedska) no nekoj santimetar plus ne pravi problem

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Детски колички
1.4.2012 22:58:46   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ЕЕЕ трицикл е најдобра варијанта Ананикол! По дупкиве со улици, пошо не постои асална улица без дупка во Ск, поише се дупки со улици) оваа количка е измислена.

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

user posted image

Eve ja nasata kolicka,ja kupivme vo Holandija i kostase 400 evra sega ovie modeli gi ima i za 200 evra




Poucena od iskustvoto so prvata kolicka si vetiv deka nikogas poveke nema da kupam nisto slicno na plasticno trkalo,ovie gumi se pumpaat a i odlicni amortizeri ima kolickata na sto isto taka obrnav vnimanie ne zaradi dupkite ama zaradi kaldrmata sigurno...ovde mi se cini deka 90% od patistata,stazite za velosipedi i pesackite se kaldrmauser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Детски колички
7.4.2012 20:44:34   
eli07
AnaNikol ne uspeav da procitam dali si pisala kade moze da se najde kolickata sto si ja kupila posto jas baram bas takov model.....i koja cena e ovde kaj nas dali imas informacija?? I uste edno prasanje dali e glomazna i teska posto mi kazaa deka obicno so vakva konstrukcija kolickite bile dosta teski??? Fala pozz

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Детски колички
27.4.2012 10:51:59   
Ring
Me interesira dali nekoj ima koristeno cadorce za kolicka .za senka ???
imame Chicco multiway kolicka i ne sum bas zadovolna , ima kratka nastresnica i ne stiti bas od sonce. vcera izlegovme so bebusot da prosetame i celo lice i go faka sonce, pa mislam da kupam cadorce (edinstveno na toa mi tekna

ako nekoja mamicka ima iskustvo so cadorcinja za sonce, neka pise....ovie denovi ke izleze da barame....pa da znam sto da baram
user posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Детски колички
27.4.2012 10:55:57   
Maca25
Чадорчиња има во бебе супермаркет.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?