|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
27.4.2012 11:23:31   
Yummy Mammy
Imas i vo Jumbo cadorcinja, pred da go kupis otvori go i proveri dali ubavo se zakacuva na sipkata na kolickata. Jas imam Grako kolicka i tie se obino posiroki samite metalni sipki i zlebot od cadorceto ne se zatvara ubavo.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 27.4.2012 11:25:02 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Детски колички
27.4.2012 11:47:39   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Me interesira dali nekoj ima koristeno cadorce za kolicka .za senka ???
imame Chicco multiway kolicka i ne sum bas zadovolna , ima kratka nastresnica i ne stiti bas od sonce. vcera izlegovme so bebusot da prosetame i celo lice i go faka sonce, pa mislam da kupam cadorce (edinstveno na toa mi tekna

ako nekoja mamicka ima iskustvo so cadorcinja za sonce, neka pise....ovie denovi ke izleze da barame....pa da znam sto da baram
user posted image


Ринг и јас имам мултивеј и незнам дали знаеш дека уствари настрешницата на количката е на патент,го откопчуваш патентот и можеш скорз напред да му ја ставиш настрешницата,да не го пече сонцето.Јас така правев цело претходно лето и немав потреба од дополнително чадорче.Пробај

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Детски колички
27.4.2012 13:01:05   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj saka da mi ja pozajmi onaa plasticnata masicka za Graco kolicka? Ke mu javratam neostetena, I promice!

Muz mi ja ostavi odozgora nad kolata vo Borovec... i ne prezivea do Sk :((( a mnogu mi treba sega posto detevo ubavo si se drzese i si se potkrevase na masickata, bez nea ne moze da stane i se nervira, pisti, vristi, baska moze i da padne nanapred zasto kolickata e kratka i nema sto da ja drzi od napred :((( Prasuvav vo prodavnica, ama nemaat da se kupi kako poseben del, treba da se naracuva, prasanje koga ke stigne, a mi treba samo za nekoj mesec.

Please...





ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj saka da mi ja pozajmi onaa plasticnata masicka za Graco kolicka? Ke mu javratam neostetena, I promice!

Muz mi ja ostavi odozgora nad kolata vo Borovec... i ne prezivea do Sk :((( a mnogu mi treba sega posto detevo ubavo si se drzese i si se potkrevase na masickata, bez nea ne moze da stane i se nervira, pisti, vristi, baska moze i da padne nanapred zasto kolickata e kratka i nema sto da ja drzi od napred :((( Prasuvav vo prodavnica, ama nemaat da se kupi kako poseben del, treba da se naracuva, prasanje koga ke stigne, a mi treba samo za nekoj mesec.

Please...

Јас имам пластична масичка ама од Mothercare. Количките од Gracco И Mothercare се многу слички, па би можела да ти ја дадам да ја пробаш дали ќе пасува на твојата количка.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj saka da mi ja pozajmi onaa plasticnata masicka za Graco kolicka? Ke mu javratam neostetena, I promice!

Muz mi ja ostavi odozgora nad kolata vo Borovec... i ne prezivea do Sk :((( a mnogu mi treba sega posto detevo ubavo si se drzese i si se potkrevase na masickata, bez nea ne moze da stane i se nervira, pisti, vristi, baska moze i da padne nanapred zasto kolickata e kratka i nema sto da ja drzi od napred :((( Prasuvav vo prodavnica, ama nemaat da se kupi kako poseben del, treba da se naracuva, prasanje koga ke stigne, a mi treba samo za nekoj mesec.

Please...

Јас имам пластична масичка ама од Mothercare. Количките од Gracco И Mothercare се многу слички, па би можела да ти ја дадам да ја пробаш дали ќе пасува на твојата количка.


Navistina? Super, moze da probame, ma da iskreno mislam deka nema da se fati, zasto sirinata na sipkite na site e razlicna. Ako ima nekoj dobrovolec so Graco kolicka epten ke mi zavrsi rabota. Srcka si Maco, fala.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Мислам дека шипките се исти, баш вчера видов една пријателка со Грако количка и беше иста како мојата само друга фирма нели.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Мислам дека шипките се исти, баш вчера видов една пријателка со Грако количка и беше иста како мојата само друга фирма нели.


E pa aj da se dogovorime da se vidime, ili vie koga ke doagate nakaj nas, ili nie nakaj vas, cisto da vidime dali vrsi rabota ili da baram druga. Jas sega vo 12:30 ja zimam S od gradinka, pa posle ke setame. Vie kako ste so raspored? Aj pisi mi vo pp, da ne gi gusime drugive tuka.





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Детски колички
27.4.2012 13:30:28   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Me interesira dali nekoj ima koristeno cadorce za kolicka .za senka ???
imame Chicco multiway kolicka i ne sum bas zadovolna , ima kratka nastresnica i ne stiti bas od sonce. vcera izlegovme so bebusot da prosetame i celo lice i go faka sonce, pa mislam da kupam cadorce (edinstveno na toa mi tekna

ako nekoja mamicka ima iskustvo so cadorcinja za sonce, neka pise....ovie denovi ke izleze da barame....pa da znam sto da baram
user posted image


Ринг и јас имам мултивеј и незнам дали знаеш дека уствари настрешницата на количката е на патент,го откопчуваш патентот и можеш скорз напред да му ја ставиш настрешницата,да не го пече сонцето.Јас така правев цело претходно лето и немав потреба од дополнително чадорче.Пробај


Fala mnogu Natuska85 , na toa ne se setiv...ke probam i taka , pa ako vrsi rabota nema da kupuvuma cadorce...vcera ni bese prvo izleguvanje so kolickata i edvaj cekavme posto sme mnogu mali 1 mesec, i sonceto bas ni smetase...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Детски колички
27.4.2012 13:55:27   
Natuska85
Е супер,ќе видиш ќе ти заврши работа и ќе немаш потреба од чадорче.Инаку количката нас ни е најнајискористената работа од бебешкава опрема.Ма маста и ја извадивме и уште ќе и ја вадиме летово.Многу е згодна за управување,лесна а и не ја купувме воопшто скапо.На сите топло ја препорачувам.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Детски колички
7.5.2012 21:44:16   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Е супер,ќе видиш ќе ти заврши работа и ќе немаш потреба од чадорче.Инаку количката нас ни е најнајискористената работа од бебешкава опрема.Ма маста и ја извадивме и уште ќе и ја вадиме летово.Многу е згодна за управување,лесна а и не ја купувме воопшто скапо.На сите топло ја препорачувам.


Natuska85 RR vo pravo si za cadorceto...se vozevme so spustena nastresnica i super e , duri podobro i od cadorce
inaku gledav cadorcinja ama nekako glomazno mi izgledase kolickata so niv i plus ne se stbilni bas , se klatat
Inaku od kolickata sum prezadovolna i jas. Nie sega pocnavme da ja koristime i malce bev razocarana oti ne fakase sonce ama imalo resenie
sega si setkame sekoj den , fala Natuska85 RRuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Детски колички
7.5.2012 22:39:39   
Yummy Mammy
Dali nekoj ja ima Chicco London? Nova e, letna kolicka...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Детски колички
7.5.2012 23:24:00   
amateuress
јас ја имам enjoy fun на кико, и исто супер е количката, не е мн скапа, а маста и ја извадовме, дури и по снеговите зимава ја туркав неколку пати ;))) живи смешки бевме со user posted image , не гледаа луѓе и си се смешкаа :) да не правам муабет колку сме ја качувале по планини...

лани во летото ја користев со спуштена насрешница за заштите од сонце и супер беше, ама годинава детево е поголемко и нема шанса да му ја бапнам настрешницава над глава, има да збесне, се' го интересира, и се' сака да види. и така немав избор па купив чадорче, и иако изгледаше прилично гломазно, ептен ми врши работа, само што треба застанување и подесување на секое вртење, зашто од различен агол фаќа сонце.

јас ја купив околу 500 ден од анжи, на бертони е и може да се витка, па е добра заштита од сонце, и плус секогаш му мачкам средство за заштита од сонце user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Детски колички
7.5.2012 23:33:47   
Ring
E mene ne mi tekna za dogodina deka ke ni smeta nastresnicata user posted image ..nie imame Chicco multiway i sme prezadovolni

ИЗВОРНА ПОРАКА: amateuress

јас ја имам enjoy fun на кико, и исто супер е количката, не е мн скапа, а маста и ја извадовме, дури и по снеговите зимава ја туркав неколку пати ;))) живи смешки бевме со user posted image , не гледаа луѓе и си се смешкаа :) да не правам муабет колку сме ја качувале по планини...

лани во летото ја користев со спуштена насрешница за заштите од сонце и супер беше, ама годинава детево е поголемко и нема шанса да му ја бапнам настрешницава над глава, има да збесне, се' го интересира, и се' сака да види. и така немав избор па купив чадорче, и иако изгледаше прилично гломазно, ептен ми врши работа, само што треба застанување и подесување на секое вртење, зашто од различен агол фаќа сонце.



јас ја купив околу 500 ден од анжи, на бертони е и може да се витка, па е добра заштита од сонце, и плус секогаш му мачкам средство за заштита од сонце user posted image

amaterius 500 denari go kupi cadorceto , od koj anzi kaj bunjakovec ???
dali se faka na sekoja kolicka zatoa sto kaj nas sipkite ne se bas okrugli tuku elipsovini se plosnati, pa zatoa prasuvam ?

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Детски колички
7.5.2012 23:58:37   
amateuress
Да, од анжи кај буњаковец, и ми изгледа дека би можела да се монтира и на елипсовидни шипки, ама не можам да гарантирам. Ако одиш да купуваш, земи испробај го таму на некоја количка што ќе ти се види слична на твојата, јас така направив, плус договори се за замена, ако сепак нешто не функционира.

Сепак, јас би ти советувала ако не ти треба за одма, да не брзаш, догодина може некој и ќе ти донесе на подарок :)))

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Детски колички
10.5.2012 16:15:00   
san4ence
Zdravo,sakam da prasam dali nekoj ja ima kolickata na cam combi baby i kolku ste zadovolni.user posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Детски колички
10.5.2012 16:25:17   
libra.n
Citav nekoj post pogore za cadorcinja, i jas imam problem- kratka e nastrasnicata na kolickata ama ne znam dali ima sipka kolickata? Care?

(Одговор на членот san4ence)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Детски колички
10.5.2012 18:12:57   
Felly RR
Либра, најдобро да си појдеш со количката до некоја продацнива кај што има чадорчиња, па на лице место да си видиш дали одговара за на вашата количка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Детски колички
6.6.2012 14:03:28   
Hunny
Ако може малку помошuser posted image user posted image .Гледавме Chicco multiway i Chicco lite way колички и не можам да се решам која да ја одберам. Дали се практични, кои им се недостатоците? Ме предомислува тоа што повеќе пати имам прочитано дека не штитат од сонце. Има ли некој искуство со овие две колички?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Детски колички
6.6.2012 14:25:55   
dostickage
Lite Way e poestetska i mi e poise za setanje po trgovski centri. Super izgleda.
Multiway ti e kolicka za sekade, da ne recam kolicka za dusa vadenje. Ima 4*4 trkala nie taka si gi vikame i sum gi furala i na plaza i na sneg i nikogas ne me izdale. Greska si deka nema zastita od sonce, naprotiv ima i toa UV zastita na samoto krovce.Si go otkopcuvas patntot i si ja podesuvas streata kako sakas.Kolicka za site pari.
Jas ja kupiv koga sin mi imase 7 meseci koga tocno znaev sto mi treba.Kolickata e golema i konforna i deteto udobno si sedi eve i na dve godinki. Lesno se pravi vo letka kolicka zasto se se vadi.Imas i kabanica za dozd i preubava zimska prekrivka. Podobra kolicka za tie pari po mene nema.
LiteWay e mnooogu potesna. Mozebi poubavo izgleda no po mene ne e kojznae sto prakticna.

Treba da baram procent od Enci Menci za ova user posted image user posted image user posted image   ama pa stvarno e taka.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Детски колички
6.6.2012 14:26:06   
topce
зошто да не штитат од сонце?
ако мислите дека е мала заштита таа стреата можете чадорче да си додаете

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Детски колички
6.6.2012 14:33:50   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Ако може малку помошuser posted image user posted image .Гледавме Chicco multiway i Chicco lite way колички и не можам да се решам која да ја одберам. Дали се практични, кои им се недостатоците? Ме предомислува тоа што повеќе пати имам прочитано дека не штитат од сонце. Има ли некој искуство со овие две колички?


Jas imam Multiway i sum mnogu zadovolna , kolickata e super...da ima kratka nastresnica , no se otkopcuva i moze da ja spustas napred i togas stiti od sonce user posted image , a sega gledam deka i drugi kolicki se so kratka nastresnica pa majkite stavaat peleni na nastrenicatauser posted image , a mozes da si staves i cadorce za sonce...mnogu e lesna za vozenje i za butkanje, i za kacuvanje po skali ...mislam deka e najzastapena kolicka niz gradov user posted image
kolku sto mozam da vidam mnogu se slicni so littleway, ama mislam deka Multiway ti e podobra....jas ja kiupiv okolu 7000 , imase nekoj popust...za tie pari koliclkata e ekstra
moze mal nedostatok e toa sto ne se spusta skroz do nulta pozicija kako za lezenje tuku do nekoi 30 stepeni, ama voopsto ne smeta na bebusot, jas ja koristam od koa bebusot imase 1 mesec

Jas ti ja preporacuvam Chicco Multiway user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Детски колички
6.6.2012 16:04:44   
Hunny
РР супер стеuser posted image Утре планираме да купиме, сопругот инсистираше за Chicco multiway, баш од истите причини што ги наведе Dostickage , а и тој беше ги виде, јас само на интернет ги гледав, а за око ми се фати една виолетово црна Chicco lite way, само заради бојата user posted image . Инаку ќерка ми во понеделник прави 2 месеци, се надевам не е проблем да се користи и на таа возраст. Готово ми ја разрешивте дилемата. Ние имаме количка од деверот, многу малку користена и мислевме ќе поминеме со неа, ама кога ја изнесовме во двор почнаа да шантраат тркалата. Штета што додека бевuser posted image не ја испробав количката, па да одам да си разгледам на раат, зошто вака со бебе потешко е и мора на интернет да гледам.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Детски колички
7.6.2012 12:33:22   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

AnaNikol ne uspeav da procitam dali si pisala kade moze da se najde kolickata sto si ja kupila posto jas baram bas takov model.....i koja cena e ovde kaj nas dali imas informacija?? I uste edno prasanje dali e glomazna i teska posto mi kazaa deka obicno so vakva konstrukcija kolickite bile dosta teski??? Fala pozz


Iznenaduvacki e kolku e lesna,voopsto nema da osetis nikakov umor.. veruvaj mi.Stvarno izgleda glomazna ama nema da osetis napor,neznam dali toa se dolzi na trkalata ili lesniot metal ama garantiram deka koj i da ja kupi ovaa kolicka nema da se pokae.A sum ja tovarela od pazar kako magareuser posted image Isto taka lesno i brzo se sklopuva.Goleminata ima prednost sto sega mozam slobodno da si go spustam i raat da si spie a moevo bebuvce e 96cm i 20.5kg.Dokolku dobijam zeleno svetlo za treto-istata ja kupuvam garant. Neznam dali moze da se najde kaj nas (dolgo vreme ne sum bila nitu pak imam nekoja informacija )no sigurna sum deka mozes da si ja poracas preku nivniot sajt,dokolku so bilo koja firma vo mk sorabotuvaat sigurno ke ti bide dostavata gratis

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Детски колички
13.6.2012 11:57:14   
Hunny
Си ја купивме Chicco multiway i веќе ја испробавме. Супер еuser posted image user posted image user posted image Благодарност до Ring i Doctickage

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Детски колички
13.6.2012 14:06:11   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Си ја купивме Chicco multiway i веќе ја испробавме. Супер еuser posted image user posted image user posted image Благодарност до Ring i Doctickage



user posted image user posted image user posted image super Hunny , so sreka da si ja koristite .... odbravte super kolicka , masta ke i ja izvadite user posted image user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Детски колички
13.10.2012 13:16:50   
kikirika
zdravo.Dali moze nekoj da mi kaze dali e zadovolen od perfkta na chipolino,ja gledav vo edna prodavnica vo biser vo podrum mislam deka se vikase belini ili taka nesto,isto tamo ja gledav i na grako so tri trkala neznam kako se vikase tocno pa sum vo dilema koja da ja zemam,user posted image ,zasto i dvete odat so transporter i ako gi zemam komplet mi sleduva popust.I sega se dvoumam od tie dve,

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Детски колички
13.10.2012 13:33:55   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikirika

zdravo.Dali moze nekoj da mi kaze dali e zadovolen od perfkta na chipolino,ja gledav vo edna prodavnica vo biser vo podrum mislam deka se vikase belini ili taka nesto,isto tamo ja gledav i na grako so tri trkala neznam kako se vikase tocno pa sum vo dilema koja da ja zemam,user posted image ,zasto i dvete odat so transporter i ako gi zemam komplet mi sleduva popust.I sega se dvoumam od tie dve,



Кикирика,ние ја имаме количката од Чиполино.Јас сум пре пре задоволна.
Еве веќе две години ја користиме,како нова е.Ни крцка ни ништо.А за оваа другата што ја имаш гледано од Грако,за неа не знам.Нека кажи некоја мамичка што ја користи.

(Одговор на членот kikirika)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Детски колички
15.10.2012 15:50:40   
kristina kik
fala mnogu Bububebe samo bi ve zamolila edna informacija slusnav deka negde gi ima poeftino kolickite na chipolino pa ako moze nekoj da mi kaze kade bi mozela da gi najdam.user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Детски колички
17.10.2012 12:00:47   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Си ја купивме Chicco multiway i веќе ја испробавме. Супер еuser posted image user posted image user posted image Благодарност до Ring i Doctickage


I nie sme na um z aovaa kolicka ke mzoe samo d ami kazete dali rackite se fiksni ??

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?