|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
17.4.2013 9:56:42   
Melanija RR
Последниве 2 недели активно гледаме колички што на нет, на фб ,низ дукани.....заклучок од предходно сеуште ист цени високи избор слаб.
РР-ки кои се или имаат купувано колички во Штип,Прилеп и Битола да ни кажат дали навистина таму се поефини.

На бебе-бест има избор на колички од сите можни марки и сдобри цени, е сајтот е бугарски за онлине порачки,некој искуство со оваа или друга страна?
Мене порано а и сега хит ми се Хаукот пред Чиполино,Бебе стра и сл. едноставно од запад а понормални цени.

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ivana K)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:21:35   
anaana
jas ja kupiv kolickata od shtip i sum sega zasega zadovolna
jas ja imam na chipolino maxima (so 3 dela) ja plativ 15 700 komplet
ovde ja gledav vo leptokarija vo edno prodavnice bese 24 500
rabotata e sto chipolino a valda i poveketo drugi vadat sekoja godina novi katalozi a istite kolicki se. eve jas maximata moja e 2010 model, jas ja kupiv vo 2012 (januari) i bese mnogu poeftina od taa sto ja cekale da im stigne model 2012. razlikata e samo vo bojata. sekoja godina izleguvaat po 3 ili 4 boi na kolickata i se razlicni. a nisto ne e smeneto vo funkcii ili slicno.
ama mislam deka vo toa kisela voda locco crocco deka se isti cenite so stip, moze najmnogu do 1000 den ako se razlika
isto imam prasuvano vo toa alf kids od prilep i mislam deka ima i tamu pristapni ceni
e sega toa online naracka e se ok, ama jas bi prethodno nekade da ja vidam kolickata, sepak i bojata na slika ne e ista so taa vo realnost. drugo pak da si vidis kakva e za vozenje kako se sklopuva dali ti se svigja. nekako slika e slika :)))
a za toa bugarskoto ne znam bas sega ke vidam sto nudi.

< Поракaта ја уредил anaana -- 17.4.2013 10:24:08 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:24:08   
Melanija RR
Разлика во цена во Македонија и Србија што да се каже комплет Хаук со корпа и транспортер за 200 евра user posted image
Кај нас ако ја начекаш за толку а единечните за невројатни 80 евра.
Кажи ми тоа во К.Вода е кај што поминува 24 ка ,одприлика за оринетација?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:26:22   
anaana
toa e na narodni heroi odma na kjoset____o ako sakas i boj ke ti dadam go imav nekade. vaka e malo prodavnice. ama ima skali nadolu i ima dosta izbor
imas i toa bebe centar belini sto e vo aerodrom, i kaj tinexot vo hrom
isto mozes za hauck da vidis vo toa blue star.. mislam deka taka se vikase. go ima i vo aerodrom go ima i vo city mall



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 18.4.2013 16:16:36 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:35:44   
Melanija RR
Фала ти anaana user posted image
Во Аеродром ги поминав таму живеам Беиби Блус,Бебе центар, а ова кај Тинекс во Хром незнам дали кажуваш за тој Тинекс што е одма после мостот на Вардар кај што поминува 5-ка,или тоа не е Хром?

Линк ако не те мрзи во пп прати ми ,во пост не е дозволено user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.4.2013 10:36:45 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:42:12   
anaana
ti prativ vo poraka, slobodno izbrisi gi linkovite, jas probav ama ne mozam veke :)))

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:44:53   
Melanija RR
Ќе средат модераторите user posted image
Навистина многу слична со Хаукот е ,неверојатно ,Фала ти многу user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:49:47   
anaana
no problemooo :)))

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Детски колички
17.4.2013 10:54:45   
meU87
Ние од Локо кроко земавме за 4100ден на Бертони. Позитивно е тоа што не е гломазна, зошто така би ни бил проблем и за во багажник. ЧЕсто патуваме па важно ни беше да ни ја собира во кола ,а да не зафаќа голем простор, да имаме и за друг багаж.
Е сега на ред дојде да мислиме за чадорче, па да ми кажете од каде купувате, каде да барам. Прашав во неколку продавници за бебешка опрема немаа user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Детски колички
17.4.2013 11:09:00   
anaana
jas cadorce si kupiv na chipolino nekoj 350 den bese
gledav nekade po prodavnicive ama ne znam kaj vidov cadorcinja
vidi pak vo toa baby blue sto e vo city mall a ako se setam kaj vidov ke ti kazam
ili vidi vo jumbo??

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Детски колички
17.4.2013 11:18:11   
sandriana RR
Лани ова време купив чадорче од Џамбо, за некои 180 денари-само немаше избор на бои-те, беа само 2 бои, какви што се нивните летни колички, розова и тиркизна. И во неделата се продвижив низ Џамбо, ама не забележав дека има чадорчиња....

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Детски колички
17.4.2013 17:20:08   
Gwendolin
Еве ја нашата количка, тука е малку натоварена и во некоја полуспуштена позиција, има повеќе позиции од легнато до исправено детето да е, има прекривка за дожд и ветер и сум многу задоволна од неа, ја убив од возење скоро секој ден, ја возам некогаш и на долги релации и за сега издржала. Ова е само предлог за нови мамички со малку ограничен буџет, за 3000 ден. супер ми се погоди user posted image Е сега сликата не е сликана ради количката, затоа прекривката е до пола ставена и сл., ама сепак се добива идеја ако изгледа.

user posted image

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Детски колички
18.4.2013 16:44:19   
Felly RR
Меланија ти пуштив и јас пп со линк од една продавница во Прилеп.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Детски колички
26.4.2013 9:57:07   
eli07
Sakam da kupam letna kolicka....kakva bi mi preporacale? Sakav da kupam na Chicco ama e negde okolu 5000 den sto mi e mnogu za letna Ako ima nekoja da mi prodade uste poubavo :))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Детски колички
10.5.2013 8:59:25   
tnade
zdravo, dali ima nekoja mamicka sto ima letna kolickatasto ne i e potreba veke...nas ni ja ukradoa i sega sme kako bez race...

p.s ja kupuvam ne baram podarok

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Детски колички
10.5.2013 9:27:48   
anaana
ako baras na staro mozes da proveris na pazar3 ili reklama5, bas pred nekoe vreme gledav nesto imase i nekoj letni kolicki

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Детски колички
28.5.2013 9:17:19   
anaana
ima na kolektiva popust 40% na detski kolicki vo agrotehna. i se nekoj 2990 den namesto 4000, nesto taka.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Детски колички
28.5.2013 14:16:36   
Bethany
Ние оваква како Гвендолин што ја постираше имаме, само зелена боја.
Толку ја извозив по градов, многу лесна е. Проблем е што многу место зафаќа во багажниког, барем нас ни зафаќа... Ама душа и извадив и се уште е во иста состојба.

Ние непланирано налетавме на неа, ниту планиравме што и како и ја земавме да се најде што се вика, ама толку многу ни се најде да дури друга и не купивме. user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Детски колички
28.5.2013 14:52:31   
sandriana RR
Блазе вас Бетани user posted image Ние земавме една количка од Агротехна уште пред Т да се роди, бидејки имавме некои ваучери од таму за користење, и најитно ни требаше количка. Ама поголема утка у живот не сме направиле user posted image . Количката остај што е голема, остај што Т во принцип не сака колички, ама па и јас наместо да се информирам од искусни што-како, каква количка треба -си мислев дека количка е количка па ја зедовме оваа, што е за поголеми деца. Воопшто не е прикладна за мало бебе. Премногу е широка, претврда-права утка во еден збор. Почнав да ја користам откако Т потпорасна, после 9-10 месеци.
Убедливо најискористена ми е летната количка од Џамбо.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Детски колички
28.5.2013 14:54:38   
anaana
Убедливо најискористена ми е летната количка од Џамбо.


izvini vaka ke se umesham, kolku pari se vo jumbo letnite kolicki? ova otprilika, bidejki nikako ne mi e uz pat jumbo, pa da ne odam za dzabe :))


(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Детски колички
28.5.2013 14:57:28   
sandriana RR
Лани ова време беа 1000 - 1200 денари. Јас често одам натаму, па ќе проверам деновиве точно, и ќе ти кажам.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Детски колички
28.5.2013 14:59:00   
anaana
eeej fala, moze i jas ke se resam da pominam... :)))

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Детски колички
28.5.2013 15:14:08   
Bethany
Сандриана и ова не е не знам со некакви чуда, анатомски и сл. Обична количка, со најобичен рамен наслон. Ама нас ни се погоди и ни користеше и додека беше мало бебе, бидејќи никогаш директно не го ставав на количка, секогаш беше во вреќа, тој е септембарско бебе. user posted image Всушност колку видов и оваа се водат ко летна количка, ама не класична чадор количка.
Сега веќе и не користиме количка, одиме пешки или со кола, ама навистина до овој период по цел ден надвор ја маткавме за ништо пари што се вика.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Детски колички
10.6.2013 15:13:34   
meU87
Ги знаете ли количките од АгроТехна??? Како сте задоволни???
Јас денес сакам да земам од таму имаат голем попуст на овие страните за попусти што се, па некако ми се гледа фина количката за тие пари.
Искуства некои ???
п.с. имаат и 6месеци гаранција, што ми е + во целава ситуација

(Одговор на членот Ivana K)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Детски колички
10.6.2013 15:48:42   
moni teo
jas da si kazam za nasata kolicka pisav tuka nekolku strani ponapred koga ja kupiv i nekoj mi kaza deka nema da se pogodi bas naprotiv nasata masta i ja izvadovme bertoni combi :) sega imame pozajmeno od edna rodnina letna kolicka isto bertoni super e

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?