|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
27.8.2013 0:16:05   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Од ова што гледав на интернет најмногу ми фатија око количките на чиполино... има некој нивна количка? како сте задовлни?
Паатем каде може да се најдат низ ск овие колички?

Ние ја имаме Перфекта на Чиполино и задоволна сум. Комбинирана е и ја користиме и во лето и во зима. Лесно се склопува/расклопува само што рачките не се вртат туку седиштето, ама јас веќе и не ја возам накај мене свртена, така да не е и тоа некој проблем. Не знам за Ск, претопставувам ги има во скоро сите продавници, знам дека Андреј Компани од Штип се главни застапници за Чиполино во Македонија па ако те води пат натаму можеш да ја земеш многу поефтино.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Детски колички
27.8.2013 22:22:03   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

vakvo nesto sega bi zemala
user posted image



ovaa jas ja imam Chipolino Maxima, prezadovolna sum
imam pisuvano ponazad za nea


(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Детски колички
11.10.2013 20:01:15   
Ledi D
Ана гледам дека поназад имаш пишувано доста за оваа количка. Јас сега почнав да разгледувам колички и оваа некако најповеќе ме бендиса и цена, и изглед и функционалност. Доста е слична со новите 2013 модели.Се двоумам дали да земам дуо или трио комплет. Ме интересира твое мислење во врска со корпата. Се мислам дали ако земам само корпа и стандард седиште,дали бебето ќе лежи во корпата и кога ќе е будно? Бидејќи доаѓа зима некако ми е пологично само корпа да земам...ем заштитено кога одиш на советувалиште или до кај твоите на гости, ем како креветче.Таман ќе дојде пролет ќе одговара нормално седиште.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Детски колички
12.10.2013 12:04:31   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Денеска прво бев мнооогу пресреќна кога ја купивме количката....но кога дојдов дома, увидов дека нулта нивото не функционира, неќе да се спушти, кнап е материјалот (како тоа сум го пропуштила незнам) очигледно од гледање многу колички веќе хаос ми се сторил....небитно тоа, уште потрагично е што е пукната пластиката на количката одоздола на држачот за нозе. Ухххх душава ме боли.А толку бев радосна.
А гледав, дали како што се затвора, дали функционира, кочници,шипки,...се се што можев да гледам на количката, ама ете кога ти е пишано пишано ти е така да биде. Па сега ќе видиме утре што ќе направиме, дали ќе ни ги вратат парите, или барем смена да направиме. :(
Со неа одеше и зимска прекривка и торба.
user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Коментар за количкава? Оваа со сигурност ја има.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Иако оваа мене многу повеќе ми се допаѓа ама се си мислам дека ја немаше денеска.
user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

на мене оваа црната со зелено дури ми е и поубава од оваа што ја имаш земано.
Прво што гледам се рачките, ќе можеш да окачиш ќесиња кога ќе се враќаш од маркетот user posted image
А и овака, полична ми е. Сепак секој со својот вкус. Нека му биде удобна на бебето, и да ужива во прошетките со количка.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Еве сега се спремам да одам до продавницата, паќе видиме што ќе направиме.



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ledi D)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Детски колички
12.10.2013 19:00:49   
Snow Queen
Епа денес без проблем ни ја смениа количката. Земавме cangaroo количка, модел dayana.Ја имаше и на сиво-розе многу убаво, крем-плаво ама не ми се свиѓаше многу дречеше плавата, а плаво сивата комбинација се продала.
Само што на сликиве изгледа како црно со бледо зелено....а всушност е петролеј зелана-маслинеста со резедо убаво нежно зелено.

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 13.10.2013 15:46:16 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Детски колички
13.10.2013 15:48:25   
Felly RR
E па со здравје да си ја возите СноуКвин, и да уживате во прошетките!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Детски колички
14.10.2013 12:06:46   
anaana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ledi D

Ана гледам дека поназад имаш пишувано доста за оваа количка. Јас сега почнав да разгледувам колички и оваа некако најповеќе ме бендиса и цена, и изглед и функционалност. Доста е слична со новите 2013 модели.Се двоумам дали да земам дуо или трио комплет. Ме интересира твое мислење во врска со корпата. Се мислам дали ако земам само корпа и стандард седиште,дали бебето ќе лежи во корпата и кога ќе е будно? Бидејќи доаѓа зима некако ми е пологично само корпа да земам...ем заштитено кога одиш на советувалиште или до кај твоите на гости, ем како креветче.Таман ќе дојде пролет ќе одговара нормално седиште.


Vaka jas mnoooogu ja koristev korpata, do kaj 6 meseci postojano se vozevme so nea. i po doma i niz grad i po gosti nasekade i koga e budno i koga spie :)))
korpata ima eden del nazad i moze malku da se krene naslonot kaj glavceto, e sega toa ne e mnogu, epten malku se podiga, ama ete da ne e epten lezecka.
vo vrska so transporterot jas mozam da kazam deka mi bese najneiskoristen del. ne znam zosto ama bidejki ja imav korpata nikako ne mi bese logicno da go stavam bebeto vo transporter kade mi deluvase kako da ne mu e udobno, nasproti korpata kade mozese da lezi da se protegne da mrda kako saka. i mozebi zatoa ne go koristev.
koga ja nadrasna korpata veke transporterot ne mi vrsese funkcija osven za vo kola ako odevme nekade.
moj sovet mozes da si ja zemes samo so sediste i korpa, i da si kupis sediste za vo kola tie sto se o 0 do 18 (znaci do kaj 3-4 godini)
taka ke imas i kade da go nosis bebeto vo kola, koga ke ti ja nadrasne korpata i ke si spie vo korpata dodeka e malo..

inace kolickata so transporterot dosta dobro izgleda, taka toj malecok kompakten i jas koga ja vidov i so toj del epten mi fati oko, ama nemase koj da mi kaze deka moze i nema da mi treba, pa si plativ nekoj 3000 poveke za trite dela. inaku ti mozes da si ja zemes so dvata dela pa ako epten mislis deka imas potreba od transporter ke si go kupis dopolnitelno, toj si se prodava i posebno
ama mislam deka korpata ke ti zavrsi golema rabota. Barem mene mi zavrsi. bas e kako prevetce ima i svoja prektivka i mene super mi bese

i uste nesto razlikata megju modelite 2011 i 2013 e samo bo bojata, nema nisto razlicno. am mislam deka postarite modeli se poeftini. nasata mislam deka bese ili 2010 ili 2011 a jas ja kupiv vo 2012 godina i znam deka bese nesto poeftina od taa 2012, razlika bese samo vo boite. sekoja godina izleguvaat razlicni boi i sarki na istite modeli na kolicki. ako ima nesto razlicno, togas toa e veke nov model na kolicka i ke se vika poinaku. barem jas koga kupuvav taka mi kazaa, a i vo shtip od kade sto ja kupiv mi go kazaa istoto


< Поракaта ја уредил anaana -- 14.10.2013 12:13:54 >

(Одговор на членот Ledi D)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Детски колички
14.10.2013 19:22:15   
Ledi D
Ti blagodaram za detalniot odgovor Ana.
Te molam uste za informacija dali normalnoto sediste koga e skros navaleno e stabilno.

Se dvoumam i megu ovaa kolicka Free On..nekoja nova marka,hrvatska no vaka kolku sto ja imam videno voopsto ne se razlikuva od poskapite kolicki. Trio sistem e 15.000 den.
Ve molam za mislenje..koja kolicka bi ja odbarale vie...

Chippolino Maxima


user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ledi D

Ана гледам дека поназад имаш пишувано доста за оваа количка. Јас сега почнав да разгледувам колички и оваа некако најповеќе ме бендиса и цена, и изглед и функционалност. Доста е слична со новите 2013 модели.Се двоумам дали да земам дуо или трио комплет. Ме интересира твое мислење во врска со корпата. Се мислам дали ако земам само корпа и стандард седиште,дали бебето ќе лежи во корпата и кога ќе е будно? Бидејќи доаѓа зима некако ми е пологично само корпа да земам...ем заштитено кога одиш на советувалиште или до кај твоите на гости, ем како креветче.Таман ќе дојде пролет ќе одговара нормално седиште.


Vaka jas mnoooogu ja koristev korpata, do kaj 6 meseci postojano se vozevme so nea. i po doma i niz grad i po gosti nasekade i koga e budno i koga spie :)))
korpata ima eden del nazad i moze malku da se krene naslonot kaj glavceto, e sega toa ne e mnogu, epten malku se podiga, ama ete da ne e epten lezecka.
vo vrska so transporterot jas mozam da kazam deka mi bese najneiskoristen del. ne znam zosto ama bidejki ja imav korpata nikako ne mi bese logicno da go stavam bebeto vo transporter kade mi deluvase kako da ne mu e udobno, nasproti korpata kade mozese da lezi da se protegne da mrda kako saka. i mozebi zatoa ne go koristev.
koga ja nadrasna korpata veke transporterot ne mi vrsese funkcija osven za vo kola ako odevme nekade.
moj sovet mozes da si ja zemes samo so sediste i korpa, i da si kupis sediste za vo kola tie sto se o 0 do 18 (znaci do kaj 3-4 godini)
taka ke imas i kade da go nosis bebeto vo kola, koga ke ti ja nadrasne korpata i ke si spie vo korpata dodeka e malo..

inace kolickata so transporterot dosta dobro izgleda, taka toj malecok kompakten i jas koga ja vidov i so toj del epten mi fati oko, ama nemase koj da mi kaze deka moze i nema da mi treba, pa si plativ nekoj 3000 poveke za trite dela. inaku ti mozes da si ja zemes so dvata dela pa ako epten mislis deka imas potreba od transporter ke si go kupis dopolnitelno, toj si se prodava i posebno
ama mislam deka korpata ke ti zavrsi golema rabota. Barem mene mi zavrsi. bas e kako prevetce ima i svoja prektivka i mene super mi bese

i uste nesto razlikata megju modelite 2011 i 2013 e samo bo bojata, nema nisto razlicno. am mislam deka postarite modeli se poeftini. nasata mislam deka bese ili 2010 ili 2011 a jas ja kupiv vo 2012 godina i znam deka bese nesto poeftina od taa 2012, razlika bese samo vo boite. sekoja godina izleguvaat razlicni boi i sarki na istite modeli na kolicki. ako ima nesto razlicno, togas toa e veke nov model na kolicka i ke se vika poinaku. barem jas koga kupuvav taka mi kazaa, a i vo shtip od kade sto ja kupiv mi go kazaa istoto



< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 15.10.2013 17:32:52 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Детски колички
14.10.2013 21:33:01   
anaana
mene stabilno mi e, sto znam.. :)) ne sum osetila nekoj problem
ovaa free on mislam deka ja imam videno vo bebesupermarket ama ne znam sto marka e..

(Одговор на членот Ledi D)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Детски колички
15.10.2013 11:20:56   
Bebuska na mama
Zdravo na site user posted image
Znaci jas se utepav od baranje kolicki sto po internet sto po prodavnici od skapi do eftini vise ne znam so da gledam sto da baram sto sakam user posted image . Znam samo deka sakam koga ke go postavam transporterot da se montira na samata ramka a ne da se vozi so se delot za sedenje stvarno ne znam od koi kolicki ste najmnogu zadovolni : hauck, graco, free on, maxi cosi ne sakam pa i nekoja eftina sto se raspaga a ne sakam ni nekoja epten skapa.... Pomos!!!!user posted image user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Детски колички
15.10.2013 12:24:56   
Goddess*
Jas bi ti preporachala lesna i praktichna na raka da ti bide plus da e vo komplet so transporter,za drugoto sve e stvar na vkususer posted image

< Поракaта ја уредил Goddess* -- 15.10.2013 12:28:36 >

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Детски колички
15.10.2013 17:02:51   
Ledi D
Bebuska na mama,od A do S kako jas da go imam pisuvano postot :) i jas iznagledav tolku mnogu kolicki sto vo glavata mi e se ispomesano. I jas baram nekoja do kaj 15.000 den,znaci em da ne frlam mn pari,posto site taka me sovetuvaat,em da bide lesna za sklopuvanje,da ja beri vo kola,da mozam sama da ja sleguvam od 3 sprat, em da bide ubava :D
Jas najmnogu se dvoumam kako sto veke pisav prethodno pomegu
Free On-nova hrvatska marka,no vaka mnogu dobro mi izgleda za dobri pari i voopsto ne se razlikuva od skapite kolicki nad 20.000 den.
Chipolino Maxima-koja anaana mnogu ja falese.Me koci samo bojata,bidejki ostanato e samo ciklama.Bas takva i sakav,no ako vtoroto dete e zdravje boze masko ke treba da kupuvam nova ili da go vozam vo ciklama. A dr boja nema.

Ili nekoja opcija kako Chipolino Optima kade sedisteto se pravi kako korpa.

Bidejki ke bide zimsko bebe jas se si vikam da ima barem korpa i normalno sediste.Kako sto vika anaana koga veke imas korpa ne ti treba transporter.

Drugite devojki se nadevam ke pomognat vo izborot :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebuska na mama

Zdravo na site user posted image
Znaci jas se utepav od baranje kolicki sto po internet sto po prodavnici od skapi do eftini vise ne znam so da gledam sto da baram sto sakam user posted image . Znam samo deka sakam koga ke go postavam transporterot da se montira na samata ramka a ne da se vozi so se delot za sedenje stvarno ne znam od koi kolicki ste najmnogu zadovolni : hauck, graco, free on, maxi cosi ne sakam pa i nekoja eftina sto se raspaga a ne sakam ni nekoja epten skapa.... Pomos!!!!user posted image user posted image


(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Детски колички
16.10.2013 9:04:15   
Bebuska na mama
:))) Free On e slovenska marka mene prodavackata mi kazuvase deka cela Slovenija ja vozela ovaa marka ama nekako me premisluva sedisteto za od 6 meseci sto ne se spusta vo celosno lezecka polozba nego samo se nalegnuva i nodzinjata ke mu bidat kako podignati i bas dodeka ja gledav vlegoa edni luge so kolickata na koja bese montiran relaksatorot vika sega za sega e ok ama nekako ne sum oduseven od kvalitetot, mene mi e jasno deka ne mozam da baram pregolem kvalitet za tie pari ama pak nekako se mislam pa da dadam uste 5000 den plus i da zemam nekoja pokvalitetna moze ke ima nekoj ppopust :))) na toa se nadevam ... ne znam termin mi e na kraj na dekemvri pa mislam deka ima uste malku vreme ama vremeto brzo minuva :))
Pozdrav user posted image

(Одговор на членот Ledi D)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Детски колички
16.10.2013 9:10:56   
Bebuska na mama
i plus da dodadam deka vcera prasav eden kolega tuka na rabota sto kolicka kupil, mi kaza deka kupil chipolino ne znam koj model ama mi kaza deka odma pocnala da krcka i deka rackata mu e so opcija da ja vrti za da moze da go gleda bebeto se rasklatil mehanizmot, a mislam deka ne treba da se dadat golemi pari za kolicka ama stvarno e potrebna ne e rabotata samo da se kupi bilo kakva i da se raspadne pa uste edna posle toa, jas sakam edna koja ke mi gi zadovoli site potrebi i mene i na bebeto :)
Pozdrav user posted image

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Детски колички
16.10.2013 15:45:47   
anaana
jas sum dosta zadovolna od chipolino, i vo cena a eve do sega i vo kvalitet. ja imame neceli dve godini vozena e dosta, i nadvor i doma. se si e isto kako sto si ja kupiv.
mislam deka treba i da se pogodi sto znam sto da recam.
sekoj si gi znae potrebite sekoj si znae kako ke ja koristi i sto e najvazno sekoj si go znae budzetot

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Детски колички
17.10.2013 6:14:21   
bucko mal
user posted image

Proveri si dali ovaa kolicka e na tri nivoa.
Nesto slicno gledam tuka ama ne mozat da se spustaat za da moze da spie bebeto,,samo ze sedenje seuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 17.10.2013 8:52:55 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Детски колички
17.10.2013 9:39:28   
Bebuska na mama
A dali nekoj slusnal za kunret i bebeto kolicki mislam deka gi nema kaj nas ama gi ima vo sosedstvoto :)

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Детски колички
19.10.2013 7:57:49   
Ledi D

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas sum dosta zadovolna od chipolino, i vo cena a eve do sega i vo kvalitet. ja imame neceli dve godini vozena e dosta, i nadvor i doma. se si e isto kako sto si ja kupiv.
mislam deka treba i da se pogodi sto znam sto da recam.
sekoj si gi znae potrebite sekoj si znae kako ke ja koristi i sto e najvazno sekoj si go znae budzetot


Mene vcera mi pristigna Maxima i e navistina prekrasna. Bidejki ovaa ja gledav samo na internet,a vo zivo imav videno slicen-skoro ist model,mozam da kazam deka e mn.podobra od Free On. Malku nastanaa zbrki,zaboravija da mi ja pratat korpata,pa ja cekam dr.nedela,no kolickata vaka e super user posted image Sega zdravje boze uste malku da se rodi bebusot i da ja probame user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Детски колички
20.10.2013 2:54:56   
anaana
so zdravje da si ja koristite. se nadevam ke vi se pogodi... i da di imate mnogu prekrasni prosetki so bebuh vo nea..

(Одговор на членот Ledi D)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Детски колички
8.12.2013 20:23:26   
Ozbilna
Мамички јас ја имам на бабѕ макс лео...но ја имам користено 9 пати најмногу пред околу 3 месеци е купена од Андреј Компани 6300..ми преставува пробелм возењето бидејки рачката ко е свртено детето кој мене ми е многу ниска или пак јас сум мн висока и сум доста добро подгрбавена доколку некоја од вас е заинтересирана за количка обратете ми се ке ја видите количката цената е поволна со договор се ке биде сега за сега мислам да ја продавам 3000 ден па може и да се договориме не сакам така да ми стои дома бидејки неможам да ја возам...сакам друга да земам повисока...или ако некој знае да ми каже дали може да се прилагоди да биде повисоко но чисто се сомневам.позз

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Детски колички
14.2.2014 22:56:13   
lukas
user posted image

zenski aj kazete mi ako ima nekoj vakva kolicka,i dali e zadovolen od kvalitetot i dali e lesna kolicka...
pozzzz

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 16.2.2014 8:49:58 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Ozbilna)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Детски колички
15.2.2014 18:41:18   
lukas
zenski, nikoj nema vakva kolicka??

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Детски колички
16.2.2014 19:04:37   
kromitce
ne sum vo moznost da ja slikam kolickata sto ja koristime, ama e mnogu slicna na ovaa na lukas, so edna razlika sto nasata napred ima samo edno trkalo. ostanatite raboti se epten isti. posto ja zemavme minatata nedela sega za sega dobro se pokaza, se spusta do dolu ...toa nulta plozba li kako go vikaat i moze da se mesti naslonot na nekolku nivoa...da bidam iskrena uste ne sum i gi razgledala site moznosti, ama mene najvazno mi bese na bebusko da mu e udobna a mene lesna za manevriranje niz skopskiov haos po trotoari...sega za sega e ok

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Детски колички
26.2.2014 11:56:28   
princessa
jas imam vakva kolicka i sum prezadovolna

user posted image

(Одговор на членот kromitce)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Детски колички
10.6.2014 11:25:38   
Dilina
Принцеса, шо количка е ова? и од каде/колку ја зема?

Ние многу се измалтретиравме за количката, и тврдам дека продавниците по скопје се збудалени. Еве ние се решивме за Free On, 3во1 што тука во една продавница е 18000, во друга 17000, во трета 15000.

А вчера се запнав и се јавив низ неколку градови, по ваквите продавници и ја најдов од ПП за 13990..... ај сеа...

Збудалевме вчера по продавниците. Максима количката на чиполино тука е 22/23 а во штип ја има за 14... само шо е од 2012 и бојата е различна.

Инаку бидејки сме најгоре мене ми треба лесна количка што ќе можам да ја делам конструкцијата посебно, за на почеток да можам транспортерот да го користам само и пред да се качам по скали бебуш да го оставам со се транспортер на скали, да ја склопам колицата и едното у една рака другото у друга... тоа ми беше најбитно.

Оваа што ја бендисавме количката со се конструкција е 8 кг. е само конструкцијата сигурно е полесна, или со транспортер..

ако има некој искуство со free on spring trio нека кажува :)

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?