|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:26:55   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

кате те спомнавме кога разговаравме за ремедика дека ти си задоволна од нив, дека им удираш рекламаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:29:29   
mother 29
Елено моме елено ај ,ај...да не ти кажам... седи мирна таму .......
па нормално проф, јас кога сум задоволна од нешто пола свет знае,а ако сум назадоволна ..ЦЕЛuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:30:09   
arh_diz
Ke pocne Kate pari da bara od remedika za reklamiranjeto user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:31:07   
mother 29
ХАХХАХХА ми ветија бесплатен втор царскиuser posted image МОРАМuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:32:12   
Enika
Епа ајде кате кога второ,,,време ти е мисламuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:33:27   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image жени, прекрасни слики, се гледа по нив дека прекрасно сте си поминале...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:34:14   
tereza
user posted image user posted image user posted image Еника за ретставувањето на лицата од сликитеuser posted image вака сега знам која е којаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:36:32   
arh_diz
Kate pobzro ke zaboravat vo remedika sto ti vetile duplo ke ti naplatatuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Предновогодишна средба
29.12.2009 11:38:37   
ripce
user posted image

  • пишете ни која која е да знаеме, еве јас се трудам сите да ги "идентификувам"
    ама само за неколку рингерајки сум сигурна user posted image

    (Одговор на членот vezilka RR)
  • Непосредна врска до пораките: 184
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 11:41:45   
    Enika
    од лево кон десно: Ики, плавата до неа што се смее е Цацко, па Мила на мама, до неа Мамичка3, позади неа Професорица, до неа Еника, пред еника лилит, па мис, до мис Мами и ива а пред нив Анушка во црвеното гушната со Еца....незнам коку е јасно ова user posted image

    (Одговор на членот ripce)
    Непосредна врска до пораките: 185
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 11:43:24   
    profesorica
    прва со мобилниот е ики, па до неа е цацко, пред цацко е мила на мама, позади мила на мама односно пред мене е мамичка3, до мене еника, пред еника е лилит.

    до еника е мис а пред мис клекната е анушка.и еца е исто клекната и окезена до анушка.позади еца е мами а до неа е ива.

    сега јасно ли е???


    _____________________________

    Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

    (Одговор на членот ripce)
    Непосредна врска до пораките: 186
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 11:43:59   
    ripce
    ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

    од лево кон десно: Ики, плавата до неа што се смее е Цацко, па Мила на мама, до неа Мамичка3, позади неа Професорица, до неа Еника, пред еника лилит, па мис, до мис Мами и ива а пред нив Анушка во црвеното гушната со Еца....незнам коку е јасно ова user posted image



    user posted image повеќе од јасно...благодарам Еника

    (Одговор на членот Enika)
    Непосредна врска до пораките: 187
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 11:44:54   
    ripce
    благодарам професорице

    < Поракaта ја уредил ripce -- 29.12.2009 11:45:20 >

    (Одговор на членот ripce)
    Непосредна врска до пораките: 188
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 12:40:31   
    penelopa
    Леле за некои имав сосема поинаква представаuser posted image ...најважна е дружбата...супер стеuser posted image

    _____________________________

    "When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

    (Одговор на членот ripce)
    Непосредна врска до пораките: 189
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 13:07:42   
    Cacko
    fala za komentarite deka sum bila pozitivna i sum sirela pozitivna energijauser posted image me imate videno 2-3 pati,a tek koga bolje ke se zapoznaeme,mislam koga ke se opustamuser posted image posto uste sum taka ko stegnatauser posted image pozdrav za site
    p.s.sto e toa muabeti so enika sme bile najzborliviuser posted image ne e tocno,zimi sveuser posted image user posted image user posted image

    (Одговор на членот penelopa)
    Непосредна врска до пораките: 190
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 13:14:43   
    Еца
    жени подготвувам еден цел текст за нашата дружбатака да и повеќе слики ке имам објаснето и темите кои ги опфативме, ме зезна ова нетот инаку до сега се ќе знаевтеuser posted image

    _____________________________

    Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

    (Одговор на членот Cacko)
    Непосредна врска до пораките: 191
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 15:26:55   
    Bitolcanka
    Супер сликички, супер забава, преубави девојки - жени user posted image И јас ги знам сега по лик РР-ките од средбата user posted image Ќе има и други вакви средби, ќе се организираме и ние што не бевме, само здравје пред се, тоа е најважно, нели? user posted image user posted image

    _____________________________

    It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 192
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 17:42:23   
    Anushka
    ОВАА СРЕДБА ПРЕД НОВА ГОДИНА БЕШЕ САМО ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА СРЕДБАТА СЛЕДНА.... МОИТЕ ПОРТИ ВИ СЕ СТАЛНО ОТВОРЕНИ, РР!!!!!!
    Мене ми беше кусо, слатко - исто како во сон.... Сакам уштеееее
    П.С.: сао, аман, не носете толку за гнеткање, се` остана. Следниот пат, ке готвиме палачинки кај мене

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 193
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 17:45:00   
    Еца
    Анушке одлична домаќинка бешеuser posted image многу убаво си поминав и супер се релаксирав, иако и Мила беше со менеuser posted image

    _____________________________

    Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

    (Одговор на членот Anushka)
    Непосредна врска до пораките: 194
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 17:49:21   
    Палешка РР
    ааааааа и јас сакаааааааааааааааааааааааааааам user posted image

    _____________________________

    When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 195
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 17:53:30   
    Anushka
    тоа заборавив да пишам, ќе организираме со деца да си бидеме, некако, мора да се снајдеме, а не вака на игли...
    Палешшшшкееее драгаа, најдрага, и ти со нас следниоооот пааааат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 196
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 18:06:13   
    mis.
    ееее екстра беше,и јас сакам уште.Ореовката на еца беше супер,user posted image user posted image user posted image за мајсторот.А највредни се покажаа мамичка3 и еника,спремна за мажење.Еника и мамичка3 ја чекам рецептата.
    Вака сега.Еника и цацко најзборливи,професорица ќутлива,лилит срамежлива,ики тивка,анушка гостопримлива домаќинка која водела сметка за се дури имавме изработено однапред картички со нашите имиња,значи спремно се на ниво, мила на мама новинарка до крајuser posted image

    (Одговор на членот Палешка РР)
    Непосредна врска до пораките: 197
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 18:11:09   
    Enika
    Цацко сл пут ние две ке кутиме...види најзборливи не направијаuser posted image user posted image user posted image

    (Одговор на членот mis.)
    Непосредна врска до пораките: 198
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 18:17:14   
    Anushka
    ма, неее, сами ги оставивте сите без текст user posted image user posted image user posted image
    јас ја чувам ореовката на Еца за следната РР дружба

    (Одговор на членот Enika)
    Непосредна врска до пораките: 199
       RE: Предновогодишна средба
    29.12.2009 18:25:40   
    Еца
    а мене во уста ми остана вишновката на Мис, ммммммм, мис а да ми продадеш едно шише?user posted image озбилна сум, ако се смеамuser posted image

    _____________________________

    Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

    (Одговор на членот Anushka)
    Непосредна врска до пораките: 200
    Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
    Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
    Оди на:






    Анкета

    Носот.
    пеперутка16

    Како го чистите носот на малите деца?