|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 13:47:00   
tati
vi posakuvam prijatna druzbauser posted image sakam i jas da ve zapoznam ama seuste sum nova na forumov, neprijatno mi e da idam po gosti...ajde narednata sredba da bide vo nekoe kafule ili kafance pa da se druzimeuser posted image

ps:obozavam domasno prigotveni raboti, kasnete nesto i za meneuser posted image



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 13:51:44   
tati
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

јас си предложив али тука јужно никој нема да се пријавиuser posted image ајде мамички од југот колку ве има?Дај да се видиме на едно кафе ќе ве частам и сокuser posted image user posted image user posted image


sok ne pijam edna voda mozeuser posted image koga ke idam kaj moite sakam da se vidime...i jas sum od jugot BDW te vidov na slika, mi bese skolska vo osnovno kiss ti prakam oooooooogromen

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 14:57:03   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: tati

vi posakuvam prijatna druzbauser posted image sakam i jas da ve zapoznam ama seuste sum nova na forumov, neprijatno mi e da idam po gosti...ajde narednata sredba da bide vo nekoe kafule ili kafance pa da se druzimeuser posted image

ps:obozavam domasno prigotveni raboti, kasnete nesto i za meneuser posted image




А тати вака не може, ќе има и други мамички со кои прв пат ќе се видиме, ајде ако немаш ништо во план дојди, па немој сега вака да правиш.Ако?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 15:07:11   
Mila na mama
Едвај чекам. Еника пушти ми број во пп да се договориме не знам како ке се организирам со Мила во секој случај ако треба да доцнам одете па ке дојдам сама подоцна. Уште Кирил ако спремил некој негов специјалитет мљац.Не сум смислила што ќе донесам ама ќе биде нешто.
Инаку се префрлам од кабелски интернет на он нет па деновиве ќе ме има помалку на рр. Ќе умрам од мака.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 15:52:55   
beki RR
Супер што ќе се соберите,јас не можам од Охрид да дојдамuser posted image
Меѓутоа на лето ќе се договориме кога ве чекам во Охрид на едно рр дружење.

< Поракaта ја уредил beki -- 26.12.2009 15:53:12 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 16:11:04   
iki82
mami супер, ми го знаеш бројот на моб. па да се слушнеме во Понеделник пред тргање user posted image
Едвај чекам да ве запознаам сите и да се дружиме. А, мм зачуден ми вика како бе така ќе се собирате, а не познаваш никој user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Предновогодишна средба
26.12.2009 19:05:16   
Tanja K.
Lele kolku mi e zal sto sum sprecena za druzenje.Od 19 casot.ke odime na teatar od kaj mm od rabota ke im davaat da decava paketcinja.Bezveze moralo li bas vo ponedelnik.Se gledame naredna prilika,naredna druzba.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 1:45:25   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: tati

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

јас си предложив али тука јужно никој нема да се пријавиuser posted image ајде мамички од југот колку ве има?Дај да се видиме на едно кафе ќе ве частам и сокuser posted image user posted image user posted image


sok ne pijam edna voda mozeuser posted image koga ke idam kaj moite sakam da se vidime...i jas sum od jugot BDW te vidov na slika, mi bese skolska vo osnovno kiss ti prakam oooooooogromen



супер Тати частам водаuser posted image user posted image user posted image само ти дојди и јас ти пракам kiss imnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 8:14:02   
Anushka
Ецо, ај ми треба конечен список со имињата на РР девојките што ќе ми дојдат

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 10:43:25   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Еца
Мами
Весна(за децата ќе се снајдеме)
Анушка
Професорица
Мила на мама
Маринка80
Ики82
Ива
Еника
Јулие
Лилит
Јованка
Мамичка 3

Јулие се надева дека ќе дојде, и Мис ти одлучи ли за сигурно што ќе правиш?

< Поракaта ја уредил Еца -- 27.12.2009 12:56:14 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 12:55:10   
Mamicka3
Женски ајде и јас се пријавувам во последен момент.Се разбира ако може.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 12:55:58   
Еца
супер мамичка3, те ставам во списокотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 13:13:30   
Bitolcanka
Женски убава дружба, многу ми е жал што нема да сум дел од неа user posted image user posted image user posted image Ако некогаш ве носи патот кон Битола или имате слободно време за шетање наваму, само кажете - јас сум тука постојано user posted image Мило ќе ми биде да ми бидете гостинки и да пиеме кафе на корзо (Широк Сокак). Секогаш расположени за кафе и добар муабет - препознатлив знак за битолчани user posted image Не си ја напуштам мојата родна Битола за ништо на светот user posted image ... Освен ако не ме насочи животот кон друг правец .user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Предновогодишна средба
27.12.2009 13:23:46   
mis.
Шансите да дојдам се 50/50.Ќе гледам да се снајдам со децата и да дојдам.Пишетеме со едно?прашалниче 

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:02:45   
profesorica
значи останува зборно место во 1о0до 18 вечер пред нова пумпа на лукоил???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:10:49   
mami
Да...ние ке го носиме Лука на контрола, па ако доцнам амлку ке се јавам за да се симне Анушка да ве прибереuser posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:19:01   
Mila na mama
Ако доцни мами јас ќе ви бидам водич. Се гледаме вечер.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:19:40   
mami
ете решеноuser posted image user posted image user posted image едвај чекам да ве видам вечер

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:32:52   
betpet
Би сакала и јас да дојдам да Ве запознаам сите, но да бев во Скопје полесно ќе беше.
Сепак Ви посакувам пријатно попладне и слатко кафе, нема поубаво кафе испиено во такво друштво.
Се надевам дека ќе има и други вакви средби.
Ќе мислим на Вас, пријатна дружба, чао од мене.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:38:29   
Cacko
mene pc mi bese rasipan edna nedela a vie  se ispodogovorivte za druzba pedertki nizaedni uaaaaa uaaauser posted image .ke gledam da dojdam,ali ako ne bidam na zbornoto mesto na vreme,ke i zvonam na mami da se simne,vazi?ja najverojatno ke dojdam so elena ali ne se znae.ajt sea

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:40:29   
mami
Цацко ма, а јас се чудам кај си..не зафркавај, грабај Еленката и доаѓајте

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 9:55:25   
karla
Ete me nema nekolku dena na forumov i odma novi rabotiuser posted image Ah kolku bi sakala da dojdam na Vashava sredba,zosto ne ste mi poblisku?! Tocno deka veles ne e tolku daleku ama Lana e premnogu mala za da ja nosam a za da ja ostavam isto takauser posted image Se nadevam deka i vo idnina ke ima vakvi sredbi a mozebi i uste pogolemi kade sto bi dosle site mamichki i idni mamichki, pa duri bi mozele da go napravime i kako seminar vo koj ke si razmenuvame iskustva...Ajdee se pustiv jas vo pogon so moite ideiuser posted image Sepak Vi posakuvam prijatna sredba i nareden pat da se vidime site

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 11:11:44   
profesorica
ok se gledame znaci vecer

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 12:15:19   
tati
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

ИЗВОРНА ПОРАКА: tati

vi posakuvam prijatna druzbauser posted image sakam i jas da ve zapoznam ama seuste sum nova na forumov, neprijatno mi e da idam po gosti...ajde narednata sredba da bide vo nekoe kafule ili kafance pa da se druzimeuser posted image

ps:obozavam domasno prigotveni raboti, kasnete nesto i za meneuser posted image




А тати вака не може, ќе има и други мамички со кои прв пат ќе се видиме, ајде ако немаш ништо во план дојди, па немој сега вака да правиш.Ако?


Eca fala mnogu na pokanata, vo naredna prilika sekako ke ve druzam kisss

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Предновогодишна средба
28.12.2009 12:24:37   
Еца
Еве ме и мене, конечно стигнавме, се гледаме вечер, едвај чекам, како напнато ми почна денот, вечер ќе се релаксирам и се радувам многу што ќе ве видам, ми требаше друштво и тоа многуuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?