|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни болки
6.7.2012 6:55:07   
taska
tanjuska ako imas vreme pisi mi iskustvo so epiduralna ? kako pominavte so pred porodilnite bolki user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Породилни болки
6.7.2012 11:28:45   
taska
jas sabajlevo bev pak na lekar i na ctg pokazuvase pak kontrakcii jaki na 5 min i taa doktorkata mi vika ce ostanes ti denes :)) no dojde mojot doktor i me pregleda pak so raka i vika pak isto 2 prsta otvorena odi si i u nedela dodji i ce si stavame provokacii leleee aman vece user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Породилни болки
6.7.2012 11:50:36   
eni
Taska kaj kogo ke se poragas vo Remedika?

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Породилни болки
6.7.2012 13:29:48   
mmbucko
E stvarno Taska aman veke. Znam kolku e macno da gi cekash poslednite denovi. Ajde mnogu pominalo, malku ostanalo....za cas ke dojde nedela......

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Породилни болки
6.7.2012 15:52:13   
taska
eni kaj dr efremovski , doktorot e srce :)) ama mene mi e macno vece grcevi imam a ne se otvaram :( fala vi na site za podrskata dosadna sum ama ce me razberete nakraj koga ce dojdat krajnite denovi hahahah

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Породилни болки
6.7.2012 19:34:17   
Just baby
mamicki jas se si mislam deka pisav post ama ne mozam da si go najdam :( neznam dali sum go postirala. vo sekoj slucaj eve ke pisam uste ednas :) se porodivme i si imam kerkicka :) kako sto vi pisav nokta deka najverojatno ke se poragam taka i se sluci :) iako bev otvorena 2 prsti vo 4 casot, za 3 casa veke stanaa 5 :) fala vi stobevte so mene do kraj.cestitki i na ostanatite mamicki koi si gi vidoa svoite bebinja i so lesno na tie sto cekaat da si gi vidat.

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Породилни болки
6.7.2012 22:34:57   
Felly RR
Just Baby, не само што го прочитавме твојот пост, туку имаш и цела тема со честитки. ЕВе КЛИКНИ тука.user posted image Нека е здрава и жива ќеркичката уште еднаш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Породилни болки
7.7.2012 10:16:52   
Felly RR
Девојки отворив нова тема за честитките од роденденот КЛИК. И ајде ве чекаме на плажата или во барот, да почестите :)))

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Породилни болки
8.7.2012 7:08:40   
taska
mamicki otidov jas u bolnica user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Породилни болки
8.7.2012 8:27:30   
pepuska
Девојче ајде со лесно чекаме мекицииии :)

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Породилни болки
8.7.2012 17:28:47   
eli07
Jupiiiii ........user posted image ajde so lesno Taska da si pomines i da si se guskate uste denes so tvojot bebususer posted image

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Породилни болки
8.7.2012 18:41:21   
mmbucko
Jas mekici zamesiv i staviv da stasuvaat. Samo cekam da mi kazete koga da pocnam da gi przam :)))))))

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Породилни болки
9.7.2012 10:21:36   
mmbucko
Imame li informacija za taska? Da pocnam li da przam mekici?

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Породилни болки
9.7.2012 13:15:39   
stela
Zdravo idni mamicki, zdravo trudnici vo treto tomesecjeuser posted image Nekoi izleguvaat od ovaa grupa, pa vleguvaat vo klubot na majki, nekoi teraat, se borat so neizvesnosta, tezinite, zestinite, treti pak im se priklucuvaat i so netrpenie cekaat da si gi zemat vo race svoite bebushi, i da gi rasteraat od glava site misli i grizi okolku toa, pa da se nasocat vo druga pravec - izrasnuvanje na svoeto malecko...user posted image
I jas vi se pridruzuvam i sakam da ve pozdravam. So lesno na site koi se veke nakaj bolnica ili kaj da e ocekuvaat da se porodat. Drugite so pomalku maka da gi terame zesstinive i ovoj posleden period od rasnenjeto na nashite najmili vo nashite meshinja...user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 789
   RE: Породилни болки
9.7.2012 13:22:59   
Dimana

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Zdravo idni mamicki, zdravo trudnici vo treto tomesecjeuser posted image Nekoi izleguvaat od ovaa grupa, pa vleguvaat vo klubot na majki, nekoi teraat, se borat so neizvesnosta, tezinite, zestinite, treti pak im se priklucuvaat i so netrpenie cekaat da si gi zemat vo race svoite bebushi, i da gi rasteraat od glava site misli i grizi okolku toa, pa da se nasocat vo druga pravec - izrasnuvanje na svoeto malecko...user posted image
I jas vi se pridruzuvam i sakam da ve pozdravam. So lesno na site koi se veke nakaj bolnica ili kaj da e ocekuvaat da se porodat. Drugite so pomalku maka da gi terame zesstinive i ovoj posleden period od rasnenjeto na nashite najmili vo nashite meshinja...user posted image

Dobre ni dojde Stela vo treto tromesecie ,mora da ima novi mesinja nekoj i za nas da mesi mekici user posted image so lesno da gi pomines gorestinivi vo poslednava runda .

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 790
   RE: Породилни болки
14.7.2012 9:08:41   
Felly RR
Девојки, еве тема за честитките за ммбуцко. КЛИК.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 791
   RE: Породилни болки
18.7.2012 11:41:45   
Dimana
Izgleda sama ostanav nema nikoj da me druzi vo porodilni bolki,denes custvuvam slabi bolki menstrualni a i bebeto poslabo mi se dvizi ,neznam dali me faka panika ama nekako mi se gadi mi se povraka a nemam nesto posebno jadeno da mi bide macno izgleda od strav sto kako ke bideuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 792
   RE: Породилни болки
18.7.2012 14:42:30   
dzigimigi
Dimana o jas sum tuka seuste user posted image kako sto pisuvas isto i jas go osekam bebusot, lele bre Pa vaka ne mi bese za prvata bremenost, so pesna otidov Na poragaj a sega samo mislam Dali ke bide se vo red so nas ajajaj kakvi Li ne misli mi se vrtat u glava ajde se nadevam deka se ke bide super Na kraj i sto poskoro da se guskame so nasite bebuski

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 793
   RE: Породилни болки
20.7.2012 14:48:16   
malenaa
mamicki i jas da vi se priklucam
Dimana i jas gi imam istite bolki ( menstrualni bolki ve fakaat od vreme na vreme, mi se pojavuvaat i nekoj gadenja, me tera na povrakanje am ane povrekam taka samo mi se zgaduva, bebusko poslabo mrda, mislam deka povise spie, stomakot mi e spusten malku podole, a i celo vreme imam nekoj gaden sekret, nz ama vise mewsec dena mi e vaka vo zadno vreme se poveke kako da se podmocuvam..mozebi e smesno na takvo e ko mocka samo nekako na rozevko mava bojata...Vo sredata bev na ginekolg mi rece deka e se ok, deka imam dovolno plodova voda, poslem me pregleda ginekoloski t.e. mi butna prsti i mi rece nerednata nedela na ctg da odam, togas ke bidam polna 38...jas si mislam se dekam mi e rano...neznam zdravje samo...ama mn mi e strav...navecer od vozbuda od starav i od bolki vo kicmata i grcevi so me fakaat nemozam nikako da spijam a tolku mn mi se spie....
pozdrav i so lesno do site idni mamicki i cestitki do site novi mamicki!!!

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 794
   RE: Породилни болки
20.7.2012 21:50:20   
taska
Dusicki moi izdrzete uste malku , site nie gi imavme istite stravovi bolki nesonici , podmocnuvanja , s'kleti plus letovo zestini normalno ne vi se jade :) ama koga ce pomine se se zaborava bebuskite samo da se zivi i zdravi ...eve nie imame 12 dena i uste ne mi se veruva deka se pomina taka brzo :))) ce vi nedostasuvaat mesinjata sto mrdkaat :) i spremete se na tek togas nespienja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 795
   RE: Породилни болки
21.7.2012 17:24:06   
malenaa
haha....bas taka e Taska ...i nie imame uste 18 dena, samo zdravje so vikas se da bide ok i so lesno da si gi docekame bebuscinjata, inace posle so ne ceka...aaaaa.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zatoa da pouzivkame sute malce so nasite mesinja,,,,,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pozdravceeeeeeeeeuser posted image ]

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 796
   RE: Породилни болки
28.8.2012 17:29:28   
gorda2
Драги сегашни и идни мајки, прв пат ви пишувам иако ве следам повеќе време.. Сакам да прашам колку време пред вистинските болки можат да се јават лажните, денови или недели можат да бидат во прашање? Пред некоја ноќ имав лажни болки - болки во половината и стегање ниско долу, преседов или прешетав 4 саати, мерев да видам дали се во правилен интервал, кога видов дека нема некој ритам, си легнав и едвај заспав, а од тогаш само повремено ме боли карлицата, а болки немам... вцера бев на ЦТГ и ми рекоа абер сум немала иако сум 39 недели  user posted image , па сега не знам да да очекувам наскоро да бидне нешто или..? user posted image  Инаку прв пат ги очекувам породилните болки, па затоа не знам, првото дете со царски ми го породија, итно беше, а сега, као, нормално си е се и нема индикации за царски... И така си чекам болки и читам ваши искуства :)

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 797
   RE: Породилни болки
28.8.2012 17:35:38   
Pepelaska *
Добредојде на РР горда2, со лесноuser posted image

Од мое искуство лажните болки се појавуваат негде 2 недели пред породување,мене нон стоп ме лажеа user posted image , и мене ме болеше карлицата, немај гајле ке ги препознаеш вистинските болки оти тие не се трпат user posted image
само смирено па чекаме вести

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 798
   RE: Породилни болки
28.8.2012 17:50:12   
gorda2
Благодарам за одговорот, но ова со двете недели некако и не ме теши, огромна сум и тешко ми е, а две недели user posted image  страшно ми звучат, посебно како што ме боли половината user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 799
   RE: Породилни болки
28.8.2012 17:52:44   
gorda2
Blagodaram za odgovorot, no toa so dve nedeli malku me plashi, ogromna sum i me boli polovinata, uste dva dena mi se cinat mnogu user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 800
Страница:   <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?