|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни болки
3.10.2012 8:36:48   
Emanuelapp
Кога појдов на преглед (ми завршуваше 9тиот месец) кога докторката проверуваше колку сум отворена видов многу крв на нејзините ракавици и многу се исплашив ми рече дека не е страшно тоа е мукозниот чеп. А инаку се породив по 3 дена.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 826
   RE: Породилни болки
3.10.2012 8:37:12   
mamickab
Istoto i mene me interesira, kako i toa dokolku mi pukne vodenjakot doma, otprilika kolku vreme imam da stasam navreme vo bolnica(da trcam vednas ili...)

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 827
   RE: Породилни болки
3.10.2012 8:38:35   
belabela
Vodenjakot ako ti pukne sam doma togas se odi vednas vo bolnica ne se ceka

(Одговор на членот mamickab)
Непосредна врска до пораките: 828
   RE: Породилни болки
16.10.2012 19:13:20   
dragance2006
zdravo na site znam deka vasata tema e pisana odamna i gledam deka vo makedonija posle terminot se odi na sekoi 2 do 3 dena
jas ziveam vo ch mene terminot mi pomina vekje 3 dena ama tuka doktorite mi zakazaa nov termin i pregled za 7 dena inaku na poslednata proverka mi rekoa deka se e vo red sepak i mene mi e prva bremenost i jas neznam kako da gi prepoznaam bolkite cuvstvuvam malku dole nakaj vaginata kako me stega i kicmata kako me boli koga odam nemozam da se dvizam kako treba tuku kako nekoja iskrivena baba ve molam kazete mi sto ponatamu za sega se cuvstvuvam odlicno sepak imam malku bolki vo kicmata ama nisto strasno vi blagodaram odnapreduser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 829
   RE: Породилни болки
16.10.2012 19:27:52   
Malecka23
draga imenjacke:)
Bolkite kaj site se individualni no ete ke ti kaza m od moe iskustvo.Prvite bolki pocnuvaat kako slabi menstrualni a so tek na vremeto vo isto vreme ke te boli kicmata i dolniot del na stomakot toa bea kaj mene jakite bolki a da i nozete ne gi osekav.E sea stom ti rekle i ti zakazele za edna nedela znaci deka sesute ne si spremna i stom dobro s eosekas teraj ako imas nekoj od ovie simptomi togas javi se na doktor,a za drugoto ne se sekiraj so llesno i brzo da ne izraduvas samo fokusiraj se na disenjetouser posted image

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 830
   RE: Породилни болки
16.10.2012 20:14:42   
dragance2006
vi blagodaram mnogu ya toa se nadevam deka brzo ke ve izraduvam iako sum isplasena ama sega na krajot edvaj go cekam denot iskreno da vi kazam ke vi pisam kako pominav user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 831
   RE: Породилни болки
17.10.2012 16:07:51   
dragance2006
zdravo na site clenovi na ovoj sajt znam deka sum panicarka iako mi e pominat vekje 4 dena terminot ama mojotuser posted image nema aber da izleze jas ne cuvstvuvam nikakvi bolki i strav mi e iskreno mi kazaa tuka vo svajcarija ako za 12 dena ne dobijam bolki ke idam so provokacii mene poslediot ciklus mi zavrsi na 4 januar jas neznam kako racunaat beusot si mrda i toa koga mrda silno se cuvstvuva glavickata mue namestena nadole i neznam vekje sto da prasam ja procitav celata tema na site mamicki koi se bile tuka iskreno edvaj cekam da si go gusnam bebusot ve molam za nekoj sovet da ne panicam tolku

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 832
   RE: Породилни болки
17.10.2012 16:10:16   
miana
Smiri se srcka i samo broi gi dvizenjata na bebeto ili pak gledaj da bidat pocesti i nemoj za nisto da se sekiras..Odi si cesto na pregled ( koga ti kazale togas ) i se ke bide vo red...

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 833
   RE: Породилни болки
17.10.2012 16:27:04   
dragance2006
fala vi mnogu samo sto tuka za razlika od makedonija posle terminot ti pravat pregled na edna nedela a dole gledam deka e na 2 dena i nisto ne mi e jasno dobro ovdeka se podobri uslovite za razlika od dole sepak se grizat za tebe kako da si precedatel toa e golem plus za mene ama pustiot moj strav si enesto drugo fala mnogu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 834
   RE: Породилни болки
17.10.2012 16:29:54   
miana
Ti samo prati gi dvizenjata na bebeto i nemaj gajle....
I nemoj da panicis ako ne mrda nekolku saati - moze spie,pomrdni go malce i ke go razbudis...
Ako ti e somnitelno bilo sto - pravac na lekar bez sramenje...

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 835
   RE: Породилни болки
18.10.2012 1:42:28   
dragance2006
dragi mamicki user posted image moram da ve prasam za bolkite bebeto sega kako si mrda jas dole vaginalno cuvstvuvam golemi bolki no sepak nemam vi kicmata mozebi bebeto me pritiska mozebi se otvaram ama toa ne se menstrualni bolki jas u nemav nekoi menstrualni bolki ovie bolat pa vemolam za pomos ili nekoj sovet inaku zadutre imam termin belik do togas na mojot user posted image ke mu tekne da dojde na svet znam deka na sekoe dete e najubavo pokraj svojata majka

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 836
   RE: Породилни болки
18.10.2012 10:10:50   
Luci
dragance2006 додека ја пишувам поракава можеби ти веќе се гушкаш со бебеuser posted image Штом ти е термин овие болки за некого се знаци дека се ближи моментот на раѓање...со лесно нека ти еuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 837
   RE: Породилни болки
18.10.2012 11:22:46   
dragance2006
blagodaram luci no seuste ne sum vo bolnica ke cekam do utre daj boze taka da bide eve 5 dena kako mi e pominat terminot duri nokjeska osetiv jaki grcevi dole kaj jajnicite sega imam bolki ama ne tolku ke odam da setam neli kazuvaat deka odenjeto e najubavo pred poradjaj drzete mi palci za utre ve sakam

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 838
   RE: Породилни болки
18.10.2012 13:45:51   
dragance2006
lugje i koga odam sega me stega dople stomakot me boli ne e cesto ama pocnuva da boli sto mislite vie po vase sepak za kontrakcii nemam bolovi vo kicma samo vo dolniot del na stomakot bebeto koga rita me boli uste povekjeuser posted image user posted image user posted image user posted image ve molam za mislenje

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 839
   RE: Породилни болки
18.10.2012 14:04:18   
Barbicki2
dragance ako te boli odi vo bolnica,moze da e pocetok na poroduvanje

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 840
   RE: Породилни болки
18.10.2012 16:05:22   
Фиданче
Moja drugarka 10 dena posle terminot ja primija vo bolnica, i provokacii i stavija i 6 prsti se otvori i pak nemase bolki , znachi bolkite se individualna rabota, samo posle 10tina dena e problem da ne se zamati plodovata voda, stom e aktivno bebeto znachi dobro mu e , ne panichi ama ako ne se chustvuvash prijatno odi si kaj d-rot :)

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 841
   RE: Породилни болки
18.10.2012 17:17:23   
dragance2006
jas imam utre pregled preeska se javiv i mi rekoa ako mi se pojacat bolkite da se javam pak da mi napravat termin a inaku imam za utre zakazano fala mi mnogu da i na mene mi kazaa ako ne se porodam od terminot vo narednite 10 dena ke me porodat so provokacii
loso e sto sum nova vo svajcarija i sto uste ne znam dobro jazik govoram na angliski go znaat ama ima i koi ne go znaat ne se tie krivi fala vi mnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 842
   RE: Породилни болки
18.10.2012 21:33:32   
Фиданче
Draganche2006 Aj so lesno, pa da ne izraduvash za nekoj den :)

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 843
   RE: Породилни болки
18.10.2012 22:47:14   
dragance2006
daj boze i jas edvaj cekam fidance prvo dete mi e i nemozam vekje momentot da go docekam

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 844
   RE: Породилни болки
19.10.2012 18:30:56   
dragance2006
dragi ringejajki moeto bebence uste ne dojde na svet sega dobiv termin za 3 dena za kontrola ma da doktorkata blago se nasmea i mi kaza ti se kladam deka do nedela ke se porodis daj boze stiskajte mi placi oti vekje nemozam a nesakam so provokacii mnogu e macno ama so i da e uste malku i ke bide kraj na site maki pozz

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 845
   RE: Породилни болки
19.10.2012 18:40:46   
mnm1986
uste malce izdrzi pa ke go guskas bebenceto,stiskam palce ,so lesno da mines .

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 846
   RE: Породилни болки
20.10.2012 14:36:30   
dragance2006
ludje ajde ve molam za edno mislenje vcera i deneska koga odam po mala nuzda mi se pojavuva bel sekret ama gust kako topcinja dali e mozno da e pocetok na mermin za moeto poroduvanje ili sum preladena imam termin vo ponedelnik pa ve molam pisete mi dali e mozno da sum vo pocetok na porduvanje inaku stomakot vo posledno vreme pocnuva da me stega blagodaram

(Одговор на членот mnm1986)
Непосредна врска до пораките: 847
   RE: Породилни болки
20.10.2012 23:50:32   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: dragance2006

ludje ajde ve molam za edno mislenje vcera i deneska koga odam po mala nuzda mi se pojavuva bel sekret ama gust kako topcinja dali e mozno da e pocetok na mermin za moeto poroduvanje ili sum preladena imam termin vo ponedelnik pa ve molam pisete mi dali e mozno da sum vo pocetok na porduvanje inaku stomakot vo posledno vreme pocnuva da me stega blagodaram

pa brzu e znaci.ti za sekoj slucaj podgotvi si se i so lesno neka ti e.user posted image user posted image

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 848
   RE: Породилни болки
21.10.2012 11:15:30   
dragance2006
blagodaram mnogu eve sega se spremam bas za bolnica dobiv mnogu jaki bolovi i im se javiv so lesno samo neka e se slusameuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 849
   RE: Породилни болки
25.10.2012 1:40:51   
majka na tri deca
dragance2006 javi se ! sto se sluci duso se guskas li so bebusot ? kako pomina? daj nekakva informacija pa te mislime ne ,ne ostavaj vo misla!user posted image

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 850
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?