|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пивски квасец
16.12.2009 8:51:26   
profesorica
овие моиве се големи колку аспирин.пијам после ручек. неколку дена па ќе видиме што реакции ќе има.трпели ва сум јасuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пивски квасец
16.12.2009 12:56:56   
delfinka
ostoun pisimi kako se vikaat na germanski da gi pobarama tuka da probam i jas!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пивски квасец
20.12.2009 11:06:34   
Боцко
user posted image
пишував за ова - vegemite, marmite, promite, mightymite.
производ наменет за мачкање, се добива од ферментиран пивски квасец и е целосно природен извор на витамини од групата б. друга работа е што е многу солен и неговиот вкус е прашање на време и навика. можеби и затоа се користи само во австралија, нов зеланд и англија. мами пробаше и не и се допаѓа. за оние похрабрите проба на следното рр дружење.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пивски квасец
27.1.2010 9:53:13   
mami
Се откажав од пивскиот квасец- многу ми го дуеше стомакот, и некакво чувство на мачнина ми правеше. сега ке продолжам само како маска за лицето да си го правам и толку

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Пивски квасец
27.1.2010 9:54:12   
profesorica
Јас си пијам по една таблета на ден, сега за сега нема некои богзнае какви промени али ќе си продолжам!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Пивски квасец
29.1.2010 21:40:30   
avramovski
дали е точно дека од пивскиот квасец,многу ке се покачи килажатаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Пивски квасец
29.1.2010 21:44:01   
mami
Не би знаела да ти кажам, мене ми створи само тегоби и не забележав некоја поголема желба за храна. Тоа професорица утре кога ке се вклучи да ти каже кај неа како оди бидејќи уште го пие

(Одговор на членот avramovski)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 8:31:37   
profesorica
кај мене не се покачи ништо на килажа.а за апетит сум го имала и претходно ептен така што не приметувам разлика.

пробај, почни да го пиеш па ќе си видиш дали ти одговара!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 8:34:12   
melody
Jas znam deka se pokacuva kilaza megutoa probaj i vidi kako ke ti deluva na tebe.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 9:34:17   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Јас ги купувам од аптека, рефус 100 таблети 80 денари. Се пијат 3 по 2 и вкусот не го ни осеќаш, а по одредено време и ќе се навикнеш. Ништо страшно.


ме заинтересира ова за пивскиот квасец,и јас би сакала да ги пробам овие таблети баш да видам како ќе ми ги прими организмот?
Еца во аптека да ги побарам како таблети од пивски квасец или имаат некое име,и од кој производител се?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 15:31:44   
A*S*D
jas imam slusnato deka moze da se pokaci kilaza od pivski kvasecuser posted image ,no isto taka deka ovie tableti se mnogu dobriuser posted image

_____________________________

LJubovta ne prestanuva nikogas!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 15:50:11   
Еца
јас пијам пивски квасец ама напротив, ја намалувам тежинатаuser posted image отвара апетит, само многу е важно што јадеш и колку јадешuser posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот A*S*D)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Пивски квасец
30.1.2010 15:53:50   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ме заинтересира ова за пивскиот квасец,и јас би сакала да ги пробам овие таблети баш да видам како ќе ми ги прими организмот?
Еца во аптека да ги побарам како таблети од пивски квасец или имаат некое име,и од кој производител се?



Тереза сега го видов прашањето, јас ги земам на амос витал, природен пивски квасец во таблети, инаку во овие има и додадоК на антиоксидански А, Ц и Е.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Пивски квасец
27.3.2010 13:41:20   
tereza
Јас си зедов таблети-Амос витал-пивски квасец и од денес ги почнувам,ако ми се зголеми килажата супер ќе бидеuser posted image ама сигурно ќе треба некое време,прв пат ги земам па ќе видам како ќе ми делуваат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Пивски квасец
4.4.2010 1:24:25   
angels
i jas sakam da ja zgolemam tezinata pa...tereza ako se efikasni pisimi dali i jas da si zemam

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Пивски квасец
4.4.2010 23:11:28   
Боцко
јас си мачкам од тоа моето погоре и мирен сум ѓоа бебенце. е да, ја качив тежината за 3 кг и сега не се симнува. никако. имам редовен снабдувач и сега го купувам 30% поевтино од порано. 500 денари ми траат и до 1.5 месец. за жал си го јадам сам, освен кога ќе направам полжавчиња со него, тогаш напаѓаме сите и ги снемува за 1 ден. за следното дружење би можел да подготваммммм

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Пивски квасец
4.4.2010 23:23:58   
Maca25
Татко ми веќе 5 години пие пивски квасец, ниту има зголемен апетит ниту пак покачил во килажа.
Не мора да значи дека кај сите исто ќе делува.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Пивски квасец
23.4.2010 9:14:45   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Јас си зедов таблети-Амос витал-пивски квасец и од денес ги почнувам,ако ми се зголеми килажата супер ќе бидеuser posted image ама сигурно ќе треба некое време,прв пат ги земам па ќе видам како ќе ми делуваат.


помина месец како го пијам пивскиот квасец и после долго време намалување на килажата овој месец сум +2кг,се израдував многуууууuser posted image user posted image user posted image убаво ми делуваат само така да продолжиuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Пивски квасец
23.4.2010 12:06:52   
profesorica
мене ништо не ми делуваа, ниту на килажа, ниту на апетит, но ништо не видов да се промени во кожата па ги прекинав...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Пивски квасец
26.4.2010 11:58:27   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

мене ништо не ми делуваа, ниту на килажа, ниту на апетит, но ништо не видов да се промени во кожата па ги прекинав...


мене ми делуваат убаво и за ноктите,мака мачев со кршливоста и разлистувањето на ноктите сега и тоа се подобри и тоа доста на мое изненадување.А да има и промени за кожата можеби треба подолго време да се земаат.Јас засега сум задоволна и си ги продолжувам и натаму.



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Пивски квасец
26.4.2010 12:08:43   
Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

мене ништо не ми делуваа, ниту на килажа, ниту на апетит, но ништо не видов да се промени во кожата па ги прекинав...


мене ми делуваат убаво и за ноктите,мака мачев со кршливоста и разлистувањето на ноктите сега и тоа се подобри и тоа доста на мое изненадување.А да има и промени за кожата можеби треба подолго време да се земаат.Јас засега сум задоволна и си ги продолжувам и натаму.





Мене ноктите ми се кршат може ке треба да ги купам да пробам...а и за килажа ако помогнат ке биде топuser posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 46
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?