|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.3.2010 13:11:05   
arh_diz
15 недела

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.3.2010 13:17:12   
majka 79
masala, vnimavaj narednite meseci se pokriticni za zgolemuvanje na tt

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.3.2010 11:25:44   
dragana_vane
Sega sum 27 nedela, i sum popravena 6 kg... Jupiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.3.2010 13:57:58   
dragana_vane
Pa ajde trudnici , pisuvajte za kilogramite odamna se nemate pofalenouser posted image ili pozalenouser posted image !!!

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.3.2010 14:03:40   
mami
Јас нешто сум грешка или ти тоа носиш  второ бебуле? Не си ни се пофалила

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.3.2010 14:14:48   
dragana_vane
Da da vtoro, sedmi mesec sum Mami, se pofaliv kako ne.... celo vreme za nego pisuvamuser posted image user posted image user posted image , sega e zensko.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.3.2010 14:20:57   
mami
Леле да да сега читав..во последно време некако сум отсутна со мислите и некои работи не ги регистрирам..Ако убаво..растете здравиuser posted image user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.3.2010 14:23:37   
eci
zdravo zenski ajde i jas malku da vi pisamuser posted image  sega sum 22 nedela i sum so 3 kg poveke,se nadevam deka zdravo se hranam a i mnogu vreme sum na noze.poz do site
 

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.3.2010 13:46:19   
baby mama
Јас кога бев бремена се поправив 17 кг. Останав бремена со 62кг и малце повеќе се поравив 8 и 9 месец. Не ме држеше повеќе овошјето навечер user posted image . И благо почнав многу да јадам тогаш, а пред тоа никогаш не сум била љубител на благо.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.3.2010 17:28:08   
Danica
I jas ze zdebeliv 17 kila :) ete sega sum -10 kg a porodena sum samo 13 denovi :) 

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.3.2010 17:33:38   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Danica

I jas ze zdebeliv 17 kila :) ete sega sum -10 kg a porodena sum samo 13 denovi :) 


И јас отприлика така.Баш кога дојдов од болница после породување, одма се измерив и бев -8кг

(Одговор на членот Danica)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.3.2010 17:41:28   
Danica
E da, super e toa, sega uste malku vnimavanje na hranata ili dietce edno malo :) i se nadevam ke se vratam vo normala :)

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.3.2010 17:03:17   
alex_mo
   Веќе ви пишував дека се поправив во цела бременост само 11кг. и дека Ања имаше само 10 дена кога одевме на вакцина ,а јас си ги облеков фармерките и се останато од пред бременоста.
   Денес (36дена по породувањето),една пријателка ми вика дека воопшто не сум изменета и дека сум ептен танка,а јас на шала и викам.....Абе манекенка ,само подочници до очите...хахаха



(Одговор на членот Danica)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.3.2010 17:50:16   
Bibi_S
ах со тие килограми. Сега сум во 31 недела, а веќе сум се поправила 15 кгuser posted image Знам дека е многу, ама не се чувствувам воопшто лошо, ниту многу здебелено. Сите ми велат дека не сум поправена, освен стомакот, е тогаш кај ми отидоа килограмитеuser posted image . Ах, има да вежбам послеuser posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.3.2010 21:08:38   
liljace
eve sum ja sega sum 37 ndelea popravena 16kg. zanm deka e mnogu no visoka sum 170sm i nemi se poznava se e vo stomakot i gradite mm vika bebceto ke bide bucko hehee nemam nisto ni na noze ni na race ni na lice koke kazam na nekoj kolku sum popravena mi se smeat heehe se nadevam ke gi namalam koga kese porodam a se nadevam toa ke bide za brzo hehhe
pozz

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.3.2010 21:14:30   
liljace
iiii toa so poprvanjeto vo bremenosta mislam nema vrska sekoj individfualno e imam drugarka koja za cela bremenost se popravi 9 kg. i druga koja se popravi 20kg. bea bremeni istovremeno pred 5 meseci se porodija taa sto bese popravena 20kg.ega se vrati vo normala duri i prioslabe a taa sto za vreme an bremenosta bese popravena samo 9kg. posle poragajot nemase nisto na nea no posle toa se popravi i sega nemozi da oslabni zatoa mislam deka seto toa e individualno i zavisi od toa kako i sto podnesuva organizmot

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.3.2010 15:41:17   
srcence_25
Do 12 nedela ne se popraviv ic, no do 16 za dve nedeli staviv 2 kg! mi se strav da ne pocnam da se popravam naednas, pa sega poveke pesacam, jadam pomalce, jadam toa sto smetam deka e potrebno zatoa sto znam deka nesmeam da se popravam naglo, i nesmeam da stavam mnogu kg, poradi pritisokot koj kaj poveketo bremeni zeni se pokacuva na krajot a mene mi pravi problem od koga sum ostanata bremena:(((( zdravje, ke vidime kako ke bide!

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.3.2010 16:03:16   
dostickage
Jas sum 23 nedela i ne sum ni gram popravena od pred bremenosta.Celo vreme ja drzam istata tezina.

Verojatno jas slabeam pa bebusot si zima od mene.



(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.3.2010 16:31:51   
vektor
Ставањето тежина во бременоста е нормално...но секако мора да биде постепено...
до крајот на бременоста околу 12 кг...
Секако, како и во се друго и тука има варијации...некој повише, некој помалку...
И ненапредувањето во тежина може да биде знак за нешто... не треба да правиме паника, но треба да се следи редовно тежината... зголемената тежина пак исто така треба да се следи...таа може да значи дека трудницата јаде повеќе, но може да алудира и на задршка на течности (бубрежни проблеми, зголемен крвен притисок, ризик од прееклампсија)
Гинекологот на секој преглед ја мери трудницата...и доколку не се става тежина треба да открие дали има причина за тоа...
Делумно, поправањето зависи и од склоноста на организмот...како и пред бременоста некои жени се поправаат полесно, а некои и да сакаат неможат...Овој тренд најчесто се пренесува и во текот на бременоста


_____________________________

Нашата поддршка и знаење Ви се посветени Вам...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.3.2010 21:26:24   
Матеа
За време на бременоста се поправив некои 7 килограми и толку беше. Не се здебелив многу, а после пораѓањето се вратив на нормала.

(Одговор на членот vektor)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Килограмите за време на бременоста
19.3.2010 10:40:41   
arh_diz
dragana_vane mislam deka ne si mnou popravena . Jas ne sum popravena ni 500 grama a premnogu jadam. I dokolku nejadam mislam deka ke padnam vo nesvest .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Килограмите за време на бременоста
19.3.2010 11:58:52   
dragana_vane
Lele, luge, sega sum kacila 3 kg, koga uspeav da gi kacam za 2 nedeli, znaci za 30 nedela , sum se popravila 8-9 kg. Ova me zagrizuva, jas mislev ke izdrzam na 6 kg bar do 30 nedela. A eve sega ke vlezam vo 8 mesec, potoa vo 9 i ke nemam fora da ostanam samo na 12-13 kako sto planirav. Sigurno ke kacam poveke.. Joooojjjjjjuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.4.2010 16:01:54   
anebt
bremena sum 26 nedela a popravena 4 kg ama do krajot ne znam uste kolku:)))))))

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.5.2010 12:31:48   
dostickage
Odvaj 1,5kg vo 30 nedela.Sega jadam so sila zasto za okolu dve nedeli kje me poragjaat pred vremeuser posted image  

(Одговор на членот anebt)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.5.2010 15:30:59   
arh_diz
dostickage zosto da te poragaat pred vreme.
Jas sum popravena dosega okolu 3 kg.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?