|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
24.6.2010 12:09:21   
Sandric
Jas sum 9 mesec i sum 12-13 kila popravena i pretezno vo stomak. mislam deka e ok

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Килограмите за време на бременоста
28.6.2010 13:45:27   
lowen
Jadam normalno iako na pocetokot nemav apetit. Jadam poveke ovoshje i zelencuk, a na vecer ako mi se jade mnogu togas jadam suvo ovoshje osobeno suvi kajsii ili brusnici. Pozdravce!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.7.2010 17:07:08   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ajde majki tuka da si pisete site koj kolku se zdebeli vo tekot na celata bremenost.za tie sto se porodeni dali oslabnavte?ili dodadovte nekoe kilce?


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.7.2010 17:11:20   
mama26
fala tanja se otkazuvam od novi temi veke.user posted image .inaku jas vo celata bremenost se popraviv samo 6 kila,od koi 3100 bese bebeto

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.7.2010 17:14:21   
Тања РР
Нема потреба од откажување мама26. Слободно пиши си но може пред тоа да проверуваш дали постои таква тема. А и ако се повторува не е ништо страшо, затоа сме ние тука, да средиме со цел РР да биде попрегледна.

Уживај user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.8.2010 16:38:40   
vezilka RR
Катастрофа..последниве два месеци сум се здебелила 6 кила. Ме фати ужас..вкупно сум здебелена 8 кила а до крај ми преостануваат месеците во кои всушност најмногу се качува..

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.8.2010 18:57:34   
Werty
Јас сум дефинитивно најголемата прасица на РР user posted image во 28 недела поправена сум 14 кг. Вистина дека почнав од минус килажа, односно бев преслаба, ама денес кога се качив на вага чувството беше поразително. Добра вест е што по породување бргу ги симнувам килограмите. Минатиот пат симнав 30 кила за 3 месеци без никаков посебен напор и режим - само се откажувам од газирани пијалоци (кои сега ги пијам ептен многу, знам дека не чини ама посилно е од мене user posted image )

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.8.2010 19:14:58   
Палешка РР
Браво Werty, јас вишокот од 10 килограми неможам да го симнам осум месеци user posted image
Додуша и не внимавам многу, јадам обилно, од пусти страв да не снемам млеко за бебушка user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Werty)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.8.2010 14:50:05   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Катастрофа..последниве два месеци сум се здебелила 6 кила. Ме фати ужас..вкупно сум здебелена 8 кила а до крај ми преостануваат месеците во кои всушност најмногу се качува..

Ne se plasi vezilka stom si 8 kg sega do kraj nema mnogu da se popravis. Najmnogu se poprava koga ke se vleze vo 9 mesec bar jas togas najmnogu se popraviv.A pred poragaj od vozbuda oslabnav

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.8.2010 15:40:39   
none
i jas sum 16 nedela pa ne sum popravena mnogu 1 kg so ogled na toa deka slabo se dvizam a i si jadam ??mozebi pokasno kaj mene ke se vidiuser posted image user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.8.2010 17:19:14   
Felly RR
Јас последниот пат кога се мерев во 9ти месец бев поправена 22 кила, а се породив дури по 3 недели, што значи сигурно качив уште некое килцеuser posted image user posted image user posted image , ама кога си дојдов од болница се вратив на само +10, и после секој месец по едно килце ослабував. Сега имам 5кг+ од претходно, ама тамам е, па инаку ептен бев слабаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.8.2010 21:38:28   
bebushkaa
jas sum sesti mesec a imam 11 kg do ega...pocnav so 45 sega imam 56 i ne znam dali e toa normalno i dali e vo red....koj ima iskustvo neka pise....nekoi velat deka e premnogu a nekoi deka e normalno...:))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Килограмите за време на бременоста
23.8.2010 13:00:59   
vezilka RR
Их, вие што сте си биле слабички предходно немате гајле..туку речи јас што почнав со голеееем вишок што ќе праам user posted image user posted image

(Одговор на членот bebushkaa)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Килограмите за време на бременоста
23.8.2010 13:11:29   
blue_blue
за цела бременост со близначки бев здебелена 8 кг. Цело време ми се гадеше и јадев ептен малку, едноставно не собираше. Во 8 месец почнав да губам на килажа зошто повраќав, па се извадив од памет и трк одма на доктор. Тој се згази од смеење - вика ти само уживај они се ти зимаат, што изедеш они си земаат, па за тебе не останува. Вика подобро развиени деца не сум видел одамна, ептен се ко по книга за гестациската недела во која се наоѓаат и плус и двете се исто големи што е ретко за близнаци. Кога се породив бев -10 кг од кога останав бремена. И така беше се ОК додека не престанав да ги дојам кога имаа 9 месеци и се поправив 10 кг за 6 месеци, а не мислам дека јадев нешто посебно, него едноставно се хранев нередовно и нездраво...Немам време сега со кг да се замарам user posted image  имам поважни слатки проблеми, здравје кога ќе имам желба да се бавам со себе ќе се среди и тоа.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Килограмите за време на бременоста
31.8.2010 20:44:41   
bitola
zdravo mamicki, eve me pak jas so kilogramite... vo 5 ti mesec sum i zdebelena sum 2 kg, jadam se ama po malku uste mi se losi i uste povrakam..

_____________________________

Littleone;

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.9.2010 16:58:28   
letka79
dragi mamicki jas sum nova na forumot i imam eden problem i neznam so da pravam? ogromniot stres nervozite sto gi imav  i ostavanjeto na cigarite bese kapak si go napravija svoeto. jas sum po priroda prilicno krupna. gi ostaviv cigarite i kaciv 20 kg i eden mesec po red se macev so dieta denes utre i nikako nemozav da ja pocnam dietata , koga po izvesen period otidov na ginekolog i dr mi vika aj cestito trudna si...user posted image jas se vdzasiv koga mi go rece toa. prvo me fati panika od mojata debelina nemozev ni dieta da drzam ni nisto neznaev dali da se raduvam ili da placam...odma si kupiv vaga i so ke vidam slok me fati ja sum stanala mecka od 115kg i so tolku kg trudna sum ostanala i me fati panika tek na pocetok so tolku kg a do kraj so ke bide so mene ... a posle si vikam aj zdravje pa posle ke slabeam....
sega fala mu na Gospod sum veke bremena vo 34 nedela site ispituvanja sto se pravat vo tekot na bremenosta mi se super,bebusot super si se razviva user posted image , samo sto jas cela bremenost ja povrakam i zamislete ostanav na istata kilaza so koja so i ostanav bremena , mnogu sum vo dvizenje i mnogu pesacam milsev ke bidam najtromava, i deka od krevet nema da stanam no ne bilo taka, jas istovrmeneo i slabeam i se debeleam od povrakanjeto ,neznam dali me dali da me faka poveke sram od debelinata i kilazata ili strav od poroduvanjetouser posted image me faka sram so ke me merat tamu na poraganje i mi e mnogu sram od kilazata ama so e toa.



bidi toa sto si....

(Одговор на членот bitola)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.9.2010 9:28:35   
arh_diz
letka79 ne si edinstvena koja ima problem so kilogramite , i nemas potreba da se sramis kg se tvoi i ako ti dobro gi podnesuvas nema sto na nekoj drug da mu precat.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот letka79)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.9.2010 11:44:11   
beti M
dragi moi!jas sum pocetok na 18 nedela i sum popravena 5kg.Se plasam da ne kacam mnogu zosto mnogu lesno se popravam.Kolku kg e normalno da se stavi ovoj period i kakvo iskustvo imate vie so kg ovaa nedela?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.9.2010 11:51:59   
Палешка РР
Јас би ти го препорачала Календарот на бременост Бети М, каде најубаво можеш да прочиташ се што те интересира. КЛИК

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот beti M)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.9.2010 14:19:49   
antonie
jas sum 26nedela, popravena sum 5-6kg

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.9.2010 11:47:23   
riba79
jas sum 17 nedela i sum popravena 4 kg.kolku ke bide do kraj ke vidimeuser posted image So prvata user posted image se poraviv 17 kg ama bev so mnogu otoci i koga se porodiv bev samo 3 kg poveke od pocetnata kilaza.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.9.2010 13:37:31   
petra27
Devojki jas sum 32nedela(t.e vo ponedelnik vleguvam) i sum popravena 8kg.....

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.9.2010 16:21:29   
jasmina 25
jas mnogu se zdebeliv 26 nedela sum i 10 kg visok mora da namalam so blagoto...

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.9.2010 23:57:31   
annie
jas za 3 nedeli kaciv 2 900 gr i sega sum 26 nedela a ne jadam mnogu!!!







(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2010 11:23:10   
bushavka
jas sum 22 nedela i do sega se popraviv 6 kila, mislam deka e mnogu. ama nekako nabrzina gi kaciv vo posledniov mesec, i sega moram da vnimavam kolku ke jadaaammmmmm user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

na kolku meseci proodi vaset_o dete
zzaa

na kolku meseci proodi vaset_e dete?

10 meseci (28%)

11 meseci (16%)

12 meseci (17%)

13 meseci (19%)

14 meseci (10%)

15 meseci (10%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!