|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.1.2010 2:10:34   
srcence_25
mozebi e navistina taka...o pretpostavuvam deka pregolemata tezina moze da dovede i do doponitelni komplikacii vo premenosta i za vreme na poragajot...

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.1.2010 14:47:19   
caci8
ohhhhh luge sto ima za jadene za dane osetis glat jas nemam prestaneto so jadene ot kako ostanav beremena  neznam za prestanak mazmi samo vika nejade zeno ti polude mislam a covek se nervira ama sto damu napravam nise jade ili umiram site velat ovose zelencuk luge mene toa neme nasiituva sto da pravam  ostanav brenena so 56 sega imam 87 jas neznam sto kesi pravam uste 2 meseca neznam kazete mi sto da jadam ne setav si sediv doma ne vezbav i sega kako nilski kojn se osekam luge nemozam kozata mi pukna ot debloka  cala sum crvena so sriji  i pocna po zivci dami ide kazete nesto sto ima za jadene za dane jadam toku cesto inaci rabota mije mav

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.1.2010 15:27:24   
dragana_vane
Ic da ne se "sekiras", i jas bev ista od 69 na 93 otidov. Se osekav kako bager. MNOGU DA VNOMAVAS  sto jades i kolku, zosto mnoooooogu e tesko. Stavi si kontrola na jadenjeto zosto posle ke bide mnogu tesko da gi simnes kilogramite. Zatoa za pouka od prvata bremesnost, jas sum sega vo vtora i sum petti mesec, a popravena sum samo 3 kguser posted image user posted image user posted image user posted image . Samo vnomatelno i se ke bide vo red...

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.1.2010 15:48:43   
talisman
Eh, jas zdravje Boze vo tekot na ovaa nedela treba da odam na kontrola i kolku shto se grizam i sum nestrpliva da docekam da mi kaze deka so bebeto e se vo red, tolku mi e strav kolku kje mi pokaze vagata koga kje zastanam na nea :) Jas po moe ne jadam mnogu, ama toa e samo moe NEskromno mislenje user posted image Na poslednata kontrola ( prd mesec dena ) se imav popraveno 8 kg, sega Gospod znae ushte kolku imam nafrleno ili ushte kolku kje nafrlam vo narednive 3 meseci do terminot :) Na krajot na kraishtata, samo bebeto neka se rrodi zivo i zdravo, a potoa zaedno kje se raspravame so kilogramite user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Килограмите за време на бременоста
10.1.2010 16:50:34   
BILE.F
Најдобро е ако можеш да јадеш повеќе пати, но по малку, а помеѓу оброците овошје:суво(многу е здраво за трудници) или свежо и многу течности.
Јас јадам по 4пати на ден:мусли или слично, а кога јадам леб 2 кришки максимум.
Денот го почнувам со чаша млеко и го завршувам со чаша млеко или јогурт.
А мислам дека голема улога е и движењето.Работам 8часа на ден пон-потек пред комјутер, но гледам да се движам минимум 45мин на ден.Навечер вежбам по 10мин лесни вежби, најчесто за грбот и вратот.Сега за сега сум добро 6-месец 4кг, натаму не знам.
Но само се радувам кога ќе ми кажат дека бебушот е добро.
Неделава одам на преглед.Со душа чекам да го видам малото во менеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.1.2010 0:47:55   
alex_mo
   Денес влегов во 9-ти,во среда сум на преглед па ке ви пишам до каде сум стсана,а пред еден месец бев поправена 11.5 кг.Од 54 на 65.5кг. Се осекам големо и гломазно ,а баш вечерва мајка ми ми вика дека не изгледам воопшто голема  за 9-ти месец.Можеби ме споредува со сестра ми која во двете бремености беше +30кг,а јас во првата 12кг..останав со 48 се породив со 60,дома со 54  и така тие 54 цели 11 години...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.1.2010 0:57:30   
nadica
alex_mo мила па ти како што знае да се пошегува мм си била неухранета user posted image user posted image user posted image пред да останеш бремена

јас инаку го запознав мм со 47кг по 6год врска бев 60кг првата бременост ја завршив со 82+ сега сум на диета па ќе ви пишам како напредувам user posted image ама тој знае да каже дека многу добро ме гледа затоа сум се дебелела а јас јадам на нервна база user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.1.2010 10:12:17   
sreknica
zdravo jas sum nova na forumot i veke sum 5 i pol meseci bremena za prvo  ,ostanav so 63 a sega sum 77 lele kaj mi e krajotuser posted image .mnogu jadam blago i si pijam redovno koka kola .samo si se nadevam deka posle porogajot ke gi simnam no dali ke bide lesno user posted image pozzzz

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.1.2010 10:22:35   
mami
еден мал совет- почни да намалуваш со кока колата..мене некаде во 8 месец па до крај ми правеше многу проблем газираното.



(Одговор на членот sreknica)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.1.2010 8:08:51   
sreknica
vo pravo si megytoa nisto ne mozi da me osvezi kako koka kolata,probav i so voda ,djus i razni drugi sokovi so pomalce seker ama ne odi user posted image a sto ti pravese tebe problemi?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.1.2010 11:31:23   
biljana16
Jas sum vo 37 nedela i do sega imam staveno 14 kila a poslednive 2 nedeli staviv 2. Se nadevam deka vkupnata kilaza do poragaj ke mi bide 15 zatoa sto nemam uste mnogu.

(Одговор на членот sreknica)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.1.2010 11:32:03   
mami
охоо па тоа е супер..таман по мерка..Браво..

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.1.2010 15:17:06   
Snowhite RR
На последниот преглед пред две недели бев поправена 13 кг, сега имам уште една недела до пораѓај се надевам нема да качам повеќе од 15 кг

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.1.2010 0:30:52   
alex_mo
    Пред 6 недели бев поправена 11.5 кг и денес кога отидов на контрола мислев којзнае уште колку сум ставила.Се изненадив ,само 900гр.Значи до 36 недела сум се поправила 12.400 гр и др ми рече дека е задоволен.Останав со 54,сега сум 66.400гр.А бебушката од 1500 на 2800,таа се поправила  1300,а јас 900гр.Се си одело само во нејзе .Многу сум срекна....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.2.2010 9:21:19   
dostickage
bravo,sekoja cest,za primer :-)!

Jas za dva dena vleguvam vo 18 nedela i ne sum popravena ni edno  gramce i mnooogu sum srekja poradi toauser posted image

Imam dobri primeri od vas za kilazata :-)!bravouser posted image user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.2.2010 9:37:05   
dragana_vane
Vo 18 nedela plodot tezi okolu 300g, a zaedno so plodovata voda, mozebi 800 g. Taka da sakal nesakal, mora da se popravis... Normalna tezina za ovoj period e od 2.5 do 3 kg max. Jas sum vo 23 nedela i sum popravena 3.5 kg. Sto e normalnouser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.2.2010 18:01:56   
srcence_25
Jas mislev deka od prv moment koga ke ostanam bremena deka ke pocnam nekontroliranoda se popravam, najmnogu poradi faktot deka jadam mnogu blago!!! Ama ne bilo taka, sega nemam nekoja golema zelba da jadam blago i nekako se kontorliram sto jadam...srga sum 10ta nedela, sto znaci 2 i pol meseci a ne sum popravena nitu gram! Gi praktikuvam sovetite na ringerajkite- jadam mnogu ovosje, zelencuk, salati, ednas jadam normalna hrana nesto testeninie, meso, vodesta hrana:) itn int...sekoj den so soprugot izleguvame na kafe ama za razlika od pred da ostanam bremena sega izleguvame peski...pezacenjeto me osvezuva i ubavo mi ide! Se nadevam deka kilogramite ke se promenat no se da e vo granici na normalata! edinstvena promena e sto po priroda imam mal pritisok a sega nekako mi se pokacuva i mi stvara glavobolki! kako i da - se izdrzuva...se za mojata dusicka:) Fala ringerajki;)

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.2.2010 18:14:27   
melody
Jas se popraviv 20 kg vo tekot na bremenosta pa eve me sega so izgubeni 27 kg vo rok od skoro 7 meseci.Mislam deka,a i odev so toa uveruvanje celo vreme deka treba da jadam se sto mi se jadeuser posted image Samo znam ne piev kafe voopsto,gazirani pijaloci voopsto,a za alkohol nemam staveno vo usta veke16 meseci ama zatoa se iznajadov cips za ceeeeel eden zivotuser posted image Moj sovet jadete si ako imate potreba od toa, kilogramite i onaka (koj pobrzo koj podocna)se gubat.Pa ne sme nie debeli, bremeni smeuser posted image

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.2.2010 20:28:56   
srnicka
Jas moze sum Vi pisuvala za mene ama eve uste ednas. Ostanav bremena so 49 kg a ja zavrsiv so 67, znaci 18 kg sum se popravila. Milena sega e 2 meseci i 3 nedeli a jas sum 53 kg, a si jadam isto kako i koga bev bremena ( koga imam vreme user posted image ) Mislam deka so pravilna ishrana sekoj moze da si ja vrati svojata idealna tezina :) Pozdrav do site trudnici i uzivajte sega, posle ke nemate vreme za blagicko i pizzi( vo koi jas uzivam )user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.2.2010 13:14:54   
arh_diz
Dosega ne sum voopsto popravena.jadam premnogu duri nemozam da se iznacudam sama na sebe kakov apetit imam :).POrano toa sto go jadev za 3 dena sega vo eden den go jadam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.2.2010 17:39:57   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Jas se popraviv 20 kg vo tekot na bremenosta pa eve me sega so izgubeni 27 kg vo rok od skoro 7 meseci.Mislam deka,a i odev so toa uveruvanje celo vreme deka treba da jadam se sto mi se jadeuser posted image Samo znam ne piev kafe voopsto,gazirani pijaloci voopsto,a za alkohol nemam staveno vo usta veke16 meseci ama zatoa se iznajadov cips za ceeeeel eden zivotuser posted image Moj sovet jadete si ako imate potreba od toa, kilogramite i onaka (koj pobrzo koj podocna)se gubat.Pa ne sme nie debeli, bremeni smeuser posted image

bravo be,i jas vikam taka,jas staiv 28 kg,sea malce maka macam ali pak si slabeam,taka da potpolno se soglasuvam

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.2.2010 17:50:39   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

.jadam premnogu duri nemozam da se iznacudam sama na sebe kakov apetit imam :).POrano toa sto go jadev za 3 dena sega vo eden den go jadam


hehe lele i jas ama kaciv nekoe kilce. i taka si bev slabicka imav 44 user posted image user posted image e sega konecno i jas da se vidam so 56kg. user posted image user posted image user posted image bas si se sakam samo da ne oslabam pakuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.2.2010 18:23:08   
mami
Хехехех И јас си се радував на тоа дебелеење, прв пат во животот имав 66 килаuser posted image user posted image user posted image кои откако се вратив од болница ги снема и се вратив, да не речам симнав на 50 во еден момент и сега полека но сигурно одам нагоре..За година ипол цели 3-4 килца сум ставилаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Килограмите за време на бременоста
16.2.2010 18:27:44   
Rossana
leleee kakvo simnuvanje NEMA SANSI user posted image user posted image user posted image ako treba ke jadam na sila ama novoto telo ne si go davam pa sto saka naka bideuser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.2.2010 10:22:10   
dragana_vane
Sega sum 25 nedela, sum stavila 5 kg na mene, se plasam da ne e mnogu.. lele ako se popravam kako so prvotouser posted image user posted image user posted image user posted image ? Sekoj den se meram na vagata, nekako naglo mi kacuva kilaza... a ne jadam kojznae kolku poveke.user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?