|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: одбира што да носи
17.1.2013 13:51:08   
Mihaela 2010
Mnogu sme mali da odbira uste od sega sto da nosi,no znam deka i mene ke me ceka toa sto miana go dozivuva bidejki si go znam deteto kakvo e...sega za sega pravi otpor koga ja oblekuvam ili soblekuvam,ama povekje i e igranje,pa saka da ja zakackam...
Dobra vi e idejata so dodavanje na detali i iskreno mislam miana deka kerkickata ke ti bide zadovolna ako postapis kako sto te sovetuvaat...jas dokolku bi go imala ovoj problem sigurno bi go primenila ovoj sovet..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: одбира што да носи
17.1.2013 14:09:31   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kokiceto

Pozdrav mamicki,

citajki go postov na Miana jas pak dojdov do drug zaklucok. Mislam deka malata na Miana e intelegentno detence sto saka da ostavi svoj pecat vrz okolinata. Toa moze da se vidi od recenicata- nacrtaj mi nesto za da e porazlicno od drugite. Toa voopsto ne e za osuda-naprotiv toa e za sekoja pofalba bidejki tokmu vo takvite deca lezat golemi potencijali !!!

Miana, iskreno bi te sovetuvala sekogas koga si vo moznost oblekata da i ja docrtuvash, da zashiesh nesto, ednostavno da ja pravish poinakva.

P.S. So postov ne sakav da navredam nikogo-samo si go kazav svoeto mislenje...




Eden den se vrakam jas od rabota i taa uste na vrata mi vika - mamo,mozes li nesto dami nacrtas na helankive? Jas i vikam- nema problem ke stavime barbika ako sakas..Posle toa se slucuva so venceto. Mamo aj da go smenime venceto - iva ima vakvo ,ne go sakam. Drugarkami i napravi vence mnogu ubavo i i vikam - eve vakvo nema da ima nikoj zosto Anita ti go pravese,a taa presrekna go stavi na glava. Potoa naredno oblekuvanje na helankite pocna da se protivi - ne gi sakam ovie,ne si mi stavila barbika..Vikam - deeee pa sum nemala vreme..A zosto mora da imaat barbika? Iva ima isti takvi. Naredno i oblekuvam isto crni helanki ( no onie prethodnite imaa masnicka i taka ja ubediv da gi nosi ) e sega i oblekuvam drugi samo crni a taa pocnuva da vristi deka i padnala masnickata,da sum ja nasla.Na ova jas i objasnuvam deka ne se tie helanki,deka se drugi pa ajde i na toe da sum im nacrtala nesto. I pocnav da ja ubeduvam na toj nacin,da ja ubeduvam deka ona ne imitira nikoj,tuku deka nea ja imitiraat .Jas najiskreno mislam deka ova i e nametnato tokmu od ova devojce koe sto koga i gi videlo helankite ja isprovocirala na nekakov nacin i zatoa i se stvori takov stav. Isto znae da mi zaplace deka istoto devojce ja nareklo LAZGA a taa ne bila lazga.. Takada mislam deka ova e nametnato i deka se pojavi najmnogu od omraza kon toa devojce. Neznam .

(Одговор на членот Kokiceto)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:05:29   
Mihaela 2010
Lele sabajle koga se zapna ne ja sakal jaknata go sakala mantilot...vikam ajde so jakna da ne ti studi so mantil..ne i ne...i si go oblece mantilceto,i se dopagjalouser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:10:09   
dostickage
Ne da odbira sto kej nosi, se kako sto saka toj.
Kje si odbere kombinacija i ceka da mu kazeme deka e ubav user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:12:03   
Tanjicka
kolku pati od sabajle znae da mi kaze ovaa bluza nesakam da ja nosam, daj mi druga

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:16:27   
temjanuska75
Ne odbira seuste, ama neska hulahopki da nosi.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:18:55   
sandriana RR
Ох, доаѓаме до таа фаза што сака, што не да носи- почнуваме со објаснувања и убедувања полека, полекаuser posted image

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: одбира што да носи
12.3.2013 15:22:26   
Мими
Нас ни помина некако таа фаза на пребирање.Знае од време на време да каже што сака и ако е прикладно му ја исполнувам желбата ако не го убедувам дека е фраер со тоа што сум му спремила да носи.Е кај нас има правило дека тренерки се носат дома ,во двор и до продавница ,а за на секое друго место се облекуваат фармерки или панталони.И тоа е крај на приказната нема никакво убедување.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Одбира што да носи
25.6.2014 10:17:11   
Felly RR
Одбира и тоа премногу. И тоа кога ќе се бендиса во некоја комбинација, само тоа го носи. Имаме работи што само еднаш и се облечени, а некои пак ги носи секој ден. И многу сака да носи фустани. Дури беше ладно времето се договаравме, еден ден фустан за во градинка, другиот ден хеланки. АКо се прашува само таа, нон стоп ќе носи фустани.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: одбира што да носи
25.6.2014 14:53:15   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ох, доаѓаме до таа фаза што сака, што не да носи- почнуваме со објаснувања и убедувања полека, полекаuser posted image

Е па веќе наголемо сме во оваа фаза - до толку што морам да применувам уцени и закани, бар за во градинка да биде соодветно облечена (инсистира на фустани и хулахопки, што не дозволувам да носи во градинка - но тоа во друга тема). Исто важи за обувките - кога ќе се заљуби во некои, оди разубеди се дали се соодветни или не...и така, секојдневна борба user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: одбира што да носи
25.6.2014 15:23:55   
princessa
И ќерка ми еќе долго време ме тероризираuser posted image и јас секако морам да користам уцени. Ако и дадам нешто да облече ќе ми го фрли и почнува да се мурти и да плаче па мора сама да си одбира. И секако ќе избере нешто што таа го сака а мене нема да ми се допадне комбинацијата и ќе почнеме да се расправаме. Тоа обично ми се дешава пред да одиме во градинка и ако е ненаспана или нерасположена. Нејќе да се облекува во фустани а има многу убави, нејќе шноли, венчиња и сл. Чаре? Многу ми е мило кога ќе видам девојче во фустан па наки тено со шнолички ама мојата е машкуданкаuser posted image .

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: одбира што да носи
25.6.2014 22:20:52   
Felly RR
Принцеса, да ти дадам малку од карактеров на мојава - таа па душа дава за фустани да носи, и многу сака да се кити. Не само шноли и венчиња, туку и прстени, гердани, белезици, и тоа кога ќе се нареди со по 3-4 (само за по дома се разбира user posted image колку од мерак) А и моите фустани многу сака да ги носи, ама и од нив одбира што ќе носи - многу е битно фустанот да „се треси“ т.е. сака некој широк, што кога ќе се заврти, цел се раширува. А јас па ко за беља немам многу такви, се некои тесни ми се, па само се лути дека нема што да облече.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: одбира што да носи
26.6.2014 9:26:36   
Mihaela 2010
Sabajle se soociv so problemov
Stanavme i neli normalno da ja oblecam,pocna da place deka ja sakala maickata od vcera sto ja nosela,vikam nemoze vcera ja nosevme denes nesto drugo pa utre ke ti ja oblecam pak...ne ne pocna da cimoli da place,i ajde ja oblekov ko prethodniot den,arno ama si go vrzala toa vo krpce deka bila vcera taka isto oblecena i deka ke ja zabelezat i deka ke i kazat,demek nemala sto drugo da oblece pa i denes isto...off maki uste od sabajle,dali jas da se sreduvam ili nea da ja utesuvam..i taka iskocila uplakana pa ucitelkata ja prasuvala zosto place,pa mm rekol demek nenaspana bilauser posted image


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: одбира што да носи
2.11.2014 22:50:02   
Defne90 RR
Поголемиот што одбира одбира што да носи,ама почна да одбира и помалото а има само две годинки.Значи имаме проблеми со облека што има манжетни посебно со горна облека.За жива глава не може да смисли да носи ништо што има манжетни и одма се тегне да се соблече.Имаме неколку такви блузички и уште штом ќе забележи дека носам некоја од нив одма почнува да бега за да не му ја облечам.Се надевам дека ќе му помине тоа и дека е само фаза.Оти како што тргнало нема да ми даде да му облечам и кошула за роденденот.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: одбира што да носи
4.11.2014 7:44:18   
deluxe
Ќерка ми која има 9 год.сеуште не ми пребира облека.За на уилиште избирам јас што ќе носи,за шетање повторно јас,таа без приговор си облекува.Може да се збуни за некое парче облека што е дебело(не сака дебели алишта) инаку во глобала носи се! Мислам дека сеуште е рано таа да одбира гардероба,да комбинира и сл.На неколку наврати посака секој ден да оди во различна гардероба на училиште ,но се разбира со разговор ја смирив ситуацијата ,дека училиштето не е за да се докажува со облека,туку со знаење.Мило ми е што го прифати тоаuser posted image Умна таа на мамаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: одбира што да носи
1.12.2014 1:06:59   
caciana
Vnuka mi sama si bira obleka i odlicno se snajduva vo toa podracje user posted image .. Znae samata sto da si iskombinira i koe so koe parce obleka odgovara user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?