|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
30.6.2013 23:59:58   
vezilka RR
Нокширче (ново, ова белким поише ќе го свиѓа) и мноооогу пара ѓаќи..од утре почнуваме :)

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 951
   RE: Што купивме денес?
17.9.2013 23:07:20   
elenak
Откако ја нема Пенелопа темава падна во заборавuser posted image
Ај јас да си се пофалам може ќе испровоцирам уште некое фалење.user posted image
Денес купивме пижамчиња и патики за Ј. Ептен им се израдува на патиките, скокање, трчање со нив, не ги соблече до спиење. Еве какви се.
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 952
   RE: Што купивме денес?
17.9.2013 23:15:37   
Bilence2
E mnogu se ubavi paticinjata. So zdravje da si gi nosite. Jas denes kupiv dokolenki za mene i hulahopcinja za M. Rano e znam, ama da bidam spremna- da ne me iznenadi vremevouser posted image

< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 17.9.2013 23:17:19 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 953
   RE: Што купивме денес?
17.9.2013 23:54:25   
Felly RR
Со здравје да си ги носите. Јас денес си купив чадор, мал за во ташна. СО ова време никогаш не се знае кога може да ти заврне. Вака, да си имам нон стоп при рака.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 954
   RE: Што купивме денес?
29.5.2014 17:37:51   
mama11
Zdravo na site jas odamna nemam pisano a porano bev po aktivna.
Si kupiv ubavi cevli na stikla ama malku me stegaat.Ke ve zamolam za sover so sto da gi mackam za da im se poopusti kozata za da ne me stegaat
Ako nekoja on vas znae ve zamoluvam da pisi.PozdrV od mene

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 955
   RE: Што купивме денес?
29.5.2014 18:07:48   
princessa
i N ima takvi gi nosi od avgust a be kako novi se seuste, A nemaat kazano a kako konj e, neznam samo kolku pati gi imam pereno zasto non stop gi valka na pesokot. Pak planiram da i kupam za nekoe vreme i ne gi menuvam
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Откако ја нема Пенелопа темава падна во заборавuser posted image
Ај јас да си се пофалам може ќе испровоцирам уште некое фалење.user posted image
Денес купивме пижамчиња и патики за Ј. Ептен им се израдува на патиките, скокање, трчање со нив, не ги соблече до спиење. Еве какви се.
user posted image



_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 956
   RE: Што купивме денес?
29.5.2014 18:11:26   
princessa
kremovi cevli na stikla ama epten niska, mala canta, uste edn par lego kocki i 2knigi za Nuser posted image . I ac pariiiiiiiiiiuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 957
   RE: Што купивме денес?
29.5.2014 18:13:17   
Dilina
Јас претерав веќе, скоро секој ден купувам парталчиња за user posted image .... купив две комплетчиња пиџамчичи, едниот со црвени рабчиња и возчиња, другиот белко со чипкички... а шетав и во ваикики, почнаа лиги да ми течат по тоа фустанчињата... ама викам ај да не почнувам со фустаните уште сеа да не излезе машко па да се смеам дури тогаш...user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 958
   RE: Што купивме денес?
30.5.2014 0:02:05   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama11

Zdravo na site jas odamna nemam pisano a porano bev po aktivna.
Si kupiv ubavi cevli na stikla ama malku me stegaat.Ke ve zamolam za sover so sto da gi mackam za da im se poopusti kozata za da ne me stegaat
Ako nekoja on vas znae ve zamoluvam da pisi.PozdrV od mene

mama11 твојот пост го преместив ТУКА, во тема за совети.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mama11)
Непосредна врска до пораките: 959
   RE: Што купивме денес?
30.5.2014 0:14:13   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

i N ima takvi gi nosi od avgust a be kako novi se seuste, A nemaat kazano a kako konj e, neznam samo kolku pati gi imam pereno zasto non stop gi valka na pesokot. Pak planiram da i kupam za nekoe vreme i ne gi menuvam
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Откако ја нема Пенелопа темава падна во заборавuser posted image
Ај јас да си се пофалам може ќе испровоцирам уште некое фалење.user posted image
Денес купивме пижамчиња и патики за Ј. Ептен им се израдува на патиките, скокање, трчање со нив, не ги соблече до спиење. Еве какви се.
user posted image



Принцеса душа им извадивме и ние, уште си ги носиме. Ич не и расте брзо ноџето, уште на 22-23 стоиме.user posted image Ама овие некако ми се зимен модел, подлабоки се, сега купивме други, шарени како еспадрилки. И завчера сандали плус. Е денес не купивме ништо.user posted image (киндер јајце не се брои)

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 960
   RE: Што купивме денес?
30.5.2014 0:18:50   
Defne90 RR
Ние денес купивме гитара играчка.Синко уште од сабалје кога стана па почна да здосадува купи ми па купи ми мамо.Изгледа како што го разбрав сонувал човекот гитара и сега веднаш да му се купи.И немаше што да се прави отиде со баба му и купија.А инаку не денес ама пред околу една недела му купив нова пролетна јакна,ко војничка шара е и ептен и се израдува.Па со неа требаше да се купи и нова пушка така да си се изнакупувавме последните недела две со синко.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 961
   RE: Што купивме денес?
30.5.2014 9:04:23   
Felly RR
Пошто денес е уште многу рано, за било што, а камоли за купување, ќе пишам за вчера. Купивме за мм сако и панталони, да не испадне дека само ние жениве се подновуваме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 962
   RE: Што купивме денес?
13.6.2014 19:18:00   
Dilina
Татенце си иде одПрилеп со количка :) а и јас денес не останав куса па купив терм за вода и ланче за цуцла :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 963
   RE: Што купивме денес?
13.6.2014 22:34:21   
Felly RR
СО здравје да си ги користите сите нови работи Дилина. Да уживате во прошетките со количката. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 964
   RE: Што купивме денес?
14.6.2014 9:06:15   
Dilina
Фала Felly да си купите поубави работи и да ја пуниме темава user posted image се надевам дека ќе и се свиѓа на малата кога ќе излезе user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 965
   RE: Што купивме денес?
24.6.2014 16:59:53   
Felly RR
ГОлем куфер. Се спремаме за на одмор. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 966
   RE: Што купивме денес?
24.6.2014 18:05:15   
Dilina
Купив пелени..... user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 967
   RE: Што купивме денес?
24.6.2014 18:07:02   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

ГОлем куфер. Се спремаме за на одмор. user posted image user posted image user posted image


Mн беа убави куферите во рамстор, ама нема да ми треба годинава :D Felly убаво да си поминете на одмор одмарајте и за мене еве, јас тешко годинава user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 968
   RE: Што купивме денес?
25.6.2014 0:20:00   
bucko mal
So zdravje da se koristite se shto ste kupileuser posted image
Jas denes od sabajle bev na pazarenje,posle edna godina bev vo prodavnica za zdrava hranauser posted image
Kupiv nekoi seminja I caj od bel slez nesto ne kupiv ama aj dobro e za pocetok,da stvoram navika za odenje pocesto.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 969
   RE: Што купивме денес?
19.9.2014 14:45:06   
Felly RR
Освен целиот прибор за во градинка, го подновивме и тато со нов телефон па и футрола за телефонот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 970
   RE: Што купивме денес?
20.9.2014 21:55:29   
Snowhite RR
Пред два дена купивме патики за Јана и тренерки за Михаил

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 971
   RE: Што купивме денес?
21.9.2014 8:03:55   
Felly RR
Се спремаме за зинска сезонаuser posted image Ние купивме топлинки за М и хулахопки. Е вчера беше тоа, ама заборавив да пријавам. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 972
   RE: Што купивме денес?
21.9.2014 18:32:03   
Dilina
Денес купивме балончиња од сапуница, прстенче срце и ж. царство за една малечка пријателка user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 973
   RE: Што купивме денес?
22.9.2014 11:26:29   
elenak
Само што купив вегета и еден грд леб со лук и оригано по грешка. Толку засега. user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 974
   RE: Што купивме денес?
22.9.2014 13:25:16   
Snowhite RR
Само што си купив леб и паштета за појадок и смоки и едно витанова житарица со брусницаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 975
Страница:   <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?