|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што купивме денес?
11.12.2012 0:26:33   
kikicka
Oo честита нови чизми. Ги има овие и кај нас, јас гледав за Л , исти само розеви ама премногу ми беа за една сезона ! Инаку мнг се убави .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Што купивме денес?
11.12.2012 9:36:34   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Oo честита нови чизми. Ги има овие и кај нас, јас гледав за Л , исти само розеви ама премногу ми беа за една сезона ! Инаку мнг се убави .

Фала, да розевите се многу убави за женско. Инаку кај вас колку чинат- јас мислам тука ги купивме околу 50 евра.
Вчера купивме црвени пижами за син ми и уште една пар ракавици + пижами за мажуле + сребрено џемперче за мамаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Што купивме денес?
11.12.2012 16:40:10   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image


ne znam kakva e kremava ama po fus marka od ovaa, koja i da e i kako i da se izgovara, ne postoi. Kupiv i sprej za kosa i dneven krem. Kremot dodusa ne go ni probav, posto pocnav od sprejot. Podobro ke bese so zejtin brilijant da si ja isprskav kosata.

Inaku DM si prodavaat kvalitetni marki ok za toa, ama onie proizvodi so nivno znamence ni za drisla ne im gi biva...




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: Што купивме денес?
11.12.2012 23:32:02   
kikicka
Да толку беа и кај нас во Мк. Ама премнногу ми е тоа фрлање пари. Кога ке порасне уште малку тогаш :)user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Што купивме денес?
11.12.2012 23:40:17   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image


ne znam kakva e kremava ama po fus marka od ovaa, koja i da e i kako i da se izgovara, ne postoi. Kupiv i sprej za kosa i dneven krem. Kremot dodusa ne go ni probav, posto pocnav od sprejot. Podobro ke bese so zejtin brilijant da si ja isprskav kosata.

Inaku DM si prodavaat kvalitetni marki ok za toa, ama onie proizvodi so nivno znamence ni za drisla ne im gi biva...





Абе Белеа е марка змислена за ''народни маси'', за луѓе со послаби примања... На секој му треба козметика. Инаку не сум користела, добив промотивно некоја маска за коса па требаше да викам пожарна да ме отплеткаuser posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 12.12.2012 13:43:30 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Што купивме денес?
12.12.2012 11:34:45   
mama toci
Cizmicki od Frodo vo GTC na sinceto.user posted image Mnogu se ubavi,so super cena (2200den),lanski model-golema rabotauser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Што купивме денес?
13.12.2012 2:16:31   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image


ne znam kakva e kremava ama po fus marka od ovaa, koja i da e i kako i da se izgovara, ne postoi. Kupiv i sprej za kosa i dneven krem. Kremot dodusa ne go ni probav, posto pocnav od sprejot. Podobro ke bese so zejtin brilijant da si ja isprskav kosata.

Inaku DM si prodavaat kvalitetni marki ok za toa, ama onie proizvodi so nivno znamence ni za drisla ne im gi biva...





Абе Белеа е марка змислена за ''народни маси'', за луѓе со послаби примања... На секој му треба козметика. Инаку не сум користела, добив промотивно некоја маска за коса па требаше да викам пожарна да ме отплеткаuser posted image


Bash taka e BEATRISuser posted image ...kolku da imaat so shto da se istaknatuser posted image ...shala na strana, ama nikogash ne bi se shlakala so vakvi stvariuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Што купивме денес?
13.12.2012 3:14:03   
Ummu_Ajna
zdravo na site: jas posle 3 meseci, si kupiv denes 5 bluzi 2 sulnji dolgi i edna tirolka kako fustance se nosi so siroli pantaloni, na preramki e so rolka taka pamucno kako tenko volneno da se kaze.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Што купивме денес?
13.12.2012 22:27:13   
KALA84
Dolg shtosen dzemper, kapa beretka, dva para rakavici, gel za tushiranje eucerin i najbitnoto nova kola, spremni sme za patuvanjauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Што купивме денес?
13.12.2012 22:34:05   
elenak
Дајперс 4-ка user posted image Кај нас ништо не работи во четврток после 14 ч. И да сакаш да купиш нешто нема од каде. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот KALA84)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 13:48:14   
penelopa
Аууу колку одамна не сум пишалаuser posted image ... од вчера и денес шопингот: црни кожни чизми од Бата, преубава бела кошула од Зара, бело јакниче за на пролет од Бершка, црвени обетки од Ц&А, мастило боја кратка сукња од Промод и едно бело маиче за секој ден од Мех+ подароци:Алверде козметика од ДМ, комплетче од Х&М, маица со натпис, фереро роше, книга.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 14:06:09   
Pepelaska *
Леле , Пенелопа создравје да си носите се, ама мисли малку и на другите кои не шопингуваат толку , многу мерак ке не фатиuser posted image

Инаку јас си купив денес марула, и фарба за косаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 14:32:17   
Maca25
Пенелопа, ти ако не пишеш овде мислам дека нема кој друг да пише. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 14:40:33   
Luci
Има кој да пише Маца РР, сите купуваме секојдневно многу работи само забораваме да се пофалиме што и од каде сме купилеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 14:55:24   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пенелопа, ти ако не пишеш овде мислам дека нема кој друг да пише. user posted image
user posted image Мацо морам малку да ве мотивирам да трошите пари повеќе плус сега распродажби ова онаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 14:57:29   
AnnaMolly RR
Пенелопа, не секој може да си дозволи едноставно да излезе на шопинг и да троши многу пари, без разлика дали се празници или не user posted image

А јас денес купив влошки и новогодишни честитки! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 15:53:25   
elenak
E vloski I jas si kupiv denesuser posted image Inaku kolku pari istrosivme mesecov na pamet ne mi pagja kupuvanje do slednata godinauser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 17:49:17   
Џесика
Не, не најшопингохоличарски пост беше на Андријанче, сите редиме креми, блузи симитки, баклави, кад оно се појави Андријанче "денес си купив кола " ... она, лиги до колена да ти потечат :-)

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 17:54:31   
Џесика
Инаку да си кажам и јас де :-))) 3 пара хулахопки, 3 лакови за нокти, на малиот ѕиври и поткошула, гаќи и маици, два комплета тренерки, за мм маица, за свекрва блуза. не пишувам од каде, сегде по малце од сити мол.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 22:13:28   
Fiao
Ние денес купивме поклонче за НГ (од дедо мраз user posted image ) за А - табличка, со печати и моливче (онаква пиши бриши)

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 23:19:49   
Beatris
Мене деновиве ме фатила некоја трошаџиска еуфорија, ако знам што се сум купила еве на. Ај баш да се пробам: за А од Дедо Мраз (играчки - кујна, тоалетно огледалце со столче, пегла, усисивач, докторски прибор, книга, топлинки, комлет хеланки со блузичка, пижами...) За мене исто пижами, хулахопки, комплет долен веш, за мм кошула, еден дедо мраз за под елка, адаптер за шоља, шампањ за нг, лаковани кондурчиња за А, компет машничи и шноли за новите аутфити user posted image , крема и пилинг за лице... ауу жими се не можам више рака ми отпадна user posted image user posted image user posted image  Гарант има уште нешто... user posted image

Пу јаз'к заборвив да пишам од кај ги купив работиве и што марка се user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 23:26:06   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR
Пу јаз'к заборвив да пишам од кај ги купив работиве и што марка се user posted image user posted image user posted image

user posted image Напрај едит одма. И не заборавај и цени да ставиш user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Што купивме денес?
29.12.2012 23:28:51   
Beatris
Следеќи пут! Ај промис user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Што купивме денес?
30.12.2012 2:16:56   
Andriance
Ај мор и да ја да се пофалам за денес...муж решил да ме части user posted image

сива сукња со и преубава крем блуза со чипка од Мана ( додека бев у зегин по павловичева) хулахопки со мидер user posted image од пенти
зелена сукња и ептен ТОП бело палтенце за искачанки од пренди за ич пари ахаххахах

во следната година се јавивам со повеќе ствари, фала пријатно

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Што купивме денес?
15.1.2013 23:39:07   
elenak
Аууу молк на темава, што е работата, зошто не се фалите user posted image
Ајде јас да ја сефтосам во новата година. Денес купивме (се за малата): 6 бодиња, блузичка, топлинки, 3 лигавчиња, четкичка за заби, шише за сок и комплет нови цуцли за сите шишиња, чорапи и 3 нови едукативни играчки (не премногу скапиuser posted image )


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?