|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
8.7.2015 14:26:15   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi ribi

Jas samo da vi kazam deka denes dobiv, poveke slekja vo narednite meseci :) Pozdrav


Bibi, ајде следен месец, ставена си на Список.


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.7.2015 14:31:45 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Знаци на бременост II
10.7.2015 10:24:00   
sinnooka


e vaka mili moi, me nemase mene od koga kazav deka testot e pozitiven... da , bev na ginekglog i taa nemozese da vidi nisto, rece deka mozebi e rano , deka mozebi bremenosta e pomala og kolku sto mislime , no mi spomna dali znam deka postoi i vonmatericna bremenot, i navodno ako pocnam da krvaram ili dobijam bolki da se javam VEDNAS... vo meguvreme zakazavme uste eden termin na 15 ... za zal jas dobiv lesno krvareneje vikendot i strasni bolki vo jajnikot vo ponedelnikot utroto. otidov kaj nea, taa rece deka nema bremenost vo matkata, i op ja gledam jas jajce kletkata,i za zal konstatira vonmatericna bremenost 6ta nedela user posted image me isprati vednas na detalen pregled/hitna operacija... me operiraa vednas vo ponedelnikot popladne, i vcera si se svrativ doma user posted image
se e dobro navodno, treba da go teguliram uste hCG koj se spusti od +3000 na okolu 650.
nema zborovi sto ke opisat kako se cuvstvuvam... pozdravce

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Знаци на бременост II
10.7.2015 10:59:17   
LoveableMe RR
sinooka, со тебе сме, среди се сега да не се повтори уште еднаш и пробувајте пак, штом еднаш се фатило, пак ќе се фати, но мора да ги средиш причините за вонматеричната бременост. Среќно!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Знаци на бременост II
10.7.2015 11:35:34   
horoskop987
Zdravo devojki, eve denes i jas na forumot.Se obiduvame za vtoro dete ne dolgo eve dva meseci.Inaku za prva bremenost 7-8 meseci pominaa dodeka se pojavat user posted image i eve sega si sakame bratce ili sestricka.Jas imam mnogu redoven ciklus od 24 dena, koj trae do 5 dena, bez nikakvi macnini i otsekogas bilo taka.Za prvata bremenost znaev deka sum bremena po samo eden den docnenje na ciklus.E sega posleden pat imav ciklus na 24.06. i imavme odnosi na 01.07.Od vcera imam tvrdi gradi i bolni na dopir...ne znam dali si zamisluvam.Ajde zaedno ke cekame.Imala li nekoja takvo iskustvo?Pozdrav

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Знаци на бременост II
10.7.2015 17:38:06   
lukajana RR
Sinnooka многу ми е жал,сигурно ти е многу тешко но мораш да испиташ зашто дошло до вонматерична бременост и со нови сили да продолжите со обидите user posted image
Horoskop 987 добредојде на рр,ајде заедно ке ги чекаме твоите user posted image ,за симптоми не се оптеретувај во секој случај е рано а и не се разликуваат од тие за добивање само работете на случајот и бркајте ја user posted image user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот horoskop987)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Знаци на бременост II
10.7.2015 23:40:18   
horoskop987
user posted image Balgodaram na poddrskata Lukajana RR .Sekoe dobro na site !

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Знаци на бременост II
13.7.2015 16:23:15   
bibi ribi
Sinooka, многу ми е жал, мораш да собереш сили и со крената глава да продолжиш кон посакуваната цел.
Само напред, со тебе сме user posted image

(Одговор на членот horoskop987)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Знаци на бременост II
13.7.2015 16:48:08   
kapina
Sinooka bas mi e zal

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Знаци на бременост II
13.7.2015 16:50:24   
kapina
i nie so mm probuvame sega da ostanam prirodno bremena duri ne dojde redot za naredno ivf

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Знаци на бременост II
7.8.2015 2:12:20   
Eli84
nova sum na forumot...sakam da mi spodelite iskustvo...napraviv testovi i dvata bea pozitivni bev na ginekolog i toj nisto ne mozese da vidi, a imam siptomi na gadenje izoster miris...isto kako i prvata bremenost...mnogu mi e strav nesto da ne e vo red ako imate nekoe slicno iskustvo pisete...user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Знаци на бременост II
7.8.2015 8:57:34   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Eli84

nova sum na forumot...sakam da mi spodelite iskustvo...napraviv testovi i dvata bea pozitivni bev na ginekolog i toj nisto ne mozese da vidi, a imam siptomi na gadenje izoster miris...isto kako i prvata bremenost...mnogu mi e strav nesto da ne e vo red ako imate nekoe slicno iskustvo pisete...user posted image


Eli84, добредојде, тука сме за совет, мислење, дружбаuser posted image . Не е јасно од постот колку време ти доцни, за да не може докторот ништо да види на ехо, можеби е рано? А што било со првата бременост? Пиши ни, па ќе ти дадеме мислење, позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Eli84)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Знаци на бременост II
7.8.2015 10:17:30   
Eli84
LoveableMe RR...mene mi kasni 10 dena do denes, a pred dva dena bev na ginekolog toj mi rece deka nema bremenost i deka nemozi nisto da vidi, koga se vrakav od kaj doktorot si kupiv uste eden test i pak imase dve rcti i toa pojaki za razlika od prviot test sto go napraviv...e toa malce me zbunuva kako ne sum bremena a testot izleva pozitiven...mi e strav da ne e isto kako kaj sinnooka, se nadevam deka przo ke zakrepni i ke i bide podobro...zatoa so nekoe slicno iskustvo baram mislenje dali e rano, dali ima nekoj druk problem neznam sto e...si zakazav za vo ponedelnik kaj drug ginekokog da videme i negovo mislenje...a vo prvata bremenost mi kasnese pet dena i otidov na pregled i odma mi kaza deka sum bremena a sega gi imam istite simptomi kako i za prvoto samo poblagi (gadenje, izostren miris, bolki vo gradite ) a sega imam i ponekogs bolki vo stomakot...ke ve izvestam kako ke zavrsi ova a do togas ve molam nekolku iskustva pozdrav

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Знаци на бременост II
7.8.2015 10:50:20   
kapina
Eli napravi si test preku krv za bremenost najtocen e

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Знаци на бременост II
7.8.2015 12:05:39   
LoveableMe RR
Eli84, можно е подоцна да си останата бремена, да не може да се види на ехо толку рано, во секој случај ако е стручен доктор, ќе ти каже што понатаму, не дај Боже да е вонматерична, но немој веднаш да помислуваш на тоа.

Мислам дека добро направи што побара мислење од друг доктор, се надевам следната недела ќе знаеш што -како. Пиши ни

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Знаци на бременост II
21.8.2015 23:21:48   
Celin
Zenski... mene stalno mi kasnela menstruacijata... poslednive 5 meseci mi doagja tocno na 30 dena... prv mesec mi kasni veke 11 dena, ne se pazime i sme za bebce iako imam miom koj e pozelno da go otstranam... imam simptomi na bremenost, vrtoglavica, poduenost, osetlivi gradi nagon za povrakjanje, povremena tapa bolka na jajnicite i resiv da napravam test - mi ispadna negativen... nz zbuneta sum, zar e mozno da ne pokaze a izminatiot mesec voopsto ne se pazevme fativme i plodni denovi

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Знаци на бременост II
22.8.2015 0:24:11   
kapina
jas deneska um mnogu isplasena oti bev kaj maticniot gin da mi prepise bromergon i mu rekov da me vide na eho oti nelipocnav so metformin denes mi e 10 den od ciklus na lev jajnik imav eden dominanten folikul a desen jajnik nemas folikuli i mnogu se isplasiv iako on mi kaza da ne se plasam ne e strasno oti cesto se slucuva ova na edniot jajnik da ima na drugiot jajnik da nema folikuli po priroden pat bitno e mas dominanten folikul od 12 milimetri

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Знаци на бременост II
22.8.2015 10:35:46   
Bea
Kapinka, нема зашто да си исплашена. На природен циклус скоро секогаш се случува само еден доминантен фоликул, а многу поретка е појавата на 2 или повеќе.
Со години сум следела овулација и на секој циклус имав 1 доминантен фоликул на 1 јајник. Така беше и на последната фоликулометрија кога го прававме трансферот со смрзнати.
Не се грижи, во ред си е. Опушти се! :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Знаци на бременост II
22.8.2015 22:58:52   
kapina
Da i drugiot ginekolog kade sto odam na privatno mi go rece istoto stom ima dominanten folikul ke ima i ovulacija mi rece vo sreda ke odam da vidam dali ke imam ovulacija maticniot gin mi se smeese vcera mi vika ti si cudo vo visok prolaktin duplo pokacen imase ovulacija stom i dvajcata ginekolozi mi go rekoa istoto nema zosto da se plasam iako mi vikat nema na desniot jajnik folikuli ima na leviot eden dominanten minatiot mesec imav dva od 8i 9 milimetri na 9 den na desen jajnik a na leviot eden od 7 milimetri

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Знаци на бременост II
22.8.2015 23:06:10   
kapina
I toj gin stom odam na privatno kaj nego istoto mi go rece stom ima dominanten folikul ke ima i ovulacija ne e bitno sto na desniot jajnik nema folikuli na leviot ima minatiot mesec imav dva folikuli na desniot jajniksega mozda i zatoa nemam a naleviot isto eden imase sega vo sreda ke odam da vidam dali ke nastape ovulacija maticniot gin zatoa mi se smeese vcera ti si mi vika cudo so duplo pokacen prolaktin imase ovulacija

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Знаци на бременост II
27.8.2015 12:32:12   
bebea
Zdravo Devojki, jas sum nova na forumot, bi sakala da dobijam soveti od vas.
Dve godini se obiduvame za bebe , gi napravivme site ispituvanja i se bese vo red so dvajcata.
Sega mesecov doktorot mi dade da pijam klomifen vo kombinacija so estrofem ... da mi kaze nekoj dali ima isustva so ovaa terapija, dali imale dve crtki .... Fala
Vi posakuvam na site user posted image :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Знаци на бременост II
27.8.2015 18:24:13   
lukajana RR
Bebea добредојде на р - раја user posted image ,многу на темава не можам да ти помогнам ,можам само да те упатам на Темата за Кломифен таму сигурно ке најдеш многу одговори.Поздрав

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот bebea)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Знаци на бременост II
29.8.2015 21:40:20   
bebea
Blagodaram :)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Знаци на бременост II
8.10.2015 17:34:29   
Cacka5
zdravo na site nova sum na forumot sakam da ve prasam imam n ekoi simtimi za bremenost ama na 1 septemvri dobiv posle toa na 22 semtevri imav kako rozevo i kafeavoo i sea na 5 oktovri dobiv ama non stop cuvstvuvam nekoj simtimi gadejne i drugi mozno li e da sum bremena sakam da mi kazete

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Знаци на бременост II
8.10.2015 17:40:41   
semrabebe
Dobro dojde vo forumot cacka5

(Одговор на членот Cacka5)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Знаци на бременост II
8.10.2015 17:56:51   
lukajana RR
Cacka5 добредојде на р -раја.
Постојат случаи да се добива редовно менструација во бременост но тоа е ретко.
Ако се сомневаш направи тест или оди на гинеколог зашто може да има друга причина од која ти се лоши.
Сиптомите на бременост за жал не може да се дефинираат ,кај секоја жена се различни и најдобро не се води по нив.
Поздрав и извести не ако има нешто ново

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Ime
Jana9

Ime

Kalina (50%)

Ema (17%)

Iva (17%)

Tea (0%)

Sandra (0%)

Melanija (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!