|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
2.4.2015 11:15:42   
Roberta r
Vljubena nema so da se sekiras normalno si e toa i jas nikogas ne bev imala kafeavo i sekogas mi doagase tocno od koga pocnavme da pravime bebe pocna da se pojavuva toa pred sekoja menstruacija i pocna da mi kasni so nekoj den sekoj ciklus i posle nekoj mesec duri ni ne ocekuvav ostanav bremena i so mnogu drugi sto sum razgovarala taka bilo,mislam deka toa e deka organizmot se priprema za bremenost se nadevam deka siuser posted image no i da ne e taka skoro ke bide ne se plasi user posted image

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Знаци на бременост II
2.4.2015 11:19:01   
wanna be mum
Моја другарка имаше 4 -5 дена кафеафкасто и мислеше добила а таа трудна да ти била, нека биде и кај тебе исто
Среќно user posted image

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Знаци на бременост II
2.4.2015 23:49:38   
Vljubena
Fala mnogu devojki navistina mi vleavte nadez, se nadevam deka e taka eve uste imam i sve se plasam da ne otide nakaj crveno, vo toj slucaj 100 posto e dobieno neli? Drzete sreka, ke ve izvestam. :*

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Знаци на бременост II
3.4.2015 11:08:45   
Vljubena
Dali e ispraven testot ako kontrolnata linija e bleda i ponasredina? Zemav Sure Check kako i stalno ama nikogas ne bila vakva....

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Знаци на бременост II
3.4.2015 11:12:55   
blond
Само една линија имаш?

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Знаци на бременост II
3.4.2015 12:06:22   
Vljubena
Da, za zal... ama seuste imam nadez bidejki minatiot mesec dobiv na 6-ti a sekogas mi docni nekoj den taka da moze da e rano za test... ama pusta netrpelivost :))

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Знаци на бременост II
6.4.2015 23:21:38   
Vljubena
Eve jas da ve izvestam, za zal ne sum bremena... denes bev na ginekolog i ispadna deka desniot jajnik mi e policisticen a ne mi bese i doktorkata mi rece od stres toa... ne znam kako moze... i jas i mazeto povtorno razocarani... vise srece drugi put :) bitno mi rece toa so jajnikot ne e precka da zabremenam najverojatno od neredovnite ciklusi, kolju e vo pravo ne znam :)

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2015 7:56:29   
SandraRo
Devojki prvo da se izvinam sto me nema tolku dolgo na forumot poradi mnogute obvrski.Sakam da ve pozdravam mnogu...E sega imam edno kratko prasanje.Znaci na 19 trebase da dobijam arno ama edna nedela pred da dobijam mene gradite me bolat obavezno.Ovaj pat ni taga ni glas od bolkata vo gradite pa eve ne sum ni dobila do sega.Inace edna nedela pred datata za dobivanje imav samo tri pati odnosi so soprugot.Znaci zboruvam za 12,13,16 tie dati samo vo cel mesec :)).E sega dali e bremenost ili nesto drugo neznam pa dokolku nekoja znae nesto za ova ili imala slicen slucaj neka mi kaze da znam :) guski za site

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2015 9:50:35   
LoveableMe RR
SandraRo, рано ти е за тест, а за односите ако има подоцнежна овулација, можно е, но мора да почекаш неколку дена за тест. За знаците, јас не сум многу верник, бидејќи какви не знаци имале жените, па не биле бремени, или обратно сите знаци за ПМС па биле трудни. user posted image Те чекаме пиши ни кога ќе направиш тест.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2015 10:22:56   
SandraRo
Za test e epten rano.Za ovulacija pretezno mislam deka ne mi e bas redovna kako so trebatakabmi rekoa zatoa sto jas dobivam na 32 den.Kako i da e ke si cekam pa ili ke dojde ili ne :))) ti blagodaram na odvoenoto vreme :*

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 20.4.2015 10:24:22 >


_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2015 12:30:56   
lukajana RR
SandraRo кога најмалку се надеваш и најмалку очекуваш се случуваат најубавите работи во животот,ако треба да биде ке биде може едноставно сте го погодиле времето.Стискам палци за user posted image почекај некој ден и израдувај не

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Знаци на бременост II
20.4.2015 13:54:03   
SandraRo
Vo pravo si,koga ne planiras i i ne mislis moze da se sluci...Samo jas se mislam kako uspealo da se fati(ako se fati) posle plodnite denovi znaci vo plodni sme planirale i nisto :))) Sepak gospod e golem toj se si znae Ti blàgodaram mnogu.Sega ke si cekam uste edno 3-4 den dali ke dojde dali ne pa ke ve izvestam ve guskam

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Знаци на бременост II
26.6.2015 13:00:55   
sinnooka
Devojki zdravo i ogrmen poz do site ... E vaka sega,jas sum vo ocekuvanje na ciklusot koj nikako da dojde user posted image uste pred 10-12 dena ciuvstvuvav bolki bo gradite, potoa nekako jajnicite me naboluvaa te eden te drugiot, potoa pred dva dena me bolese i polovinata, matkata... mislev ke mi dojde no denes uste nisto.. od nestplivost pred dva dena i test naprviv - negativen user posted image . deneska mi e 33 den od cikluso , normalno mi e 29 do 33 dena . sovet od vas dali da pocekam uste nekoj den za test ila da napravam denesk povtorno? da ne e uste rano ?? sovet user posted image gushki do site

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Знаци на бременост II
26.6.2015 22:25:22   
lukajana RR
Sinooka ако требало да добиеш најкасно денес а не си добила тогаш утре или задутре можеш да направиш домашен тест или во понеделник преку крв.Ајде стискаме палци за user posted image и чекаме убави вести

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Знаци на бременост II
29.6.2015 14:14:33   
sinnooka
user posted image testot pozitiven, go napraviv sabotata , denes zakazav na ginekolog, (za utre) ... se nadevam deka se ke bidi vo red, zatoa sto custvuvam bolki vo stomakot (procitav deka moze da se javat, ne bilo nisto strasno )... gushki do site

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Знаци на бременост II
29.6.2015 15:26:17   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinnooka

user posted image testot pozitiven, go napraviv sabotata , denes zakazav na ginekolog, (za utre) ... se nadevam deka se ke bidi vo red, zatoa sto custvuvam bolki vo stomakot (procitav deka moze da se javat, ne bilo nisto strasno )... gushki do site


Баш денес се прашував која ќе биде следна во списокот Сакаме две црти!!и ете си ти, таму те префрлам. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Знаци на бременост II
29.6.2015 17:01:01   
lukajana RR
Честитки синоока имај лесна бременост и живо и здраво бебенце

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Знаци на бременост II
29.6.2015 17:21:25   
sinnooka

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Честитки синоока имај лесна бременост и живо и здраво бебенце


ti blagodaram mila ... sekoe dobro i na vas, epten sum vozbudena pred utresniot pregled... user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Знаци на бременост II
30.6.2015 10:25:01   
bibi ribi
Zdravo devojki
Sinooka cestitki i ti posakuvam najubava i najlesna bremenost user posted image
Jas periodov treba da dobijam, denes mi e 31 den od ciklus, a obicno dobivam okolu 33-34 den.
Sekogas nekolku dena pred da dobijam me bolat gradite, a sega nemam nikakva bolka nitu osetlivost.
Se somnevam na bremenost (i posakuvam) megjutoa nemam nikakvi simptomi... user posted image
Sto mislite koga e najdobro da napravam test, mnogu sum nestrpliva user posted image
Pozdravce user posted image

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Знаци на бременост II
30.6.2015 10:27:08   
LoveableMe RR
Bibi ribi, најдобро неколку дена по задоцнување од циклус, почекај уште една недела и прави тест, така ќе бидеш најсигурна, ајде те чекаме со убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Знаци на бременост II
30.6.2015 11:22:22   
bibi ribi
Da, i jas taka mislev ama pusta nestrplivost user posted image
Ke si pocekam pa ke vi pisam sto ke bide user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Знаци на бременост II
30.6.2015 11:45:33   
sinnooka

ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi ribi

Da, i jas taka mislev ama pusta nestrplivost user posted image
Ke si pocekam pa ke vi pisam sto ke bide user posted image



bibi ribi najdobro pocekaj , jas napraviv test nekoj den pred ocekuvaniot period i bese negativen, no na 33tiot den utroto povtorno napraviv (od onie koi moze da se koristat 4 dena pred periodot, no se pravi nautro) i user posted image ... ajde cekame radosni vesti user posted image ...

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Знаци на бременост II
30.6.2015 11:52:35   
bibi ribi
Sinooka ti bese li denes na ginekolog, kako pomina?

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Знаци на бременост II
7.7.2015 10:58:54   
bibi ribi
Eve me mene so neubavi vesti - sabajlevo napraviv test i bese negativen :(((
Denes mi e 38mi den od ciklus i uste nemam dobieno, denovive bi trebalo da dojde...
Pozdrav do site

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Знаци на бременост II
8.7.2015 14:15:05   
bibi ribi
Jas samo da vi kazam deka denes dobiv, poveke slekja vo narednite meseci :)
Pozdrav

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?