|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
18.1.2015 14:04:07   
ivoni4ka
мамички ај help!!!!!!!!!

дали сте почуствувале ненкави смптоми на бременост ама уште пред да ви касни????????

јас со А кога бев бремена цела бременост имав киселини.

а сега веќе 2 месеци се обидуваме со мм за user posted image и треба да добијам околу 25 ти овој месец , ама веќе 1 недела осеќам исти такви киселини како претходната бременост.
Дали ви се случло ова? да чекам или да тргнувам по тест. инаку мм ме зеза ајде и вели на Анастасија мама има бебе во мешето user posted image

_____________________________



(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Знаци на бременост II
18.1.2015 17:27:04   
Felly RR
Ивоничка, можно е, зошто да не. Но сепак мислам да почекаш за тест, како што пишуваш, знаците ги чувствуваш уште пред една недела, а имаш уште една недела плус до датумот за добивање.
Инаку јас немав никакви знаци, освен што градите ми беа многу осетливи, слично како и за добивање. Дури и одкако ми доцнеше 2 дена не помислував на user posted image туку мислев дека ми се пореметиле хормоните од капсулите со перуанска мака што ги пиев (пишував во друга тема). Е кога веќе поминаа 5 дена решив да правам тест, мислев дека имам дома, и сабајлето решена, спремна, кога гледам немам тест. user posted image Сите сум ги потрошила претходните месеци, која и јас бев преоптеретена со тоа (не)добивање. Па наредниот ден, купив тест, и неможев да чекам уште еден ден, па го направив кога си дојдов од работа, и ми ги покажа user posted image

Розева панделка, Вљубена, капина, Ивоничка чекаме сега и од вас user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 14:28:34   
Vljubena
Девојки, многу ви благодарам на поддршката, советите и убавите желби. Јас сеуште немам добиено и имам некое силно чувство, но решив да не се оптеретувам. Повеќе стомакот не ме боли воопшто, така да моите претпоставки се кога ми беа големите болки да не било вгнездувањето (дај Боже) и уште тогаш нормално не би покажало на тестот нели? Сега за сега тоа ми се претпоставките бидејќи веќе 5 дена ми доцни а такви болки сум немала досега, овојпат имав а не добив. Дај Боже да е тоа што мислам, ако не здравје, ќе ве известам обавезно. user posted image Бидете ми поздравенки. user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 14:53:02   
lukajana RR
Епа вљубена тоа што ти касни 5 дена е веќе нешто можеш да направиш тест утре би требало да покаже.Со среќа се надевам дека си бремена

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 15:15:21   
kapina
I mene mi kasne 4 dena

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 15:22:37   
lukajana RR
Капина и ти утре тест па да частите двете по едно кафе,а може и тортаuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 16:03:10   
kapina
Vo sreda jas imam zakazano kaj lazarevski

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2015 22:19:48   
Vljubena
Lukajana, ne kafe i torta, prase ke zakolam ako treba! :D Inaku ova e 6-ti den kako mi docni, a denes samo se zadisuvam i nemam vozduh duri, od malku se umoruvam i me boli glavata... e sea ne mi e jasno, mi pokazuva deka imam visol pritisok a pospanost e simptom za nizok... zatoa zakazav prvo kaj maticnata da vidam dali mi e gresen aparatot ili ne i posle toa zdravje testce ili ginekolog... ama me iznervira maticnava, vika aaaa stom nemas sila i te boli glava ke dobies. Mi skrsi film odma... od koga zamorenost e znak za dobivanje? :o Mene barem ne mi se slucilo, svasta... nitu pak glavobolki, nitu jaki bolki vo stomak.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2015 16:38:15   
Hopeful RR
Vljubena, мене па баш заморот и задишувањето ми беа различни од вообичаено и причина да помислам дека има нешто, што и се потврди user posted image Батали ја матичната, направи си тест и со среќа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2015 21:29:48   
kapina
jas celata sum poduena ovie denovi vo stomakot i osven macnini vo zeludnikot nisto drugo ne osecam gi nemam onie simptomi na bremenost

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2015 23:19:31   
scared RR
Kapina како те држи место да не направиш тест не знам user posted image ајде зимај побрзо прави се надевам дека си бремена, редно време е веќе да се израдуваш и ти user posted image И не барај симптоми , не секогаш има изразени симптоми user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Знаци на бременост II
21.1.2015 13:01:50   
Melanija RR
Капина пиша пред некој ден дека денес е кај др.Лазаревски user posted image чекаме убава вестuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Знаци на бременост II
21.1.2015 13:09:31   
kapina
Ne za zal nema nisto ne nastapuva ovulacija kaj mene

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Знаци на бременост II
21.1.2015 13:13:20   
Melanija RR
Беше денес ? Што ти кажа?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Знаци на бременост II
21.1.2015 17:18:16   
lukajana RR
Вљубена направи ли тест?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Знаци на бременост II
21.1.2015 23:58:20   
Vljubena
Не сум направила тест сеуште, се договоривме со маж ми да ми доцни 10 дена (а сега веќе осми ден ја нема вештерката јеее) и потоа да направам за да нема веќе сомнежи што ако не е точен и слично... Бев кај матичната и се е во ред, само притисокот малце низок, тоа е добар знак нели? user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Знаци на бременост II
22.1.2015 13:39:13   
lukajana RR
Јас за вакви работи сум многу нестрплива не би издржала 2 дена а не 10 незнам како издржуваш

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Знаци на бременост II
24.1.2015 10:28:37   
Vljubena
Па ми се смачи од избрзување со тестови и прашување дали е точен или не... јас пишав во темава дека направив два теста за 3 и 4 дена доцнење месецов, но бидејќи ми е нередовна си помислив може да е рано и почекав. И кога веќе чекав, за најсигурно зашто да не се 10 дена. user posted image Инаку, таман вчера си купив тест после работа, стигам дома и да го правам, мокрача ни грам... кој малер еј. user posted image Дека бев во вц на работа пред да си одам, ама ни капка немав значи... И го отворив и пошто немав го оставив и го правев тек касно вечерта... Како и што претпоставувате, излезе негативен. Е сега пак се двоумам дали е точен бидејќи пишува и да не се чува отворен. А јас го отворив сосе капаче сосе се... и местото на контролната линија беше малце подесно, не сум приметила дали е секогаш така и не знам дали тоа сепак значи точност. И сега бидејќи еве веќе 11-ти ден како немам, решив да одам деновиве да проверам преку крв, така мирна глава да не мислам точен ли е грешен ли е... и таман и хормони ќе ми испитаат да видиме зашто ми касни толку ако нема бременост. Што мислите, навистина ли дава невалидни резултати ако стои отворен?

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Знаци на бременост II
24.1.2015 12:53:18   
Melanija RR
Во однос на валидност на тестот зависи кој,на некои пишува што се појавува ако ме е валиден.Но веќе 11 дена се сепак најдобро на ехо или ќе се види точка или ќе се види што е.Веќе преку крв не ни мораш ,секако и за двете варијанти пак ќе мора ехо.Тоа е мој совет

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Знаци на бременост II
24.1.2015 13:34:04   
lukajana RR
Vljubena mnogu dolgo ti kasni za da ne e bremenost i testot najdobro pokazuva nautro so prvata mokraca no za sigurno odi na ginekolog na eho ke pokaze

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Знаци на бременост II
24.1.2015 16:21:28   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

мамички ај help!!!!!!!!!

дали сте почуствувале ненкави смптоми на бременост ама уште пред да ви касни????????

јас со А кога бев бремена цела бременост имав киселини.

а сега веќе 2 месеци се обидуваме со мм за user posted image и треба да добијам околу 25 ти овој месец , ама веќе 1 недела осеќам исти такви киселини како претходната бременост.
Дали ви се случло ова? да чекам или да тргнувам по тест. инаку мм ме зеза ајде и вели на Анастасија мама има бебе во мешето user posted image


Јас малку касно можеби одговарам, ама сега тек видов. Јас со втората бременост ЗНАЕВ дека сум трудна дента кога отидов на работа, си направив кафе, запалив цигара и ми се слоши. Викам ај не сум јадена, затоа. Ама се обидувавме за бебе. Палам после друга цигара, црева истурив. И трк одма по тест. Го направив и имав многууууууууууууууууу бледа втора цртка, а тестот го правев некои 5 дена пред воопшто да ми касни. Така да, според моево искуство има шанси.




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2015 1:12:15   
ivoni4ka
ај да си додадам уште 2 симтоми, кои за сигурност ќе ги проверам утре со тест.

- осетливи гради- не она болни и потечени туку баш нежно осетливи и
- пецкање и скокоткање во стомакот, баш онака како што се осеќаат првите движења на плодот.
- киселините се сеуште тука............



_____________________________



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2015 13:45:53   
mila33
Zdravo devojki

Jas sum nov clen na forumot i sakam da ve prasam za mislenje. Trebase da dobijam menstruacija na 25 vcera ama ne dobiv, denes napraviv test (Sure check) i ima dve crtki, Ednata e mnogu crvena drugata e bleda ama ima linija. Dali e mozno da sum bremena? bidejki ova mi e prv pat da pravam test moze li da mi kazete dokolku testot e negativen nema voopsto nikava vtora linija?

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2015 13:48:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila33

Zdravo devojki

Jas sum nov clen na forumot i sakam da ve prasam za mislenje. Trebase da dobijam menstruacija na 25 vcera ama ne dobiv, denes napraviv test (Sure check) i ima dve crtki, Ednata e mnogu crvena drugata e bleda ama ima linija. Dali e mozno da sum bremena? bidejki ova mi e prv pat da pravam test moze li da mi kazete dokolku testot e negativen nema voopsto nikava vtora linija?


mila33, ептееееен се ретки случаеви кога има втора цртка, а да не си бремена, обично ако примаш прогестеронска терапија, но мислам кај тебе е сигурно, јееееuser posted image . За некој ден направи пак и пиши ни. Колку време се обидувате?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mila33)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2015 13:50:50   
mila33
Ti blagodaram za brziot odgovor. :) daj boze da e user posted image Momentalno ne primam nikakva terapija osven krema na ocite Alfocream imam suva koza. Se obiduvame poveke od godina vreme.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?