|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2015 23:28:30   
Roberta r
mila33 dali e bleda ili ne ne e bitno crtka si e crtka napraj uste eden test za da bides sigurna.jas ne dobiv temna crtka se do 5 den posle docnenje i posle veke ne pravev ajde cekame ubavi vesti user posted image

(Одговор на членот mila33)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Знаци на бременост II
29.1.2015 12:38:25   
Vljubena
Девојки, јас да ве известам... не ни стигнав да отидам на гинеколог, добив во понеделникот... user posted image Не знам зошто толку ми доцнеше... веројатно од времево и грипот кој го лечев со антибиотици.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Знаци на бременост II
29.1.2015 15:12:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vljubena

Девојки, јас да ве известам... не ни стигнав да отидам на гинеколог, добив во понеделникот... user posted image Не знам зошто толку ми доцнеше... веројатно од времево и грипот кој го лечев со антибиотици.


Vljubena, од почеток кога пиша сакав да ти кажам да не избрзуваш со заклучоци, јас така правев порано кога почнав да имам силна желба за дете, те градите, те ми се гади, те кафето, те отечена, те ми се спие и што ли уште не. Опуштете се со сопругот, не барај симптоми, пушти на времето, а ако не биде во рок од година дена, побарајте помош од лекар. Како и да е, ќе се среди. Позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Знаци на бременост II
31.1.2015 17:27:57   
mama br2

Здраво на сите. Нова сум на форумов бидејки сакам да споделуваме искуства.
Мајка сум на 9 годишно детенце. Еве веќе 3-4 години се обидуваме за второ. Во 2013 год имав спонтан абортус во 11 г. недела па со киретажа заврши таа бременост.ги направивме сите испитувања но ништо не се појави како причина за загубата. Циклусот ми се регулира веќе наредниот месец а по 3 месеци почнавме со нови обиди. Но до сега безуспешно. Мерам БТ секој месец и имам редовна овулација 10-13 ден
Овој месец 2 ДПО почнаа да ме болат градите посебно брадавиците. И еве до денес 9 ДПО ја имам истата болка. Некако се чувствувам user posted image а и БТ денес е во пораст а телесната дури 37,3. Други симптоми освен пецкање во јајниците немам.
Дали е можно да си ги видам долгоочекуванитеuser posted image илиuser posted image поточно дали некоја од вас имала толку рано симптоми?
Ви благодарам однапред.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Знаци на бременост II
31.1.2015 20:59:17   
LoveableMe RR
мамабр2 добредојдеuser posted image . Се е можно, но почекај уште некој ден и направи тестuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mama br2)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Знаци на бременост II
2.2.2015 9:40:17   
blond
Мама бр.2 добредојде, не се брзај со заклучоци, почекај уште неколку дена до тест,се надевам дека ќе е позитивен.
И јас имав спонтан во 12гн со киретажа ме исчистија (инаку цела година не сакаше да се фати), па после 6месеци од спонтаниот забременив во неплодни денови, така да никогаш ништо не се знае.
Со среќа user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Знаци на бременост II
2.2.2015 10:25:16   
mama br2
Фала ви на убавото добредојдеuser posted image
Еве денес мислам 10 дпо градите исто, БТ 37,1.
Не сакам да се надевам прерано ќе чекам и ќе ве известам. Во секој случај тоа што е за нас ќе дојде.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Знаци на бременост II
13.2.2015 11:41:23   
mama br2
Pozdrav od mene. Samo da vi kazam deka si dobiv user posted image
Gradite mi splasnaa den pred toa. Sega eve 8 den pocnuvaat znaci za O. Pa so nova nadez za user posted image iliuser posted image

< Поракaта ја уредил mama br2 -- 13.2.2015 11:42:25 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Знаци на бременост II
13.2.2015 15:54:03   
LoveableMe RR
Мaмa бр.2, те пoддржувaме нaскoрo дa ни пишеш убaви вести.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mama br2)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2015 23:24:07   
Vljubena
Девојки, сеуште не е официјално поминатата датата за најдоцниот ден за доаѓање на вештерката, но два дена веќе имам киселини после секое јадење... ама не ми се причинува зашто баш киселини се, не можам да ги игнорирам а камо ли да ги измислам. user posted image И болки во половината но тоа може и да нема врска, а знам дека може и пред добивање болки во половината... прашањето ми е да им се радувам на киселиниве или прерано би било за да се од убава причина? user posted image Поздрав до вас. :*

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2015 23:49:05   
kapina
devojce moj sovet ti e uzivaj i ne se opteretuvaj so simptomite koga ke ti zadocne ciklusot napravi test i gotovo. simptomite moze ti se od ciklusot moze no vremeto e najdobar pokazatel zatoa

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Знаци на бременост II
1.3.2015 11:26:48   
petii
JAS I MM PRED EDNA NEDELA NAPRAVIVME NESTO NEPLANIRAN BAS VO MOITE PLODNI DENOVI . SEKOGAS KOGA KE IMAM PLODNI DENOVI JAS IMAM VAGINALEN SEKRET NO OVOJ PAT POSLE TOA NEMV NIKAKOV SEKRET .DALI E MOZNO DA SUM BREMENA ILI E NESTO DRUGO VO PRASANNJE .VE MOLAM ZA SOVET I KONSULTACII SO VAS I VASE MISLENJE

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Знаци на бременост II
2.3.2015 0:17:27   
lukajana RR
Зависи од многу нешта дали ке останеш бремена или нема и никогаш не можеш да бидеш сигурна дали си останала бремена или не додека да добиеш или евентуално да не добиеш.Јас сум се обидувала да забременам неколку месеци со шема за плодни денови а останав бремена од еден однос во тотално неплоден ден неколку дена пред датата за добивање.Ти би требало да добиеш уште малку ,почекај ке видиш или направи некој тест од поквалитетните имаш тестови што покажуваат бременост 8 дена по зачнување.Од твојот пост добив впечаток дека не сакаш да си бремена или лошо сум сватила?

(Одговор на членот petii)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Знаци на бременост II
2.3.2015 14:55:29   
petii
NEZNAM KAKO DA KAZAM DALI SAKAM ILI NE .SO OGLED NA TOA DEKA KE MI BIDE I TRETA BREMENOST ZATOA I SUM ZBUNETA I SAKAM STO POBRZO DA GO ZNAM ODGOVOROT.SO PRVITE DVE BREMENOSTI NEBEV TOLKU OPSEDNATA .A SEGA SO NETRPENIE CEKAM ZA DA DOZNAAM

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Знаци на бременост II
2.3.2015 16:06:24   
bubla
Prasanje do iskusnite - koi vi bea naj naj prvite simptomi na bremenost? Pred test da napravite?

(Одговор на членот petii)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Знаци на бременост II
2.3.2015 18:18:30   
lukajana RR
Мене како знаци дека ке добијам потечени гради и зголемен секрет ама не добив,ништо посебно како несвестици гадење повраќање што би се рекло како симптоми од филм немаше ама секаде е различно кај некои жени се многу изразити симптомите .Се надевам дека си бремена,имаш ли некакви знаци што наведуваат на бременост

(Одговор на членот bubla)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Знаци на бременост II
2.3.2015 20:02:39   
bubla
jas tek sega pravev inseminacija.. pa da znam vasi iskustva. Vaka samo baras simptom, da ne recam go zamisluvas.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Знаци на бременост II
5.3.2015 10:06:48   
mama br2
Повторно јас со нови знаци и надеж за user posted image илиuser posted image
Денес ми е 28 ден( последниве 2 години најдоцна до 27 ден имам добиено)
Вчера 12 дпо имав пад на базалната температура од 37,2 на 36,8. (но мерев во 4 часот, морав да станам за на пат) а инаку во 6:30 мерам. Мислев дека се е готово.
Но денес 13 дпо БТ се крена пак на 37,2 а од циклусот ни трага. Обично ме боли глава сега ништо. Само станав болна со болно грло и болка во мускулите.
Ме мачи тоа што градите ме болат минимално, помалку од пред циклус. А вчера имав и вртоглавици.
Има ли надеж за мене и кога да правам тест спред вас.
Добивам 25-26 ден 11-12 дена после овулација. Денес сум 28 ден 13 дпо.
Фала ви.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Знаци на бременост II
18.3.2015 12:52:55   
mama br2
Jas si dobiv na 14 dpo.
Pred 2 dena pravev HSG I iMac dolu na neproodnost za koga pisav vo soodvetnata tema.
Sega so novi sili.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Знаци на бременост II
30.3.2015 19:34:05   
wanna be mum
Moite znaci bea isti kako za dobivanje, poteceni gradi, grcevi vo matka i jajnici, grd metalen vkus vo ustata( i toa imam vo pms) edinstveno razlicno bese sto mnogu voda mi se piese i cesto odev vo wc i toa prilicno rano, nekolku dena po inseminacijata, i liceto cisto, e toa radosti radosti za zal samo 9 nedeli.
I toa bremena ostanav vo stresen mesec so mnogu nervozi i non stop mislev na bebe- mala uteha za tie sto mislat koga ne ocekuvas ke fati, teza na koja se protivam user posted image
Moite zelbi se promenija od pred nekoj den, ne samo user posted image user posted image i tie se vazni ama uste povazno zdrava bremenost i zdravo pravo user posted image na site vi posakuvam user posted image

(Одговор на членот mama br2)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Знаци на бременост II
1.4.2015 0:25:27   
Vljubena
Devojki minatiot mesec dobiv na 6-ti so docnenje, redovno mi docni po nekolku do nedela dena sto znaci deka mi e rano... denes zabelezav kafeno ama bas kafena ligavka tecnost na gakite i se izbrisav imav malce kafenko i toa bese se. Prvpat mi se slucuva obicno ako se sluci e znak deka ke dobijam no dobivam vednas posle kafeavkoto. Da ne zaboravam cas-2 pred da go zabelezam toa imav odnosi... moze vakvo nesto da istece od odnosot ili da se nadevam na implantacija mozebi? Bidejki vaka prv pat mi se slucuva :)

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Знаци на бременост II
1.4.2015 10:14:20   
LoveableMe RR
Vljubena, имплантација се случува по неколку дена од односот, така што сигурно не е од овој однос, но дај Боже да има нешто. Кога треба да добиеш?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Знаци на бременост II
1.4.2015 12:51:44   
Vljubena
Neee taman rabota ne mislev od ovoj odnos tuku od prethodnite. :) Sakav da kazam dali moze vakvo nesto od grub odnos ili moze implantacija. Treba da dobijam na 6-ti no posledno vreme ne mi doaga bas na denot tuku po nekolku dena.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Знаци на бременост II
1.4.2015 16:04:40   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Vljubena

Neee taman rabota ne mislev od ovoj odnos tuku od prethodnite. :) Sakav da kazam dali moze vakvo nesto od grub odnos ili moze implantacija. Treba da dobijam na 6-ti no posledno vreme ne mi doaga bas na denot tuku po nekolku dena.


Ако е од претходните, секако дека може да е имплантација user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Знаци на бременост II
2.4.2015 9:50:49   
Vljubena
Ama ne bese samo togas eve i vcera i denes imam na gakite kafeavko isto taka i koga ke se izbrisam... od sto moze vaka? :(

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?