|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тестови за бременост
3.7.2011 14:33:31   
Maca25
направи тест преку крв. така ќе бидеш сигурна! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Тестови за бременост
4.9.2011 0:29:39   
liljace
zdravo zenski eve i jas da se priklucam mnogu sum nestrpliva nemozam da doceka da mipomini terminot zadobivanje hehe napravit eden test 7 dena po nezastiten seks (5-6 dena poovulacija) i niso negativen i ajde docekav da treba da dobijam i eve kasni 1 denuser posted image znam deka e rano ama nesum strpliuva da se razdeni za da napravam uste edne test user posted image no sakav nesto drugo da prasam imeno jas veke imam dno malo angelce koe ima godina i pol i e nadevam ova da mi bide vtora bremenost no dali na nekoja od vas vi se ima sluceno vakva slucka. trebase da dobijam na 3 avgust a vecerta na 31.07 primetiv nesto kako bledo rozev tecnost i si pomisliv nema sansi evo dobiv no nisto posle toa sabajleto se setiv deka i so prvata bremenost isto traka 2 dena pred da treba da dobijam primetiv bledo rozeva tecnot no togas ne ocekuvav i ne planirav pa si pomisliv deka porano mi doslo no posle nekolku dena user posted image sega se nadevam deka ke bide isto taka samo user posted image user posted image . dali na nekoja od vas se ima sluceno nesto vaka slicno? so prvata bremenost bev poveke preokupirana i togas nekade procitav deka koga jajce kletkata se vgnezduva vo matkata se ispusta taa bledo rozeva tecnost no sega nemozam nikade da go najdam toj teks pa se nadevam deka nekoj ke mi odgovori pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Тестови за бременост
4.9.2011 1:41:58   
aleksandra90
liljace jas vednas ke ti odgovoram.. I so prvata bremenost i so vtorata mi se ima sluceno vakva tecnost da dobijam i mislev deka ke mi dojde menstruacijata ama ne bese taka,, Vo vtorata bremenost prviot test mi izleze negativen a posle nekolku dena pak napraviv i bese pozitiven,, Pred 3 meseci mi se rodi nasata princeza, ti posaakuvam se najdobro i se nadevam deka naskoro ke gi vides dvete crtki user posted image pozdrav

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Тестови за бременост
4.9.2011 10:09:07   
strelec 8
jas vo test za bremnost ne veruvam.za vtorata bremnost napraviv tri testa i toa razlicni vo rok od edne mesec i site bea negativni a jas sum bila bremena.a vo upatstvoto pisuva 99% sigurni.kako da ne jas se najdov tri pati vo toa 1%.a mi docnese dva meseci a sekakvi losi misli me otepaa oti imam nekakvo poremetuvanje hormonalno.

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Тестови за бременост
18.9.2011 19:43:57   
zagrizena26
Zdr na site,aj ve molam za eden sovet,mene mi docni 5 dena denes pravev test(kineski od onie po 50 den) i mi izleze negativen,prethodno imav redoven ciklus 5 meseci po red posle napravena laparoskopija i se bese vo red.Sto mislete dali e rano za test ili da napravam ovie denovi uste eden.4god se borime za bebence i mnogu go posakuvame.Inaku imav ciklus na 31 den.Pozzzzzzzz i uspeh na site

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Тестови за бременост
19.9.2011 12:03:14   
sani 13
pa ne e bas rano zemi si uste nekoj i napravi si!! ako i toj ispadne negativen sepak otidi si na ginekolog da vidis sto e rabotata!! ama ovoj pat zemi si pojak test ;)

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Тестови за бременост
19.9.2011 13:32:29   
belabela
Zagrizena 26 za test ne ti e voopsto rano zemi si Be save na Fitofarm toj e dosta tocen barem kaj mene pokaza user posted image po eden den od zakasnuvanje na ciklusot i mojot e na 31 den stiskame palci da si gi vidis posakuvanite user posted image

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Тестови за бременост
17.10.2011 12:17:35   
bube87
Здраво! Долго време го следам форумот и еве конечно да се зачленам и јас user posted image . Девојки ептен сте супер, позитивни и со ведар дух... знаете да смирите и да утешите СЕКОЈА ЧЕСТ за сите на форумот user posted image .
Инаку јас имам едно прашање... на 10.10.2011 ми беше 3ти ден од циклусот а јас имав незаштитен однос со дечко ми и тој сврши во мене. Од средата наваму (12.10.2011) имам постојана главоболка, како и повремени болки во пределот на кичмата. Дали е можно да сум user posted image или сеуште е рано да направам тест? Инаку имам редовна менструација на 30 дена.
Фала ви однапред. Поздравче


_____________________________

LoVe me or HaTe me........ I''''m still gonna shine ;)

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Тестови за бременост
19.10.2011 12:40:47   
Sajna
Dali nekoja od vas go ima koristeno SELF CLEAR tets za bremenost posle 5 dena od zacnuvanje??? Dali mislite deka e verodostoen kakvo e vaseto iskustvo? Jas pravev inseminacija pred 9 dena i uste pred 5 dena toj test go pravam sekoj den i sekoj denmi izlagaat dve crtki ama se mislam da ne e lazen poradi pregnilot???

(Одговор на членот bube87)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Тестови за бременост
19.10.2011 17:06:56   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: bube87

Здраво! Долго време го следам форумот и еве конечно да се зачленам и јас user posted image . Девојки ептен сте супер, позитивни и со ведар дух... знаете да смирите и да утешите СЕКОЈА ЧЕСТ за сите на форумот user posted image .
Инаку јас имам едно прашање... на 10.10.2011 ми беше 3ти ден од циклусот а јас имав незаштитен однос со дечко ми и тој сврши во мене. Од средата наваму (12.10.2011) имам постојана главоболка, како и повремени болки во пределот на кичмата. Дали е можно да сум user posted image или сеуште е рано да направам тест? Инаку имам редовна менструација на 30 дена.
Фала ви однапред. Поздравчејас мислам дека треба да ти доцни минимум 3-5 дена пред да направиш тест
сепак консултирај се со стручно лице позз

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот bube87)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Тестови за бременост
21.10.2011 10:26:23   
bube87
Фала nadica RR  user posted image ... Нестрплива сум малку, ама тоа е ќе морам да почекам уште некој ден. Инаку зедов тест за бременост од аптека и аптекарката ми рече дека можам да го направам тестот најрано 14 дена од денот на оплодувањето. Така да ќе почекам до среда и ќе го направам..... неможам да чекам, нестрплива сум user posted image
Позз  user posted image


_____________________________

LoVe me or HaTe me........ I''''m still gonna shine ;)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Тестови за бременост
26.12.2011 12:02:47   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ellyy

Dali ste bile vo taa situacija ili ste cule nekoja druga devojka ili zena da bila vo istata,site testovi da bidat negativni no ginekologot da vi kaze deka sepak ste bremena???user posted image_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот bube87)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Тестови за бременост
26.12.2011 12:56:03   
mazule
RR ne se sekirajte mene mi se sluci vo vtor mesec bremena vleguvav vo tret testot mi pokaza negativen. A na eho bebceto golemko.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Тестови за бременост
20.1.2012 11:33:33   
babyhope
RR-jkи да ве прашам за една информација? Дали присуството на Hcg во крвта може да се открие во било кој период на денот. Знам дека со урината е најголема наутро но дали има влијание и во крвта или не?
Правев хисто со лапараскопија на 08.12. и претходно пиев Yasmin па претпоставувам дека мен.крвавење имав од 12.12, но тогаш сестрата ми кажа дека тоа не е циклус туку последица на интервенцијата. Од тогаш немам добиено user posted image , а претходниот петок направив тест и беше негативен. Најголем страв ми е што имав уплатено козметички третмани- стимулации и LPG и ми е страв а не сум трудна а да подлежам на такви апаратури... Уф, кога веќе ќе се појават тие user posted image user posted image ?????? Што мислсите вие?

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Тестови за бременост
20.1.2012 11:41:34   
arh_diz
Test preku krv mozes da napravis koga sakas ,nemoras nautro

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Тестови за бременост
8.2.2012 19:05:30   
Admin
ИЗВОРНА ПОРАКА: Eva8

Dali navistina postojat vakvi testovi koi tolku rano moze da detektiraat bremenost-od tipot na clear blue i self clear i dali navistina ja pokazuvaat vistinata, pa da slusneme nekoi iskustva, dali voopsto postoi nekoja na koja testot i pokazal pozitivni rezultatai uste pred zadocnuvanje na ciklusot?


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Тестови за бременост
8.2.2012 19:08:29   
Admin
ИЗВОРНА ПОРАКА: enaeci

Postojat testovi koi pokazuvaat pet dena po moznoto zacnuvanje ama moznoto a ne posle odnosi.......se prodavaat vo Zegin aptekite i cinat nekade okolu 186 denari porano bea 600 i nesto denari ama ne im se trosea pa sega gi namalija utre ke te izvestam kako se vikaat .

ИЗВОРНА ПОРАКА: nena28

Mislam deka i so obicnite testovi moze da se utvrdi bremenost porano no sepak e najsigurno da se poceka da ti docni da napravis test.se nadevam deka ke ti pokaze sto pobrzo user posted image .iscekuvanjeto e najteskouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: enaeci

Postojat testvoi koi pokazuvaat pet dena od moznoto zatrudnuvanje ama moznoto a ne posle 5 dena od odnosi ...vo Zegin aptekite gi ima cinat nekade okolu 186 denari porano bea mn skapi nekade 600 denai a sega se poeftini bidejki nikoj ne gi kupuvase utre ke ti kazam kako se vikaatИЗВОРНА ПОРАКА: Eva8

jas sabajlevo napraviv takov test i bese negativenuser posted image pa mislev deka mozebi ne e tocen, i go napraviv 5-6 dena od moznoto zacnuvanje.self clear bese testotИЗВОРНА ПОРАКА: enaeci

Eva jas mislam deka kolku poveke se zamarame od toa ni e ti pisav na edna druga rubrika sto bese deka zabremenuvanjeto ne e ednostaven proces i ako premnogu se optovaruvame mozeme psihicki da zabegame i jas prviot mesec mn se zamarav odnosno 2 mesec zosto pocesto imavme odnosi sega ne se zamaram tolku koga ke ni dade dedo Boze user posted image togas .....ednostavno opusteno site vikaat togas koga najmalce ocekuvas togas ke se desi zatoa da gledame da bideme poopusteni :) pozdravce do tebe i ne si sama


ИЗВОРНА ПОРАКА: nena28

Fala ti mnogu no ne mi jasno kolku vreme se pie i od koga se pocnuva so pienje ne pisuva tuka.dali ima nekoja rr sto go isprobala ovoj recept da spodeli iskustvo fala mnoguuser posted image .Eva8 ne se razocaruvaj sepak e rano pocekaj barem nekoj den pa napravi pak test samo osputeno se ke bideuser posted image .Ija se sekoj mesec taka si vikam no nikako da se ubdeam vo toa.ti posakuvam na naredniot testuser posted image

< Поракaта ја уредил Admin -- 8.2.2012 19:09:22 >

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Тестови за бременост
27.3.2012 22:35:16   
ana_banana
kaj mene pokaza user posted image user posted image eden den pred terminot za dobivanje.I toa ne bledi crti tuku dve crveni.So test od 65den user posted image

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Тестови за бременост
6.7.2012 6:37:42   
busavka
Поздрав до сите!!!

Јас сум малку збунета уште од сабајле, помогнете ми! Ми доцни веќе 9 ден, и вчера си купив SureCheck, за секој случај да проверам до кај сум. user posted image Досега немам правено тест, и сабајлево мислам дека се направив според упатството, ставив 4 капки во прозорецот за урина, и веднаш го тргнав капачето, кога таму Т веќе обоена исто и C, дури Т со појака боја од C user posted image јас мислев треба после 5 мин да се покаже резултатот и затоа сум збунета не знам дали да се радувам и да го израдувам мм или само погрешно го направив тестот? Дури и после 5 минути, Т си остана јако обоена, а C и таа е обоена но нешто побледо за разлика од Т. Дали треба да се радувам, или сепак грешам? Денеска како и да е планирам да земам уште еден тест, ама нз што значи првиов, ако има некој идеја пишете ми !

Убав ден на сите!

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Тестови за бременост
6.7.2012 8:11:37   
annabela
I jas koga pravev test za bremenost go koristev istiot i vednas mi pokaza dve crtki za nepolna minuta se oboija dvete crtki crveni znaci ne cekav 5 minuti i trudna bevuser posted image mislam deka dobro si go napravila testot ama za sekoj slucaj zemi si uste eden.........so lesno neka ti e i so sreka user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: busavka

Поздрав до сите!!!

Јас сум малку збунета уште од сабајле, помогнете ми! Ми доцни веќе 9 ден, и вчера си купив SureCheck, за секој случај да проверам до кај сум. user posted image Досега немам правено тест, и сабајлево мислам дека се направив според упатството, ставив 4 капки во прозорецот за урина, и веднаш го тргнав капачето, кога таму Т веќе обоена исто и C, дури Т со појака боја од C user posted image јас мислев треба после 5 мин да се покаже резултатот и затоа сум збунета не знам дали да се радувам и да го израдувам мм или само погрешно го направив тестот? Дури и после 5 минути, Т си остана јако обоена, а C и таа е обоена но нешто побледо за разлика од Т. Дали треба да се радувам, или сепак грешам? Денеска како и да е планирам да земам уште еден тест, ама нз што значи првиов, ако има некој идеја пишете ми !

Убав ден на сите!


(Одговор на членот busavka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Тестови за бременост
6.7.2012 8:37:20   
mmbucko
Bushavka, ajde airlija user posted image avo.gif]vo.gif], ke imate bebusko!!!!!! Ova ti go kazuvam so 109,5% sigurnost. Testot si e ok, samo shto tebe ti docni poveke denovi i koncentracijata na Hcg vo urinata e veke mnogu visoka i vednash reagira so testot. Toa cekanje od 5 min e za sekoj slucaj i najcesto vazi koga testot se pravi nekolku dena pred dobivanje. Koga veke docni testot se pojavuva vednash. Sreknoooooo ushte ednash!!!!!!!!
PS. Nemorash da arcish pari za nov test, nepostojat lazno pozitivni testovi, garant!!!!

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Тестови за бременост
6.7.2012 8:45:13   
kikicka
Честитаа,иста ситуација како мојата,џабе ке купувашп тест,оди директ на гинеколог да си почниш со водење на бременост. user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: busavka

Поздрав до сите!!!

Јас сум малку збунета уште од сабајле, помогнете ми! Ми доцни веќе 9 ден, и вчера си купив SureCheck, за секој случај да проверам до кај сум. user posted image Досега немам правено тест, и сабајлево мислам дека се направив според упатството, ставив 4 капки во прозорецот за урина, и веднаш го тргнав капачето, кога таму Т веќе обоена исто и C, дури Т со појака боја од C user posted image јас мислев треба после 5 мин да се покаже резултатот и затоа сум збунета не знам дали да се радувам и да го израдувам мм или само погрешно го направив тестот? Дури и после 5 минути, Т си остана јако обоена, а C и таа е обоена но нешто побледо за разлика од Т. Дали треба да се радувам, или сепак грешам? Денеска како и да е планирам да земам уште еден тест, ама нз што значи првиов, ако има некој идеја пишете ми !

Убав ден на сите!_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот busavka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Тестови за бременост
6.7.2012 11:16:14   
busavka
annabela, mmbucko, kikickaRR vi blagodaram od srce za ubavite zborovi :D hmmm veke ponedelnik zdravje ke odam kaj maticniot za da se osiguram deka user posted image e tuka user posted image Gospod na site neka ni podari samo najubavi momenti, zdravje i spokoj, se drugo ke si dojde na mesto.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Тестови за бременост
9.7.2012 14:15:49   
busavka
Mili. Moi. Denes brv kako maticniot I ja potbrdi bremenosta, nekade 5 nedela, mi Dade samo folna kiselina da pijsm, no mi kazam deka sum imala. Cista koja. Ke ja sledine da vidume sto ke se sluci ne bi trebalo da e opa
sno. Dali ima nekoj vakvoe iskustvo da procitam tuka nekade?

(Одговор на членот busavka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Тестови за бременост
9.7.2012 15:37:54   
temjana
Честиткииии user posted image user posted image user posted image ајде мила сега навали на сладоледuser posted image user posted image Ти посакувам најубави 9 месеци и само спокојно од сега па натамуuser posted image

(Одговор на членот busavka)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

очи....
daki

Какви очи најмногу ви се допаѓаат?

кафеави (11%)

плави (36%)

црни (6%)

зелени (37%)

секакви (10%)


Број на сите гласови: 83

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!