|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тестови за бременост
11.8.2012 17:57:40   
Melanija RR
Денес направив Sure check тест после 2,5 години се осмелив мразам тестови и не верувам во нив.36 ден (добивам најкасно на 33 ден) повремени болки во јајници и една црта.Ако нема ништо во понеделник одам на лекар на ехо и ако тоа е тоа, а тоа е тоа, ќе да се хормоните за првпат во мојот живот.Поз

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Тестови за бременост
11.8.2012 20:17:37   
Maca25
Јас ќе одам попосле да купам еден тест, онака да бидам сигурна на што сум. Последен циклус ми беше на 23.06. Малце ми касни, ама јас сум паник мен....ова не знам по кој пат ми се случува, ама никогаш не може човек да биде сигурен.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Тестови за бременост
11.8.2012 21:16:51   
Maria
user posted image Ајде Маца, можеби Нина ке си добие братче или сестричка.user posted image Можеби ! user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Тестови за бременост
13.8.2012 20:29:20   
Maca25
Аааа тешко тоа...уште сум мала user posted image user posted image user posted image направив башка тест. нема две црти.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Тестови за бременост
14.8.2012 10:22:48   
Anonimen
Denes mi e 8 den posle inseminacija dali moze da napravam test? Znam deka e mnogu rano ama ne mozam vise da izdrzam.

(Одговор на членот Maca25)
  Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Тестови за бременост
14.8.2012 11:12:58   
Sajna
Anonimen NE zatoa sto e rano i ke dobies lazen pozitiven rezultat poradi pregnil inekcijata pocekaj na 15 den znam deka ti e tesko i nestrpliva si AMA moras da pocekas ... taka jas neznaev na 9 den oooppp pozitiven rezultat site se raspolozija veseli srekni koga na 15 den dobiv , preku krv nisto i mi objanija deka od inekcijata se dava lazno pozitiven do 14 den duri ...zatoa strpi se i pocekaj

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Тестови за бременост
16.8.2012 9:44:16   
cacisk
Jas denes (10 den ) posle Pregnyl napraviv test i izleze negativenuser posted image . Znam deka moze e prerano no ne uspeav a docekam uste edna nedelauser posted image Ponedalnik ili Vtornik ce napravam uste eden za sekoj slucaj iako znam deka pak ce bide negativen. Zdravje Septemvri odnovo odime pak.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Тестови за бременост
17.8.2012 16:38:06   
Anonimen
Zdravo sega se prikluciv i vidov deka ova bil odlicen sajt za se. Jas imam 26 god a soprugot 31 i veke podolgo vreme se trudime za user posted image skoro 3 god. Kaj nas se e vo red osven sto imam policisticni jajnici drugo se e ok i so soprugot isto taka. Mene denes mi e 12 den posle ovulacija a bev stimulirana so Klomifen i na 12 den Pregnyl. Sabajle napraviv tet cisto od radoznalost i mi izleze negativen. Iskreno se nadevav na lazno pozitiven. Dali ova znaci deka navistina e negativen ili da pocekm uste nekoj den.
Fala vi na site na odgovorite.

(Одговор на членот cacisk)
  Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Тестови за бременост
17.8.2012 23:22:06   
Melanija RR
штом сте примиле Прегнил тест дури на 15 ден од преимање ,се до тогаш е лажно.Имате време и надеж user posted image
Со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Тестови за бременост
14.9.2012 18:11:42   
Anonimen
Jas denes 9 den posle Pregnyl napraviv test negativen izlezeuser posted image user posted image Sega procitav deka treba posle 14-15 den da se napravi. Dali moze na 9 den testot da bide lazno negativen?
Fala odnapreduser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Тестови за бременост
14.9.2012 20:37:00   
mosa
i jas denovive ke zemam test nekako se custvuvam cudno.Imam cesti mokrenja,a i pre edna nedela koga se vozev vo kola mi se losese.mm me prasa dali sum bremena,a jas vikam nz mislam ne,no posakuvam da sum.ke vidime.poz

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Тестови за бременост
17.9.2012 18:08:45   
cacisk
Zenski moze da mi odgovorite nesto? Jas denes 12 den posle ovulacija pravev test za bremenost i mi izleze negativen user posted image Znam e rano malce treba da pocekam do 22 Sept. ama dali ima sansi da bide lazno negativen? Mnogu se iznervirav epten se nadevav, duri pocnav i da si zamisluvam kako ce bide user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Тестови за бременост
17.9.2012 19:05:57   
kate..
zdravo denes sedmi den mi kasni napraviv test ama ednata crta e temno crvena a druga edvaj se gleda i se prasuvam dali sum bremena?a i denes sabajevo na gakive vidov malku bledo roze boja sto moze da bide toa se nadevam ne e menstruacija zatoa sto ako bese menstruacija ke imav denes.

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Тестови за бременост
22.9.2012 13:18:28   
mosa
i jas denovive ke zemam test nekako se custvuvam cudno.Imam cesti mokrenja,a i pre edna nedela koga se vozev vo kola mi se losese.mm me prasa dali sum bremena,a jas vikam nz mislam ne,no posakuvam da sum.ke vidime.poz



Ja gonapraviv testoat i ispadna negativenuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Тестови за бременост
23.9.2012 15:31:49   
majka na tri deca
mosa duso ne se sekiraj , kolku ti docni , najdobro pocekaj uste malku pa povtori go testot ili odi na ginekolog.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Тестови за бременост
30.9.2012 0:14:17   
mosa
mosa duso ne se sekiraj , kolku ti docni , najdobro pocekaj uste malku pa povtori go testot ili odi na ginekolog.

ah draga da znaes samo vo kakvi maki sum gorgi saldisan od site strani,ocigledno ova nemse vrska so bremenosta tuku so mojte poremeteni hormoni.Jasno mi e draga deka prvo mora toa da go resam za da dobijam vtoro,no samata pomisla deka edna godina go pravime i nema nisto me frla vo depresija.Aj se nadevm ke si dojde.Uffff,no prvin da gi zavrsam testot za hormonite.Fala na podrskata.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот majka na tri deca)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Тестови за бременост
3.10.2012 12:37:43   
sesilia
Здраво.Пред малку се зачленив се надевам ќе се дружиме :)
Утринава правев тест Sure check,видов бледа втора линија.Се надевам дека тоа е тоа.Ми доцни 5 дена,а симптоми немам никави,освен болки во градите и во стомакот,ама тие во стомакот не ми се како во ПМС,малку чудни се-такви никогаш не сум осетила.
Ќе го чекам маж ми да дојде од работа да донесе уште еден тест,ама се надевам ќе потврди и тој user posted image
Инаку ,кога најрано да закажам на гинеколог и тој д а потврди.Последна менструација ми беше на 30 авг

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Тестови за бременост
3.10.2012 13:19:42   
sandriana RR
Здраво Sesilia, и добредојде на форумовuser posted image
Во принцип гинеколозите најсигурно утврдуваат и потврдуваат бременост по појавна срцева акција-околу 5-6 гестациска недела, иако може да се забалежи присутност на ембрион и малку порано. Значи, за околу 2 седмици би било во ред да те види гинеколог.

(Одговор на членот sesilia)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Тестови за бременост
12.11.2012 19:20:42   
Anonimen
Zdravo ringerajki!
Imam edno prasanjce, me interesira dali posle 2 pozitivni testa za bremenost, 1 test preku krv isto taka pozitiven, e mozno da ne sum bremena..? Jas seuste dojam,imam neredovni ciklusi i detence od 1 godinka. Mi e strav da ne e nesto drugo a ne bremenost,kako na primer nekoja cista ili vanmatericno da ne e,sepak hormonive seuste ne mi se sredeni pa sega snimam filmcinja vo glava. Ke odam na eho sekako,ama ako nekoja imala slicno iskustvo neka pise.Neznam sto cuvstvuvam i mi se place i mi se smee..

(Одговор на членот sandriana RR)
  Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Тестови за бременост
13.11.2012 0:46:03   
Фиданче
Posle tolku pozitivni testovi nemozes da ne si trudna, a da e vonmaterichno toa po testovite sekako nemozes da go doznaesh ! Moja drugarka isto ostana trudna so treto dete dodeka doeshe i toa vtoroto imase 9 meseci. Koga dozna odma prestana da go doi ama i odma otide na eho. Toa ti e najsigurno :) So sreka !!!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Тестови за бременост
12.3.2013 8:41:21   
arh_diz
Vo denesno vreme nema lazni testovi , kako sto ke pokaze testot taka e .Testovite se so golema tocnost

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Тестови за бременост
12.3.2013 20:58:50   
ena@
Jas denes pravev tes za bremenost mi kasnese okolu 5 dena i user posted image 2 ro dee.Pa malku sum vozbudena user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Тестови за бременост
12.3.2013 21:35:29   
masa
user posted image честитки ena@

(Одговор на членот ena@)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Тестови за бременост
12.3.2013 21:35:55   
Lacrymosa
море како имаааа лажни тестови.. никогаш не се 100% точни. јас бев бремена и ми каснеше 10 дена кога за прв пат појави некоја бледа розе цртичка

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Тестови за бременост
14.3.2013 19:59:16   
ena@
Fala za cestitkite seuste nemam poseteno ginekolog pa zakazvam od ure da vidime so kako user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?